I Veel te zwan cijfers s) Bezoekers op een diefje Kermis in Baardegem Bowling club Erondegem wijzigt uithangbord Dat was lang geleden Elk een helft SK Kalken - RC Boonwijk 1-2 Kamillekes Aalst - Herentals 1-4 Herdersem - Oudegem 1-3 FC Gerda - SK Overmere 2-2 Goed voetbal brengt geen punten FC Aalst - Bavegem 0-3 20 - 9.3.1990 - De Voorpost VOETBAL Hoewel Racing Boonwijk kon winnen in Kalken was het geen propagandamatch. Boonwijk, dat nog steeds kampt met ern stige selektieproblemen, was gewoon de beste van een zwakke thuisploeg. Guy Holbrecht, Marc Buggenhout en Patrick Calluwaert belegerden van bij de aan- vangsminuten de thuiskooi. Toch dien de gewacht tot de 20e minuut alvorens Guy Holbrecht kon scoren op een diep tepas van Raymond De Bondt. Iedereen dacht dat Boonwijk nu zonder proble men verder zou gaan maar het was inte gendeel de thuisploeg die kort na de openingsgoal een antwoord vond op de bezoekende treffer. Na de rust bleef Boonwijk dan maar aanvallend ingesteld maar hoe Buggen hout, Holbrecht of De Bondt zich ook weerden, zij konden zelfs enkele open doelkansen niet tussen de palen krijgen. Tien minuten voor tijd dan zelfs pech voor de thuisploeg toen een doelpunt werd afgekeurd wat evenwel volkomen geldig leek. Boonwijk trok zich hieraan op en enkele minuten voor tijd slaagde Patrick Callaert erin om een strafschop af te dwingen. Die werd omgezet door VoetbaL Heikan' sPeMe 0-0 gelijk tegen Vrasene (vh> Danny Van Den Bossche waardoor het op de valreep nog 1-2 werd. Aalst trad aan in de ploegopstelling d Standard Luik het zwijgen oplegde. Ij 't Was feest in Zaal Ons Huis en Gasthof Vonck te Baardegem na afloop van de, zeg maar, kapitale match tegen Juventus Schoonaarde. De reden lag voor de hand want de Vlugge Jongeren hadden immers net hun levensbelangrijke wedstrijd gewonnen tegen de nummer twee uit de klassering. Schoonaarde startte sterk in deze wedstrijd want de eerste tien minuten diende doelman De Rop zeer attent te zijn. Daarna nam Baardegem even het initiatief over en meteen was het raak. Op mooi vooebreidend werk van Bert Saerens en Jan De Rop kwam Herbie Van Renterghem alleen voor doelman Roelandt van Schoonaarde en liet deze geen kans. 1-0 na 18 minuten. Schoonaarde kreeg het dan verder in die eerste helft moeilijk maar Baardegem vond niet de juiste richting om een vroege beslissing af te dwingen. Na de rust ging de partij meer op en neer. Wisselende aanvallen volgden elkaar op en met nog een kwartier te spelen oordeelde thuistrainer Van Der Rusten dat de stand op het bord moest blijven. Hij schoof zijn ploeg dan ook wat defensief sterker in elkaar en de wat kompetitie tekort komende Van den Borre werd vervangen door Frans Van Den Broecke. De verdediging van Baardegem hield nadien stand wanneer Schoonaarde een krachtig slotoffensief plaatste zodat de Oscar van deze wedstrijd deze maal naar de plaatselijke verdedigers gaat. Nu zondag een nieuwe uitdaging voor Baardegem als Hoger Op Kalken voor de voeten wordt geschoven. Indien ook daar twee punten genomen worden ligt de weg naar derde breed open voor Baardegem. En welk feest het dan gaat worden in zaal Ons Huis, dat durven wij nog niet te voorspellen. Moeders, houdt uw dochters maar alvast thuis... (m.s.) Het werd in deze partij een wedstrijd in de wedstrijd. Thuistrainer Van den Berghe, die les geeft aan het V.T.I., kwam er 'zijn' leerlingen tegen in het bezoekende Oudegemse kamp. Christof Hillaert en Marnix Van Boven zetten zich dan tegen meester Van den Bergh voor 200% in. De wedstrijd was duidelijk in