Inpakken en wegwezen Ajuinen kregen de beste kansen Ups en downs bij V.W. Hamme Belangrijke match voor Y.W. Hamme Een David bij Izegem maar geen Goliath bij Lede Zondag 4 maart, 15 u. Lokeren - Beerschot Milko Derijck 'Zondag winnen we tegen Geel' Sint-Truiden - Lokeren 0-1 Eeklo - Eendracht Aalst 0-0 Jong Lede - Izegem 0-1 Wielsbeke - VW Hamme 3-1 18 - 2.3.1990 - De Voorpost VOETBAL In een turbulente en felbevochten partij heeft Lokeren nog maar eens zijn stevi ge uitreputatie bevestigd. Voordat de scheidsrechter het finale fluitsignaal gegeven had, waren er ech ter een paar dingen gebeurd die het vermelden waard zijn: enerzijds was er het strafschopdoelpunt van Samson (dat er kwam na een dubieuze beslissing van de man in het zwart) en anderzijds zijn ook de uitsluitingen van debutant Gert Vandermeulen en trainer Anthuenis Beerschot komt uit een diep dal: lange tijd leek het erop dat de paarswitten rijp waren voor degradatie, maar na thuiswinst tegen Beveren, Waregem en nu ook Racing Mechelen, mogen ze iets vrijer ademen. Toch is er weinig reden voor euforie op het kiel. Met achttien punten bevindt Beerschot zich op de veertien de plaats, zodat de meubelen nog niet definitief gered zijn. Bij de aanvang van het huidige seizoen stelde men zich de vraag wat een groot voetbalkenner als Georges Heylens ertoe aangezet had om met Beerschot in zee te gaan. De Mannekens hadden immers vier bibberseizoenen naeen achter de rug. De gewezen coach van o.a. Eendracht Aalst en het Franse Rijsel was nochtans goed op de hoogte van het feit dat Beerschot net voordien in extremis de degradatie ontlopen was dankzij een late goal van Luc Beyens voor Club Brugge tegen RWDM. Trainer Barry Hughes werd op het Kiel voor bewezen diensten bedankt en Heylens deed zijn intrede met als taak: de gezondmaking van Beerschot. Sindsdien gebeurde een en ander op het Kiel. Beerschot scoorde moeizaam, de ploeg was voortdurend onderhevig aan wijzigingen en toen Georges Heylens opstapte naar Charleroi, nam Aad Koudijzer het roer over. Eind november 1989 dan nam Beerschot een nieuwe start. Kroon op het werk was ongetwijfeld het aantrekken van Kenneth Brylle die nu definitief lid is van de paarswitten. Het is zelfs zo dat Beerschot zijn de Deen, die (nog) geen voetbalbelg is, zo snel mogelijk wil laten naturaliseren. Een andere naam die we geregeld terugvinden is deze van revelatie Peter Van Cleemput en men blijft in Antwerpen ook veel verwachten van vrijschopspe cialist Attila Pinter. De Hongaar wordt omwille van zijn rijke voctbalkwalitei- ten door heelwat (buitenlandse) klubs gegeerd. Positief voor Jos Daerden en zijn maats is dat Beerschot in de eerste vier wedstrijden van de terugronde negenmaal scoorde of slechts één doelpunt minder dan in de zeventien kompetitiematchen van de heenronde. Lokeren mag zich aan een defensief opgestelde ploeg verwachten, die zijn kansen tot de laatste snik zal verdedigen. Onder impuls van oude ratten als Simon Tahamata en genoemde Jos Daerden mag dit Beerschot tot een verrassing in staat worden geacht. Het is aan de Waaslanders om daar anders over te beslissen. (Ld.b.) Eendracht Aalst krijgt zondagnamiddag in het P. Cornelisstadion het bezoek van Geel, dat de strijd om de derde periodetitel inzette met een overwinning. Eendracht liet een puntje liggen tegen Eeklo en kan zich geen verder punten verlies permitteren in eigen huis, anders kan men een mogelijke promovering naar eerste klasse best vergeten. 'Eigenlijk is winnen een must', vertelde ons Milko Derijck. 'Het wordt uiter aard geen gemakkelijke opdracht tegen de poulains van oefenmeester Bers, die al lange jaren het wel en wee in tweede klasse kent als zijn binnenzak. Geel doet het zeker uitstekend dit seizoen en mannen als Verwimp, Hennekens, Rampen en Van de Weyer zijn waardevolle pionnen in dat elftal. Vooral laatstgenoemde ken ik bijzonder goed. Hij is, zolang ik in tweede klasse speel, steeds mijn rechtstreekse tegenstrever geweest. Het is een beweeglijke aanval ler die goed de bal weet af te schermen, een knaap die men geen ogenblik uit het oog mag verliezen. Ja, het wordt beslist een wedstrijd vol spanning, maar die door Eendracht moet gewonnen worden.' V.W. Hamme is nog niet helemaal zeker van het behoud. De komende weken moeten er zeker nog punten worden gewonnen. De match tegen Doornik is daarom niet onbelangrijk. 