Volleybaloverzicht heren Volleybaloverzicht dames Meer tegenstand dan verwacht Volleybalkalender De Voorpost - 9.3.1990 - 23 Volleybal. De Biekes uit Erembodegem (a) VOLLEYBAL Ereklasse Ternat-VC Zele: 3-1 (15-6,15-8,9-15,15-5) Probleemloze zege voor de thuisploeg, die meteen een plaats in de play-offs veilig stelde zorgde de Aalsterse spelers lome benen. Ze zorgden voor de bezoekende punten. In de eindfase begonnen de thuisspelers aan een remonte. Wanneer de gastheren naar een hogere versnelling overschakelden moesten de bezoekers de rol lossen. kwetste spelers moest missen moest in dit onnoemlijk zwak Bornem dat momenteel op Oostvlaams treffen de diensten missen van de laatste plaats prijkt en deze zeker niet zal Lieven Vrients. De rode lantaarndrager verlaten. Nochtans namen de gasten wel de kreeg tegen een gemotiveerd Appelterre beste start want in de openingsset werden de geen schijn van kans. gastheren op een 1-5 achterstand geplaatst. Eer de thuisspelers zich goed bewust van Het was niet aan het schitterend spel van de dit in tegenstelling met Zele dat nog waren dat de wedstrijd reeds op gang geflo- bezoekers gelegen. De nonchalance van de steeds jaagt op een plaatsje. Zele dat zijn ten was> wezen de bordjes reeds een 0-5 ajuinen droop er af. Bij een 5-9 achterstand prestaties in de kompetitie afwisselt met skoreaan. begonnen ze de ernst ervan in te zien en een hoogtes en laagtes was in het Brabantse Ter- Drie sets lang kwam Steendorp amper in het goede Pascal Boeyckens begon zijn aanval- nat onkennelijk. Na hun zeer goede wed- scenario voor en ze waren niet in staat om Iers in goede posities uit te spelen. Ivan De strijd tegen Moeskroen, kregen de Zeienaars ernstig weerwerk tie bieden. Appelterre Groodt zorgde met zijn linker voor de terug- uitzicht op een plaats in de eindrondes. Nu heeft zijn kansen op de titel nog altijd gaaf keer en de Antwerpse ploeg werd ter plaatse salt alles te herdoen. De nederlaag van de gehouden. Na de exodus van de basisspelers gelaten. gasten werd in de hand gewerkt door de Iwee jaar terug heeft Appelterre zich knap In de tweede set kwam Aalst 5-11 achter. De homogeniteit van Ternat maar vooral door hersteld en ze dingen reeds mee naar de titel, gemakkelijke setwinst in de eerste beurt be de barslechte receptie van de bezoekers en Eerste provinciale het falen van steraanvaller Danny De Maes- schalck. Vivok Kruibeke-Hemelveerdegem: 3-1 Zele kende de beste start maar nadien kwam (15-12,15-12,7-15,15-10) de thuisploeg opzetten en ze namen het in- Kruibeke slaagde erin de leiders de neder- itiatief over de wedstrijd over. Bij een zege- laag toe te dienen. Met deze zege zorgden de zeker Ternat sloeg de paniek even in de gastheren voor een hergroepering aan de top Tijdens de derde set duldden de ajuinen tot rangen wanneer Zele aan een 6-8 voor- van de rangschikking in eerste provinciale. 