e Voorpost PORT Staat van dienst telt nu niet meer bij VW Hamme Walter Meeuws een standpunt K.A.V.D. serveert voetbal van de bovenste plank Rapide Lebbeke op weg naar tweede Inzet beloond, leider struikelt Hamme - Doornik 3-2 Robbie Smet weer in basis bij VW Hamme Rapide Lebbeke - Lokerse 1-0 K.A.V.D. - Melsele 3-0. REBLft SUBLo I ua*r«t Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Hamme Doornik 3-2. Dit schot van Filip Joos zal tegen de paal belanden Ondanks een overwinning tegen Door nik zullen er bij VW Hamme wissels worden doorgevoerd. Wat tijdens het laatste kwartier gebeurde kan volgens oefenmeester De Roos niet door de beugel. Na afloop kwam het in de kleed kamer tot een incident toen voorzitter Van Den Broeck, weinig taktvol, een aantal opmerkingen maakte en een kon- flikt uitlokte met de trainer. De woorden van de voorzitter werden door alle spe lers afgekeurd. Net voor het incident zich voltrok had den we een gesprek met trainer De Roos. 'We hadden met vijf goals verschil kun nen winnen. Een aantal kansen werden niet benut. Bovendien trapte Filip Joos al te zwak een penalty waardoor de be zoekende keeper het leder nog tijdig kon grijpen. Dat wil ik allemaal over het hoofd zien. Het feit dat we ons in het laatste kwartier, na een 3-0 voorsprong Doornik. De bezoekende kleurling kan de bal terugspelen °P onvergeeflijke flaters laten betrap- V Hamme oraleer Joos gevaarlijk kan worden (vh) De kliek der oude mannen is er dus toch in geslaagd de eerste echte trainer die de Rode Duivels ooit hebben gehad, buiten te werken. Onze felicitaties aan de Waalse pers, die advocaat van de duivel heeft gespeeld, en aan Guy Thijs, die de rol van de geschokte redder-in-nood uitstekend speelt. Wat was nu de uiteindelijke reden voor Meeuws' ontslag? De ontwikkelingen van de jongste dagen laten steeds duidelijker zien dat er de laatste maanden een generatiekonflikt gegroeid h-as tussen Meeuws en de Bondsleiders annex voetbalpers (met op kop de redder-des-vaderlands Rik De Saedeleer). Dat het Meeuws-koncept niet werkte is onzin. In de eerste twee matchen onder zijn beleid werd met 3-0 gewonnen. Vooral de overwinning tegen Portugal was opmerkelijk. Voor het eerst sinds de toevalligeschoonheidswedstrijd tegen de Sovjetunie op de Mun- dial 86 lieten de Belgen oogstrelend voetbal zien. De offensieve ingesteldheid die zich in het team genesteld had, was nieuw voor de Rode Duivels. Tot dan toe hadden we het beruchte Belgische koncept (vanuit een sterke defensie proberen de tegenstander in slaap te wiegen, om dan via de counter tegen te stoten), dat inderdaad suksesvol bleek op de verschillende internationale tornooien. Dat dit koncept zijn beste tijd achter de rug had, bleek in de voorronde van het EK '88. het tornooi zelf h-as het Nederland, dat met zijn offensief ingestelde ploeg brokken maakte. Thijs, de mascotte, had afgedaan. Hij werd bedankt voor bewezen diensten (hij was tenslotte de katalysator en rustbrenger in de nationaleploeg), en Walter Meeuws nam het roer over. Al vlug kwamen de eerste onrustbare berichten hinnen. Walter Meeuws hanteerde een onbegrijpelijk koncept, ver brak de bevoorrechte relatie met de pers, enz... Over het koncept van Meeuws is al veel gezegd, en het is een feit dat het niet gemakkelijk is. Maar in het hedendaagse voetbal is het nu eenmaal niet voldoende om vaag een ploeg op het veld te zetten en te hopen dat die er tijdens het spel iets van zal bakken. Een dergelijke verouderde en denigrerende opvatting hoort thuis in een rusthuis, niet op een voetbalveld. Missckien zullen de Rode Duivels het in Italië toch goed doen (tegen alle verwachtingen in), en dan zal Guy Thijs eens te meer bewezen hebben dat hij de ideale mascotte is voor tie nationale ploeg. Op lange termijn ziet de toekomst er echter pikzwart