yy^êt-M im De Voorpost - 9.3.1990 - 13 bdij- n' Aalst. Prins Simon een zilveren prins (a Aalst. Dertig jaar prins, een prestatie zelfs in Aalst (a pensioneerden Groot Aalst. Inlichtin gen: tel. 053/78.86.96 (tussen 9 en 10 uur). Ook NIET-VVVG-Leden zijn har telijk welkom! Zondag 25 maart met autobus naar Vlaams Nationaal Zangfeest te Antwer pen. Organisatie: Vlaams Verbond voor Ge pensioneerden Groot Aalst. Kaarten en alle inlichtingen te bekomen op het se- kretariaat van de vereniging: Korte St. Janstraat 19 Aalst, tel. 053/78.86.96 (tus sen 9 en 10 uur). Ook NIET-VVVG-Leden kunnen mee! Donderdag 29 maart te 14 uur stipt aan de bushalte tussen station Aalst en Sint- Annabrug samenkomen met Wandel groep «Langs Vlaamse Wegen» voor wandeling Denderleeuw Iddergem. Organisatie: Vlaams Verbond voor Ge pensioneerden-Wandelgroep. Inlichtin gen: bij L. Van Thienen, tel. 053/21.65.15 (lussen 9 en 10 uur). ALLEEN VOOR V.V.V.G.-LEDEN! Klederophaling Op zaterdag 24 maart klederophaling door beide Lionsklubs en de leoklub ten voordele van o.m. Zonnedauw, levens vreugde, Beschuttende Werkplaatsen td.m. Détails volgen. Fietsgravering Zaterdagvoormiddahg tussen 9 en 12 u. 24 maart: Erembodegem in de eetzaal fan de gemeenteschool, G. De Schep perstraat. 7 april: Hofstade in het dienst- centrum, Hoogstraat 51. Academie voor Muziek, Sallet en Toneel Lerarenkoncert Op maandag 12 maart 1990 om 20 u. in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3, Aalst. en toneel. Solisten: Greet De Meyer, Inge Spinet- te, Geert Claeys, Hippoliet Van den Broecke en Patrick Coppejans: piano - Els Moeyersoons: dwarsfluit - Els Lam- berts-Van Assche: viool - Rita Piron: zang - Lydia Rossignol: klarinet - Dan ny Pauwels: cello. Met werken van: W.A. Mozart, C.M. von Weber, J. Brahms, H. Wolf, A. Ho- negger, H. Wienawsky en R. Schumann. Toegang: vrij. Liever rond dan gezond? Het Davidsfonds Aalst-Mijlbeek organi seert op woensdag 21 maart in 't Apos telken, Apostelstraat, een gespreks- avond met volgende items. Mw D'Haeseleer Greta (diëtiste) spreekt over "Gezonde voeding", Steven Saeys, maatschappelijk werker, over "Welzijn en gezondheid", huisarts Veleysen An dreas over "Betaalbaarheid van de ge zondheidszorg" en Ludwig Temmerman is gespreksleider. Déelname in de kos ten: 50 fr. 25 jaar gemeenteraadslid In Dendermonde werd VU-fraktielei- der Herman Burghgrave in de gemeen teraad gehuldigd voor 25 jaar gemeente lijk mandaat. Voor zijn kollega te Aalst, Jan Caudron, was dat niet het geval. Vergeten? Of acht het bestuur het de moeite niet waard? Aktie "Levenslyn" in Aalst Door VTM wordt de aktie "Levenslijn", ten voordele van het kankeronderzoek, op het getouw gezet. Ook de Nationale Maatschappij voor Buurtspoorwegen verleent hieraan haar medewerking door een speciale trein ter beschikking te stellen. Deze trein zal op zaterdag 17 maart e.k., Solisten: Greet De Meyer, Inge Spinet- tussen 9.32 u. en 10.13 u. (spoor 2) ook te, Geert Claeys, Hippoliet Van den Broecke en Patrick Coppians: piano. Os Mocycrsoens: dwarsfluit Lamberts - Van Assche: viool Rita Piron: zang Lydia Rossignol: klarinet Danny Pauwels: