Totale off-day voor de Waaslanders Iedereen een helft P SI Oververdiend Standard - Lokeren Gekoncentreerd blijven Lokeren - Beerschot 0-2 Dit weekend Eendracht Aalst Eendracht Aalst - Verbroedering Geel 1-0 La Louvière - Eendracht Zele 1-3 Voetbal kalender Voetbal uitslagen JGe Selekties 18 - 9.3.1990 - De Voorpost VOETBAL De wankele thuisreputatie van de triko- lores heeft, na de hoopgevende resulta ten van de jongste weken, nog maar eens een deuk gekregen. Dat de tegendoel punten er zo laat kwamen is totaal naast de kwestie, want ook de 0-0 was een beschamende uitslag geweest tegen dit Beerschot, dat in de Luxemburgse kom petitie ongetwijfeld hoge ogen zou gooi en. Hoewel met dezelfde elf spelers een schitterende verrichting werd gegeven tegen Cercle, vielen dezen nu kompleet door de mand. Verklaringen voor dit toch wel opmerkelijk fenomeen zijn niet zo gemakkelijk te geven. Er was wel het beginoffensief, maar dit leverde geen doelpunten op, waarna de Daknammers zich gingen verschansen op hun eigen helft. Tegen een defensief ingestelde ploeg als Beerschot is het natuurlijk niet eenvou dig om kansen te kreëren, laat staan doelpunten te maken, maar dat was te gen de Bruggelingen nog veel meer het geval. Eens te meer kunnen we echter vaststel len dat deze nederlaag voor de trikolo- res zonder gevolgen blijft. Oké, de laats te Uefacup-ambities mogen nu wel stil aan begraven worden, maar toch verliest Lokeren niet echt de voeling met het kopgroepje. Twee punten liggen de tri- kolores achter op AA Gent, geen on overkomelijke kloof. Daarbij komt nog dat de dichtste achtervolger in de klasse ring (Charleroi, mocht u het nog niet weten) vier punten achterligt op de Waaslanders. Van een komfortabele positie gesproken... Toch zou dit ver schil met de eersten snel kunnen oplo pen: volgende week moet Lokeren het opnemen tegen Standard, dat toch wel aan een erg sterke terugronde bezig is (ondanks de nederlaag tegen RC Me- chelen), en drie punten meer telt dan de Daknammers. Thuis zijn de rouches zo goed als ongenaakbaar (één enkele ne derlaag), zodat het al een klein mirakel zou zijn moesten de Waaslanders er de volle buit inpikken. Het lijkt er sterk op dat Lokeren in de kompetitie zijn automatische piloot heeft ingeschakeld, en aldus free-whee- lend het einde van het seizoen probeert te halen. Er is immers nog de beker, waarin Lokeren met één been in de hal ve finales zit door de 0-1 overwinning tijdens de heenmatch op het veld van tweedeklasser RCGenk. We mogen echter niet vergeten dat in die halve finales nog kleppers zullen zitten als An- derlecht en Standard, zodat een finale plaats zeker niet tot de vanzelfsprekend heden behoort. Tenzij Lokeren het KV Mechelen-exploot nog eens kan overdoen natuurlijk. De wedstrijd Met de type-opstelling aan de start (zon der Naudts), werd van de tricolores een niet al te zwaar bevochten overwinning verwacht. Niets bleek echter minder waar. Lokeren begon met een aantal mooie acties, die slechts zeer sporadisch enig concreet gevaar opleverden. Na zes minuten miste één van de Bcerschotspc- lers de bal, zodat Samson een kans in de voeten geworpen kreeg. De Nigeriaan bleek echter zo verrast door de onaan gekondigde fout, dat hij verbouwereerd naast trapte. Het zou zowat de enige ernstige moge lijkheid zijn voor de Waaslanders. Ook De Roover kreeg nog een kansje, na een mooie eenmansaktie, maar knalde de bal hoog over. Op het kwartier was er nog Stalmans, maar Beerschot-doelman Kerremans kon het leder onderschep pen. De kous bleek af voor de thuis ploeg. Geen enkele mooie kombinatie of aanvalsaktie werd nog op de mat geto verd. Het