Spektakelwedstrijd Punt goede zaak voor SK Lebbeke Robur wil KAVD kopje onder duwen ndanks Blutsen-TD ;n karnaval Enkel doelpunten ontbraken Potige wedstrijd itbbjw Geraardsbergen - Lebbeke 1-1 Olsene - Robur 2-1 Heikant Zele - Klein Laar 0-0 Moorsel - FC Lutterzele 1-6 Berlare - Opdorp 4-2 Opstal - SK Wichelen 1-1 De Voorpost - 9.3.1990 - 19 «Kim» rv 'M Q* J^LOCHU» VOETBAL vedst emin net :enbe voor 'liet y Si iK Lebbeke realiseerde een gelijkspel op het veld van SK Geraardsbergen. Op i zichzelf is dat een behoorlijk resultaat en in de Lebbeekse voetbalmiddens is men ook tevreden. eerste helft waren we de betere ploeg', dixit oefenmeester De Berlan- ger. We verwierven een voorsprong langs Werner Van Heek. Nadien hebben we nog een paar degelijke kombinaties op gezet en kwam Dirk De Vlieger dicht bij een tweede doelpunt. Na de hervatting maakte Geraardsber- .-II gen jacht op de gelijkmaker. We werden tot de terugtocht verplicht en een paar keer konden we ons opdringen langs de counter. Op een zucht van het eindsig naal lukte de thuisploeg de gelijkmaker langs De Batselier. Eerlijkheidshalve wens ik te onderstre pen dat de lokalen, gelet op een degelij ke verrichting in de tweede helft op dat punt aanspraak konden maken. Overi gens is doelman Vinck een paar keer gevat tussenbeide moeten komen. Met het gelijkspel hebben we een goede zaak gedaan. De meeste ploegen die na ons gerangschikt zijn, verloren, waar door we in veiligere wateren terechtko men. De kans op een mogelijke degrada tie wordt nu uiterst klein. Niettemin is het voor de hand liggend dat we nog een paar punten moeten sprokkelen. •rf' Olsene - Robur 2-1. Leo Wuytack scoorde het enige Moerzeekse doelpunt. Bijna lukte hij ook de gelijkmaker maar zijn schot ketste af tegen de paal (vh) r> 1.0pF Hamme - Doornik 3-2. De Paep probeert uit de knoei te geraken en Joos jkomt een handje toesteken (vh) VW Hamme - Doornik 3-2. Volledige aandacht voor de bal (vh) Aan de kommentaren in Moerzeke te horen, zal KAV Dendermonde het er nu zondag niet onder de markt hebben. De blauw-witten van oefenmeester Walter Coen willen alle wapens inzetten om de huidige leider een lelijke pad in de korf te zetten. De algehele gedachtengang in Moerzeke is dat paarsblauw er zeker gaat sneuvelen. Op een kleiner veld als dat van Robur zal KAVD problemen ondervinden, zegt men er. Voor Pfaff en zijn poulains zich zullen aangepast hebben, kan Van Meirvenne zich misschien al twee keer moeten omdraaien hebben. 'Op eigen terrein kunnen we flink uithalen, zegt oefenmeester Walter Coen. Vijf recente wedstrijden leverden 10 op 10 op. Op verplaatsing doen we het niet. De jongste zes matchen brachten geen enkel punt op. Nochtans hadden de cijfers vorige zondag bij Olsene anders kunnen zijn. In geen enkel opzicht hebben we voor de lokalen moeten onderdoen. Ze scoor den honderd procent, want echt meer dan twee kansen kregen ze niet. Wij hebben wel een gelegenheid of zes gehad, maar konden er slechts één van benutten. Jammer, want de punten hebben we broodnodig om ons vel te redden. We bevinden ons in onmiddellijk degradatiegevaar. Dat we dan ook tegen KAVD twee punten nastreven, is niet meer dan logisch. Niet dat we iets hebben tegen onze buren, maar voor ons tellen in de gegeven omstandigheden alleen de punten. Wie zeker winnaar wordt is de penningmeester. Aan belangstelling zal het allicht niet ontbreken.' (eg) Heikant kon toch al een deel van de onder de bal door maar De Rop kon nog ziekenboeg rekupereren voor deze uit- net op de lijn wegwerken. Even na het erst belangrijke wedstrijd tussen de halfuur redde Wim Wille van Klein Laar nummers dertien en veertien in de rang- andermaal een schot op de lijn. Dit op s sc^'^n§- Marnix Boeykens, Steven een poging van Stijn Blanquaert. Het |g| Blancquaert, Mare Derweduwen en bleef dus bij deze onwaarschijnlijke Benny Van Lokeren verschenen al dan blanco-stand aan de rust ook alb esloot niet op halve kracht terug in het elftal. Bosman op slag van