cello Werken van W.A. Mozart, W.M. von Weber, J. Brahms, H. Wolf, A. Honeg- fer, H. Wienawsky en R. Schumann. Toegang vrij. Stormschade !De inwoners die door het stormweer van 25 en 26 januari II. schade hebben gele- ilen kunnen daarvoor schriftelijk aangif te doen met het oog op een tussenkomst vanuit het rampenfonds. Het gaat wel alleen om geleden schade waarin de ver schillende verzekeringen niet tussenko men. De formulieren die daarvoor dienen in- tevuld te worden zijn beschikbaar in de onthaaldienst van het stadhuis, bij de politie, de dienst landbouw en de ver- het station van Aalst aandoen. Tijdens dit oponthoud zijn in het station optre dens gepland van een aantal gekende artiesten. Een speciaal expo-rijtuig"met tentoon stelling zal eveneens toegankelijk zijn voor het publiek. De tentoonstelling en uiteraard ook het show-gedeelte worden gratis aan het pu bliek aangeboden. Vereniging voor suikerzieken Op vrijdag 16 maart 1990 gaat ons nieuw werkjaar van start! Op die dag organiseert onze vereniging, in samenwerking met het stadsbestuur, een info-avond waarop Mevr. Nouwens Jo, verpleegster te Antwerpen, als gast spreekster werd uitgenodigd. Met haar thema "Voetverzorging bij sui kerzieken" behandelt zij een aktueel probleem in de behandeling van deze aandoening. Het is evident dat een goede voetverzor ging een belangrijke faktor is om latere schillende dienstcentra van de deelge- complicaties aan die organen te voorko meenten. De formulieren dienen dege lijk ingevuld aan één van die diensten trugbezorgd te worden vóór 16 maart Jeugd kwis De inleiding gebeurt aan de hand van een diamontage en na de inleiding is er mogelijkheid tot het stellen van vragen. De vergadering gaat door in de feestzaal Ac ia - van het stadhuis, Grote Markt te Aalst As. woensdag 14 maart presenteert „n ,o in Gert Verhulst in de theaterzaal van De Werf-l te 19 u. de finale van de Jeugd- S 15 g™",5 e" ?'le bela"8Stel- tós. Toegang kost 50 fr. lenden zijn van harte welkom. Schoolslag, IQ-kwis en Wie ben ik? zijn Prinsengarde fcnaal populaire tv-kwissen waarin in- Na ver,eden zatcrd de Prinsenkamer Whgentte en soms de handigheid op de komI morgen zaterdag 10/3 te 20 u. in de K/S ,ngCStf2d' a trouwzaal de Prinsenjarde aan bod. Ze c Werf husselde met deze 3 formu- presenteert naast haarwerkingook haar «t en zo ontstond er een boeiende en „icuw b<.sluur voorlopig bestaat deze kerzamekwis met telkens het optreden Pri„sengarde uit 2 ex-prinsen: frank n een mystety-guest (bekende Vla- (Van Rijmenant) en Patrick (De Nevc), u., 2 Hofstadenaars. "et publick wordt in een bepaald onder deel zelfs op een plezante manier actief vtr vah m»( j tarokken zodat je geen fervente sup- ^-VAB met derde lenteree,tal porter moet zijn van een deelnemende nieuwe lente en een nieuw (Deens) P'ocg om van deze kwis te genieten. geluid in Aalst. Inderdaad, voor de eer- De scholen die elk een voorronde heb- ste maal in ons land brengen Dorte Kir- keskov, pianiste, en Peder Severin, te nor, beiden uit Denemarken, op uitno diging van de lokale VTB-VAB en FVV-afdelingen en met de medewer king van het Deens Kultureel Instituut, licdeeren