5-5 de nabijheid van hun tegenstander. Eens sprong geraakte in de tweede set. Maar wan- ln de eerste set slaagde Vivok erin een kleine Aalst doordrukte was de derde deelzege in neer Ternat de gasten een halt konden toe- kloof te slaan om deze nadien nooit meer uit een minimum van tijd binnen. handen te geven. De tweede set was de span- Derde VIV divisie nendste. Kruibeke kwam in eerste instantie 8-4 voor. Maar de bezoekers stelden vlug Nivok Nieuwkerken-VC Kemzeke: 3-0 orde op zaken en ze gingen naar een 8-9 (15-10,15-6,15-7) voorsprong. De Waaslanders herpakten zich De Novokclan had meerzorgen voorde wed- en de vele toeschouwers warmden zich hier- strijd om de volleyballiefhebbers in de zaal te te sterkste overgaan. Van een 7-3 achter- aan op en Kruibeke zorgde voor een tweede krijgen dan nadien met de tegenstander, de thuisploeg opnieuw het initiatief en met het naar l0"5 en u"euldelllk 'O' deelzege. In de derde set speelde Hemel- Meer dan vijfhonderd toeschouwers wilden een zelfde scenario als in de eerste set kon veerdegem iets sneller. De bezoekers ge- aanwezig zijn voor het schouwspel. Deze Aalst de baas blijven met 15-11 raakten aan een 0-6 voorsprong om nadien derby van het Waasland diende zich aan als Bij een 10-9 stand in de vierde set lieten de via 6- 0 verdiend de setwinst te behalen. een echte t0ppgr De Nivok-coach liet niets Kangoeroesboys de set en de wedstrijden uit e vierde set was gelijkopgaand tot 7-7 maar onveriet om Kemzeke te scouten en om een handen gaan. De gasten konden opnieuw de dan kon Kruibeke de kloof slaan bij 11-7 en de taktjsch plan ujt te wefken zj. vedvuldi bovenhand halen en wanneer de Gentena- wedstnjd was meteen gespeeld. aanwezigheid in de Kemzeekse sporthal ren het veertiende punt op het bord brachten Derde provinciale zorgde voor enige hilariteit voor de wedstrijd hadden ze maar één setbal nodig, zodat de w 7 i n i en nog tijdens de openingsfase van de eerste ti-break de beslissing moest brengen. on e gem-juvenes Zele: 0-3 set. Nadien was het in de bezoekende rangen Men is voor of tegen het systeem, de eerst- Een jeugdig Wondelgem verdedigde zich stil geworden naarmate de wedstrijd vorder- volgende drie jaar moeten we het nog aan- twee sets lang kranig tegen een ervaringrijke de. zien. Maar één feit staat als een paal boven ke op een nonchalante wijze. In de eerste set leidersploeg uit Zele. Juvenes was aanval- Het taktisch spelletje van Nieuwkerken klop- water, gevolleybald zoals het hoort, wordt er konden de gastheren de eerste deelzege wel lend veel sterker dan de thuisploeg. Noch- te als een bus. De kleine Jos Muyldermans niet meer. Bij elke opslagbeurt gaat men verzilveren maar tijdens de tweede set kre- tans kwam een enthousiast spelende thuis- werd aan het net ontslagen bij de blokvor- voor een rechtstreeks punt. Daardoor wordt gen ze het deksel op de neus door hun tegen- ploeg met 0-6 aan de leiding maar eens Juve- ming en de aanvallen gingen steeds langs de stander te onderschatten. Dat Deinze onder- nes op volle toeren begon te draaien was er kleinste spelers bij de bezoekers, hetgeen schat werd was te wijten aan de afwezigheid geen houden meer aan. Tijdens de derde set zijn vruchten heeft afgeworpen, van Kolba die gestopt is met zijn volleybalak- gingen de gastheren volledig door de knieën. Bij de thuisspelers waren er een paar spelers riviteiten en ook de voornaamste pion Manu yjy divisie d'e hun zenuwen niet de baas konden en Acar de spelverdeler wegens ambtsbezighe- U1V1MC lijkbleek op het terrein verschenen. De be den. Na de zege in de eerste set gaven de VK Aalst-Bornem: 3-0 langrijkheid voor de gastheren,was op hun thuisspelers een 7-3 en 12-10 voorsprong uit ^5-^ 15.5^ gezichten af te