Bieroorlog eindigde op sisser Karnaval op 'Onzen Arend' - Tiende editie Katrienenpri j zen Tweehonderd Voil Jeannetten op zwier doorheen Aalst Berg baarde zelfs geen muis... S sC Oiljst doet voesj... jtywsÉsü ousjt Na het defilee op het Katrienenbal 'Katrinidad' werden volgende prijzen toegekend. Bij de dames: 1. Den eersten bananenprois, 2. I d'Antillen met Oiljsterse billen, 3. Froit zonder crème fraiche. Bij de heren: li Los Geva, 2. Katrinidad Ajoinenstad, 3. Mister Trindad. Bij de paren: L Me veel tamtam, 2. Voetbaltransfer ooit Trinidad, 3. Miss Ana en Mister Nas, 3. Lambadadans. Bij de kleine groepen: L De woivende woiven van Trinidad, 2. De mètbada, 3. Lanbadus camivorus, 4. De nieve stadsanimoosje, 5. Lambada, 6. De Orangina's. Bij de grote groepen: Den Oiljstersen Steelband. Best passend in het thema was 'Annieke za karnaval noiet ni begroi- pen'. 'Voetbaltransfer uit Trinidad' werd aangezien als meest kamavalesk. Individueel zegevierde Jurgen Tack voor de vierde achtereenvolgen de maal. LH 6 - 2.3.1990 - De Voorpost Aalst. Allei Joeponze Kamiel en zijn Lababillekens (a Aalst. PagadettenOilst denjerend (a) Aalst Kwetntnivan het aad nor het nief (a) Omdat 'uitgangswagens' niet meer na de stoet in het stadscentrum moch ten komen door het nieuw reglement en die vaak de eigen drank meebrach ten in hun vehikel raakten die vele kamavalisten aangewezen te worden op de cafés op de Grote Markt Dat de prijzen die daar met de dolle dagen gevraagd worden wel eens boven hun mogelijkheden reiken stelde er zich een probleem. De mensen van de horeca van het stadscentrum lieten zich echter niet onbetuigd. Karnaval is voor hen de ideale gelegenheid 'om hun jaar goed te maken'. Die mogelijkheid scheen nu, althans gedeeltelijk, be dreigd. Samenkomsten tussen de bazen onderling en vragen aan het stadsbestuur waren er vanzelfspre kende konsekwenties van. Het stadsbestuur voelde zich in een benarde positie. Karnavalvierders te veel ontzeggen werd moeilijk. Anderzijds hadhet wel begrip voor de visie van de café bazen. Na lang en rijp beraad kwam er een begin van oplossing uit de bus. Bei de partijen zouden er akkoord mee gaan. Men zou voor de ingeschreven deel nemers aan de stoet(en) de kans bieden zich per persoon en voor elk van de drie dagen telkens 5 bonne tjes voor een drankje aan te schaf fen voor ieder 25 fr. Drankjes dus in beperkte mate en aan demokrati- sche prijs. Er was reeds een regeling uitgewerkt wie dergelijke bonnetjes zou uitreiken, waar, wanneer en hoe. Waar de bierstand of biertentje zou komen was begin deze week van karnaval nog niet beslist maar dat die er zou komen was dat wél. Bleek echter dat het stadsbestuur zelfs feen bierverkoop kan organiseren, daar dat wist de stad reeds lang. Men dacht dan ook die taak over te laten aan het Feestkomitee of aan het AKV. Het AKV dat de belangen van de kamavalisten verdedigt zou er zich mee akkoord verklaard hebben. Toen puntje bij paaltje kwam bleek echter niemand tijdens de dolle dagen tijd te kunnen besteden aan bierverkoop. AKV-leden hadden het zelf te druk met de eigen presta ties van hun groep en voor bierver koop 'aan dergelijke'prijs waren ze niet meer te vinden. Er betaald per soneel voor inzetten dat er auur betaald moest worden zagen ze evenmin zitten en finaal kwam er na de vele heibel, de vele besprekin gen, waarschuwingen en beloften niets van de zaak in huis. Er kwamen inderdaad géén bier standjes. Wellicht lachten de café bazen wel in hun baard. De berg baarde niets, zelfs geen muis. 'Da kaan allien in Oiljst' Aalst. Eventjes bijwerken voor het tradtioneel Catharinadefilee (a) Aalst. De Matten met reuzevlaggen met Attak boddy erop (a) Morgen zaterdag is het de dag van de Prinsenkamer maar tevens hoi «Onze Arend» zich niet onbetuigd. Op zaterdag start de Fakkeloptocht te 18 u. voor een ommegang lai heen de Arendse café's en op zondag 4 maart vertrekt de publiciteitsstt te 14.30 u. en de tiende Arendstoet te 15 u. aan café Drievelden. De publiciteitskaravaan telt liefst 101 deelnemers en de kamavalstoet Naast de politie, de Mexikaanse Denderruiters, de Arendprins Dirk eni Jeugdprinsen Vanessa en Bart en fje fanfares van Welle, Herderst Wieze en Burst ziet u er 24 Aalsterse en een dozijn typisch Arem kamavalgroepen in volgende orde. Via Drievelden trekt de stoet dopr volgende straten: Groenstraat, Roze dreef, Oude Abdijstraat, Botermelkstraat, Binnenstraat, Dompelstrai Oude Dendermondsesteenweg, Binnenstraat aan de tribune en verd ontbinding in de Petrus Van Nuffelstraat. 