provinciale kampioenen Erika Buyle (E. Aalst), Sarah Jacobs (Hamme), [atia Seymoens (Baasrode) en Marie-Jeanne De Ridder (Meetjesland) Marie-Jeanne De Ridder Er staat geen maat op 'rovinciale veldloopkampioenschappen dames te Lebbeke De Voorpost - 2.3.1990 - 21 ATLETIEK "ovcm royoïi 0 Oil 0 112 05 03 0 4 1 05 0 7 Atletiek te Lebbeke. De dames-seniores aan het werk tijdens de regionale kampioenschappen (foto guy) Zeer ruime belangstelling, vorige week aterdagnamiddag, op het Lebbeekse H ^ortkompleks, waar AC Lebbeke, in 7 sunenwcrking met de Regionale Kom- sssie Oost-Vlaanderen, de Regionale provinciale) kampioenschappen voor lames, editie 1990, organiseerde, ieslaagde kampioenschappen overi- ens, zowel op het organisatorische dat zijn we gewend wanneer U oorzitter Koen Biesemans Co ergens j k schouders onderzetten - als op het portieve vlak, met tal van wedstrijden een spannend verloop kregen, p De publieke belangstelling was trou- tns navenant. Het uitzonderlijk zachte bruariweer had blijkbaar heel wat vak- tmoekes, meters en peters uit hun huizen gelokt, om de prestaties van hun oogappels van dichtbij te volgen. De 'neutrale' toeschouwer had echter even min verstek laten gaan. Ruim 370 atle ten aan het werk zien, vormt natuurlijk geen wekelijkse kost. De allerkleinsten Sympathiek om zien waren de benja mins, meisjes geboren in 1981, '82 en '83, die weliswaar 1.000 m. voor de voeten geschoven kregen, maar tijdens een be langrijk deel van die afstand tempolo pers voor de voetjes kregen. Kwestie van het tempo van dit jeugdig geweld, dat er wel eens onbesuisd zou durven tegen aan gaan, in te tomen. Wat dan weer niet belette dat die meis- miek. Seymoens van Baasrode werd eerste bij de scholieren op het regionaal mpioenschap in Lebbeke (foto guy) tor vt- nes a I S !:tllr k in Lebbeke. De eerste drie der seniores (foto guy) Uiteindelijk zou Sarah Jacob de regio nale titel in de wacht slepen. Ze versloeg haar klubgenote Van Hecke met twee sekonden. Ellen De Kimpe werd mooi derde. Binnen de eerste tien eindigden nog Souaad Ammar (Denderland) en Freya Feys (Zele). Enkel Els Callaert (Zele) op het podium by de kadetten In de kadettenseries was de medail- leoogst voor de regionale atleten eer- derschaars. Enkel Els Callaert (Zele) eindigde derde bij de jongste kadetten. In die wedstrijd eindigde Sandra Claes- sens (Hamme) zesde en Cindy Peelman (Baasrode) zevende. In de oudste kadettenreeks meisjes, ge boren in 1975, haalde Karen Quintelier (Hamme) net niet het podium. Katia Seymoens provinciaal kampioene by de scholieren In de jongste kadettenreeks stond eigen lijkgeen maat op Katia Seymoens (Baas rode). Zij liep van in den beginne van de wedstrijd aan de leiding en versloeg Elke Tortelboom uiteindelijk met niet minder dan 18 sekonden. Meteen behaalde deze bij AC Baasrode aangesloten atlete in drie jaar tijd haar tweede kampioenstitel. Ze behaalde dit jaar al overwinningen in Hofstade en Zele en zei na de wedstrijd aan speaker met dienst Jos Verleysen: 'Ik voelde me goed. Ik ben gewoon op tempo wegge gaan van mijn tegenstanders'. Zo doet men dat dus... Een ereplaats bij de jongste scholieren was weggelegd voor Annemieke