Klubkampioenschap W.S.C. Merelbeke Scheldestreek Colloquium: 'De vrouw en de topsport' Klubkampioenschap KSC Denderstreek Bart Peelman naar Brussel-Opwijk Praten met Jurgen Van Den Bremt Bart Heirewegh rekent op zijn vroegere snelle benen tsssAme'ahmpportm Zaterdag 31 maart 1990 Tentoonstellingspark van Brussel De Voorpost - 2.3.1990 - 27 WIELRENNEN Vooral de laatste decennia hebben on- B.Rushall (USA) en de heer G Van telbare atletes uit de meest verschelde- Heumen (NI.), zullen een voordracht ne sporttakken zichzelf bewezen in de houden over de verschillende aspekten topsport. van de vrouwensport. Deze voordrach- Rond vrouwen in de sport worden nog ten zuuen gepaard met tussenkom. heel wat vragen gesteld, waarop nog sten van Belgische, vrouwelijke topatle- steeds naar een afdoend antwoord tes, trainers en psychologen, wordt gezocht. Douwe Egberts zal, in eigen huis, op 27 Daarom organiseert het Belgisch Olym- maart de beurzen uitreiken aan een aan- pisch en Interfederaal Comité (afdeling ta] geselecteerde, beloftevolle, vrouwe- bport voor Allen - meer bepaald het ijjkg talenten. Comité voor de Vrouwensport-) en Deze jonge atletes zijn niet ouder dan 18 Douwe Egberts op zaterdag 31 maart jaar en hebben nooit dee|genome„ een tweede colloquium met als onder- aan de olympische Spelen. Zij moeten werp: «De sportvrouw en haar trainer». we] een Olympische discipline beoefe- Verschillende buitenlandse sprekers nen en capaciteiten bezitten om het top- o.a. Prof. G. Missoum (Fr.), Prof. niveau te behalen. Wielrennen. Bart Peelman (arch) Voor de nieuwelingen van W.S.C. Me- relbeke-Scheldestreek was het parcours van Bottelare, nabij Merelbeke, alweer zeer selektief. negen ronden van 6,4 km op een heuvelachtig terrein waren de ingrediënten van dit kampioenschap. Gelukkig was het schitterend lenteweer. Om 12u30 was het zo ver. Voor de eerste keer dit seizoen vertrokken 27 nieuwe lingen op zoek naar hun eerste palm. De eerste aanvaller Michel Devaux, tracht te de kloof te slaan, samen met nog enkele renners, maar tevergeefs. Het peloton liet niet begaan en daaruit be gonnen steeds meer renners weg te val len. Iets voorbij halfweg maakten nog amper vijftien renners een kans op de eindzege. Niko Van den Bossche was de meest strijdlustige in dat peloton en dan ge beurde het. Een demarrage van het duo Bart van Boven - Gelenn D'Hollander (vroe- Peelman werd vorig weekeinde klubkampioen bij W.S.C. Merelbeke. Hij ging samen met Johan De Geyter en Dirk Philips de finale in en won de spurt. I Uiteraard heeft een zege in een klub- kampioenschap een erg bescheiden waarde, maar niettemin kon worden op gemaakt wie nu al de konditie te pakken heeft. 'Ik heb een intense voorbereiding achter de rug, zegt Bart Peelman. Tijdens de wintermaanden volgde ik de wielerschool van Zottegem. Drie keer Peil per week overbrugde ik de afstand van rank Moerzeke naar Zottegem, uiteraard oeke met trein of auto maar niettemin toch een hele inspanning om 's avonds tel kens over en weer te rijden. Ik heb de indruk dat ik snel de vruchten zal pluk ken van doorgedreven inspanningen. Aan Frank Van de Wiele heb ik een uitstekende begeleider. Sinds hij mij on der handen heeft ben ik beter gaan pres teren. Vorig jaar kwam ik pas aan de bak toen juli op de kalender verscheen. De maanden voordien viel het mij enigszins tegen. Op 14 juli maakt Bart Peelman de over stap naar de liefhebbers. Voordien kijkt hij uit naar wat het zwaardere werk wordt, o.a. zondag in Brussel-Opwijk. (e.g.) ger in de koers reeds gevallen). Daarop reageerde alleen nog Luk De Gent en zo kwam de goede ontsnapping tot stand. Op twee ronden voor het einde viel Glenn voor de tweede keer tegen het beton en iedereen dacht reeds aan een spurt met twee maar niets was minder waar. De wielei goden waren ons goed gezind en lieten ons genieten van een stukje memorabele wielerkunst. Glenn, een jongen met een leeuwenhart, puur gebo ren wielertalent, keerde voor de tweede keer terug naar de kop, zonder omkijken tot bij de leiders, erop en direkt op kop om het tempo aan te geven. Deze indrukwekkende krachttoer van de eerstejaars-nieuweling (eerste wed strijd) kreeg nog meer glans door het feit dat hij nog met een 'stalen ros' koerst in de echte zin van het woord. Een ijzeren fiets die vier maten te groot is, wat mate riaal erop en vooruit, de baan op. Net zoals in de goede oude tijd toen het niet om de fiets ging maar om de benen. Een mooi voorbeeld voor de hedendaagse kleurige en moderne wieleijeugd In de laatste ronde reden onze drie lei ders onbedreigd voorbij. Dan werd het wachten op de spurt voor de overwin ning. Deze sprint werd van ver ingezet door onze onervaren krijger. Hij werd gecounterd door Bart Van Boven, maar die geraakte