m. M Judoschool Ippon Buggenhout bloeit D'Hoogh en Wauters redden Dendermondse in de slotminuten Nancy Kinders uit Hamme haalt brons RC Mons - Dendermondse Rugbyclub 13-20 De Voorpost - 2.3.1990 - 19 Judo. Stichter en Trainer van de Ippon-judoschool, Albert Ringoot (td) RUGBY Binnen een kleine maand, op 25 maart '90 om precies te zijn, bestaat Judoschool Ippon twee jaar. Met de momenteel vijftig leden en de dynami sche aanpak van klubtrainer Albert Ringoot is deze jarige Buggenhoutse klub in volle opgang. werd de opleiding verbeterd en in een meer algemeen kader geplaatst. Trainer en klubverantwoordelyke Trainer en oprichter van de judoschool Ippon is Albert Ringoot, Bloso-trainer en zwarte gordel 3de dan. Oorspronke lijk was karate, waar hij intussen twee jaar mee gestopt is, zijn sport. Door toe vallige trainingsuren is hij ook judo be ginnen beoefenen. Dit in het Brusselse waar hij als beroepsofficier in het leger werkzaam was, zodat hij van het werk onmiddellijk naar de training trok. Zijn eerste kennismaking met deze Ja panse sport was op zestienjarige leeftijd, in Aalst, de enige klub die toen in de streek bestond. Verder heeft hij nog klubs gehad in Lebbeke en Dendermon- de en gaf hij judo aan de NATO. Naast Buggenhout is Albert Ringoot ook nog lesgever in het Brusselse Sint-Agatha- Berchem. Hier gaat het wel om een zeer grote klub die vooral op kompetitie ge richt is. Met twee klubs en het volle gewicht van de Buggenhoutse judo school op zijn schouders blijft er Albert Jaren terug had Buggenhout een goed- draaiende judoklub die trainde in de toenmalige zaal 'De Vlinder'. Ondanks het betrekkelijke hoge niveau van de klub ging ze toch ter ziele. Door de bouw van de Buggenhoutse sporthal werden er BLOSO-sportkam- pen ingericht, waaronder ook judo. Toen de lessenreeks moest beginnen was er echter nog geen lesgever gevon den en werd Albert Ringoot aangespro ken. In samenwerking met de sporthal- beheerder Louis Gaes, werd dit voor Albert Ringoot het opstarten van de Hub. Met een 12-tal leden, meestal be ginnelingen, werd 25 maart 1988 als startdatum ingeschreven. Her en der werden demonstraties gege- ren om de klub kenbaar te maken. Zoals lij alle beginnende klubs was het een |hte pioniersbende, waarbij de aan gaf van de tapijten financieel volledig loor Albert Ringoot werd gedragen. Door kontakten met andere klubs zoals Vieze, Berlare, Malderen en het jl Maagdkollege van Dendermonde niet veel tijd meer over ondanks het feit dat hij de aktieve dienst vaarwel heeft gezegd. Door stages en bijscholingen heeft Albert Ringoot zich intussen een heel sterke reputatie als trainer in het judowereldje opgebouwd. De jonge ju doka's kunnen er enkel maar de vruch ten van plukken. Kampioenschappen en tornooien Heeft de sport in het algemeen en de judosport in het bijzonder vooral een rekreatieve bedoeling, toch komt ook hier het wedstrijdelement aan bod. Op deze manier krijgt men kontakt met an dere judoka's en kan men zijn eigen vorderingen en die van de klub toetsen. In de beginperiode van de klub haalde Karin Lauwers, bruine gordel, een 3de plaats in het kampioenschap te Zele. Tijdens het seizoen 88-89 had de klub al twee blauwe gordels: Roel Willockx en Guido Luypaert. Deze twee judoka's verdedigden met heel wat sukses de Buggenhoutse Ippon-kleuren. In Tubi- ze haalde Roel een derde plaats in de eigen gewichtsklasse en een eerste plaats in de open kategorie. In Nijvel haalde Roel een tweede en Guido weer een eerste plaats. De eerste plaats was ook voor Guido in het provinciaal kam pioenschap terwijl Roel nog een tweede plaats meepikte in het tomooi van De Klinge. De aankomende jeugd zat echter ook niet stil: zo werd Werner De Graeve derde bij de kadetten op het provinciaal tornooi en werden Thomas De Boeck en Jurgen De Wolf allebei tweede bij de miniemen te Malderen. judo. De Judoschool Ippon Buggenhout (td) Op 28 april organiseert Ippon trouwens telkens 25 a 30 jonge judoka's aan het het