was huilen met de pet op, zondermeer. De Beerschotspelers be gonnen te vermoeden dat er voor hen meer kon inzitten tegen de falende thuisploeg dan een gelijkspel. Met nog een kwartier te gaan in de eer ste helft, konden de Mannekes een eer ste keer de neus aan het venster steken: Jos Daerden lanceerde Simon Tahama- ta, die D'Hondt een eerste keer op de proef stelde. De Lokerse goalie was at tent en graaide de bal weg. Nog voor de koffie was er nog een moge lijkheid voor Biylle (die we nog wel ken nen van bij Anderlecht en Club Brugge), die echter knullig besloot. 0-0 aan de rust dus, en deze score mocht een goede doorslag genoemd worden van het ge toonde spektakel. Ook de tweede helft kende een aardige aanzet van de thuisploeg, met kansen voor Stalmans (waarop Kerremans een flitsende redding uit zijn mouw schud de) en Bosmans, die met een knal tegen de lat besloot. Het mocht echter niet baten, de Beerschotverdediging bleef pal. Lokeren durfde blijkbaar niet voluit voor de aanval te kiezen en liet zich door de paarswitten in de luren leggen. Ook de inbreng van Meszaros, die na de rust de vorige week met rood bedachte Vandermeulen verving, kon niet echt gek veel aanvallende impulsen aan het spel toevoegen. Het gezapig onderonsje kabbelde rustig voort, en het publiek had zich al lang neergelegd bij de 0-0, toen Simon Taha- mata in actie schoot. Door een schitte rende voorzet stelde hij Jos Daerden in staat met een kopbal te scoren. 0-1, en de Daknammers stonden perplex. Beer schot ging verder op zijn elan en kon zes minuten voor tijd de score verdubbelen: Brylle, die blijkbaar zijn vroegere oppor tunisme zelf heeft teruggevonden, tikte de 0-2 op het bord. Ook Meszaros, die naar het einde toe nog eens tegen de paal besloot, kon daar niets aan verhel pen. Na deze vergetenswaardige wedstrijd stelde oefenmeester Anthuenis dan ook terecht: «Het draaide vandaag helemaal niet. We hadden een komplete off-day. Het is toch wel opmerkelijk dat dezelfde elf die zo schitterend hadden gepres teerd de week voordien, er hier vandaag niets van bakten. De kombinaties bleken er niet uit te komen en zo ebt het ver trouwen natuurlijk snel weg», aldus nog een teleurgestelde trainer. We kunnen niet anders dan hem gelijk geven... Tom De Backer Standard Luik heeft eigenlijk geen introduktie nodig. Voor het eerst sinds lang spelen de Luikenaars op hun vroegere niveau (dat van voor de Waterschei-af faire). Getraind door 'super'-oefenmeester Kessler en versterkt door de komst van Vos en Molnar, lijken de rouches op weg naar Europees voetbal. De zege die Standard onlangs tegen Antwerp behaalde, moet dan ook als een revanche beschouwd worden voor de onheuse manier waarop Kessler is buitengewerkt op de Bosuil. Door de 1-0 nederlaag op het veld van ex-rode lantaarn RC Mechelen zal Standard supergemotiveerd aan de aftrap verschij nen. Lokeren kan maar beter opgepept aan de wedstrijd beginnen (of moeten we het beker-débacle van vorig jaar nog eens onder de schijnwerpers bren- gen?). (t.d.b.) Eendracht Aalst moet zaterdagavond a.s. om 20 uur uit tegen Stade Leuven. Dat wordt o.i. geen gemakkelijke klus voor de poulains van oefenmeester Poortvliet. Men mag aannemen dat Stade, op jacht naar punten voor het behoud, er met de beuk zal ingaan. 'We moeten alleszins de zaken verstandig aanpakken, gekoncentreerd blijven en goed georganiseerd spelen. Als we vroeg in de wedstrijd kunnen scoren, zit er voor Eendracht wel wat in', aldus het advies van de Eendrachtcoach. Eendracht zal het te Leuven alleszins nog moeten stellen zonder Lozano. Die is wel opnieuw gestart met loopoefeningen, maar gevechtsklaar is hij nog niet. Volgens adjunkt-trainer Jan Ruiter is de afwezigheid van een talent als Lozano een spijtige zaak. 