rusten nog eens juist Anderzijds is het zo dat Marc over de kruising en kon de thuisploeg via D Hollander, Joe Van Eetvelde en een niet egoïstische Van Lokeren ook Etienne Kesteleyn nog altijd afwezig nog dicht bij een treffer komen, bleven wegens uiteenlopende redenen. De tweede helft begon al sensationeel Het werd in deze wedstrijd een onder- toen Jaak Steeman kost wat kost een ling duel tussen twee koppels. Gans de doelpunt wilde scoren en daarvoor zijn duur van de wedstrijd lagen bezoeker eigen doelman op de korrel nam. De Mare Bosman en thuisdoelman De Maesschalck ging hierbij echter gepast Maesschalck elkaar lastig te vallen ter- in de voeten van Van Loo en weer was wijl thuisspeler Jaak Steeman de bezoe- het gevaar geweken. Steeman probeer- kende doelman Vriesackers op zijn de zijn foutje goed te maken maar voor beurt het leven zuur trachtte te maken, bij Vriesackers geraakte hij niet een Heikant kwam traditioneel traag op kwartier voor tijd. Aan de overzijde pro gang. Eens de diesel echter warmgelo- beerde Bosman dat op zijn beurt ook pen na een kwartier kon Steeman een nog eens maar De Maesschalck had het eerste maal Vriesackers bedreigen. Het laatste woord in deze sportieve wed- duel m de wedstrijd was begonnen, strijd, waarin enkel Van Loo een gele Want wat later nam Bosman de fakkel kaart te zien kreeg. Tot slot vermelden over om De Maesschalck proberen te we nog de sterke prestatie van thuisspe- verslaan maar die stond ook al op de Ier Van Puyenbroeck en het feit dat Hei- goede plaats. kant nu zondag een derbytreffen af- Twee nieuwe thuiskansen kwamen er werkt tegen Overmere. toen Steeman twee vrije trappen mocht x nemen en bij één ervan ging Vriesackers Konden er meer geweest zijn, en dan t\ langs beide zijden tussen twee ploe- pn die wilden voetballen. Blutsen-TD eweest bij de Schroevers en karnaval- al in Lutterzele. Totdaar bleef alles elijk. De wedstrijd was er een van Da- id tegen Goliath. Trainer Mareels koos oor een aanvallend koncept en daar adden de bezoekers het in 't begin knap tstig mee. Eerst een open uitgespeelde ans voor Guy De Kegel die in het zijnet esloot, en kort daarop vergat Ronald 'an Den Meerssche af te geven aan irwin Guns die maar voor het inleggen ad. utterzele schoot toen blijkbaar wakker, *ant wat de leiders toen lieten zien was lassevoetbal: 0-4 op tijd van 20 minu- en. Dat noemt men dan in vaktaal: 'af- aaken'. )at er twee van de vier doelpunten in 'uitenspel werden gescoord deed niets an de prestatie af. Lutterzele verkwan- elde er ook nog een paar. Juist voor usten nog een kans voor Van Den kerssche die in de grond stampte i.p.v. •p de bal en kort daarop zag Dré Hen- Irickx zijn schot gestopt door de bezoe kende doelman. n de tweede helft vond de scheidsrech- er het blijkbaar nodig om een sportief betwiste wedstrijd kapot te blazen. Zo- *el de Schroevers als Lutterzele moch ten vanuit buitenspelpositie verderspe- len. O wee echter als je niet buitenspel stond want dan floot hij wel. In de 70e minuut floot de referee voor een fout die hij blijkbaar alleen gezien had straf schop voor Lutterzele. Sportief trapte Van Keer de bal binnen bereik van Jan Aelbrecht. Het optreden van de scheids rechter begon zowat iedereen te irrite ren zodat doelman Aelbrecht er ging bij zitten als Lutterzele nog eens in meters buitenspel mocht doorgaan en scoren. Jan kreeg wel geel. Erwin Guns kreeg nog de beste kansen maar kon deze niet benutten. Het waren de bezoekers ech ter die er in de 80e minuut nog 0-6 van maakten. Werken de voorspelers niet af, dan was het wel linksback Mare De Valck die met een afstandsschot de ver diende eer redde voor de Schroevers. Als FC Lutterzele, SK Lebbeke (le pro vinciale) in een oefenpartij met 3-1 klopt, moest Schroevers zich geen illus ies maken. Bezoekend voorziter Reid troostte dan ook trainer Mareels na dc wedstrijd, dat Schroevers de eerste ploeg was die geen beton speelde maar probeerde te voetballen. Maar probeer eens te voetballen tegen