Aalsters stadsbestuur poseerde voor de 'Wonderspiegel' Uilenspiegel te Aalst springlevend 2 - 2.3.1990 - De Voorpost tijdens de karnavalsraadzitting met gewaarborgd sukses. Alle vrouwelijke raadsleden, Anny, Graciënne, Chris, Mieke en Vera poseerden dan ook in voorberei ding van volgende kampagne. Een ervan was zelfs dermate vooruit strevend dat ze er heel haar hoofd doorheen wrong. Ex-schepen Juliaan Op de foto werd Juliaan gekonfron- teerd met 'La vache qui rit' maar alle gelijkenissen met Demosthenes werden door de feiten duidelijk ge logenstraft. Juliaan toonde zich toch welbespraakt. Kamiel sugge reerde dat dit misschien was omdat Cornand er niet meer is. Juliaan wordt de uitvinder ge noemd van de play-back. Op 'zijn Arend' is men immers gespeciali seerd in het nabootsen van alles en nog wat. De voltallige VU Alle onnodige attributen werden dan van de podia verwijderd want de voltallige VU-fraktie werd op het podium geroepen. Van de vier bleek dan nog één te ontbreken. Willy Van Mossevelde doende al licht aan het nauwkeurig nameten van de wagens tot op de centimeter want het reglement is het regle ment. Willy had er echter weinig aan verloren want bij nameten van zijn nek zou hij gedeklasseerd zijn geworden wegens overdreven zwel ling. Uit nauwkeurig toepassen van dat heilig reglement bleken ook Jan, Mieke en Danny uit de boot te vallen en de fraktie werd dan onver- richterzake naar de zaal verwezen. VDB In het zuiverste Beulemans schreef. VDB dat hij reeds zo veel had moe ten doorstaan en te veel is te veel. Trop is trop. En 'veel teveel' is 'trop De karnavalraadszitting verleden zaterdag als waardige inzet van de Aalsterse karnavalesbattementen lokte weer de massa. De gelijkvloerse belfortzaal kon die bezwaarlijk slikken. Dat de interesse ervoor enorm is toont het feit dat reeds een uur vóór de aanvang er een file belangstellenden was. De trouwzaal waar het vroeger gebeurde was uiterst intiem maar duidelijk té klein. De feestzaal van het stadhuis leek dan weer minder passend. Velen zaten al te ver van het podium. Ook de belfortzaal biedt geen passende ruimte. Waarom niet een gedeelte van de Keizershallen gereduceerd via doeken of schuttingen tot een passende ruimte met het opstellen van een podium waarvan niemand al te ver zou afzitten? Toch werd andermaal de raadszit ting een uiting van Oiljsterse hu mor, spiritueel sarkasme waarbij men wel eens met gewaagde zetten enthousiast applaus haalde. Teno ren als Kamiel (Sergant), Frans (Wauters), Herman (Louies), Odi- lon (Mortier) en Jean-Paul (De Boitselier) toonden zich andermaal vaste waarden. Vraag wordt dan wel of er gezorgd wordt voor de nodige kontinuïteit. Twee van hen hoorden we inderdaad spreken van 'voor mij is 't de laatste keer'. Troonafstand Hoofdzakelijke aanvankelijke be doelingvan de zitting was de troons afstand van de burgemeester ten voordele van Prins Kris die drie dagen lang Aalst zou regeren. De zitting begon wel met enige vertra ging omdat 'er nog niet genoeg blaa aanwezig waren' stelde Kamiel. On dertussen gaf Herman aan een man van een TV-zuil de tip even met zijn lange micro een spinneweb tussen de balken weg te halen zodat hij toch iets zinnings zou gedaan heb ben. Nadat de prins de sleutel van het stadhuis overhandigd had gekregen speelde hij passend in op de bier stand met drankjes van 25 fr op de Grote Markt die er finaal dan toch niet is gekomen. Burgemeester en zaal zongen dan ook dapper mee in het refrein van 'de grote Mèrt zon der bier'. Burgemeester De Maght loofde de organisatoren en vooral Odilon we gens de inventiviteit die hij getoond nad bij hun gezamenlijke trip naar Viareggio waar de kamavalstoet dan