het voor deel van de thuisploeg maar wanneer de doelpunten gescoord werden zat Oude gem steeds een bank vooruit. De eerste twintig minuten was Herdersem baas maar kansen die De Gusseme, Marcoen en De Smedt naar zich toetrokken, be landden juist naast het bezoekende doel. Oudegem daarentegen kon bij een eerste plaagstoot wel juichen. Een te late tackle van Danny Goffin bracht de bal op de stip en die kans liet Hillaert niet liggen. Herdersem probeerde gelijk te stellen maar een op randje buitenspel vertrek kende Marnix Van Boven mocht mees ter Van den Berghe in die eerste helft een tweede maal groeten want het stond 0-2 na 38 minuten. Dit nadat Herdersem de beste voetballende ploeg was ge weest maar Oudegem de regels van het afwerken ^eter begreep. Kort na de pauze dan toch geluk voor Herdersem als op een voorzet van Pa trick Hanselaer Filip Marcoen de bal in het bezoekende doel kon koppen. Her dersem drukte nu in die tweede helft Oudegem op eigen helft maar enkel Pa trick Hanselaer geraakte nog dicht bij de gelijkmaker toen hij zijn schot op de paal zag belanden. Oudegem probeerde dan de counter en dat wierp vruchten af. Eerst stopte Janssens nog een straf schop maar in de toegevoegde tijd trapte Christof Hillaert alle twijfels weg door onder de uitstekende doelman Jansen het derde Oudegems doelpunt aan te tekenen. Oudegem gaf na afloop grif toe dat Herdersem meer verdiende maar daar zal meester Van den Berghe niet mee kunnen lachen. (e-g-) Sinaai - VK Hamme 0-2. Johan Mervaillie gaat voorbij Gerry Van de Stock (Iv) Statistieken wijzen uit dat rekreatiesporten steeds meer populair worden bij mensen die vroeger zelfs de naam ervan niet kenden of er gelaten op neerkeken. Dit is evenzeer het geval met de bowlingsport die sterk evolueert en aan belangstelling wint naar gelang het aantal bowlingbanen die er jaarlijks bijkomen dank zij het oprichten van nieuwe - zeer dure - bowlingcentra. De oprichting van een nieuw kompleks in de Tragel te Aalst is ook oorzaak dat de Erondegemse club zich in de Tragels is gaan vestigen en bij die gelegenheid haar naam veranderde in Dee Cee's Bowling Club. Is de naam veranderd dan toch 'vaart' men nog altijd onder dezelfde vlag. Als grootste reden van deze wijziging wordt gezegd dat "het Cen ter' te Aalst veel moderner ingericht is en waar ook andere rekreatiespor ten beoefend worden zoals squash, pétanque en snooker. In hetzelfde kompleks is nog een vergaderzaal met moderne uitrusting voor de me dia. Wat de bowling betreft, be schikt men er over twaalf automati sche banen en vijf clubs hebben er hun oefenavond. In feite is dit niets vergeleken met het grootste bow lingcentrum van de wereld dat in Tokio gevestigd is en waar 504 ba nen bespeelbaar zijn en dit reeds vanaf 6 uur 's morgens. Bij Tragel Sport loopt het zo een vaart niet - en dit hoeft trouwens niet - maar toch zijn er voor 1990 enkele aktiviteiten gepland zoals o.a. de finalewedstrijden 'Intercity-Jeugd- teams' op zaterdag 3 maart; de tien de Memorial Van Houdt en Van Renterghem van 5 tot 11 maart; de finale van de Belgische jeugdkam pioenschappen op zaterdag 31 maart en de halve finale van de Belgische kampioenschappenscratch, katego- rie C op zondag 22 april. Van kegel naar bal Voor oeroude zaken gaat men het vaak in Egypte zoeken en daar vond men 7.000 jaar geleden ook al het kegelspel. De vrijetijdsbesteding die men bowling noemt zoals wij die kennen is nauwelijks een eeuw oud. Het ontstaan gaat men ook zoeken in het 'ten-pin' spel waarbij gegokt werd en ingevoerd werd in Amerika door de