niet zo vlot voorbij Glenn D'Hollander. In de laatste vijftig meter werden beiden nog verschalkt door Luk De Gent, die nog gemakkelijk won met een lengte voorsprong. Het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Niko Van den Bossche, volgde op drie minuten. Kris Van Wetteren werd vier de. Hij arriveerde licht afgescheiden voor het peloton. Uitslag: 1. Luk De Gent (klubkampioen '90 nieuwelingen), 2. Bart Van Boven, 3.Glenn D'Hollander, 4. Kris Van Wet teren (op 2'46"), 5. Niko Van den Bos sche (op 3'), 6. Kurt Roggiers, 7. Steven Descamps, 8. Paul Hausenpander, 9. Jo han De Proost, 10. Tom Van Cauteren. MV Wielrennen. D'Hollander Revelatie het Glenn klub- Nabij het Eendrachtstadion in de Bre- destraat te Aalst stonden de nieuwelin gen klaar voor hun traditioneel klub kampioenschap. Nervositeit en lawaai vormen de onderdelen van deze attrak- tie op zaterdagnamiddag. Vaders en moeders schijnen meer problemen te hebben dan zoonlief. Eindelijk is het dan halftwee. Het is zo ver. De jonge snaken vertrokken voor hun eerste wedstrijd. Het was een vrijwel vlakke omloop over acht ronden van vijf kilometer met een stuk 'vals plat' erin. Samen met het mooie weer moest dit parcours selektief genoeg zijn om uit te maken wie nieuwelingenkampioen werd. De vrij rustige start was zeker geen aan leiding om hard te supporteren, maar uiteindelijk kregen de kriebels in de be nen van Joran keppens de bóvenhand. Ook Bart Jansegers en Jurgen Van den Bremt gingen mee op avontuur. Dit trio scheen het even te kunnen waarmaken, maar er volgde een hergroepering. Op nieuw probeerde Joran zich te ontdoen van het peloton, maar tevergeefs. No enkele schermutselingen en dan pro beerde Jurgen van den bremt opnieuw. Eén ronde bleef hij voor het peloton uit rijden en bij de hergroepering demar reerde Joran keppens met in zijn wiel Bart Jansegers, maar ook deze poging werd teniet gedaan. Dan maar met z'n allen naar de streep, dacht men. Tot in de laatste bocht leek dat ook zo maar dan schoot Joeri van- Huffelen als een raket 'a la Tienne De Wilde' naar de eindstreep om er onbedreigd de begeer de klubkampioenstitel in de wacht te slepen. Joran Keppens, de favoriet, was geklopt maar deze verdienstelijke renner, net als Jurgen Van den Bremt, legden beslag op de dichtste ereplaatsen. Uitslag; 1. Joeri Van Huffelen (klub kampioen '90 nieuwelingen), 2. Joran keppens, 3.Jurgen Van den Bremt, 4. Filip Van Laethem, 5. Bart Jansegers, 6. Rik Geerts, 7. Wim De Smet, 8. Chris- tophe Ponpet, 9. Chris Van den Steen. 10. Jurgen Desmet. MV Bart Heirwegh won het klubkampioenschap in Sint-Gillis-Waas. Hij was de enige die kon wedijveren met prof Patrick De Wael. In de ontknoping moest hij de duimen leggen, maar werd als eerste amateur tot klubkampioen gelau werd. Uiteraard heeft een dergelijke wedstrijd nog niet veel te betekenen. 'De belangrijkste vaststelling is dat ik de konditie te pakken heb, zegt Heire- wegh. Tijdens de wintermaanden heb ik er alles voor gedaan en zeker niets aan het toeval overgelaten. Ik hoop dat die intense voorbereiding snel vruchten afwerpt. Vorig jaar begon ik slecht, Inde eerste helft van de kompetitie verging het mij allesbehalve goed, Pas nadien gingen de verrichtingen crescendo, won zes wedstrijden en werd acht keer tweede. De grote koersen hebben niet het resultaat gegeven wat ik ervan verwachtte. Ik hoef niet te zeggen dat ik dit seizoen op duidelijke beterschap reken. Ik ben pas 22 en niets is verloren. De komende maanden wordt het echter 'ridder of mis'. Daarvan ben ik mij terdege Bart Heirewegh hoopt komend weekende aan te zetten in Brussel-Opwijk. Begin deze week was dat nog geen uitgemaakte zaak. E.G. Wielrennen. Nieuweling Joeri Van Huffelen won hei klubkampioenschap van K.S.C. Denderstreek (mv) De derde renner in deze reeks is een gans anders type dan de vorige twee. Jurgen is heelwat praatzamer en knikt steeds overtuigend alsof we hem niet willen geloven als hij ons zijn verhaal doet. 'Ik ben student aan de Hogere Middelbare Technische School te Aalst en voorlopig doe ik het beter met de studies dan met de fiets, hoewel ik mijn prestaties tijdens de wedstrijden niet kan bevestigen met een goede finish, wat ook blijkt uit mijn uitslagen. Een achtste en een negende plaats en verder tussen de tiende en de twintigste zijn mijn resultaten. Nu ik tweedejaars-nieuwling geworden ben, hoop ik het beter te doen maar mijn studies krijgen de absolute voorrang'. Daarin kunnen we hem zeker geen ongelijk geven. Dat Jurgen toch een mooier palmares bij mekaar zal kunnen fietsen, bewees hij verleden zaterdag in het klubkampioenschap van K.S.C. Denderstreek, waar hij een mooie derde plaats •iet noteren. Doe zo voort, Jurgen! MV

De Voorpost | 1990 | | pagina 27