spijtig genoeg niet doorging. Maar 't was er toch danig schoon. Ondertussen zagen we een mond- doodgemaakte Odilon en werd de zaal gedomineerd door aanplak- brieven over besparingen en de slo gan 'besparen kost geld'. Voor één keer werden ook voor de persjon gens de rollen omgekeerd en moes ten ze hun vokale talenten op het podium demonstreren op de zang wijze 'Wij zijn de maanekesvan de- de pers, As men iet publicieren és 't atted sjikaneiren. En als het Fiëst- komiteit iet doet, es 't volgenst dam me schroiven noeit ni goed'. Toch liet een hele pleiade promi nenten zich verontschuldigen. Zo meldde Frieda dat Gilbert niet zou komen. Éénmaal de bloemetjes bui ten zetten achtte ze voldoende. De pompiers stuurden geen delega tie omdat ze vermoedden na de wa terperikelen aan het belfort op de zitting bij burgemeester De Maght niet welkom te zouden zijn geweest. Een verwoed voetballiefhebber kon op zaterdag niet komen omdat Een dracht Aalst op zondag speelt en hij Saame echte voetbal ziet... Ook fareriet Hermans moest zich af melden, alhoewel ze door rege- ringskommissaris Paula was afge vaardigd omdat ze evenveel gewicht als haar mandataris in de weeg schaal zou hebben kunnen leggen. Simon Rushdie durfde het duidelijk niet aan, zelfs gesluierd, naar Aalst te komen omdat de stadspolitie door onderbezetting en te veel ta ken geen tijd heeft om voor zijn veiligheid in te staan. Ook de Gent se komiek Romain De Coninck moest verstek geven omdat hij te Gent moest optreden in 'Stadhuis op stelten' en hij vreest dat Annie dat moeilijk zal kunnen naar waar de schatten. Odilon kon wél komen maar dan wel beschermd met een helm. Kwestie van perikelen met caféba zen van de Grote Markt te ontgaan. Stadsontvanger De Wolf had het moeilijker en liet zich verontschul digen wegens tijdsgebrek. Hij moest inderdaad naar de 400 miljoen waarover ex-burgemeester De Ker- pel het herhaaldelijk had nog blij ven zoeken. En ook volksvertegenwoordiger Li- sette kwam niet. Ze ging liever gra tis in de Koninklijke Muntschouw burg naar de toverfluit van Mozart Aalst. Burgemeester De Maght buiten dienst tijdens de dolle dagen (a) kijken. De cafébazen van de Grote Markt drukten hun spijt uit dat de geplande bierstand te organiseren door het AKV er niet is gekomen. Ze zouden nochtans hun terrassen ervoor vrijgemaakt hebben opdat de plastiek glaasjes niet overal te vinden zouden zijn en opdat er niet te veel 'gegosseld' zou worden. Julien Vinck was positief. 'Op mij kunt ge rekenen', het hij weten. Als ge me maar een goede plaats voor aan bezorgt. Want met de Aalsterse Avond had ik maar een plaats van 'keskeschiet'. Politie-inspekteur Freddy vroeg of hij terug naar het belfort moet komen om de toe- fangskaarten voor de receptie des- undig te kontroleren en er onge- wensten buiten te hóuden. 'Ik weet wel dat die receptie niet doorgaat maar met ons 'meesès' kunt ge nooit weten...'. Afgeschaft om te besparen Jan Doorns noemde het voorbije jaar dat van het afschaffen. Afge schaft werden inderdaad alle 'beur zen' van om het even welke bran che, subsidies aan verenigingen, muziekmaatschappijen in de stoet, alle beesten, majoor Cans, de uit- fangswagens na de stoet en heel wat evoegdheden van het Feestkomi- tee. Hopelijk is ook het gebruikelijk bomalarm afgeschaft. Schepencollege wordt gesponsord Aan alle wanden stond te lezen 'Be sparen kost geld'. Maar de stad heeft geen geld. Dus moet er beroep gedaan worden om te kunnen be sparen op sponsoring. Zo simpel en logisch is dat, stelde Jan Doorns. Hij presenteerde dan ook de wonder spiegel waarvoor ieder schepen vol gens de instrukties en het voorbeeld van Frans Wauters moest poseren. De foto, in