Duitsers en Hollanders die het als volksspel beoefenden in de 17c eeuw. Het gokken werd vrij vlug omzeild maar toch moest men tot in 1895 wachten om in Amerika defini tieve spelregels op te stellen. Na de tweede wereldoorlog - waarvoor een oorlog goed kan zijn - vond dit spel ook bij ons ingang. Dat dit slechts zeer langzaam gebeurde is niet ver wonderlijk als men weet dat een modern bowlingcentrum al vlug een 30 miljoen kost, berekend op een prijs van anderhalf miljoen per baan. Hier spreekt men dan van het 'automatisch' kegelspel dat over de gehele wereld als bowling bekend staat, een rekreatiesport dat ook als kompetitiespel georganiseerd wordt. Het wordt zowel individueel als in ploegverband gespeeld en de bond beschikt al over een overkoepelend orgaan (F.I.Q.) dat rechtsgeldig kan optreden bij wedstrijden. Ondanks de mindere populariteit is er bij ons toch een sterke aangroei van centra en dus ook van banen en vooral bij de jeugd blijkt men meer en meer belangstelling te tonen. Op het ogenblik zijn er zelfs geen 5.000 spelers die een licentie bezitten maar dit neemt niet weg dat er vele andere liefhebbers zijn die het bowlingspel beoefenen. Dee Cee's Bowling Club Samen met nog vier andere clubs heeft Dee Cee's Bowling Club en speelavond in het Tragel Sport kom pleks dat pas op 3 maart vorig jaar zijn deuren opende. Op vrijdaga vond spelen er negen teams in de BBSF interploegencompetitie voor wie twaalf automatische banen be schikbaar zijn. Een zeldzaamheid is de jeugdinitiatieclub 't Ajuintje die onder de hoede staat van de Dee Cee's en bowlinglessen krijgen op zaterdagnamiddag door nationale monitor L. De Tandt. Aangesloten bij de BBSF werd de club in juni 1986 gesticht (toen home bowling) door Luc Bekaert, Luc De Cooman, Valère De Vos, Rog. Van Der Vurst en Dan. Ydiers. Het grootste gedeelte van de oprichters van deze club waren wel bowlingspe lers van een andere club maar toch nog vroegere initiatieven aanhingen zoals het 'Nationaal Tornooi voor Trio's'. Net zoals vroeger in Erondegem hebben de Dee Cee's hun clubavond op zaterdag kunnen behouden en zij spelen van 18 tot 20 uur in het Bowling Center Tragel Sport. Alle leden trainen er samen en spelen onder leiding van de sportleider voor een individuele of ploegenrangschik- king waaraan prijzen verbonden zijn die uitgereikt worden op het einde van het seizoen. Ook een clubtor- nooi behoort tot de mogelijkheden. Enkele van de 35 clubleden nemen daarnaast ook deel aan de 'Beker Amand Collin' een wedstrijd geor ganiseerd door de BBSF. In de na tionale kompetitie speelde men vroeger onder de naam van 'Freds Video Bowling Team' maar nu ge beurt dit onder eigen vlag. De eerste ploeg van de Dee Cee's Club speelt in derde nationale G met negen spelers: Mart. Van Poucke, Luc. Bekaert, Marleen Braeckman, Hugo De Cock, Luc De Cooman, Rog. De Waele, Sabine Van Den Steen, Dan. Ydiers en Noël Ydiers. De tweede ploeg die in vierde nationale G speelt is samengasteld uit Mare Ver- leysen, Nicole Berckmoes, Jo De Landsheere, Edwin Goossens, Rudy Hauben, Edw. Janssens, G. Jans sens, Jan Janssens, Eric Leus, Yves Smekens, J.M. Van Den Berghe. Tiende tornooi Vanaf 5 maart organiseert de Bow ling Club Dee Cee's de tiende Me morial Marc Van Houdt en Luc Van Renterghem, een nationaal tornooi voor trio's in de Tragel te Aalst. De club zelf beschouwt het als een der meest gereputeerde tornooien van België waaraan het gtootst aantal bowlingspelers deelneemt. De twee gememoreerde spelers waren team- maats en stichters van B.C. Eronde gem. Meer