Weer spanning en sensatie in De Zeven Ternat - V.C. Zele VOLLEYBAL Ereklasse V.C. Zele - Assa Moeskroen 3-2 Zaterdag 3 maart: Voetbal kalender 22 - 2.3.1990 - De Voorpost De volleyballiefhebbers die sporthal De Zeven zaterdagavond deden vollopen, hebben met volle teugen kunnen genie ten van een wedstrijd die bol stond van sensatie en spanning met als slotstuk weer een tie-break, waarin de Multiro- ta's plots alles konden wat men maar kan bedenken in volleybal: smashen, blok ken, receptie, lage verdediging. Volleybal. Guy De Beer van Zele slaat de bal voorbij het Moeskroense blok (vh) Als buur aan de perstafel hadden we Vic blokverdediging in huis heeft en het en- Emon, die in opdracht van dagblad Het kei van aanvallen en steeds maar aanval- Volk deze belangrijke topper van min- len moest hebben. Hij had genoteerd dat dere goden kwam bekijken om in ver- Moeskroen met het afblokken in die drie band met de beste volleybalspeler van eerste sets 15 keer rechtstreeks een punt het jaar punten toe te kennen aan de had gescoord, tegenover slechts twee spelers. Hij had het bij het rechte eind puntjes voor de grijsgroenen. Hij voegde door te verklaren dat V.C., toen de set- eraan toe dat Guy De Beer, die nochtans stand 1-2 op het bord stond, in feite geen in beste doen was, wat ons verheugde, als blokker geen potten brak. Allemaal juist. Hoe verwonderlijk het ook is, in de vierde en de vijfde sets tapten de jongens van trainer Maurits Van Damme plots uit een ander vaatje. De Multirota's wa ren in feite meer dan op hun tenen ge trapt in die derde set, want daarin waren ze van de parketvloer geveegd als de eerste de beste ploeg uit een lagere afde ling en ze kregen een beschamende 1-15 te slikken, na een set waarin ze dat éne puntje dan nog kregen van Nagy, die een fout maakte. Die klappen in het aange zicht moesten en werden sportief gewro ken. In welke sfeer gebeurde dat allemaal? 't Was weer volleybalfeest in De Zeven voor de supporters van V.C. die, onder leiding van een gedecoreerde en jarige Willy Smet hun aanmoedigingen niet spaarden tijdens de forcing. Weet je dat de V.C.-ploeg in die vierde set viermaal bij het blokken een punt scoorde, tegenover maar tweemaal een geblokt sukses voor de bezoekers? In de tie-break scoorde V.C. opnieuw vier maal met het afblokken van een bezoe kende aanval, tegenover geen enkel punt via blokwerk voor de gasten? En dat door een Zeelse kern die geen blok heeft? Dat is sport en zeker in volleybal kunnen verrassende uitslagen op het bord komen, 't Was natuurlijk weer feest in De Zeven met die 3-2 zege, waardoor V.C. opnieuw kans maakt op de achtste plaats die goed is voor de play-offs. De wedstrijd Set 111-15 Zele nam tegen de gewoonte in een goede start en kon 3-0 op het bord zetten maar al vlug konden de gasten, die zich nadien de beteren toonden, orde op za ken zetten en vooral de onhoudbare Yougoslaaf Ohran Arslaganic en de Hongaar Jozsef Nagy smashten er niet naast. Het ging nog wel gelijk op tot 8-8, maar dan ging het naar 8-12. William Linthout mocht er dan inkomen voor Chris Arents, dit tot 10-14 waarna Philip Christiaens ook aan het net kwam voor Vandezande. De bezoekers toonden echter hun ta lent, meermaals na lange rally's, zodat Volleybal. Zele-Moeskroen 3-2. Eggermont anticipeert (vh) Zaterdag reist Zele naar Ternat om er opnieuw een duel met mindere goden te betwisten, waarin dus kostelijke punten te winnen zijn. De eerste opslag wordt gegeven om 20.00 u in het Gemeentelijk Sportcentrum, P. Van Cauwe- laertstraat te Ternat. De autobus vertrekt om 17.00 u aan De Zeven. Voor Ternat is deze zege al even belangrijk als voor Zele want de Brabanders zijn dan zo goed als zeker van de zevende plaats in de eindrangschikking en deelname aan de play-offs. De Multirota's liggen met Moeskroen in de clinch voor de achtste plaats en daarom is elk punt van groot belang. In de heenronde liet Ternat, met passeur Negrelli, geen schijn van een kans aan de groen-grij- zen. Toch heeft de Brabantse ploeg nu naar het schijnt financiële problemen die dringend moeten weggewerkt worden om sancties van de bond te vermij den. Daaraan zal de thuisploeg zich echter niet storen om Zele hard aan te pakken. Ternat beschikt naast die wonderlijke spelmaker Negrelli over ander talent zoals de gebroeders Dirk en Wim Nieuwlandt, Gewehr, Felfosse, Wackers en Lardinoit. V.C. Zele zal in een allerbeste dag moeten zijn om Ternat te kunnen verrassen. Zorgt Zele voor sensatie? Hopen en duimen maar..'