Volleybaloverzicht Oostvlaamse klachtenkommissie keurt het geweld niet af Volleybal op losse schroeven Erop of eronder voor Nieuwkerken De Voorpost - 2.3.1990 - 23 rovor* toyotJ Kt/ TOYOTA wmss. FOYOT^j iflMPg" c.B&P* tnawtuia* LEBB£«E( '»»iwS i.ESnpi?' fÜWBöS '-«■BOCKi :WWfW«? SMStRSW E«**j i'"* *iV>*) 'N81®( K88£*£fcj VOLLEYBAL Heren Ereklasse V.C. Zele-Moeskroen 3-2 (11-15,15-13,10-15,15-9,15-11) Zele dat de laatste weken aardig uit de verf komt heeft tijdens hun ontmoeting tegen de AIF ploeg de zege uit het vuur gesleurd. Een fris gestart Moeskroen liet de gastheren in de openingsset geen schijn van kans. Vooral het betere blok van de bezoekers en de venijnige korte opslagen deden de Zeelse spelers zijn. De gasten wonnen dan ook verdiend de eerste deelzege. Zele dat sneller moest akteren om het goed sluitend blok van de tegenstander te omzeilen. Met een heel gevarieerd spel met Guy De Beer in een uitblinkers- rol gaf Zele een gevat antwoord in de Volleybal. Ref Eric Uyttendaele uit Aalst blijft een der beteren uit Oost- Vlaanderen. Ook dit seizoen floot hij zich weer in de kijker. Hij leidt een wedstrijd onpartijdig zonder zelf te willen opvallen. Prima! (a) Volleybal. Ook ref Van Lombergen behoort tot de beteren. Hier bij de toss van een wedstrijd te Aalst. Kapitein Bracke van V.K. Aalst kijkt toe (a) tweede set. Nochtans had de thuisploeg bij een 14-7 stand maar liefst elf setballen nodig om uit te maken. In de derde set gaf Moeskroen hun tegenstander van het zelfde laken een broek. Ze sloegen vlotweg een 10-15 bij elkaar en de gasten waren op weg naar een vlotte zege. Tij dens de vierde set gaf Zele bij elkaar en de gasten waren op weg naar een vlotte zege. Tijdens de vierde set gaf Zele zich nog niet gewonnen. De thuisploeg kon tot 7-7 aanklampen en met behulp van de buitenlandse inbreng bij Moeskroen kon Zele tot 13-9 uitlopen. De goede blokvorming van Van de Zande was hier zeker niet vreemd aan. Hij vormde een niet te passeren muur waarop de bezoe kende aanvallers zich te pletter sloegen. Zele zorgde dat er een vijfde set moest beslissen. Hierin was de skore gelijkop- gaand tot 10-10. Een heel spannend duel. De invallers Comelis en William Lint hout hadden hun steentje bijgedragen voor deze goede uitgangspositie. Noch tans had Zele de hulp van de lijnrechters nodig om een sterk smashende Danny De Maesschalck aan de resterende pun ten te helpen voor de totaalzege. Met deze zege blijven de kansen voor een play-off ticket nog open voor Zele. Dames Ereklasse Charleroi-V.C. Temse 3-2 (7-15,15-11,13-15,15-11,15-13) Charleroi de doodgeverfde daler voor de aanvang van de kompetitie blijft een ieder verrassen. De Walen blijven win nen en na de zege tegen Tongeren moes ten de kampioenen er nu ook aan- geloven. Een zeer hardnekkige AIF ploeg bood heel wat tegenstand. Dit on dervond Temse aan de lijve en meer dan hen lief was. Onder impuls van een schit terende Nadia Vanden Branden waren de Scheldemeisjes nochtans tweemaal op voorsprong geraakt in de setstanden maar de thuisploeg slaagde erin een ti- break af te dwingen. Charleroi dat de klus moest klaren met amper zes speel sters moest in eerste instantie een 2-7 achterstand wegwerken om uiteindelijk met het kleinste verschil te winnen. Volleybal. De jeugd van Moderna Lebbeke wordt getraind door Yvan de Groodt (a) Volleybal. De heren van Buggenhout zijn voor hun eerste seizoen reeds zeker van een ereplaats in derde provinciale (a) Eerste provinciale