'Juan is een man die op het middenveld, en vlak achter de spitsen, de ideale verbindingsman is. Hopelijk kunnen we hem rekupereren voor de topper tegen RWDM', aldus Ruiter. E. Aalst - Geel 1-0. Al wordt Aalst door de konkurrentie beschreven als een degelijke ploeg, toch zal dat eerst nog moeten bewezen worden in deze laatste wedstrijden (a) De trikolores namen met allure revan che op La Louvière. De Walen bezorgd en de Zeienaars immers hun tot nu toe smadelijkste thuisnederlaag van het sei zoen. Deze vierde uitzege in de sukses- volle terugronde onderlijnt de uitzon derlijke konditie waarmee de trikolores de eindfaze van het kampioenschap te- gemoetgaan. Eendrachttrainer Rudy Haleydt behield zaterdagavond de ploeg waarmee hij de wedstrijd met Francs Borains zegevierend besloot. 'We speelden een behoorlijke pairtij met veel inzet bij de spelers en een goe de veldbezetting. Dit bracht ons tot uit stekend samenspel dat we met drie doel punten bekroonden', aldus Rudy Ha leydt. 'Eens te meer namen de spelers een zegedriftige start. Ze toonden zich op geen enkel ogenblik bereid de wed strijd te ondergaan. Dat belette niet dat we na de rust evenwel tijdens een korte periode aan een zware druk onderhevig waren. Bewust van hun eigen kunnen slaagden de spelers erin vrij vlug de bak ens te verzetten. De doelpunten van Patrick Maache en Filip Seymortier leverden ons overigens een riante rustscore op. Toen Seymor tier nummer drie scoorde lag de weg naar de zege definitief open.' Eendracht Aalst heeft tot de allerlaatste minuut moeten knokken om de karige 1-0 voorsprong, verworven na een fraai kopbaldoelpunt langs Wim De Wolf, te kunnen veilig stellen. Men kan de wed strijd Aalst-Geel eenvoudigweg in twee schuifkes verdelen. De eerste helft ver liep totaal in het voordeel van de thuis ploeg, maar ze kon uit die meerderheid slechts één doelpunt puren. Na de kampwisseling hadden de Ajuinen blijk baar hun beste pijlen verschoten en kwam Geel duidelijk sterker dreigen. Gelukkig voor Aalst speelde het verde digerstrio Derijck-De Wolf-Kanu bere sterk en verkeek Berrevoets twee gou den kansen om de thuisploeg de dood steek toe te brengen. Na de rust stond de Geelse trainer Bers er maar troosteloos bij. 'Iedereen is hier akkoord dat we de hal ve inzet verdienen, maar die troost brengt weinig aarde aan de dijk. Tijdens de eerste helft speelden we inderdaad onder niveau maar na de rust konden wij de beste kansen kreëren. Maar ja, als men die niet kan verzilveren, blijft de winst in het kamp van de tegenstander', aldus Bers. Jan Ruiter, de adjunkt-trainer van Een dracht, vond van zijn kant dat Aalst de jongste weken meer en meer werkkracht vertoont. 'Vooral verdedigend komen we goed uit de verf. Mag ik eraan herinneren dat we sinds vijf wedstrijden geen enkel doel punt meer moesten inkasseren? Ak koord, aanvallend kan het nog heelwat beter maar in de gegeeven omstandighe den moesten we vandaag, met de eind ronde in het vizier, winnen. Vandaag telde het resultaat en dat viel positief uit', aldus Jan Ruiter. In supporterskringen sprak men over de beste wedstrijd van dit seizoen. De afge dwongen kansen in acht genomen lag een forfaitscore in het bereik van de Zeelse ploeg. Het is duidelijk dat dit geheel niet veel meer nodig heeft om in de toekomst een nog belangrijker rol te spelen in het kampioenschap. 'We missen enkel nog een speler met maturiteit. Een persoonlijkheid die op een hoger niveau heeft gepresteerd en in staat is meer lijn te leggen in onze akties', weet Rudy Haleydt. 