. Clubkalender Zaterdag 3 maart: 20 u: dames 2e DIV, Juvenes-Govek Gooik De juniores-jongens reizen naar Wetteren en de heren 3e provinciale spelen om 15.00 u op Wondelgem een belangrijke partij. Zondag 4 maart: 10.30 umeisjes-juniores, Juvenes-Nidak Nieuwkerken - (edw) Volleybal. Zele-Moeskroen 3-2. Het Zeelse blok De Beer-Vandezande in aktie (vh) de eerste set voor Moeskroen binnen was. Set n15-13 In deze set ging het gelijk op tot 5-4, waarna Zele met meer gevarieerd aan- valsspel, korte services en sneller akte- ren kon doorstoten naar 10-4. Guy De Beer toonde hierbij zijn trefkracht en rijke ervaring. Het ging naar 13-6 en iedereen dacht de eerste set vlug binnen te hebben. Dat was echter zonder Moe skroen gerekend dat aan een remonte begon en V.C. deed wankelen. Nadat De Beer bij services van Danny De Maesschalck de eerste setbal bereikte, stokte het bij Zele en Moeskroen trok via 14-7 naar 14-13. Marc Comelis, die bij 11-6 inkwam voor Vandezande, moest er opnieuw af bij 14-8. De Multirota's hadden zo maar liefst elf setballen nodig om, door een outsmash van De Meersman, toch de 1-1 setstand op het bord te krijgen. Een set waarin V.C. zwaar uithaalde maar faalde aan het blok. Set ffl: 1-15 De inspanningen om die 1-1 stand op het bord te krijgen waren waarschijnlijk te zwaar geweest voor V.C. want deze set duurde amper een kwartier. Bij 0-6 mocht Geert Symoens inkomen voor Ar- een smash van De Meersman out ging ents. Toch ging het absoluut niet vlot bij via een vingertop van een Zeienaar, Zele dat zonder blokvorming nu ook een maar de ref had dit niet gezien, mindere receptie kreeg, waardoor pas- De tie-break15-11 seur Johan Symoens het begrijpelijker- £erst vertellen dat de Zeelse punten wijze moeilijk kreeg om bruikbare voor- alsvolgt werden gescoord: 5 smashes van zetten weg te geven. Via 0-8 en 1-8 werd De Maesschalck, 2 smashes van De Be- het een smadelijk setverlies. Moeskroen er> 2 van Danny bij het blokken op Arsla- walste zo over V.C. heen, zonder par- ganjc en dc Meersman, 1 blokpunt van don. - De Beer op De Meersman, 1 blokpunt Set IV15-9 van Comelis op Arslaganic 1 punt bij Zoals we vertelden maakte Zele alvast een kort signaal van vandezande en 1 bij het voornemen om die smadelijke cijfers kort signaal van Comelis, met dan een sportief te wreken. Dat deed het ook. outsmash van De Meersman, die in feite Het liep uit tot 5-1, waarna het weer wél tussen de lijnen terecht kwam. even stokte en de bezoekers konden op Bij Moeskroen zagen we de elf punten gelijke hoogte komen. V.C. herpakte scoren door 4 smashes van Arslaganic, 1 zich echter gevat en langs 7-5 ging het van De Meersman, 3 van De Winter, 1 naar 7-7 en 11-7 onder impuls van een outsmash van Comelis en twee punten losgebroken Danny De Maesschalck die door services van Comelis en De Maes- zowel blokkend als smashend punten schalck die buiten de lijnen gingen, scoorde. Een tie-break dus die spannend verliep. Er even bijzeggen dat Eggermont, een Eerst bereikten de gasten 0-2 maar De ganse week met griep, vervangen werd Beer zette zijn maats op de goede weg door Mare Comelis die deze kans om te met een smash. Dan volgde een smash tonen dat hij een evenwaardig speler is, van De Winter: 1-3. Zele kwam op gelij- met beide handen greep. Danny blokte ke hoogte met smashes van de Maes- vooral De Meersman af. Tussendoor schalck en Comelis. Afwerker Arslaga- trof de ref enkele foutieve beslissingen nic zette de bezoekers opnieuw op voor die de