live formaat, was dade lijk klaar. De 'wonderspiegel' draai de weg en de foto was er. Fan-tas- tisch. De techniek staat duidelijk voor niets. Eerste schepen Edgard Hooghuys zag zich reeds in de TGV die steeds rechtdoor rijdt zonder enige linkse bocht. Men zag hem bovendien als hij zorgvuldig de bureau's kontro- leerde, de kledij van de bedienden liefst met 'plastron^', bij het opra pen van papierkes die bleven slinge ren en bij de kontrole om te zien of alle lichten wel gedoofd en alle ap paraten afgezet zijn. Zijn houding was duidelijk moeilijk. Een kapel aan zijn been als blok, met de duim vooruit in plaats van met de vuist wat dan toen nieuw is bij de socialis ten en ondertussen nadenkend of hij al dan niet enge inspraak zou kunnen verlenen. Edgard is gespon sord door de NMBS. Financieschepen Oscar Redant haalt zijn sponsoring bij de Lotto. Kamiel moest deze schepen wel met enige terughoudenheid en minder stoute taal behandelen'. Anders zal hij niet meer willen komen. Hij heeft het me zelf gezegd. En verle den jaar was hij er ook niet, expli- keerde Kamiel aan de goegemeen te. Oscar was gekonfronteerd met een tot op de bodem geledigde stadskas. Zelfs muizen vonden er geen soelaas meer in. Ondertussen moest de schepen van Kamiel dan toch vernemen dat zijn opzet een centrale aankoopdienst op te rich ten duidelijk niet in de smaak valt van de ingenieur... Eksamen voor chef-kok De fotosessie werd even onderbro ken voor een persmededeling door Jean-Pierre De Boitselier. In het bijgebouwd restaurant van voetbal- klub Eendracht Aalst, model 'dui- vekot', heeft men een chef-kok no dig. Hij moet wel op de hoogte zijn van de plaatselijke gastronomie en o.a. witte en zwarte trippen kunnen bereiden op zin Oiljsters. Puree moet hij niet maken. Eendracht zit er al voldoende in. Om de kosten van dit restaurant te dragen wil men stuk voor stuk de businessseats van de hand doen. Die plaatsen zullen dan vervangen worden door een •pouf. Halve schepen Odilon, de weerga van Hilaire, wordt gesponsord door Gracienne. Zij werkt in De Werf en hij is op zijn werf in de drukkerij van 't stad. Van zweten heeft Odilon, althans op zijn werk, niet de minste last. Op zijn foto ziet hij zich zelf als Aalst. Deze raadszitting wellicht een van de betere van de afgelopen jaren (a) lid van de bereden carabinieri. Schepen Patrick De Smedt is als Adonis gesponsord door de oliën Ozo en Resi. Dat is trouwens duide lijk te zien. Van friet wil hij niet meer weten. Aan dergelijke 'koten' koopt hij zich liever smoutbollen. Die friet van verleden jaar, in de oppositie, ligt hem nog te zwaar op de maag. En friet is bovendien slecht voor de 'galle'. Maar daar veegt hij reeds lang zijn voeten aan. Op het hoofd draagt Patrick de kroon waar OCMW-voorzitter Ed dy reeds een tiental keren naar ge vraagd heeft. André poseerde volgens de nauw keurige aanduidingen van Frans als een Heilig Hart met beide armen wijd open en het hart verheven tot God. Hij is gesponsord door het stadhuis. Zijn familie heeft op de foto zowat de look van een Heilige Familie. Maar het is eerder een stadhuisfamilie tout court. De aan komende spruit kijkt ook al begerig uit naar een 'plosj op 't stadhois'. Mare Galle vanuit Nicaragua Europarlementslid vertoeft in Ni caragua en schreef te betreuren niet op de karnavalraadszitting aanwe zig te kunnen zijn. Hij moet er zijn om kontrole uit te oefenen op de verkiezingen. Hij was wel verwon derd tussen de vele affiches er geen enkel te hebben gezien met zijn por tret erop. 'Die mensen zijn hier nog ver achteruit. Blijkbaar kennen ze me hier nog niet'. 