uit... Tom De Backer pen zit mij hoog. Weetje dat we, voorna melijk buitenshuis, op die manier al min stens tien goals toestonden? Nu is voor mij de maat vol. Zou je met miniemen te maken hebben, dan kon je hen de raad geven om voor een andere sporttak te opteren. Ik heb geen grote maneuvreer- ruimte en moet de middelen hanteren die voorhanden zijn. Een lange staat van dienst kan een referentie zijn, maar is voor mij niet langer geldig wanneer je er punten door verliest. Doornik gold als een biezonder zwakke opponent. We hadden de gelegenheid om een ruime zege af te dwingen. Stel je voor dat we na een 3-0 voorsprong nog in de problemen komen. Ik wil geen uit spraken doen, maar hoop dat men in bestuursmiddens nu ook duidelijk heeft kunnen zien wat er mank loopt.' Een gunstige vaststelling was deze keer opnieuw de verrichting van Guido Ver- geylen. De laatste weken is hij vaak de betere voetballer in het Hamse team. 'We hebben 75 minuten goed gespeeld, zegt hoogopgeschoten Guido. Op het laatst organiseerde de opponent zich met vijf spitsen. We kwamen onder druk te staan en sloegen in paniek. Twee fla ters hadden evenveel doelpunten tot ge volg. Ze plaatsten een domper op de vreugde van de overwinning. In ieder geval hebben we een belangrijke stap gezet op weg naar het behoud. De vol gende weken moeten we snel een aantal punten sprokkelen om de laatste mat chen ontspannen van stapel te kunnen lopen.' (eg-) VW Hamme Doornik 3-2. De Paep kan zijn tegenstrever omzeilen en voorzetten (vh) Frankie De Pelsmaecker debuteert als titularis-doelman bij VW Ham me. Hij volgt Johan De Wilde op. De Pelsmaecker (25) werd na af loop van de vorige kompetitie over genomen van Gerda Sint-Niklaas. Robbie Smet vat opnieuw post na een week schorsing. Philip De Bor ger begon deze week zijn militaire dienst, nam niet aan de training deel, maar behoort tot de groep. De Pelsmaecker, Coucke, Mare D'Hondt, Pascal D'Hondt, De Paep, Vergeylen, Van Bogaert, Smet, Nardus, Vermeir, Van Cae- lenberg, Joos De Borger en Ledens. Rapide Lebbeke speelt volgend seizoen vrijwel zeker in tweede provinciale. Tegen leider Lokerse behaalden Raes en zijn maats een verdiende overwin ning. 'De zege is het resultaat van een algehele inzet, aldus oefenmeester Van Den Berghe. We hadden vooraf afgesproken om te knokken en niets aan het toeval over te laten. Om een team als Lokerse SV op afstand te houden, moet je je beste wapens hanteren. Bij ons is dat de inzet. We hadden ons uitstekend georganiseerd en ik meen te mogen zeggen dat we in geen enkel opzicht voor de leider moesten onderdoen. Bij het enige doelpunt waar Ringootde maker van werd, had Ronny Willaert een ruim aandeel in de voorbereiding. Verwacht werd dat de leider na de hervatting een offensief zou ontketenen. Ik had tijdens de pauze de spelers gewaarschuwd om attent te blijven. Uiteinde lijk zijn we de baas kunnen blijven en dwongen de beste kansen af. Geen enkele keer werden we echt in verlegenheid gebracht zodat ik kan besluiten dat we, dankzij een algehele inzet, verdienstelijk winnaar werden.' (e-g.) Dank zij een algehele inzet behaalde Rapide Lebbeke tegen Lokerse SV een verdiende overwinning. De thuisploeg kwam rond het halfuur tot scoren en had nadien niet veel moeite om de voor sprong te vrijwaren. Vijfhonderd beta lende toeschouwers - voor derde pro vinciale een meer dan behoorlijk aan tal -waren getuige van een aantrekkelij ke partij waarbij de thuisploeg zonder komplexen alle aanvalsregisters open trok en de beste kansen afdwong. Wat spelverdeling betreft diende de leider niet te buigen, maar de kansen waren er voor Lebbeke. In feite liet Lokerse zich tijdens de eerste helft maar één keer gelden langs Dirk Catiysse. Even voorbij het kwartier moest doelman D'Hondt bij de zaak zijn toen Dirk Raes de