De Keyser (Hamme). Zij eindigde vijfde. De afwezigheid van de Meetjeslandse tweeling Ann en Mieke De Wilde (bles sures) deed de junioreswedstrijd flink wat spankracht verliezen. De juniore- slichting uit de regio bleek bovendien niet zo sterk, vermits enkel Romy Van Moeseke (Hamme), klubgenote Irina Pieters en Conny Seymoens (Baasrode) een plaats binnen de eerste tien in de wacht sleepten. Romy eindigde vijfde. Veteranen: Marie-Jeanne De Ridder provinciaal kampioene, Cecile Van Havermaet op het podium Op het meesterschap van Marie-Jeanne De Ridder (Meetjesland) stond ander maal geen maat. Van begin tot eind van de drieënhalve kilometer liep zij aan de leiding en bij de eindstreep had ze een voorsprong van 17 sekonden op haar eerste achtervolgster Monique Seghers (Volharding). Cecile Van Havermaet (Hamme) werd mooi derde. Godelieve Roggeman (Eendracht Aalst) eigende zich na een spurt de vier de plaats toe. Knap waren ook de presta ties van Rita Goossens (Lebbeke), die zesde eindigde en van Godelieve Mette- penningen (Hamme). De oudste deelneemster, Agnes Blom (Standaard Gent), geboren in 1930, ein digde voorlaatste, maar verdiende ook een dikke proficiat. Katia Merlin (Zele) tweede bij de senio res De senioreswedstrijd kreeg al bij al een verrassende winnares: Viviane Van Buggenhout (Vita), een marathonloop- ster die geenszins tot de favorieten gere kend werd. De insiders hadden eerder op Katia Merlin (Zele) getipt, die heel wat meer snelheid in de benen heeft. Misschien heeft de afstand (5,5 km.), Katia, die dit crosseizoen al wel een half dozijn keer het zegegebaar mocht ma ken, parten gespeeld. Merlin liep van bij het begin van de wedstrijd aan de leiding, met in haar spoor o.a. Catharina en Karine Pauwels, Linda Berghman (AC Lebbeke) ook en Anja Buysse (Zele). Onder druk van haar tempo verbrokkel- de de kopgroep in drie sub- groepjes en naarmate de wedstrijd vorderde moes ten o.a. Linda Berghman - die ons tevo ren verklaarde dit provinciaal kam pioenschap enkel als training op te vat ten; zij heeft andermaal haar zinnen ge zet op het Belgisch kampioenschap kor te cross - Ghislaine Van Praet, Anja Buysse en Catharina Pauwels de rol los sen. Katia Merlin slaagde er echter niet in ook Viviane Van Buggenhout de rol te doen lossen en toen laatstgenoemde in de laatste ronde het tempo nog opvoer de, begaf Merlin. Ik was inde&daad één van de favorieten, verklaarde Katia Merlin na de wedstrijd. Ik heb altijd aan de kop gelopen, maar toen Viviane Van Buggenhout in de laatste ronde het tempo nog opvoerde, moest ik haar laten gaan. Ik voelde dui delijk dat zij meer de afstand in de benen had dan ikzelf. In de wedstrijd werd Anja Buysse uitein delijk vierde, Ghislaine Van Praet ein digde zevende, Lieve Van Cauteren (Zele) achtste en Linda Berghman (Lebbeke) tiende. Pierre Van Rossem Atletiek in Lebbeke. De eerste en de tweede van A.C. Hamme (foto guy) jes er, toen ze het licht op groen kregen, als een pijl uit een boog vanonder muis den en de laatste honderden meters in een langgerekt spurttempo aflegden. Van deze twee wedstrijden - de benja mins 82-83 liepen samen, de meisjes ge boren in 1981 deden dat ook - werd geen