uit het Skandinavische en in ternationale repertoire ten gehore. Op zaterdag 24 maart 1990 om 20 u. in tan gewonnen en aan de finale deelne men zijn: 1- Sint-Jozefscollege, Aalst Dames van Maria, Aalst 3- Sint-Maartcnsinstituut, Aalst Koninklijk Atheneum, Aalst krarenkoncert ks. maandag 12 maart te 20 u. in de de Feestzaal van het Aalsterse Stadhuis feestzaal van het stadhuis lerarenkon- vertolkt het duo werk van Grieg, Lange nd van de akademic voor muziekballet Müller, Nielsen, Sibelius, Schumann, Beethoven en Liszt. Beiden zijn interna tionaal gegeerde musici, die reeds ver scheidene plaatopnames op hun naam hebben staan. Hun koncertoptreden kadert in de her denking van de 125ste geboortedag van Carl Nielsen, Deens komponist. De toegangsprijs bedraagt 150 fr. in voorverkoop, of 200 fr. aan de kassa. Kaarten zijn te verkrijgen bij Geert Van Cleemput (053/78.06.34) en Hilde Van Ingelgem (053/70.50.11). Le Compte exposeert Etienne Le Compte, kunstschilder met Aalsterse roots, stelt schilderijen, brons, kleinskulpturen en sieraaddesign ten toon van vrijdag 16 maart tot maandag 2 april in "De Karaf', Brusselsesteenweg 8 te Asse. Vernissage op vrijdag 16 maart te 20.30 u. door Bertrand Desmet, direk- teur ministerie financiën te Gent en offi ciële opening door kuituurschepen Vic De Boeck. Openingsuren: Vrijdag 12-15 uur en 18- 22 uur. Zaterdag 18-22 uur. Zondag van 12 tot 22 uur doorlopend. Maandag 12- 15 uur en 18-22 uur, en op afspraak: tel. (02)452.90.80. Vervuilde Hopmarkt De omwonenden nemen het allerminst dat de Hopmarkt zwaar vervuild is. Een druk parkeerterrein midden een uit gangsbuurt, dancings met orgieën deci bels en diskoteken. Brievenbussen wor den volgepropt met resten van zakjes friet, muren worden bewaterd, straat meubelen worden gesloopt of ver plaatst. Verleden maandagmorgen toen de foorkramers Aalst verlaten hadden - ze moesten reglementair tot zondag avond 21 u. blijven - zag de Hopmarkt er uitermate bevuild uit: rotzooi allerhan de, ook glasscherven. De reinigings dienst had er een flinke klus aan. Ongevallen - De wagens bestuurd door Jos Van Snick en Gunther Van Hecke kwa men op het kruispunt Ledebaan- Sint-Annalaan in botsing. Beide chauffeurs werden gewond. - In de Dorpstraat te Erembodegem kwam Dimitri Van Nuffel ten val na kontakt met de wagen bestuurd door Martin Mercier. Dimitri liep er ver wondingen bij op. - Bromfietser Maurits Troch kwam op de Oudenaardsesteenweg ten val. De Impenaar liep tal van verwondingen op. - Bromfietser Paul Beurinck uit Aalst werd aan de Gentsesteenweg door een wagen aangereden. De 47-jarige viel en liep verwondingen op. - Op de Albrechtlaan gebeurde een ge lijkaardig ongeval waarbij de 22-jarige bromfietsster Monique Van de Sype gekwetst werd. - In het weekendhuisje van Eddy Petit ion aan de Erembodegem Groen straat is brand uitgebroken. Het brandde volledig uit. - Een 40-jarige man werd in zijn badka mer in Peter Benoitstraat 1 verstikt aangetroffen. Reanimeren kon niet meer helpen. De doodsoorzaak is niet gekend. De identiteit van de man in kwestie werd niet vrijgegeven. - Ten nadele van Maurice Germanus werd