een super-FC Lutterzele, dan gaat waar schijnlijk iedere ploeg in de reeks de boot in. (m.s.) In de eerste helft van deze wedstrijd beet een bijzonder agressief Opdorp flink van zich af. De thuisploeg kon via Van Impe wel na tien minuten op voorsprong komen maar twee bezoekende plaagsto ten van Daman en Bosteels waren ge noeg om Opdorp aan de rust met 1-2 te doen leiden. Wel dient gezegd dat dit laatste doelpunt er kwam na een straf schop door een fout van Bert Demeyer. Na de rust was de thuisploeg de sterkste en Bert Demeyer herstelde al meteen zijn foutje want hij bracht kort na de pauze de ploegen weer langszij: 2-2 na 46 minuten. De wedstrijd werd wat ru- JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. De preminiemen van K.4V Dendermonde zijn kampioen Ge meenschapsminister Norbert De Batselier en sportschepen Jan Van Damme kwamen geschenken en herinneringen uitdelen aan deze jongelui die met een enorm doelpuntenverschil deze kompetitie afsloten (td) Gerda - SK Overmere 2-2. Gerdadoelman Dirk Maes is sneller bij de bal dan Ronny Ruys (Iv) wer en Opdorp verloor eerst Wim Mos selman met een rode kaart waarna de thuisploeg via Baeyens twintig minuten voor tijd een derde doelpunt kon scoren. Dat irriteerde Opdorp blijkbaar nog meer want ook Fons Falant mocht tien minuten voor tijd inpakken wegens een rode kaart. Tijdstip waarop de thuisploeg de zege veilig stelde met een vierde doelpunt gescoord door William Janssens na een geharrewar voor het bezoekende doel. (m.s.) Gerda SK Overmere 2-2. Het werd een ganimeerde wedstrijd met een buitenspel-doelpuntzware fouten en vier treffers (Iv) Het is in Opstal een echt spektakelstuk geworden. De vedetten hiervan waren wel twee bezoekers, dat dient gezegd. Doelman De Wilde stopte zowat alles wat door de thuisspitsen in zijn buurt werd gedropt en bezoeker Fruythof mis te op zijn beurt alles wat er hem voor de voeten geschoven werd door zijn mede- maats. De Wilde mocht in de eerste helft al meteen zijn kunnen laten zien toen Op stal via Coeck en Muysewinckel zich een weg baande naar zijn doel. Maar de Wichelse doelman bleef de bressen maar op zijn eentje dichten. Na twintig minuten verscheen Wichelen dan voor de thuiskooi en meteen stond het 0-1 voor de bezoekers. Op een hoek schop legde Kurt Fonteyne de bal klaar voor Leo Van Damme die de thuisdoel man geen kans liet. Wichelen kon die stand behouden tot aan de rust en na dc pauze was het opnieuw De Wilde die een perfekte show weggaf ten voordele van de vele kijklustigen die een pracht- match voor ogen geschoven kregen. Ni co De Smedt geraakte voor Opstal ook al niet voorbij De Wilde in deze tweede helft waarin Opstal grandioos voetbal liet zien en Wichelen op eigen helft te rugdrong. Juist op dat moment kwam er een eigenaardige beslissing van de be zoekende trainer door twee aanvallende krachten als Van Kerckhove en Fontey ne naar de kant te halen voor wat meer terughoudende spelers. Ondertussen bleef De Wilde steeds maar in de vuur lijn staan en het zag er naar uit dat hij een aanvallend ingesteld Opstal in zijn eentje aan banden zou kunnen leggen. Opstal, dat kost wat kost die gelijkmaker wilde, vergat zowat de verdedigende ta ken en Wichelen kon daarvan in het slotkwartier profiteren. Vooral Fruyt hof mocht tot driemaal toe een reuze kans achter zijn naam brengen. Op een slechte terugspeelbal van Ligneel kwam Fruythof alleen voor de thuisdoelman maar hij plaatste de bal naast de thuis kooi. Daarna kwam Fruythof nog twee maal alleen voor een lege kooi toen de thuisdoelman verslagen was maar hij miste om onbegrijpelijke redenen deze twee kansen. Vijf minuten voor tijd moest tot overmaat van ramp doelman De Wilde zich gewonnen geven bij het gemakkelijkste schot dat hij die namid dag moest pakken. Een voorzet-schot van Muysewinckel verdween achter hem in doel. Zo werd het dan nog 1-1 wat globaal beschouwd als een juiste uitslag mag aangezien worden. (m.s.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21