uitslag opgemaakt. Volgende atleten uit de regio beëindigden wel de wedstrijd: Cynthia Van Driessche, Karen Ros- seels, Evy Pletinck, Natasja Baeyens, Elke Van Kerckhove (Zele), Valerie Saelens en Sarah Van Buggenhout (Denderland), Ilse De Batselier, Gina Van der Steen, Deborah Van de Velde, Kim Matthijs (Lebbeke), Heidi Mariën, Amin Moreno, Ellen Claessens (Ham me) en Joke Cassiman (Eendracht Aalst). Erika Buyle (E A), Liesbeth Feys (Zele), Stefanie De Croock (Zele) en Vannessa Willems (Lebbeke) op het podium by de pupillen Ook de pupillen moesten 1.000 m afleg gen. Bij de jongste pupillen sleepte Lies beth Feys (Zele) een mooie tweede plaats in de wacht, Isabelle Permentier (Hamme) werd vierde. Een wedstrijdje in de wedstrijd leverden Kelly Van Gucht en Vannessa Willems, -beiden lid van AC Lebbeke. Kelly, vorig jaar tweede in de regionale kampioen schappen, liep aanvankelijk in de eerste gelederen, maar zakte na driekwart wedstrijd tot in vierde positie terug. Uit eindelijk zou ze zevende eindigen. Vannessa Willems, dochter van Fran cois, van haar kant doseerde blijkbaar beter haar krachten en eindigde tenslot te derde, na Erika Buyle (Eendracht Aalst) en Stefanie De Croock (Zele). Leen Van Praet (Hamme) eindigde tiende. Sarah Jacob (Hamme), Katrien Van Hecke (Hamme), Ellen De Kimpe (Zele) en Sylvie Goessens (Eendracht Aalst) medaillewinnaars bij de miniemen Nadat Sylvie Goessens (E.A.) bij de jongste miniemen knap derde werd, Kristel Van der Heyden (Hamme) in deze race (1.200 m.) zesde eindigde en Katrien Ysewyn (Zele) zevende finish te, werd vooral uitgekeken naar de ouds te miniemenreeks, waarin Sarah Jacob en Katrien Van Hecke, beiden van AC Hamme, als favorieten getipt werden. Eerstgenoemde won een aantal belang rijke crossen, o.a. in Sinaai en Thüin, Katrien won o.a. in Baasrode en eindig de tweede in Sinaai. Hoewel ook uitgekeken werd naar de prestatie van Stefanie Dujardin (KAA Gent) nam het Hamse duo meteen de in Lebbeke. Het podium der veteranen met M -J De Ridder (foto ™vl ïf'0'"!.'." °P ^i6!0" geV°lgd Vo"eybal De dnjnesvan Buggenhout zijn ongenaakbaar in derde provinciale. Zij gaan met de steun van VC Malderen j kkiuuci \juiu guy) d00r Ellen De Kimpe (Zele). over naar tweede (a) Net als vorig seizoen zwaait Marie-Jeanne De Ridder, aangesloten bij AC Meetjesland, maar wonend in de Wiezse Schroverstraat, de plak in de dames- veteranenkategorie. Het gemak waarmee ze vorige zaterdag opnieuw provin ciaal kampioene werd, was meer dan duidelijk. Haar indrukken na haar zoveelste zege: Ik had de indruk in de eerste kleine ronde wat te vlug van stapel te zijn gegaan. Achteraf heb ik het tempo gewoon strak aangehouden. Wat mijn tegenstreefsters betreft kende ik enkel Seghers niet. Zij eindigde uiteindelijk tweede. Gemakkelijk? Inderdaad, ik heb eigenlijk geen problemen gekend, hoewel ik in het recente verleden wel mijn deel van de tegenslag gekregen heb. Half december werd ik door griep geplaagd en twee weken geleden kreeg ik opnieuw last in de rug. (p.v.r.) e. In •5 raaa an Va dat hei :nvai pgaan n stei an Lae reéerd ïvalLo d uit de iet logi ationak idgeca h, Ver- enberg- Janisl,

De Voorpost | 1990 | | pagina 21