lezen. Door deze zenuwach- roepen stevende de thuisploeg in één ruk de deelzege. Zele dat gelaten deze eer ste twee sets onderging was zeker niet aange slagen door het verlies en ze wonnen dan ook overtuigend de derde set. Tijdens de vierde :rneming moesten de Zeienaars de wet van I Wil het aan klantenbinding doen moet Zele I een konstante in zijn prestaties leggen. Voor hun eerste seizoen in de hoogste reeks doen Jze het zeker niet slecht. ierste VIV divisie J Spectrum Moerbeke-Waas- fSleros Deinze: 3-1 5-10,12-15,15-8,15-3) [Tijdens de eerste twee sets speelde Moerbe- 13-8 voorsprong. Kemzeke kwam er maar bleekjes uit. In de tweede set konden de bezoekers tot 3-2 aanklampen. Dan sloeg Nieuwkerken de kloof. Een onoverbrugbare kloof zoals ach teraf zou blijken. Kemzeke bleef in de recep tie falen en het vertrouwen groeide bij de gastheren waar Muyldermans een sublieme spelverdeling ten beste gaf. De derde set en meteen de laatste was nog vlugger afgelopen. Via eenzelfde scenario konden de gasten tot 5-1 enig weerwerk bieden maar eens Nieuw kerken via 10-3 tot 14-3 kon uitlopen was de wedstrijd gespeeld. Spijtig voor de opgekomen supporters die maar weinig volleybal hebben genoten. De enige winnaar is de kassier van de thuisploeg met de ploeg die nu op de eerste komt met amper een setwinst meer. De titel ligt in het bereik van Nivok als ze geen steek meer laten vallen. Kemzeke dat steeds kon rekenen op een goede Marc Heirbaut was onkennelijk. Hij die steeds voor de nodige punten zorgde met zijn gesprongen opslag was onkennelijk en zijn puntenaantal werd beperkt tot amper een puntje. Tweede provinciale Kangoeroes Aalst-Gavere: 2-3 (15-11,8-15,15-11,10-15,12-15) Kangoeroes leed voor de vierde keer dil seizoen een nipte nederlaag met 2-3 cijfers. Aalst pakte nochtans met goed spel uit en dit tegen een sterke tegenstander. De eerste set werd zelfs winnend afgesloten met 15-11 en dit na een gelijkopgaande openingsset. In de tweede set werden de gastheren over klast door de bezoekers. De 8-15 setstand spreekt boekdelen. Tijdens de derde set nam Volleybal. Banzai Londerzeel speelde de finale van het tornooi ten voordele van Roemenië (foto guy) ren zodat Deinze niet meer in het scenario voorkwam. slao VC Toff Steendorp-Appelterre: 0-3 44 (7-15,5-15,9-15) Steendorp dat deze kompetitie heel wat ge- Aalsl teeftrfch'met deze zege de zekerheid '«heid van de 8astheren k°" Kemzeke de d^™k™ ook enkele punten stoorden en verworven van het behoud. Het team kan nu beste s an nemen ""'"P™- Ee" bieven Zodat de vijfde set naar er voorzichtig opgeslagen en bij een aanval houdt men zich enigszins in. Het eindresul taat is dan ook dikwijls dat het beste paard Ereklasse niet altijd de haver krijgt die het verdient. Ook deze maal, zoals reeds driemaal voor heen, gaf Kangoeroes in de beginfase van deze vijfde set een grandiose repliek maar begon in de tweede helft te panikeren toen Volleybal. Ceraboys speelden de finale in het tomooi ten voordele van Koemenie (Joto guy) fcüttoKX^TenOTgtohrn'^skg- d» kompetitie verier berken in ftinlaie van leunen <Jie heel moeilijk v«weto wa- ta^ToacïïeRud^rw® in staat waren iets degelijks 00 en uit te °ee™ Piots "Slk°™ll<t opslagen te nemen, bouwen. De coach van Mechelen die in de hetgeen slaagde. Nieuwkerken kwam °P" - zaal