bal naar de muit slingerde. Precies op het halfuur verscheen het enige doelpunt op de sco replank. De voorzet kwam van Ronny Willaert en de op vinkenslag liggende Ringoot schoof, tussen twee opponen ten in, de bal tegen de touwen. Wie dacht dat Lokerse na de herneming een offensief zou ontketenen diende zijn mening te herzien. Lebbeke bleef zich veruit als de gevaarlijkste ploeg aanstel len. Een kopbal van Raes werd door de Lokerse keeper net op de lijn geweerd. In het laatste kwartier trof Ringoot de lat en in de rebound besloot Willaert tegen de dwarsligger. Lokerse kwam er in die momenten nog goedkoop vanaf. Vijf minuten voor tijd werd bezoeker Hellon een tweede keer op geel getrakteerd waardoor hij met een naar de kleedkamer kon vertrekken. Het had gekund dat de leider in extremis nog de gelijkmaker had aangetekend toen Vercauteren uithaalde maar Chris Janssens op zijn weg vond. Al bij al een verdiende Lebbeekse zege. (e-g.) De Voorpost - 9.3.1990 - 17 KAV Dendermonde leverde tegen Mel sele een fraaie verrichting. Overigens lieten de bezoekers geen onaardige in druk. Globaal kon je de match op het niveau van vierde klasse kwoteren. De Waaslanders liepen snel van stapel maar na vijf minuten had paarsblauw zich aan de omstandigheden aangepast, dwong binnen de kortste keren een veld- meerderheid af en won vrijwel ieder duel, wat voor de rust resulteerde in twee fraaie doelpunten. Bij de eerste treffer leverde Werner De Bruyn - een kraan van een voetballer - het voorbe reidende werk en zorgde Tom De Visser voor de afwerking. Van de tweede tref fer zou De Bruyn zelf de auteur worden nadat hij de bal met het hoofd in de verste hoek had gedeponeerd. Geen en kele keeper had verhaal tegen zo'n loeier. Onmiddellijk na de hervatting probeer de Melsele het tij te keren, nam risico's maar kreeg lik op stuk toen De Bruyn - hij weer - na een puike voorzet van Moens zonder moeilijkheden de bezoe kende portier te grazen nam. Bij de be zoekers was de veer gebroken, en me teen hadden we ook het beste gezien. Oefenmeester Toon Pfaff was tevreden om het resultaat maar ook omwille van de verrichting: 'We hebben in zijn geheel een beste prestatie geleverd', aldus Toon Pfaff. Ruim een uur hebben we voetbal geleverd waar we ons ook in vierde mogen mee tonen. Er werd vaak in één tijd gekombineerd en zoiets is al een hele kompetitie mijn verlangen. Uit eraard kan en moet het nog beter. Twee korte perioden hebben we de bezoekers gelegenheid gegund om te replikeren. Dat was gewoon het gevolg van enkele nonchalante reakties. Ik haalde er de stuipen van op het lijf. Voor de rest zijn we door de opponent geen enkele keer in verlegenheid gebracht. Met nog zes wedstrijden voor de boeg en acht punten voor is Melsele nu wel definitief uitge schakeld. Voor hen was het de match van de laatste kans. Ze hebben hier ze ker niets aan het toeval overgelaten. Ik wil aan dit verhaal nog toevoegen dat Peter Moreels en Werner De Bruyn - hoewel hij twee keer scoorde en aan de basis lag van een derde doelpunt - op halve kracht speelden. Na afloop van de donderdagavondtraining was het nog niet geheel zeker dat hij zou van stapel lopen. Hij sukkelde met een verrekking die hem aan het eind van de recente match weer begon parten te spelen. Vandaar dat ik hem voortijdig uit het veld haalde.' Werner kreeg alvast een flink applaus mee. Overigens mag hij in zijn geheel op een gunstige kompetitie terugblikken. Voor KAVD staat zondag het derby te gen Robur op het programma. In Moer- zeke is men er heilig van overtuigd dat paarsblauw de duimen zal moeten leg gen. Het wordt voor KAVD voorwaar een zware opgave. (e-g) Voetbal. Rapide Lebbeke won met 1-0 tegen kampioen Lokerse en effende daarmee de weg naar tweede provinciale (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19