'Ik hoop voor volgend seizoen de ganse groep te kunnen behouden. Met een dergelijke gemotiveerde kern zal het immers pret tig zijn verder te kunnen werken.' Joost Arens Tweede nationale St. Leuven - E. Aalst (Goethals) Derde nationale A E. Zele - Charleroi (Collignon) Bevordering A J. Lede - Moeslroen (Matthijs) Izegem - VW Hamme (Stevens) La Louvière - E. Zele 1-3. De Wolf lag aan de basis van de zege. Hij zette de bal voor en Seymortier schoot binnen (vh) le provinciale E. Meldert - Olsene (Eeckeman) Robur - KAVD (Van Zande) SK Lebbeke - Waarschoot (Meganck) 2e provinciale B SK Aalst - Semmerzake (Santon) Baasrode-Zottegem (Lauwereys) 3e provinciale B Serskamp-Schelleb.(Weyn) Edeboys-Merelbeke (De Vos) 3e provinciale D Kerksken - Doggen (Lammens) Erpe-Hofstade (Delmotte) W. Moorsel-Mere (De Bosscher) Herzele-Edixv. (V.d.Berghe) Bambrugge-Aaigem (Balduck) Hijzegem-Houtem (De Smet) 3e provinciale E SK Overmere-Heikant (De Wilde) Klein Laar-R. Lebbeke (Vercauteren) Wieze-St.Gillis-W. (Piens) Buggenhout - Vrasene (Paul) Grembergen-Bazel (Roelandt) St.Gillis-D.-Stekene (V.Lombergen) 4e provinciale G Schoonaarde-Berlare (V.d.Stylen) Opdorp-SK Kalken (Drieghe) Boonwijk-Herdersem (Bosman) Oudegem-Opstal (De Gussem) Wichelen-S. Moorsel (Holvoet) Lutterzele-Smetlede (Hautman) Appels-Val.Overmere (Cap) HO Kalken-Baardegem (V.d.Moortere) 4e provinciale H VK Hamme-Eksaarde (Dufour) Voor Geert Mariman liep de wedst falikant af. Even na de twintigste min liep hij na een hard kontakt met Sonsbeeck een dubbele scheenbe breuk op. Hij is uiteraard 'out' voor rest van het seizoen en Poortvliet v|Sl liest met hem een aanvaller, die jongste weken op een hoger niveau1 gaan spelen. E. Aalst - Geel 1-0. De Ajuinen schij nen het nu toch te menen in verband met de eindronde...(da) 2e nationale E. Aalst- Geel 3e nationale La Louvière - E. Zele Bevordering A VW Hamme - Doornik Evergem-J.Lede le provinciale KAVD - Melsele G'bergen - SK Lebbeke Olsene - Robur Eine - E. Meldert 2e provinciale B Gavere Baasrode TK Meldert - Ronse Haaltert - SK Aalst 3e provinciale D Houtem - Erembodegem Aaigem - Gijzegem Edixvelde - Bambrugge Hofstade - W. Moorsel Doggen - Erpe Mere - Herzele 3e provinciale E Bazel - St.Gillis-D. Vrasene - Grembergen R.Lebbeke - Lokerse Heikant - Kl.Laar Gerda - SK Overmere Sombeke - FC Wieze 4e provinciale D FC Aalst -Bavegem Oordegem - Ede Westrem - Erondegem Iddergem - Tetjoden Burst - Hillegem 4e provinciale G Baardegem-Schoonaarde V. Overmere-HO Kalken Smetlede - Appels S. Moorsel - Lutterzele Herdersem - Oudegem SK Kalken - Boonwijk Berlare - Opdorp Opstal - Wichelen 4e provinciale H Sinaai - VK Hamme HU op hi i zichz en it men •De ploe, ger. Wer nog geze een Na 1-tfgen. lot L3 keei C0UI 3- 1- KAV Dendermonde Van Meirvenne, Jacobs, Mocns. Cooreman, Van De Perrc, Mo reels, Seghers, De Coninck, De Vis ser, De Bruyn, De Baere (Van Nieuwenhuyze, Robbrecht, Ver eist). SK Lebbeke Peter Meulenijzer is terug uit schorsing. Frankie Van Heek, De a(h Schrijver en Gaessens zijn ge kwetst. De ploeg: Vinck, Hals, Meulenij zer, Dierickx, De Vlieger, Werner an Van Heck, Balis, Peeleman, Mat thijs, Cooreman (Van Langenhove, Ph. Peleman en Van Overberg). Kt «II en ewi il elij id t Robur Moerzeke Laureys, Raemdonck, Luc en Fons Vercauteren, Verhelst, Ost, De Malsche, Eddy en Benny Huyle- broeck, Wuytack, Van Moerzeke (Nimmegeers, Nobels en De Ruys- scher). FC Baasrode Baert, Michiels, De Cock, Michel |(£n De Man, Van Der Vreken, De Dec ker, Ivan De Man, Van Keer, Schel- ekens, Van Dorpe, Van Hamme (Wouters, Lemmens).

De Voorpost | 1990 | | pagina 20