in de cafetaria van het Osbroek een diefstal gepleegd nadat een toe gangsdeur geforceerd werd. - In de woning van Paul Keymeulen in de Kortenhoekstraat brak schouw- brand uit. De brandweer kon de scha de beperken. - Ten nadele van de Zaventemse firma CEI werd op het industriepark te Erembodegem gestolen. Dat is dan reeds de tweede keer in een korte tijdspanne. - Schippersechtgenote Magdalena D'Hondt uit de Gentse Hyacintens traat 1 kwam door een niet gekende oorzaak in de Dender terecht. Ze zou haar evenwicht verloren zijn toen ze vooraan aan de boeg van het schip stond. De politie kon haar een touw toegooien waaraan de drenkelinge zich kon redden. Ook de reanimatie- ploeg van het 0.-L.-V.-Ziekenhuis was dra ter plekke. Het 41 -jarig slacht offer moest niet in het ziekenhuis worden opgenomen. - In de Huizekensstraat 60 werd Mar- Aalst. Jean-Paul De Boitselier werd 20 jaar geleden tot prins karnaval van Aalst gekozen en werd gehuldigd (a leen Van de Velde door een hond spraak door Paul Everaert, ACV-ver- Groene Kring gebeten. Ze had medische verzorging bondsvoorzitter, gezellig samenzijn met n nodig. discobar. het Parochiecentrum te 20 u. op vrij- Ten nadele van André Rothier wer- Deelname: 200 fr. per volwassene, 150 fr. maart over Biotechnologie. den in de Beekveldstraat konijnen voorkinderen, doodgebeten. - In de Sint-Jobstraat 369 beet K-A.V.-turnen Kardinaal Daneels Verleden week was kardinaal Godfried hond schapen dood ten nadele van Iedere woensdagavond van 20 tot 21 uur Danneels te Affligem in de abdij te gast Marcel Mertens. in Sporthal Denderdal. Diefstallen Bedevaart naar St.-Jozef Leuven - Uit de wagen van Aalstenaar Jan De Op maandag 12 maart te 8.15 u. vertrekt Boelpaep werden cheques gestolen een autocar met de bedevaarders aan de na een ruitje te hebben stukgeslagen O.L.-Vrouw Hemelvaartkerk te Erem- op de Oude Vismarkt. bodegem of Maria Van Golsbeeck, Ho- - Uit de wagen van Julien Rubbens geweg 102, Erembodegem. werd in de Arbeidstraat een autora- dio gestolen. FC- Doggen nodigt uit - De telefooncel aan het station werd Zaterdag 24 maart van 17.30 u. tot 22 u. zwaar door vandalen beschadigd. en zondag 25 maart van 11.30 u. tot 20 u.: - Dokumenten werden meegenomen groot eetfestijn in zaal Groenwilg, Ho- uit de wagen van Kristiane Persoons geweg, Erembodegem. in de Onderwijsstraat na inbraak. Cheques en dokumenten. - Er werd ingebroken in de woning in de Biekorfstraat 55 via een terras. De bewoners waren met vakantie. De schade kon nog niet worden geraamd. - Ook in het rijksinternaat, Zonne- straat 25, werd ingebroken. Wat mee genomen werd kon nog niet worden vastgesteld. De internen waren ex tern. - In de Beekveldstraat heeft een hond een aantal kippen doodgebeten. - In een speciaalzaak voor kinderkle ding op de Grote Markt trapte de 27-jarige Brusselaar Fernand G. een deur in en ging een aantal meege- graaide kledingstukken tussen ker miswagens verstoppen. Een tweede voor een konferentie met de pastoors van Westbrabantse dekenijen. Met verlof Twee missionarissen van de Benediktij- nen van Affligem komen eerlang met verlof. Pater Albertus (Baert) en Pater