provinciaal kampioenschap van werk zijn. Oost-Vlaanderen voor groene en blau- Graag had trainer Albert Ringoot nog we gordels. wat meer ouderen aangetrokken, te- Huidige werking en toekomst me" daar.,de boegbeelden van de klub p, zoals Guido en Geert Luypaert door De judoschool Ippon is een jonge klub werk of studi Roe, wi||o^ door |e. die vooral veel jeugdige leden telt. Het is gerdienst en Walter Van Nieuwenhove een goede basis om de klub uit te bon- door weini of lmatj wen en met het nodige talent eventueel 0p de mat komen, een paar kampioenen voort te brengen. Alhoewel de nadruk nog altijd op het Judo: volledige sport rekreatieve ligt. Judo is alleszins één van de meest volle- Momenteel worden twee trainingen per dige sporten zoals door een recent on week georganiseerd: woensdag en vrij- derzoek in Zweden is aangetoond, dag, telkens van 19 u. tot 20.30 u. waarbij Naast turnen en zwemmen draagt judo het best bij tot een algemene lichaam sontwikkeling. Hierbij worden zowel soepelheid, reflexen als kracht geoe fend. Bij dit alles hoort nog een grote dosis zelfdiscipline en respekt voor de tegenstander. Op die manier komt judo tegemoet aan heel wat eisen. Het is de ideale manier om een sterke persoon lijkheid te vormen. Daardoor is het ook niet vreemd dat judo momenteel sterk in de lift zit en vooral voor de jeugd een sterk vormende sport is. Judoschool Ip pon zal daar alleszins haar bescheiden steentje toe bijdragen. Judo. Trainer Albert Ringoot van Ippon Buggenhout demonstreert een nieuwe techniek (td) Judo. kracht, behendigheid, soepelheid en techniek zijn de basis voor de opleiding van een judoka (td) Na het sukses in het internationaal getinte tornooi te Herentals tijdens de Bekers der Kempen met Maria De Sterck en Nancy Kinders, kon deze laatste de lijn der verdienste doortrekken. Nancy Kinders kon tijdens de Belgische titelstrijd seniores en dames meer dan 19 jaar beslag leggen op een mooie derde plaats. Deze prestatie wint nog aan waarde als men weet dat slechts de vier best geklasseerde Vlaamse en de vier best geklasseerde judoka's per kategorie mogen deelnemen. Het staat buiten kijf dat daar op het prijzenpodium geraken, een hele prestatie is. Nancy Kinders slaagde erin door, na verlies tegen de Waalse kampioene, in de herkansingen tot tweemaal toe de bovenhand te houden. Eerst met yoku of groot voordeel, gevolgd door een houdgreep tegen Cecile Charlier uit hannuit, dan toonde het hamse meisje zich de betere tegen Ria Verstraeten uit Heusden. Proficiat Nancy en volhouden! HVC Na de verrassende overwinning van Dendermondse tegen landskampioen Asub Waterloo had iedereen vorige zondag een supersterk DRC verwacht op de uitmatch bij RCMons, eerste jaarseersteklasser en absoluut gedoemd om meteen alweer te degraderen. Tij dens de thuiswedstrijd op 12 november veegden onze streekgenoten nog met overtuigende 32-3 cijfers de vloer aan met de jonge ploeg uit Bergen. Zondag daarentegen werden de zenuwen van de Dendermondse supporters danig op de proef gesteld. Overmoed na de sterke prestatie tegen Asub Waterloo? Een lo gisch gevolg van de gehavende ploegop- stelling? Feit is dat de DRC met de zwakke prestatie bij RC Mons opnieuw bewijst onberekenbaar te zijn, een ei genschap die zich bij enkele trouwe fans op termijn ongetwijfeld nog wel eens in een hartkwaal zal vertalen. De ploegopstelling van vorige zondag kan bezwaarlijk optimaal worden ge noemd. Op de scrum-half-positie moest Casier nog steeds worden gemist, wat op zich niet zo verschrikkelijk hoeft te zijn, ware het niet dat de traditionele invaller op die positie, Ronny Lauwers, precies de ze week een rugbystage volgt in het Franse La Rochelle. All-round-man Scrivens dan maar naar daar verhuisd, wat uiteraard voor een zekere destabili satie van het Dendermondse pack zorg de. In datzelfde pack zorgden de afwe zigheid van Andy Wauters (ook al met de nationale ploeg in La Rochelle) en de gebroken vinger van Chris Sarens (sou venir van