nog, Marc Van Houdt was initiatiefnemer van het tornooi dat mede naar zijn naam genoemd wordt. Ook zijn medespeler van Zil- verspar I, Luc Van Renterghem,. behoorde tot de beste spelers van dat ogenblik en heeft er veel toe bijgedragen om de club de nodige uitstraling te bezorgen. Het tornooi zelf is bedoeld voor drie spelers met handicap. Met andere woorden, elke speler krijgt een aan tal punten als toegift en het gemid delde wordt volgens een speciaal gemiddelde berekend. De organisa toren hebben echter een nieuwig heid ingevoerd, nl. een shiftprijs en een klassement voor Trio's scratch. Zoals in de vorige uitgaven is er belangrijk prijzenpakket voorzien, 250.000 fr, vermeerderd met talrijke prijzen in natura. Daarenboven krij gen de winnende trio's van scratch en handicap in elke shift een prijs van 5.000 fr. Na de shifts worden, op zondag 11 maart om 17,30 uur, twee halve finales gehouden: één scratch (zonder handicap) en één met handi cap. Aan deze halve finales nemen de twaalf best geklasseerde spelers deel uit de scratch- en de handicap reeks. Men kan echter maar aan één halve finale deelnemen. Daarna spe len de vijf beste in elke finale een spannende en voorwaar te verwach ten spektakulaire knock-down finale op zondag 11 maart rond 19 uur. Volgens de organisatoren zal de BRT-Televisie aanwezig zijn om de finales integraal op te nemen. Na de finale volgt uiteraard de prijs uitreiking op zondag die men voor ziet rond 21 uur. Het zal een niet alledaagse prijzenregen worden want voor het eerst in de lokale bowlinggeschiedenis wordt aan de winnaars individueel een met dia manten bezette trofee overhandigd. Dan zijn er nog te vermelden de bijkomende prijzen voor de hoogste score bij de dames en bij de heren; voor de best geklasseerde dame zo wel in scratch als in handicap. Ter gelegenheid van het tiende tor nooi heeft B.C. Dee Cee's een spe ciaal komitee samengesteld om het verloop naar wens te doen verlopen en alles tot in de puntjes te vezor- gen, een wens die zowel aan de organisatoren als aan de spelers ten goede komt. Het tweede lustrum van deze bow ling club heeft enorm veel voorberei ding geeist maar men wil er beslist een groot sukses van maken die alle vorige uitgaven moet overtreffen. Het bestuur dat dit alles wil verwe zenlijken is samengesteld uit Lucien Bekaert, voorzitter; Nicole Be rckmoes, sekretaris; Roger De Wae le, sportleider; Luc De Cooman, public relations; J.M. Van Den Be rghe, schatbewaarder. De Dee Cee's Bowling Club speelt daarbij nog de rol van «peter' voor de Jeugdinitiatieclub van Bowling Tragel Sport 't Ajuintje, dat een volledig onafhankelijke werking heeft en thans 34 leden telt: Luc De Cooman, voorzitter; Nicole Be rckmoes, sekretariaat; Martin Van Poucke, sportleider; Marleen Braec kman, schatbewaarder en Luk De Tandt, monitor. JV Van 17 maart lol 1 april heeft in het kasteel van Laarneeen tentoonstelling "autootjes" plaats. Men kan er elke dag terecht van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 lot 18.00 uur behalve op maandag en de toegangsprijs bedraagt 125 fr. De Raad van Beheer van de vzw Rampen fonds van de provincie Oost-Vlaanderen heeft een tussenkomst van 1 miljoen frank verleend aan de slachtoffers van de recente overstromingen in de provincie. De tege moetkoming zal dienen voor de eerste op vang en hulpverlening aan de slachtoffers van de ramp. Volvo en Renault zullen hun krachten bun delen voor de toekomst. De bedoeling is om op het vlak van de personenauto, hel be drijfsvoertuig en het openbaar vervoermid del tot een geheel