Rik (De Witte) O.S.B. De Affligemse kommunauteit telt mo menteel 26 leden. ACV-CM-feest Op zaterdag 31 maart jaarlijkse ACV- CM-feestavond. Te 19 u. mis in de paro chiekerk voor afgestorven ACV- en CM-leden en te 19.45 u. gezellig samen zijn in zaal "Bij Herman" met welkomst woord, etentje (Hawaiaanse verfrissing, feestavond var. 24 maart om 19 u. in A.v.d. Maelezaal, Kaai te Erembode gem (Centrum). Op het feestprogramma kaas- en wijn avond en reuzekwis per ploeg. Kaarten aan 200 fr. (150 fr. voor kinderen) zijn verkrijgbaar bij alle ACV- en CM-be- stuursleden of op het ACV-CM-sekrea- triaat, Kaai te Erembodegem. Naar het zangfeest te Antwerpen Op zondag 25 maart kan je samen met VTB-VAB Erembodegem naar het Zangfeest te Antwerpen. beurt in de winkel werd hem echter V°or informatie en inschrijving: VTB- fataal. Getuigen hadden zijn doenwij- Y vertegenwoordigsten A. d'Hondt, ze inderdaad opgemerkt en hij werd er op heterdaad betrapt en ter be schikking van het parket gesteld. - In de Keizershallen waren andermaal vandalen aan het werk. Een aantal ruiten moesten het ontgelden. Erembodegem «Nachtdienst» by «Onder den Toren» Het toneelgezelschap «Onder den To ren» brengt «Nachtdienst», een klucht in drie bedrijven, in een regie van Phile - mon Eeckhout, voor het voetlicht in het Parochiehuis op vrijdag 9 maart, zater dag 10 maart en zondag 11 maart a.s. telkens te 19.30 uur. Toegangskaarten voor deze voorstelling kosten 100 fr. Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 11 maart te 9.30 uur in de Krypte. Dia-namiddag Vakantiegenoegens - Erembodegem Op zondag 11 maart a.s. organizeert Va kantiegenoegens Erembodegem een dia-namiddag over Franse vakantiestre ken. Deze dia-namiddag gaat door in de Krypte, Weggevoerdenstraat, Dorp- Erembodegcm om 14.30 uur. Met korte dia-reeksen in overvloeiende projektie stelt peter Neerinckx er diverse vakan tiestreken in Frankrijk voor: de Franse Zee-Alpen; het bergmassief rond Alpe d'Huez; de aantrekkelijke hoekjes in de Dordogne-streek; de vakantietoppers in de GAR met streek van de Camazguc en het bekende Avignon. Tussendoor kof fietafel, waarvoor deelname van 70 fr. volwassenen en 50 fr. voor kinderen. Het wordt beslist een niet te missen dia namiddag voor kampeergezinnen, indi viduele reizigers en al wie aan Zuid- Frankrijk zijn «vakantie-hart» heeft ver pand! K.A.V.-Aktua Maandag 12 maart te 14 uur in het Paro chiehuis (bovenzaal) Werkgroep «Liturgie Ten Bos» Vergadering groepsleden: donderdag 15 maart te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. KVLV-kookles +60 Dinsdag 13 maart te 14 uur in de Krypte. ACBV-CM Terjoden viert feest Feestavond ACV-CM Erembodegem-Centrum Alle ACV-CM leden van Erembode- - - gem-Centrum worden verwacht op de flletgebraad archiduc met kroketten, koffie en gebak). Toespraak door ACV-sekretaris Piet Van Tittelboom, ontspanning met discobar en tombola. Inschrijven bij een bestuurslid. 300 fr. Wandelen met VTB Met de Belletrekkers op zondag 18 maart wandelen door Meise en omge ving. Samenkomst op het Dorpsplein (nabij de kerk) te MEISE vanaf 13.30 u. Ver trek te 14 u. stipt. Het wordt een pittige tocht van ca. 12 km., die leidt door Meise langs de St.