1. Politie Aalst 2. Mexicaanse Denderruiters 3. Fanfare Sint Cecilia Welle 4. Sierwagen met Arendprins Dirk en Jeugdprinsen Vanessa en Bart 5. Arend: De Kastaards op volle toeren 6. Koets Brussels Huis met gewezen Arendprinsen 7. Sierwagen met Aalsterse Carnavalprins Kris 8. AKV: Vriet 9. Koninklijke Fanfare Herdersem 10. AKV: De Treedzakken 11. AKV: Kert en Goed 12. AKV: De Beddesjiekers 13. AKV: Posensje 14. AKV: De Kezzeleers 15. Arend: d'Aa Zotten van AZ 77 16. AKV: De Tooisers 17. Arend: Met Krot en mot 18. AKV: De Tettemoesjen 19. Arend: De Gaa Lowies 20. Koninklijke Fanfare Sint Cecilia Wieze 21. Arend: De Gesdoikers 22. AKV: De Sjatrellen 23. AKV: Krejeiss 24. Arend: De Ajuintjes 25. AKV: Zonder eir goget oeik 26. Arend: De Ignasoo's demonstreren 27. AKV: Kweit ni 28. AKV: De Marcoentjes 29. Arend: Toneelbond Nieuw Leden 30. AKV: Pretensje 31. Arend: De Memmers 32. AKV: De Sjiepeeren 33. AKV: De Voortkapoenen 34. Arend: Tes precies echt 35. AKV: Peist er teir af 36. Arend: De Stienaaten geiven ni af 37. Arend: De Arendse Fillekens 38. Fanfare Sint-Cecilia Burst 39. AKV: Zwet zat 40. AKV: Pladasj 41. AKV: De Bierkelkes 42. AKV: Korosje 43. AKV: Noig geambeteird en vriet gezjeneird 44. Arend: De Bierleppen met de Kaartendans 45. AKV: De Zweethollekes 46. AKV: D'Okkosjeprotten 47. AKV: Eirg 48. Arendse Vuil Jeanetten op zwier 49. D'Ambetanterikken 50. Politie Aalst. Supervoiljeannetten Arendse supervoiljeannetten maakt u mede aanstaande maandag 5 mal vanaf 15 u. Hun rondgang loopt langsheen de deelnemende café's. Arend 1990 wordt verbrand op het terrein Boeykens en de prijsuitreikö heeft plaats in 't Piasken. ie1 T Het meest typisch element van het Aalsters kamavalgebeuren was en blijft de Voil Jeannetten. Een we zen dat eigen is aan het straatkarna- val dat alleszins aan de basis lag van de hedendaagse kamavalesbatte- menten. De dinsdag van karnaval is dan ook de 'Dag van de Voil Jeannetten'. Een fenomeen waaraan o.m. Prijs Popoll een vokale hommage bracht die vaak mee te maken was. Rond de klok van 3 u 's namiddags zette zich van rond het centraal pleintje op de Grote Markt, voor de gelegenheid door de elementen herschapen in een heuse modder poel, een bonte stoet van ruim 200 exemplaren in beweging. In laatste instantie werd de stoet tegen de planning in langs de Nieuwstraat gestuurd. Dameslingerie in al haar facetten, kleuren, formaten en modellen, kinderkoetsen volgestouwd met pap- en bierflessen, potten en pan nen, regen- en zonneschermen, vo gelkooitjes met droge haringen, na- maakborsten en achtersten en ver der al wat aan de fantasie kan ont spruiten in de erotische sektor was in de kleurrijke stoet te zien. De dinsdagstoet had het beter ge lukt dan die van maandag want die kreeg zelfs heel wat zon mee op de lange tocht langsheen de herbergen die voor velen wel duurde tot het moment van de assekruisjes die het einde van karnaval en het begin van de vasten inluidden. Samen trou wens met de ludieke verbranding van de karnavalpop waarvoor dit jaar supplementaire veiligheids maatregelen waren getroffen. Bij een eerste evaluatie toonde de burgemeester zich tevreden over de werking van het krisiskomitee dat zijn valabiliteit duidelijk heeft be wezen. De politie en rijkswacht zegden minder tevreden te zijn over het verlóóp ook al stond die dan onder de slogan 'Een karnaval zon der geweld is een geweldige karna val'. Er waren inderdaad heel wat vechtpartijen en een aantal gesta tioneerde wagenswerden van hun autoradio beroofd. Drie jongeren die zich aan dergelijke misdrijven bezondigden konden bij de lurven worden gevat. Wie gevreesd had dat de traditione le maandagavond minder volk zou gelokt hebben wegens de troebele weersomstandigheden sloeg de bal mis. Tussen maandag en dinsdag raak ten de cafés in het stadscentrum eivol. Men kon er quasi niet binnen en nog moeilijker buiten. 'Als in een sardienendoosje geprangd' is daar voor een veel te lakse uitdrukking. Een nacht lang was het een drukte van belang rond de Grote druk- Markt. Uitgaanswagens waren niet tot daar doorgedrongen doch enke le hadden wel een aantal pogingen achter de rug om te kunnen infiltre ren. Vruchteloos echter. Ondertussen werd er gedronken, gezongen, gedanst, gevrijd en de den hamburgertentjes, frietkramen en hotdogstands goede zaken. LH Aalst. Kaloesjme veiteim nor?

De Voorpost | 1990 | | pagina 6