'We moeten de kans grijpen om de voorsprong op de Waaltjes.die twee punten bedraagt, verder uit te diepen, redeneert de Hamse vierdeklasser. Voorwaar de zal zijn dat er beter gepresteerd wordt. Hetgeen vorige zondag, vooral dan tijdens de tweede helft werd getoond, was zeker niet om over naar huis te schrijven'. Deze week ontbraken enkele voetballers op de training. Dat was het geval voor Nico Van Bogaert en Dirk Van der Stock. Zij zijn gekwetst en treden dus zeker niet aan. Gaudio De Paep, Mare D'Hondt en Philip Joos namen niet deel aan de dinsdagtraining, maar zullen tijdig gerekupereerd worden. Robbie Smet is geschorst. De ploeg: De Wilde, Mare en Pascal D'Hondt, De Paepe, Verbustel, Coucke, Vergeylen, Van Caelenbergh, Nardus, De Borger, Joos (De Pelsmaecker, Blommaert en E.G. toch wel opmerkelijk te noemen. Anthuenis zegt hierover: 'Na de uitslui ting van Vandermeulen moest ik mijn team toch herschikken, niet? Hoe kan ik dat anders doen dan door van mijn bank op te staan? Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt, en ik hoop dat er vlug een mouw wordt aangepast', aldus de Loker- se oefenmeester. De Waaslanders doen in het klassement een goede zaak. Door de nederlaag van Lierse (op Germinal) lopen de trikolo- res vijf punten uit op deze laatsten. Met slechts één puntje achterstand op Cercle Brugge en AA Gent en drie op Stan dard, mogen de Uefa-ambities nog niet opgeborgen worden. Sinds deze speel dag (ondertussen al de 23e) is er duide lijk een afscheiding tussen de top van het klassement (waarvan Lokeren de 'staartploeg' is) en de rest. In het degradatiedebat zullen de Waas landers zeker geen rol meer hoeven te spelen. Met hun 25 punten tellen ze 11 punten voorsprong op de.voorlaatste in het klassement (Waregem samen met Beveren). Wie een beetje de voetbal wetten kent, weet dat in eerste klasse 26 punten mathematisch voldoende zijn om absolute zekerheid te verwerven over een verlengd verblijf in eerste klas se. De ploeg die het deze week heeft moeten ontgelden, Sint-Truiden, mag zich al opmaken voor deze zware zenuw slag. Na de nederlaag tegen de trikolo- res staan de Kanaries nu vijftiende, met drie punten voorsprong op de twee on middellijk in degradatiegevaar verke rende teams Waregem en Beveren. Voor Lokeren zijn de twee matchen te gen de Limburgers uitstekend verlopen. Tweemaal werd immers gewonnen (in de heenwedstrijd met 2-0). Er was die zaterdag echter weinig reden tot juichen. In een zeer zwakke partij kon Lokeren op een diefje de twee pun ten pakken. De Truienaars, die na hun mindere prestaties van de jongste weken (vooral de 3-0 op het veld van Racing Mechelen ligt nog vers in het geheugen) blijkbaar van plan waren eens te laten zien dat ze het nog konden, begonnen al vlug met de belegering van het Sporting- doel. Toch had Lokeren, reeds in die beginfaze, zijn neus aan het venster la ten zien. De vliegende Fin Myyiy had keeper Da- vidts dan al eens het vuur aan de sche nen gelegd. Even over het kwartier gin gen de poppen aan het dansen, toen Samson (al dan niet) neergelegd werd door Sleurs. Het verdict van scheids rechter Blareau was onherroepelijk: strafschop. Vanop de tribunes weer klonk onmiddellijk boe-geroep en de Truienaars leken hongerig genoeg om de ref te lynchen. Een koelbloedige Samson klaarde de klus zelf, en zo stond Lakeren na amper 18 minuten op 0-1. Verdedigend ingesteld als de trikolores waren, begreep de modale toeschouwer dat de thuisploeg nu het spel moest ma ken, en dat het vanaf nu eenrichtingsver keer richting doelman D'Hondt zou worden. De meest offensieve speler in het Truiense elftal was gek genoeg kee per Davidts die met zijn verre uittrappen paniek zaaide in de Lokerse rangen. Pier Janssen, die wegens een schorsing vanop de tribunes toekeek, zou goed van pas gekomen zijn deze avond. Toch kon den de plaatselijken geen echte kansen forceren, zodat Sporting Lokeren de rust inging