op wereldniveau te ko mt de cijfers ook mogen laten vermoi den, Kamillekes maakte het ook Herei tals niet gemakkelijk. We speelden amper een kwartier toe Paula Bisback met een puik afstand schot haar ploeg op voorsprong brad L, (1-0). Marijke Buyse raakte gekwetste y werd vervangen door Helga Van df Donckt. Unieke kansen van o.m. An re(j< Eeckhout, Myriam Van Slembroec ,ge' Katleen Stevens en Renilde Clomp* Kk volgden mekaar op maar toch ging me en( met 1-0 naar de koffie. De tweede helft was nog maar juist minuut oud of Myriam Van Slembroei kreeg alweer de bal aan de voet om stand te verdubbelen. De Herent; goalie kon echter ontzetten. Kamillel drukte toen Herentals op de eigen hel Tegen de gang van het spel in kwamj de bordjes toch gelijk. Peggy van dj Maelen hield de bal te lang aan de v< en de Herentalse aanvalster gaf Brem Van den Eeckhoudt het nakijken:l-l, Op dat moment geloofde herentals oj nieuw in eigen kansen. In deze fase wel ook de Aalsterse keeper, Brenda V: den Eeckhout aan voet en knie gekwel De aandacht van de Kamillekes was ni( meer bij het spel en twee minuten stond het al 1-3. Tweemaal tereke wer een hoekschop binnengekopt. Kamillekestrainer Van den Eeckhou aasde nog op een gelijkspel en vervin voor een slotoffensief Paula Bisbacl door Saskia Molly, maar de keeper va Rik Van Looy's ploeg bleef overeind. In de slotminuut kon Herentals er mt een afstandsschot tegen de binnenkat van de paal nog 1-4 van maken. J Trainer Christiaan De Rocker begint tatuj Overmere stilaan uit te kijken naarvoF* gend seizoen. Enkele valabele spelen worden daarom getest en ook het taktj sche bord werd helemaal uitgeveegd o plaats te maken voor een nieuwe veldb j zetting. Op Gerda was het voor de Bo< renkrijgjongens zoeken en tasten een erg moeilijke eerste helft door komen. Na twintig minuten kon Gerda de stam openen met een buitenspeldoelpunt c 1 nog voor het halfuur verstreken wi werd een mistasten achterin Overmen opnieuw fataal. Na deze opdoffers be en sefte Overmere plots dat er toch ces laa mentaliteitswijziging moest komen a sj> het laatste kwartier van de eerste helf de was reeds in het bezoekende voordee Na de pauze bleef Danny Fiers in i *1 kleedkamers en voor hem kwam de jarige Mario Onselaere in de bezoekt de ploeg. Die begon plots beter te dras en en Freddy Christiaens scoorde k( na de pauze het aansluitingsdoelpa voor Overmere. Een kwartier voor ti werd J.M. De Backer zwaar gekwetst! diende afgevoerd te worden. Een nies we prikkel voor de bezoekers om hete thuisploeg lastig te maken. Yvan Se geant kon dan ook in de slotfaze vani wedstrijd nog een verdiend punt uit i brand slepen op voorzet van Piet D Roover. (m.s Hoewel Aalst het beste voetbal bracht heeft het geen punten kunnen pakken tegen Bavegem. Aalst kreeg ruim vol doende kansen om te winnen maar Jan De Weghe, Fred Van Lierde en De Boeck konden de juiste richting maar niet vinden. Bij een misverstand achter aan kwamen de bezoekers op het einde van de eerste helft zelfs nog op voor sprong. Zelfde spelbeeld na de rust. Aalst het best kombinerend maar niet tot scoren komend. Dat was weggelegd voor de bezoekers die op de 80e minuut via een counter op 0-2 konden komen en in de toegevoegde tijd zelfs een gevleid derde doelpunt konden scoren. Aalst had op dat moment via Paul Va den Hoeve juist naast de kruising gcmil en Jan De Weghe kreeg op zijn beurt d bal ook al niet voorbij de bezoekend doelman. Het werd dus een maat vofl niets bij Aalst waar het schoentje duidt lijk vooraan wringt.

De Voorpost | 1990 | | pagina 22