Ninove-Rapid St. Niklaas2-3 (15-10,15- 13, 12-15,9-15,13-15) De Klaasjes zijn aan een nederlaag ont snapt. De thuisploeg was nochtans de betere ploeg en dit in het bijzonder tij dens de eerste twee sets. Rapid kon de riante uitgangspositie van de thuisploeg wegwerken tijdens de twee volgende sets. De eerste set verliep nochtans vrij op- De uitslag van de wedstrijd Michelbe- ke-Moderna Lebbeke dames die op inci denten eindigde blijft behouden en Mi- chelbeke gaat vrijuit. Dat is de uitspraak van de klachtenkommissie na twee zit tingen. Nog even het geheugen opfris sen: De wedstrijd Michelbeke-Lebbekewerd in de vierde set door incidenten ont sierd. Thuissupporters wierpen met dienbladen naar de Lebbeckse speel sters. De gelegenheidsref Matton van Michelbeke liet begaan en noch de her rieschoppers noch de overige dienbla den werden uit de zaal verwijderd, zodat de wedstrijd verder ging en de Lebbeek- se speelsters geïntimideerd dienden ver der te spelen. Lebbeke tekende voorbehoud aan. Van dit gebeuren waren er ook getui gen, bestuursmensen van Oudenaarde die hun verontwaardiging niet onder stoelen of banken staken en schriftelijk en ook ter zitting bevestigden dat tijdens het spel in de vierde set dienbladen wer den geworpen naar de speelsters van Lebbeke en dat door supporters van Mi chelbeke. Toch bleek dat niet voldoende voor de kommissieleden, die de feiten niet dui delijk beschreven zagen in de klacht. Ter zitting werd tot tweemaal toe ge vraagd aan de Lebbeekse bestuursmen sen of het gebeurde tijdens het spel, waarop ja werd geantwoord en dan is er ook nog de getuigenis van de mensen van Oudenaarde die dit bevestigden. Het was duidelijk merkbaar dat ter zit ting de leden niet unaniem waren en dat men goed de leden kon aanduiden die Meybal. De dames van Moderna Lebbeke zijn de jongste weken iets teruggevallen. Kwetsuren zijn hiervan de oorzaak Volleybal. Iris Ravijts, speelster en best uurslid van Moderna Lebbeke (andré) tegen het geweld waren op een volley balterrein. Misschien zag men er tegen op om de wedstrijd te laten herspelen. Maar dat het geweld niet werd afge keurd en Michelbeke zelfs geen blaam kreeg zal velen wel verwonderd hebben. Voor Moderna Lebbeke heeft de klach tenkommissie haar geloofwaardigheid verloren. Wat er ook nog moge gebeu ren Moderna Lebbeke zal geen klacht meer indienen. Het is nutteloos. De klachtenkommissie heeft nu ook een voorgaande geschapen door Michelbe ke niet te straffen, iets waar men in de toekomst kan naar verwijzen. Welk ver schil bvb. met de voetbalbond waar men met alle middelen het geweld in de voet balstadions tracht in te dijken. Bij volley bal laat men begaan. André gaand tot 10-9 en dan maakte de thuis ploeg de kloof en de eerste deelwinst was binnenschot. Een gelijkwaardig beeld in de tweede set. Bij een 13-13 stand konden de bezoekers de zenuwen niet meer de baas. In de derde set had den de Waaslanders de hulp van de scheidsrechter nodig.Een nochtans goed leidende scheidsrechter sloeg bij de bal volledig mis. Zijn dwaling belette de thuisploeg bij een 12-14 stand op nieuw terug te komen. St. Niklaas benut te de vierde setbal en zij brachten de setstand op 2-1. Tijdens de vierde set moest de bezoekende coach ingrijpen bij een 6-1 achterstand. Hij verving spelver deler Muyldermans door de drieenveer tig jarige Brauweraerts en zijn inbreng zorgde voor de kentering. Rapid slaagde erin de setstand in evenwicht te brengen, zodat de ti-break de beslissing