het oefenpartijtje tegen de na tionale ploeg) overigens vanzelf al voor problemen. Tot overmaat van ramp moest ook vleugelspeler Vande Putte verstek geven (rugklachten) en bleken Verschueren en Cambier nog niet speel- klaar. Lichtje in de duisternis waren ech ter ongetwijfeld het heroptreden van Dirk Muyshondt en de sterke 'eerste lijn' met De Velder, Sluys en Van Moeseke. Meremans maakte in het DRC-team zijn debuut als vleugelspeler. DRC begon nochtans niet slecht aan de wedstrijd. Linkervleugelspeler Van Der Veken, die de laatste weken in zeer goe de doen schijnt, bracht meteen zijn ploeg op voorsprong (0-4). Mons kon echter meteen terugslaan en egaliseer de bijna onmiddellijk. Vertongen bracht de DRC dan weer opnieuw aan de lei ding met een van zijn, ondertussen bijna klassieke, sterke doorbraken. Ondertus sen werd D'Hoogh, op de full-back-posi- tie, verschillende malen getest. Het zou meteen voor lange tijd het laatste opge tekende wapenfeit van DRC worden (4-8). Een kollektief sterk RC Mons slaagde er geregeld in de DRC-defensie te doorbreken, wat op termijn tot pun ten moest en zou leiden. Nog voor rust nam Mons de leiding met een prachtige try die even mooi werd omgezet (8-10). Tot overmaat van ramp werd daar in de eerste minuten van de tweede speelhelft nog een penaltykick bovenop gedaan (13-8). Ondertussen maakte de Dendermondse basisspeler Luc Pierson zijn opwachting langs de zijlijn. Pierson, tot het topje van zijn zenuwen gedreven doordat hij de toegangswegen tot het plein (dat van op de autostrade open en bloot ligt te blin ken) maar niet kon vinden, had uiteinde lijk beslist de wagen op de autostrade achter te laten en zich met pak en zak een weg te banen door de zonnige ber men. Onvoorstelbaar op dit niveau ei genlijk, maar ongetwijfeld niet de eerste 'stunt' van Leuvenaar Pierson. Het werd een bang halfuur voor de Den- dermondenaars die tot zeven minuten voor affluiten tegen de achterstand aan keken. De relatieve vernedering werd hen echter bespaard door een eerste try van Eric D'Hoogh, die door Wauters mooi werd omgezet (13-14). De verlos sing kwam er uiteindelijk na een tweede try var diezelfde D'Hoogh (op pass van Michem), die opnieuw door Rudy Wau- Rugby. Rudy Wauters (arch) ters werd geconverteerd. Meteen lag de eindstand vast op 13-20. De Beiaardzonen hebben weinig rede nen om met fierheid op deze wedstrijd terug te blikken. Voorzitter Jo Van Den Bossche had het zelfs over 'een bende slapers die slechts in het laatste kwartier ontwaakten'. Ook verzorger-terrein- meester Livien Van Bockstal kataloge- erde deze wedstrijd onder de rubriek 'zo ongeveer het slechtste wat ik de voorbije jaren van DRC heb gezien'. Er zal dus nog heel wat moeten worden doorgepraat bij Dendermondse, dat zondag een zware thuiswedstrijd speelt tegen Brussels British, dat zich in de tweede ronde van de kompetitie verras send lijkt te herstellen. Wie de verhou dingen dit seizoen tussen DRC en Bri tish kent weet dat het geen lachertje wordt... Wellicht doet Dendermondse dan ook opnieuw beroep op een aantal 'routiniers' die nog uit de prille 'Zenith- periode' stammen. Sluys, Vermeulen en Scrivens lijken alvast huns tek in de ploeg te hebben verworven en zondag zagen we warempel Pol Beckers als re serve langs de lijn. Dendermondse erva- Rugby. Eric D'Hoogh (arch) ring tegen Britse techniek dus. Wie van de wedstrijd wil genieten biedt zich zon dag om 13u.30 aan langs het rugbyter- rein in de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis-Dendermonde. De inkom is zoals steeds gratis. Kris Van Damme Stand le Nationale 1. Bosvoorde RC 42 2. Asub Waterloo 36 3. RFC Luik 33 4. Dendermondse RC 32 5. Visé RCS 28 6. Brussels British *25 7. Standard RC 25 8. AviaKituro *20 9. Coq Mosan Herstal 18 10. RCMons 17 1 wedstrijd minder gespeeld Uitslagen zondag 25/2 Asub Waterloo-Avia 45-14 Bosvoorde-Visé 39- 3 RC Mons-DRC 13-20 Coq Mosan-Luik 10-20 Standard-British 9-18

De Voorpost | 1990 | | pagina 19