gemoederen van spelers en sup- sprong: 3-5. Danny kletste echter zonder porters op het kookpunt brachten. Toen genade de bal weer tegen de vloer. Cor- volgde er compensatie voor Zele toen nelis gaf zijn service weg met daarop weer Danny die niet meer te stuiten bleek en 5-6. Danny joeg echter zijn sprongopslag buiten en 5-7. De Beer zag zijn knal outblokken maar de bezoekers namen weer twee punten voorsprong door een smash van De Meersman: 6-8.Een kort signaal van ka pitein Johan Symoens werd door Van dezande tegen de parketvloer getikt en met Johaiwan de opslag kon De Beer nu De Meersman afblokken.. Toch kon De Winter met een smash een punt en de service naar zijn kamp halen. Toch bleef Zele aanklampen en doorvechten. Ka pitein Symoens trok dikwijls de kaart De Maesschalck, want die mokerde er op los. Zijn knal werd uitgeblokt of 9-9. Dan werd een smash van Arslaganic buiten geblokt en 9-10 voor Moeskroen. Vlak daarop een kort signaal, waarbij Come lis scoorde: 10-10. Dan voerde trainer Maurits Van Dam me een geslaagde vervanging door want hij stuurde William Linthout naar de" servicelijn in vervanging van Vandezan de. Onmiddellijk zat het er bovenarms op toen De Winter een aanval besloot met een knal BINNEN de lijnen maar de lijnrechter oordeelde de bal buiten en zo klom V.C. voor het eerst in deze tie break op voorsprong. Een belangrijke wending want de Multirota's voelden zich beresterk en Danny blokte De Win ter af of 12-10 met daarop een blok van Comelis op Arslaganic en 13-10 op het bord. Voor trainer Varrasse van Moe skroen het moment om Nagy te vervan gen door Yvan Cuvelier. Met sukses want een smash van de Yoegoslavische afwerker (nr 15) werd outgeblokt of 13- 11 en de opslag in handen van Moes kroen. Toen werd een knal van De Maesschalck in het net geblokt en V.C kreeg een eerste setbal, waarbij Me Comelis mocht serveren. De gasten at ten Arslaganic aan het werk maar dtn werd door Danny afgeblokt, waarbij 1! bal wel buiten de lijnen ging maar viah lichaam van de Yoegoslaaf out ging a meteen was het 15-11 voor de jonga van voorzitter Alex Coucke die de b ning te rijk was met deze zege, die VI beslist uit het vuur heeft moeten slepa Er werd nog lang over deze wedstrj nagepraat ep ook de refs kwamen tt sprake. Een ref, die zowel Zele als Ma skroen te grazen nam en een lijnrecht! uit Sint-Niklaas die aan Zele een ptn toekende bij 10-10 dat eigenlijk ai Moeskroen toekwam. Vertellen we nog bij dat de broer van Guy De Beerd andere vlaggeman was die echter get geschenken uitdeelde. Alleszins een bewogen partij met D Beer, De Maesschalck en Symoens ind kijker. Volleybal. Zele-Moeskroen 3-2. De Maesschalck geeft de bal door aan Symoens (vh) Volleybal. Zele-Moeskroen 3-2. Arents en Eggermont juichen als deze bal buitengaat (vh) Tweede nationale E. Aalst - Geel (Moons) Derde nationale A La Louvière-Zele (Michotte) Bevordering A Hamme-Doomik (Vereecke) Evergem - J. Lede (Tanghe) le provinciale KAVD-Melsele (Lievens) Geraards.-Lebbeke (Van Extergem) Olsene-Robur (Vervaeke) Eine-E.Meldert (Van der Eecken) 2e provinciale B Gavere-Baasrode (De Prez) TK Meldert-SK Ronse (Meganck) Haaltert-SK Aalst (De Clercq) 3e provinciale B Oosterzele-Serskamp (Paul) Zaffelare-Edeboys (De Wilde) Schelleb.Melsen (Heerwegh) 3e provinciale D Houtem-Erembodegem (De Groeve) Aaigem-Gijzegem (De Bleser) Edixvelde-Bambrugge (Piens) Hofstade-W.Moorsel (Reyniers) Doggen-Erpe (Santon) Mere-Herzele (Van Imschoot) 3e provinciale E Bazel-St.Gillis-D. (V.Bastelaere) Vrasene-Grembergen (Dillis) Heikant-Klein Laar (Van den Berghe) Gerda-SK Overmere (Vercruyssen) Sombeke-Wieze (Coppens) 4e provinciale G Baard-Schoonaarde( V. Bogaert) V.Overmere-HO Kalken (V.d.Stylen) Smetlede-Appels (Vercauteren) S.Moorsel-Lutterzele (De Meester) Herdersem-Oudegem (V.Ransbeeck) SK Kalken-Boonwijk (De Belle) Berlare-Opdorp (De Wilde) Opstal-Wichelen (Behiels) 4e provinciale H Sinaai-VK Hamme (Lesire)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22