Supergroepen en aktualiteit Roze draad door 62e kavalkade 4 - 2.3.1990 - De Voorpost Aalst. Prins karnaval Kris opende de stoet (a) Aalst. Stoere mannen, met de blote borst vooruit (a) Aalst. D'Okkosjeprotten op inspektie (a) Aalst. De Lodderoeigen les Cocos Chartrel (a Aalst. De dames, jufrouwen van Iksel in aktie (a) Aalst. De Makaberkes of de Oilsjterse Pick up Club (a Aalst. De Marcoentjes met hel "Rat van Fortoin, miljoenen dans, stadska.- en Aalst. Pertota!me maan en de Maght nor de Keizer!shotten 1 andere spoekskens (a) Vervolg van blz. 1 waarvoor de speaker van dienst Jean-Paul De Boitselier zelf her haaldelijk moest om verzoeken. Voor die laatste groepen die in het halfdonker hun mooiste reakties moesten presenteren, bovendien onder neerpletsende regen, geen si- nekuur alleszins. Niveau's In de 62e kavalkade kon men duide lijk diverse groepen onderscheiden. Traditioneel gorte groepen met als uitschieters de supergroepen als Schiëfregt'oever, Lotjonslos, de Lodderoeigen die zelfs in Parijs gaan optreden en Sjik dat doorgaat in zijn stijgende trend. Verder de 'kleine groepen' die zich ook wel eens groot toonden, de groepen buiten wedstrijd als de Gilles en de Stopnoillekes en dan niet in het minst de losse groepen. Zij waren het die finaal naast de glamour en glitter van velen het peper en zout, noem het maar paprika aan de stoet bezorgden omdat zij het waren die konden inspelen op de brandend hete aktualiteit. Nieuw in de stoet Nieuw was alleszins in de stoet de beperkingen qua aantal en afme- tidngen en het optreden van een aantal groepen in de maandagstoet die op zondag persona non grata waren. Nieuw ook het feit dat er geen dieren mochten mee opstap pen. Maar nog nooit zagen we zo veel dieren, zij het dan nagemaakte, als verleden zondag. Paarden met de vleet maar ook beren, kangoe roes en honden. En niet te vergeten de hele veestapel en neerhofdieren die LOL (Lotjongslos) op de stad losliet. De rijkswacht te paard werd nu gewoon vervangen door een stadsjeep. Massaal Het aantal bezoekers is uiteraard niet te ramen. Vastgesteld kon al leszins worden dat langs heel de (verkorte) omloop veel belangstel ling was en dat die op talrijke plaat sen zelfs zeer groot kon worden ge noemd. De verkoop van tribune- kaarten zal wel onder de verwach tingen zijn gebleven want herhaal delijk werd er via de luidsprekers op gewezen dat er nog plaatsen ter be schikking waren. Tijdens de receptie die nu de kaval kade voorafging wat ons beter leek liep de stadsfeestzaal vol genodig den. Onder hen o.m. SP-voorzitter Frank van den Broecke en de kers verse ambassadeur van Bolivië die op zoek is naar een stad in zijn eigen land om met Aalst te jumeleren. In de Gilles die haar roots halen uit Inca-toestanden uit de Andes had hij alleszins veel belangstelling. In hoeverre hij de fratsen van de losse groepen kon vatten is wel een pro bleem. Burgemeester De Maght van wie hij stelde dat het een uiterst charmante dame is zal hem wel de situaties diets hebben gemaakt. Aktualiteit: Roze Balletten De 'Roze Balletten' liepen als een roze draad doorheen de heel stoet. Daar werd via diverse facetten op ingespeeld. VU-raadslid zag men te rade gaan bij de protituée Maud. VDB zag men omhangen met pensen figure ren tussen wetboeken en doofpot ten, tussen drugs en call-girls. En de Aalst. Enkele jeugdige Toerenbiejoekens (a) Aalst. Noigg'ambeteird en Vrietj gezjeneird't bosjt weir in 't stadsbestuur (a) Kommissie tegen Banditisme zag men VDB witwassen alhoewel hij er uitzag als 'een voile kadee'. Andere aktuele situaties die op de korrel werden genomen waren de varkenspest in West-Vlaanderen, het vestigen van de eerste Mac Do nalds ergen in Roemenië, de uitver koop van Jean-Pierre Van Rossems Monytron uit de formule l-races, de gevreesde aftocht van onze Belgi sche militairen uit de Bondsrepu bliek waar ze 'indemnité de sépara- tion' genieten, het geboren worden van 'dass IVe Reich' met 'Der Alte', de 'tee' verkopende 'Securitatee', de uitverkoop van Islamitische sluiers, voor de gelegenheid foelarts genoemd, Ghost Busters die door Pesters werden verdreven en 'Stein- graus aus Berlin', 'stukken van de Muur' die werden aangeboden als 'Boules de Berlin'. Fratsen ook in verband met de nieuwe parkeerme- terregeling in Aalst, rond de verhuis van het Stedelijk Ziekenhuis met alles derop en deran en met de kan- goeroesprong van Eendracht Aalst die van tweede naar... derde divisie leidde. Lambada Tijdens de karnavalraadszitting had de Lambada reeds zijn effekt gesor teerd. Tijdens de stoet hoorden we die in alle mogelijke versies en opd e vele karnavalbals maakte die eveneens ophef. Zuid-Amerika was te Aalst nooit ver weg. Ook de Boerenommegang te Der- remonne werd duchtig op de korrel genomen. We zagen er o.m. een 'bedrogen' Ros Beiaard (met hoorns) dat van het Ros Balatum een groot aantal paardjes had 'ge kregen' die dan elk met de nodige heemskinderen voorzien zorgden voor een hele zoölogie. LOL op den boer Lotjonslos bracht 'un tableau pay- Aalst. Brute pech. Maar men verliest er niet het goede humeur bij a san', waarmee duidelijk Dender- monde bedoeld was alhoewel velen het eerder als een persiflage op het dorp van Anny De Maght zagen. Met een hele resem 'koebeesten', loeiend tot en met, trokken stoere in fluweel uitgedoste boeren met de roodwitte zakdoek en op klompen arm aan arm door Aalst. Ze zouden er dan ook de originaliteitsprijs Wil ly Van Mossevelde voor in de wacht slepen bij de ingeschreven groepen. Bij de losse deelnemers ging die naar Yvan De Boitselier en Willy Berghman die dertig Delhaizewa- gentjes van elk een meter vol soldes en modellen voor het nieuw kost uum van het Feestkomitee bij de losse groepen de show stalen. Een paar anderen dreven de spot over de maximale lengte zelfs verder Aalst. Fleis-Pladasjdeze ballong go ver ons ni op (a) door enkel op te stappen met tussen beiden gewoon een draad van 30 m lang. Supergroepen Naast het reeds vermelde Lotjon slos bracht Sjik ons naar het land van de spaghetti. Een hallucinant kleurenspel in het land van de 'Ital- joinen' terwijl de Lodderoeigen aanrukten met een niet te schatten lange trein met mooie kostumering. Quasi uniek. Schiëfregt'oever ging ludiek te keer tegen alle mogelijke vervuiling no ware, verkleed als grote reuzebor- stels een aanklacht tegen de vervui ling die ons niet alleen blijft bedrei gen maar die steeds grotere afme tingen aanneemt. LH Aalst. De Zwietollekensde poesjanel toentj eir en Oilsters spel (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 4