moest brengen. In de ti-break zag het er voor de Klaasjes beroerd uit. De gasten waren in de kampwisseling op een 8-4 voorsprong geraakt. Maar eens de Klaasjes het goe de ritme te pakken hadden bleven ze de zenuwen de baas hetgeen de doorslag gaf. Beker van Oost-Vlaanderen Spectrum Moerbeke Waas 3 Hemelveerdegem 1 (15-6,10-15,15-11,15-13) Bij de suikeijongens ontbraken de twee middenmannen, maar tegenover stond dat speler trainer Jantje Van der Hey- den eveneens op het appel ontbrak. In de eerste set konden de bezoekers wei nig inbrengen tegen het goede spel van de thuisploeg. Tijdens de tweede set lie ten dc gastheren zich verrassen wanneer de leider uit eerste provinciale hun drie punten voorgift tot een 0-6 voorsprong konden uitbouwen. Deze voorsprong gaven de bezoekers nooit meer uit han den. Voor de volgende set moest Alain Verniers de plaats ruimen voor Erik Dhert om de goede kadans opnieuw te rug te vinden. Kurt Heyninck bleef van- op alle positïes de punten bij elkaar spe len en dit dank zij het sublieme verdeling van broer Benny. Hemelveerdegem bood in de vierue en laatste set heel wat tegenstand, zodat Spectrum konstant te gen een achterstand moest opboksen. Pas bij een 13-13 stand geraakte Moerbe ke in het zog van hun tegenstander. Het was dank zij Patrick Dierickx die in de receptie en tijdens zijn opslagbeurten een foutloze prestatie weggaf dat voor de ploeg rendeerde zodat een li:break werd vermeden. Maldegem-V.C. Kemzeke 0-3 (4-15,9-15,6-15) Kemzeke dat in de huidige kampagne het uitstekend doet heeft al menig hoger spelende ploeg in de vernieling ge speeld. Ze bekleden momenteel de eer ste plaats in de rangschikking en nu zul len ze de finale spelen van de Oost vlaamse Beker. Deze wedstrijd was een opwarmertje in het vooruitzicht van hun toptreffen tegen en op Nivok Nieuwker- ken. In de halve finale van de beker hadden ze geen waardige tegenstander in Maldegem. De bezoekers de laatste periode in minder goede doen. Na hun afgang tegen VK Aalst waren de gasthe ren eveneens inspiratieloos. Kemzeke was overtuigend en ze verdiende dan ook de zege. In alle kompartimenten waren ze kollektief sterk en de spelers vulden elkaar komplementair aan. Het geen borg staat voor een spannend tref fen in het vooruitzicht van topwedstrijd tegen Nieuwkerken. In minder dan een uur walste Kemzeke gesteund door een schare meegereisde supporters over hun tegenstander heen. In de derde VIV divisie, waarin de Wase ploegen een hoofdrol spelen, treedt de kompetitie in een beslissende fase. Nieuwkerken, dat bij de aanvang van de huidige kompetitie niets onverlet gela ten heeft om zich te versterken om een hoofdrol te kunnen vertolken, ontvangt op zondag 4 maart te 18.00 uur zijn rivaal en tegenstander voor de titel in eigen sporthal. De aanhang van de plaatselij ke klub zal niets onverlet laten om zijn ploeg vokaal te steunen. Kemzeke daar entegen, dat bij verlies nog altijd in de running blijft voor de titel, ligt gebrand om sportieve weerwraak te nemen voor de nederlaag met 2-3 in eigen vesting. De Nivokspelers die de laatste weken in goede doen zijn, hebben zich in een rus tige sfeer kunnen voorbereiden op dit toptreffen. Het spelpeil van beide ploe gen staat borg voor een spannend duel, waaraan de toeschouwers hun hartje kunnen ophalen. De kassier van de thuisploeg verwacht een massa kijklustigen, zodat dit treffen een hoogdag wordt in het bestaan van de klub.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23