-Elooikapel, het schilderach tige kerkje van Oppem, de barokkapel van Amelgem, de beruchte Duivels- schuur (door de duivels eigenhandig in één nacht gebouwd...), het dorpje Ossel waar de knapzak kan worden aange sproken, de Rijksplantentuin. Deze mooie tocht wordt geleid door Frans en Gaby Keppens, die de tocht en uitkienden. Laarsen wenselijk vooral bij In Café Sint-Antonius belotting op za- minder goede weersomstandigheden, terdag 17 maart te 20 u. Deelname aan Alle deelnemers ontvangen een fijn het interklubkampioenschap schaken te wandelkaartje en beknopte beschrijving Lede op vrijdag 23 maart. van de bezienswaardigheden. Wafelbak Tentoonstellingen te Affligem In Huize Denderrust op woensdag 21 In het kultureel centrum, Abdijstraat 6, maart vanaf 14 u. ten voordele van Broe- nog tot a.s. zondag 11 maart. Vooral derlijk Delen grote wafelbak. Twee wa- zeeschelpen. fels voor 30 fr. Men kan ook bestellen Van 10 tot 17 maart in de Kunstkelder om mee te nemen naar huis. werk van houtsnijder Gustaaf Ver- Parochiale bezinningsdag En ^zaterdag 17 maart (vernissage te Op zondag 18 maart, van 14.30 uur tot 17 14u.)werkvan Freddy Baetcn tot 8 april uur, in de zaal van de Kloosterstraat, in "Zaen A". Koffiepauze tussen de bezinningen. E.H. Luc Maes, godsdienstleraar, zal de Parochiecentrum bezinningsnamiddag leiden rond het Ontvangen U dit weekend: Hugo Van thema: "Samen met velen parochie ma- Couter en dame. ken". De bestuursleden van KVLV zul- Volgend weekend: Alfons en Godelieve len in de komende dagen de uitnodigin- De Koninck. gen met inschrijvingsstrook aan huis be- De Smet, Wilgstraat 25 A Erembode gem, tel. 053/77.44.97. Herdersem zorgen en nadien de inschrijvingen ver zamelen. Hartelijk welkom. Voetbal thuis PATRO Zondag 11 maart: 15 u. Nationale: Herdersem-D.H. Wel le. SK Zaterdag 10 maart: 10 u. S.K. Prae-min.-S.K. Lebbeke. Moorsel Nacht van de Brandweer A.s. zaterdag 17 maart in zaal Katholie ke Kring, Nieuwstraat, eetavond vanaf 19 u. en dansnacht met orkest The Goebby's vanaf 22 u. Tevens tombola op de steunkaarten van 80 fr. die bovendien recht geven op vermindering bij een eet maal. Lede Antiek Antiek- en brocantebeurs in zaal Soete- Meldert Wafel- en pannekoekenslag Op zaterdag 17 maart vanaf 15 u. in de kin, Nieuwstraat 32 op zondag 17 maart stedelijke basisschool, Dorp 15, wafel- van 10 tot 12.30 u. cn van 14 tot 17 u en pannekoekenslag. Gratis toegang. Eendracht Handelsbeurs Trekking van de tombola georganiseerd De reeds tiende handelsbeurs van Lede oor Voetbalklub Eendracht Meldert heeft plaats op 9 en 10 augustus. Gelieve op zondag 11 maart te 17 u. in de kantien deze data vrij te houden, aan Hoogstraat. 3 eerste prijzen: wasmachine, radiocas- Onder of boven? setterecorder, stofzuiger en tal van an- Start van het kaartseizoen van "Onder de.r.e- of boven" op zaterdag 10 maart te 19.45 Prijzen af te halen in het lokaal Hoogst- u. Verder steeds de eerste zaterdag van raat 43 tot 30 april a.s. elke maand. Kookles ?M ledcfval,0 ZZ'/T "r Kookles va„ KVLV in het Parochicccn-

De Voorpost | 1990 | | pagina 13