'Hier delen ze als verkiezingsgadgets geen stylo's uit maar griffels en 'touchen'. Galle zegt aan president Ortega een Aal sterse karnavalmedaille te hebben overhandigd. Ook aan zijn echtge note Chiquita die dol is op bananen. Toch voel ik me hier goed in mijn vel. Maar als ik een dame ontmoette die Dolores heette kwam mijn ge noemd wol en kreeg ik heimwee naar mijn enig Oilist en naar Baïta. Een akute aanval die niet direkt overging want ze hebben hier wel veel kastelen maar geen enkel wa terkasteel. Dirk voelt zich duidelijk gespon sord door het groot kapitaal, door Amylum en konsoorten. Op de fa briek waarnaast hij prijkt komt nu rode rook. Er is ook reeds blauwe uitgekomen. Die rook varieert zo wat met de kleuren van de bevoegde schepen van leefmilieu. Dirk ver heugt er zich alvast over dat eerlang de Van Wambekekaai een andere naam krijgt. Het wordt dan de Wel riekende Dreef. Enige zenuwachtigheid bij Eddy, bigboss van het OCMW voor de wonderspiegel gaat poseren. Hij wordt gesponsord door de Guide Michehn, afdeling gastronomische restaurants cn hotels. Op de foto is weinig rood te zien. Alleen de kreeft en de wijn verraden zijn politieke kleur. Eerlang wordt een nieuw wandelpad ingezegend. Het 'Eddy Dierickxvoetpad' dat het ASZ via een miniskuul steeds openstaand poortje verbindt met het RIBSO waar Eddy personeelslid is. Men vermoedt bovendien dat nu de kruisbeelden in de ziekenkamers weggenomen zijn. Deze ruimten zullen worden opgevuld met foto's van de voorzitter. Kamiel en de politici Frans (Wauters) stelde dat het een publiek geheim is dat Kamiel een fel gesollliciteerd personage is om tij dens verkiezingscampagnes op fo to's te prijken van allerhande poli tieke partijen. Op vraag van de poli tici uiteraard. Kamiel heeft dan ook een reeks overals van alle mogelijke kleuren en trekt er dan maar een aan in de gewenste politieke tint. Om Kamiel dergelijke ontkleedpar tijen te doen vermijden werd hem nu een schabloon, een uitgesneden vorm waar politici gewoon hun hoofd kunnen voor steken bezorgd. Frans demonstreerde dit apparaat Aalst. Raadszitting. Prins Kris kreeg zopas de sleutels van het stadhuis (a) beaucoup'. Hij zou naar Aalst geko men zijn om eens zijn zinnen te ver zetten 'paree que j'ai le demier temps déja beaucoup vu mon père' 'En met die prostituée van 't halver- driedonker zal ik eens de zep aanve gen'. Burgemeestersschilderijen Maurice De Kerpel, de ex-burge meester, werd tot hiertoe nog niei opgeroepen om te komen poseren voor zijn schilderij die het stadhuis supplementaire luister moet bij brengen. Momenteel voelt hij zid gesponsord door PAL. Hondevoer want Maurice is een ware dieren liefhebber zuiver op de graat. Zijn schilderij in het ornaat van burge meester wordt allicht het laatste in de lange rij. Anny houdt het liever bij een grote foto. Zij is gesponsord door de duivel en bij nader toezien bleek die geïnkarneerd te zijn in de figuur van Keizer Kamiel, de man met de stoute taal. Voor het maken van die foto overweegt ze wel óf ze niet best eens bij de coiffeur zou ;aan. Dat is reeds ook lang geleden. ;n als mascotte van haar Eendracht Aalst moet ze er toch mooi probe ren yoor te komen. Schepen Bogaert die gesteld had niet te kunnen komen was er toch maar werd dan ook niet 'veront rust'. Apoteose Het anderhalf uur durend kijk- en lachstuk geregisseerd door Kamiel Sergant en gecensureerd door Jan Doorns werd besloten met een dansdemonstratie door turnleraar Danny Denayer met burgemeester Anny. Een wervelend geval waarbij zich alle aanwezige raadsleden aan sloten en 'treintje' speelden in vol ledige harmonie. Uiteraard op de tonen van de Lambada of wat dacht u? LH Aalst. Een beeld van de raadszitting (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 2