met een 0-1 voorsprong. Na de pauze kwam er dan toch wat leven in de brouwerij, hoewel misschien op een manier die de Waaslanders niet erg beviel. Amper een paar minuten in de tweede speelhelft paste scheidsrechter Blareau de twijfelachtige voetbalwet van de kompensatie toe (een dubieuze beslis sing in het voordeel van één van beide ploegen moet steeds gevolgd worden door een even dubieuze beslissing aan de andere kant). De aanleiding zelf was een betwistbare hands-fout van Schoofs, die de ref als een hongerige wolf naar de strafschop stip deed wijzen. Gelukkig werd het Lokerse doel verde digd door ene Danny D'Hondt die daar mee nog eens zijn talent kon bewijzen. Strafschopnemer Coenen stootte inder daad op Lokerens grendel op de verde diging, die gepast naar de goeie hoek dook. Lokeren bleef leiden, maar had even voordien al een paar klappen moeten inkasseren. De jonge Gert Vandermeu len, bezig aan zijn maidenmatch in eer ste klasse, was in het begin van de twee de speelhelft namelijk uitgesloten (als gevolg van de twee gele kaarten die hij ondertussen had opgelopen). De iets te onstuimige, van Tienen overgekomen speler zal zijn lesje nu wel hebben ge leerd. Met tien verder dus, maar ook trainer Anthuenis werd de laan uit- en de tribune ingestuurd, zodat de Sportin- gers zonder aanwijzingen vanop de bank verder moesten. Nu kan spelen met tien best een aantal voordelen hebben (de ploeg moet helemaal herschikt worden, waardoor de tegenstander ook moet overschakelen op een ander spelsys teem), maar daar was op het spelon- waardige, 'Maltese' voetbalveld van de Kanaries niet veel van te merken. Elke kombinatie die één van beide ploegen probeerde, werd door het wispelturige bobbelplein vakkundig de nek omge wrongen. De Truienaars probeerden het dan maar met hoge ballen, met kan sen voor Van Kets en Coenen tot gevolg. Ook een harde vrije trap van Lange werd door Danny D'Hondt gepakt. Voor de rest was het huilen met de pet op, want de thuisploeg beschikte duide lijk niet over de offensieve middelen om de stevige Sportingdefensie te ontman telen. Er waren wel nog een aantal halve kansjes (hoewel, éénmaal trapte Lange tegen de paal), maar de score bleef op het bord. Een wedstrijd die niet zo lang in het geheugen van de modale voetbal supporter zal blijven dus, en dat is mis schien maar goed ook. Tom De Backer Aalst is erin geslaagd de halve inzet mee te graaien. Op zichzelf kan dat be schouwd worden als een fraai resultaat, maar uiteindelijk staat Eendracht geen stap dichter bij het gestelde doel, incasu de opmars naar de vijfde plaats in de rangschikking, die wel eens in aanmer king zou kunnen komen voor deelname aan de eindronde. Globaal bekeken kon Aalst de beste kansen afdwingen en vooral tijdens de laatste tien minuten kende Frank Eeck- hout, als frisse kracht ingebracht voor de uitgebluste Wittebole, tweemaal pech bij het afronden. Van akademisch voetbal langs aalsterse zijde kan er niet gesproken worden, maar er werd wel met veel inzet ge speeld. Een positief punt was het aantre den van Kanu. De jongeman uit Sierra Leone verscheen in de plaats van De Buck en bewees op de rechterflank, zo wel aanvallend als verdedigend, dat hi een vaste stek in het team waard is. 'Al bij al en in het kader van het alge meen klassement, is die 0-0 brilscorew; iets te weinig. Met het afhaspelen van 4 derde periode voor ogen, is een gelijl. spel op verplaatsing naar eeklo wellick een goede zaak, maar dan weer op voor. waarde dat zondag a.s. tegen Geel wordt gewonnen', redeneert klubsekretan Jean-Pierre Van Droogenbroeck. In ie. der geval boekte Eendracht uit dejongj- te vier wedstrijden zes punten. Volgew sommigen is dat hoopgevend voor de rest van de kompetitie en ze zien in die resultaten een 'revival' van de ploej Anderen blijven twijfelen, rekeninj houdend met het feit dat Eendracht ooi steeds niet op het gewenste niveat speelt, vooral niet op het niveau dat vai een kandidaat-stijger wordt verwacht. Voetbal. St.