Drie uur stoetkijken op de Grote Markt Zevenenvijftig' groepen defileren De Voorpost - 2.3.1990 - 5 Wst Een van de mooie wagens (a) AaU'- georganizeerd door Davidsfonds Mijlbeek (a) Aaist paarden waren er genoeg te zien (a Sa de Aalsterse Gillis, verleden jaar begiftigd met nieuwe hoeden en nu in fonkelnieuwe kostumering, een vaste «aarde voor Aalst die tevens internationale allures heeft presenteerde de Haagse Show- en Marchingband Victory ten fel gesmaakt muzikaal festyn. Ze vormden trouwens het enige muziekkorps in de stoet want alle maatschappijen rit de regio waren uit de stoet verbannen. Uitzondering daarop een korps dat gewoon optrad in de plaats van een in onenigheid gevallen karnavalgroep. De Stopnoillkes waren present met Iwein, Laurette en "Ons Paula" en volgend jaar komt er een eigen reus bij. Volgend dan Prins Kris en Keizer Kamiel met zyn Kamillekens. Dezelfde avond ugen we Kamiel nog in aktie bij de Vara op de beeldbuis samen met Marcel De Bisschop een "bisschop die deken «erd en een burgemeester die het tot schepen bracht". Zwètzat hekelde als "Uiljsterse stroatemoakers" de vele straten die in Aalst opengebroken worden zon der degelijke planning. De Sjiëpei- rekes pakte het op tegen "zwèrt werk". Bij de middenmoters merk ten we o.m. De Seinzoelen op en "Zonder Teit go et oeik" die duide lijk blijk -gaven van kreativiteit qua kostumering of wagenbouw. De "vuilkar" blijft inderdaad een dank baar onderwerp. Met Iksel konden we alleen maar akkoord gaan dat er qua milieuverontreiniging geen tijd meer te verliezen is maar met de Bierskelkes die volgend jaar Een dracht Aalst kampioen in derde klas se zien worden, gingen heel wat toeschouwers duidelijk minder ak koord. Op tonen van Chopin bege leidden de Saazers 't Reglement" naar zijn ultieme rustplaats. Ze brachten reeds een voorafbeelding hoe een wagen er kan uitzien vol gend jaar,,als de lengte nog zal inge- Aalst. Schiefregt 'oeverweirgoan der me den groven bestel deir (a) Aalst. Pseudopompiers op pad (a) kort worden. Via stippellijnen zag men duidelijk hoe ver die wagen dan nog zal komen. De achterwielen ko men dan wel in het gedrang. Met Koko Sjartel speelde Krejeis in op de aktualiteit en Lossendeirdedeir- deir hekelde andermaal het Dender- mondse Ros Beiaard. Fleis-Pladasj een samensmelting van twee fusio nerende groepen, brachten een mooi kleurrijk nummer op hun ballon vaart naar Aalst-Karnaval 1990. Maar volgens hen gaat "de ballong van 't reglement" zeker niet op. Bij Allei-Joep danste Anny ander maal de lambada maar nu met Kei zer Kamiel. De Blaa Biskoppen had den een dankbaar onderwerp. Een hulde aan oud-burgemeester en kar- navalist in hart en nieren Marcel De Bisschop die zich zegenend van in de "biscomobil" tot de massa wendde voorafgegaan door een fonkelnieu we maar dan wel rode bisschop die luistert naar de naam Francesco dell Auqua. De andere bisschoppen vormden erehagen per fiets en had den hun bisschoppelijke kledij dan ook aangepast aan hun eerder spor tieve en ludieke bedoelingen. Alvo rens gekonfronteerd te worden met de Satanische Moikes zagen we nog de honden van Pertotal en de pom- piersingreep met rook en stank van de Sjatrellen. "Elke zot in zijn eigen kot" werd leuk gebracht door de andere gefu sioneerde kombinatie Zieke Zjiërat- ten - Twiëliërenniet waarbij kleuren- Aalst. Marcel De Bisschop, de tachtig al een eind voorbij, werd gehuldigd door de Blaa Biskoppen (a) variatie harmonisch samenging met Toetenbijoekes waanden zich reeds duidelijk ingestudeerde bewegingen die een mooi effekt sorteerden. "Aaft ons Vast", de tegenhanger van Lotjonslos, bracht andermaal een hekelen van het Dendermonds Ros dat Aalst duidelijk blijft impo neren. Bij dt. Tettemoesjen werden de al te vele eetfestijnen gehekeld en de op "une Foire européenne". Hooli gans maakten we in alle variëteiten mede met de Matotten en dan volg den de supergroepen waarover U elders in dit blad meer leest. Mooi nummer ook de "Karmelites- sen" die hun intrek nemen in een nieuw klooster in Oiljstwitsj. LH ^Ist. Vanaf het station had men een mooi.overzicht (a) Aalst. ZwetzatOilsjterse stratemoukers (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 5