aanwezig was om VK Aalst te scouten in de wedstrijd. Kemzeke ging nu blun- Volgende week moet Kangoeroes naar zal zeker niet veel wijzer geworden zijn want deren de recePtie en de lokale hoe" Steenhuize'een thu^ploeg bij uitstek, de wedstrijd had niet veel om het lijf Een kaanvallers- Marc Bhjweert en Kurt Heir- De reservewedstrijd werd gewonnen met 2-1 man haalden sterk uit en ze waren onhoud- (8-15,15-8 en 15-12). Hetgeen een pleister baar. In een ruk ging de thuisploeg naar een betekent op een houten been. de gasten ging. Zoals Kangoeroes dit seizoen presteert kan het de beste ploegen uit de reeks aan mits een beetje kalmte en sereniteit in de eindfase van hun ontmoetingen. Heren Ereklasse 10.3 20.00: V.C. Zele - Lennik Tweede Divisie A 11.316.00 u.: Mechelen - V.K. Aalst Derde VIV Divisie A 10.319.30 u.: White Star - Adec Baasrode Eerste provinciale 11.319.45 u.: Denderleeuw - Blauwen Hoek Hamme Tweede provinciale B 10.315.45 u.: Deurle - Leeuwerik Lede 11318.30 u.: Steenhuize - Kangoeroes Aalst Derde provinciale A 10.319.00 u.: Cactus De Klinge - Juvenes Zele Derde provinciale C 10.3 20.00 u.: Melle - V.K Erembodegem 11.314.30 u.: Appelterre - V.C. Buggenhout 11.318.45 u.: Denderhoutem - V.C. Oudegem Tweede provinciale B 10.319.45 u.: VC Berlare - Scorpio Aaigem 11.317.00 u.: Moderna Lebbeke - Michelbeke 11.319.45 u.: VC. Oudegem - Zwijnaarde. Derde provinciale B 10.315.00 u.: Nazareth - Biekes Erembodegem 10.319.00 u.: Kruishoutem - Gilvoc Dendermonde 10.319.45 u.: Borsbeke - Kangoeroes Aalst 11.319.30 u.: Ronse - VC Buggenhout Dames Tweede VIV divisie 10.319.30 u.: Wevelgem - Juvenes Zele Eerste provinciale U.3 20.00 u.: V.K Aalst - Zulte Tweede provinciale A 10.315.30 u.: V.C. Temse - Snuffel Grembergen Jeugd Jongens kadetten 10.313.45 u.: Thunderballs Berlare - Nieuwkerken U.310.30 u.: Juvenes Zele - Assenede Jongens scholieren 10.314.30 u.: Waarschoot - Blauwen Hoek Hamme 10.316.00 u.: Thunderballs Berlare - Juvenes Zele Meisjes kadetten 10.310.30 u.: V.C. Oudegem - Snuffel Grembergen Meisjes scholieren 10.315.00 u.: V.C. Berlare - Scorpio Aaigem 10.317.30 u.: Kruishoutem - VC. Oudegem Meisjes junioren 10.316.00 u.: V.C. Berlare - Meerbeke. BIEKES EREMBODEGEM - VOS WETTEREN 0-0 Erembodegem dat nog altijd meedraait in de top vijf van derde Provinciale, kreeg aan huis heel wat tegenstand van een knap spelend Wetteren dat wel 12' staat in deze reeks dat uit 14 ploegen bestaat. Erembodegem kende dit seizoen reeds vele tegenslagen, wat hen in deze kompe titie wel geremd heeft. Zo zagen we de wedstrijd op Buggenhout waar de Biekes het de leidersploeg uiterst moeilijk maakte. Daar kwam dan de kwetsuur van Viviane Van Herzele roet in het eten werpen en werd de wedstrijd verloren. Zaterdag was Van Herzele er terug bij en speelde een goede wedstrijd. De schrik zat er nog wel in. Erembodegem gaf tegen Wette ren de indruk vlot te zullen winnen en dat in iedere set. Ze liepen in iedere set uit tot een grote voorsprong, zelfs 11-5, maar moesten zich nog reppen om met 15-13 te winnen. Het was vooral Wette ren dat nu een van zijn beste wedstrijden speelde van het seizoen en in verdediging de moeilijkste ballen wist van de vloer te scharrelen. Erembodegem dat met An- nick Bevernage een van de beste passeurs van de reeks tussen de lijnen