-Gillis- W. - Buggenhout. In de eerste helft kon Buggenhout goed m en maakte het de thuisploeg zeer moeilijk. (Iv) Na de ruime winst op Lignette verkeer de Lede in de nodige euforie om het moeilijke Izegem aan te pakken. De be zoekers traden aan zonder de aartsge- vaarlijke Carette en dat stemde trainer Sneykens alvast gunstig. Toch bleek reeds vroeg in de wedstrijd dat Izegem een beresterke ploeg is. Vooral de kale knikker van Duyck viel letterlijk en fi guurlijk op. De stoere voorspeler werd daarbij vakkundig gesteund door de technisch vaardige Peter Bailliu. Lede had het dus enorm moeilijk om zijn ver dediging goed te organiseren. Het was vooral de ranke Van de Velde die ach terin de bressen moest dichten. En toch werd die eerste helft een vrij schrale bedoening. Wanneer we de kan sen op een rijtje plaatsen zouden we vlug klaar zijn. De reeds naar Racing Meche len aangelokte Leedse portier diende al zijn talenten aan te spreken op een po ging van Peter Bailliu. Die reuzesave zal wel niemand vlug vergeten. Als we nu heel kritisch zijn was dit de enige kans uit die eerste speelhelft. Natuurlijk mogen we ook het doelpunt niet vergeten. Dit kreeg Izegem als het ware in de schoot geworpen. Alweer Peter Bailliu mocht zich rustig een weg banen door de Leed- se defensie en kalm aanleggen. Van Der Straeten kwam nog bij de bal maar het leder was te hard ingeschoten om de bal onder kontrole te kunnen houden. Ize gem dus aan de winst en dat was echt niet onverdiend te noemen. Lede zette we liswaar geen slechte speelhelft neer maar was ongevaarlijk. Izegem was de uitgekookte ploeg en kende in Duyck en Bailliu twee uitstekende voorspelers. In de tweede helft kregen we een gans ander scenario voorgeschoteld. Nu was het Lede dat uit het beste voetbalvaatje tapte. De bezoekers kregen het gaande weg zeer lastig. Was het nu de voorzich tige houding van Izegem of het geloof in eigen kunnen dat er voor zorgde dat Lede vijf gave kansen kreeg op de gelijk maker. Dé kans kwam er rond het uur. Van De Velde werd door Lerinckx voor de kooi van David afgezonderd maar de Ledenaar besloot losweg op de doel man. Dit had gewoon een doelpunt moeten zijn. En dan waren er nog Arts, Baeyens, Croes en Impens maar... allen zonder resultaat. En dat was achteraf een beetje frustrerend. Goed spelen, dit alvast tijdens de tweede helft en... verliezen. Ook Sneykens deel de die mening met ons. Ik kan mijn jon gens niets verwijten. Er werd kollektief niet slecht gepresteerd, zeker niet ais men de waarde van de tegenstander in acht neemt. Bij de afwerking liep het echter alweer fout. Jammer, jammer, jammer. Jong Lede: Van Der Straeten, Coppens, Croes, Baten, Baeyens, Eeckhaudt, Van de Velde, Arts, Van Troos, De Poortere (65' Impens), Lerinckx. (g.d.L) Voetbal. Danny Van der Stricht i doelpuntenleverancier van S.K. b vermere is out door een enkelv* stuiking. Toch hoopt hij erbij te zijné het tegen Heikant gaat want dat isd derby van het jaar(mt) Eeven wisselvallig als het weer, zo pres teert VW Hamme. De verrichting op Wielsbeke was nauwelijks een kopie van wat de week voordien voor eigen volk werd gedemonstreerd. Nico Van Bo gaert en Van der Stock waren er niet bij. Hun rollen werden overgenomen door Paul Vermeir en Peter Van Calenberg. Voor Vermeir was dit meteen zijn eerste optreden sinds de jaarwisseling. 'De eer ste helft verliep redelijk goed, zegt de Hamse middenvelder. Voor in het eer ste halfuur liet zich het beste verhopen. We verwierven een voorsprong die ech ter met de rust in zicht teniet werd ge daan toen' de thuisploeg een strafschop kreeg toegwezen voor een fout van Ver geylen. In de tweede helft was de inzet zoek en van enige goede kombinatiew as geen sprake meer. Er werd gewoon or deloos over en weer getrapt en toen dl thuisploeg een tweede keer tot scorel kwam, leek de nederlaag onafwendbaar. Geen enkele keer waren we nog in staal om een vuist te maken. Onbegrijpelijk hoe flauw de algemem prestatie was, vergeleken bij vorig! week. Langs de andere kant was he moeilijk spelen op een zwaar veld, inerj winderige omstandigheden en tegen eei tegenstander die zeker niet als een voor beeldig voetballend team moet aange zien worden. In de komende weken zul len we het over een andere boeg moetei gooien'. E.G

De Voorpost | 1990 | | pagina 18