heeft, kon zich zaterdag weer optrekken aan een prima spelverdeling. Erembodegem be schikt over een goed zestal dat tot betere resultaten in staat is. Tina Anckaer, Ma rianne Cobbaert, Katia De Pauw, Petra Melkebeeck en zeker Viviane Van Her zele, zijn op de goede weg om door te breken indien ze verder van tegenslagen gespaard blijven. Trainer Luc Van Den Bulcke van Lede is ook tevreden over de resultaten van het team, dat een prima geheel vormt en waarin een goede geest heerst. Luc is goed op weg om de Biekes hogerop te hijsen. Bij Wetteren viel ons de goede verrichting op van Hilde Van Eetvelde en van Heirbaut die, telkens de bezoekers op achterstand kwamen, aan de basis lagen van de remonte. André V.C. Temse 3 Torhout 0 (15-6,15-11,15-5) Na de barslechte prestaties door de Temse- speelsters drong zich een trainerswissel op. Voor de jaarswisseling werden de plooien nog eens glad gestreken. Na het verlies tegen Charleroi werd er grote kuis gehouden bij de Waaslanders. Nieuwe borstels vagen goed en tegen Torhout zagen we nu gemotiveerde Scheldemeisjes. Temse won zonder proble men tegen de Westvlamingen. Dominique De Ro heeft blijkbaar opnieuw plezier in het Volleyballen gevonden want zaterdag was zij in goede doen. Enkel in de tweede set kon Torhout de Temse meisjes het vuur aan de schenen leggen. Pas bij 12-11 moesten de be zoekers de rol lossen. Tijdens de derde set was het een walkover van de gastvrouwen. Eerste provinciale ATB SL-Niklaas - Evergem 3-1 (15-7,15-9,12-15,15-13) ATB St. Niklaas zorgde ervoor dat de leiders niet lang konden genieten van hun leiders plaats in eerste provinciale. Een ervaringrij ker ATB plaatste de bezoeksters op een 0-2 achterstand. Met gevarieerd spel werden de Gentenaars in bedwang gehouden; Evergem herpakte zich in de derde set. Hoewel St. Niklaas zich niet liet afslachten. In de vierde set leidde Evergem met 7-11 zodat een ti- break in het vooruitzicht werd gesteld. Dan gingen de gasten in de clinch met de scheids rechter hetgeen leidde tot concentratiever lies. ATB profiteerde hiervan om langszij te komen bij 11-11 en daarna op 13-13. In een spannende eindfase waarin beide ploegen elkaar niets toegaven konden de ATB meis jes de winst naar zich toetrekken. Derde provinciale Kangoeroes Aalst 3 Kruishoutem 0 (15-5,9-15,15-6 en 15-3) Het is bijna zo goed als zeker dat de dames van Kangoeroes het volgend seizoen op nieuw in tweede provinciaal zullen spelen. Aalst moet nog twee wedstrijden winnen en dan mag hun rechtstreekse konkurrent al hun wedstrijden zegevierend afsluiten. Dus elke wedstrijd is nu van belang voor Kangoe roes tot die twee zo nodige zeges binnen zijn. En dan kunnen ze verder van de titel dro men. Kruishoutem hun laatste tegenstander van de ajuinen was een zeer zwakke tegen stander. maar ondanks dat konden de bezoe kers de tweede set toch naar zich toetrekken met 9-15. De overige drie sets werden afgete kend binnen gehaald. Hun groots overwicht speelde de Aalsterse dames misschien par ten in de tweede set, maar Kangoeroes kon zich tijdens de derde goed herpakken; Dit belooft veel voor de volgende wedstrijden. De eerstvolgende verplaatsing naar Borsbe ke kan geen probleem scheppen. De reserve- wedstrijd werd eveneens gewonnen met 2-1 (9-15,15-10,15-7).

De Voorpost | 1990 | | pagina 25