Naar een felle eindspurt.... Streekgenoten in Vlaamse en nationale selekties Opnieuw H.K. Waasmunster E.V. Aalst en H.K. Waasmunster naar de halve finales Opnieuw R.B. Dendermonde.. Uitgeblust Brabo laat zege ontglippen Robuco Buggenhout mikt naar de 2° plaats Handbalkalender 0 "L Ril? LOT 24 - 9.3.1990 - De Voorpost HANDBAL Dameshandbal - derde afdeling RB Dendermonde Desselgem 22 21 Dat het gevecht om de titel zich toespitst op het duel tussen RB Dendermonde en het Westvlaamse Desselgem kwam zaterdag nog maar eens tot uiting. In de voorronde van de play-offs stonden beide ploegen voor de der de maal dit seizoen tegenover elkaar en het werd de tweede - zij het nipte - zege voor de ploeg van trainer-coach L. Krogstrup. Gedurende de ganse wedstrijd toonde de thuisploeg zich de betere formatie. Aanval lend ging het bijzonder vlot maar defensief funktioneerde het niet optimaal zodat Des selgem bestendig kon dreigen. Ros Beiaard kon nooit een kloof slagen en toch twijfelde niemand eraan dat Desselgem de duimen zou moeten leggen. Het werd 4-3 na 13' en aan de rust leidde Ros Beiaard met logische 11-9 cijfers. Maar ook in het tweede wed strijdgedeelte kon Desselgem blijven aan klampen. Dendermonde bereikte wel een maximale drie-doelpuntenvoorsprong maar na 40' waren de bezoeksters opnieuw langszij geraakt (13-13). Een nieuw geslaagd offensief van Buyle en Co zorgde ervoor dat Dessel gem opnieuw werd teruggeslagen maar aan gezien het bij Dendermonde defensief hele maal niet klopte konden de bezoeksters aan pikken vier minuten voor het einde (18-17). Deze één doelpunt-voorsprong bleef op het scorebord zodat RB Dendermonde toch de logische zege binnenhaalde maar het blijft toch opletten voor dit Desselgem dat in de beslissende april-maand opnieuw dient be- kampt. RB Dendermonde; Van Hove, Buyle 5, Ver- lackt 4, Heirman 5, Bogaert 5, Simal, Van Der Jeught, De Man, Broothaers 2, De Pauw, Eeckhout L (eva) Vierde afdeling - Heren Handbal. Ros Beiaard Dendermonde doet het bijzonder goed en dat zal niet aan Dirk Verheyden liggen, zeker P. Hermans) Brabo Denderbelle Houtem Tegen een niet zo sterk Houtem leed Brabo Denderbelle een verrassende nederlaag. De ploeg van trainer-coach M. De Proft gaf nochtans lange tijd de indruk het vrij gemak kelijk te zullen halen maar in de tweede helft ging het totaal fout als de thuisploeg een vijf doelpunten-voorsprong liet ontglippen. In de eerste helft speelde Brabo nochtans een heel degelijke partij. In die periode kon doel man Van Rossem rekenen op een goed slui tende verdedigingsgordel en aanvallend ver liep het voortreffelijk, alleen werden de ge- kreëerde kansen niet afgewerkt zoals het hoorde. Denderbelle bleef bestendig het wedstrijdgebeuren domineren maar ver waarloosde de tegenstander af te maken zo dat Houtem vrijwel bestendig de schade kon beperken. Via 64 na 12' en 9-7 na 21' werd het 12-8 vijf minuten voor de rust maar de bezoekers slaagden er toch in met een gevlei de 13-10 achterstand te gaan rusten. In het begin van de tweede helft zag het er dan' naar uit dat de thuisploeg de klus ging afmaken als het scorebord 17-12 aanwees na 36'. Maar totaal onverwacht liep het toen nog fout als Brabo defensief begon te blun deren en ook doelman Van Rossem de meu belen niet kon redden. Houtem naderde tot 17-16 en aanvallend kon Brabo niet meer het geduld opbrengen de bezoekende verdedi ging af te tasten en het werd 18-1811' voor het einde. Een uitgeblust Brabo kon daarna geen vuist meer maken, aanvallend werden de kansen niet meer afgewerkt en verdedigend bleef men blunderen. Als de bezoekers 19-21 voor geraakten was de kous totaal af bij de thuis ploeg die moest berusten in een 21-24 neder laag die zij alleen aan zichzelf te wijten heb ben. Brabo Denderbelle: Van Rossem, B. Walrae- vens 1, Van der Jeught 2, D. Van Goethem 6, De Smedt 5, Vermeir 3, Van der Poten, Van Keer 1, Van Den Abbeel, J. Walraevens 1, De Batselier 2. (eva) Heren 2e nationale A zondag 11/3 te 17 u. Hoei - HK Waasmunster 2e nationale B zaterdag 10/3,19u.30 EV Aalst - Ajax Lebbeke 3e afdeling V.H.V. zondag 11/3,14u.45 Stenant - I.T.B. Lokeren 4e afdeling V.H.V. zaterdag 10/3,19u.45 HBC Dendermonde - P. Gent zaterdag 10/3,17 u. Ieperse - Robuco Buggenhout Provinciaal zondag 11/3,16u.l0 Brabo Denderbelle 2 - Gr. Bijgaarden 2 zaterdag 10/3,15 u. DB Zwijnaarde 2 - At. Temse zaterdag 10/3,18u.l5 HBC Dendermonde 2 - Merchtem 2 zondag 11/3,19 u. Eeklo - Robuco Buggenhout 2 Dames le nationale zaterdag 10/3,16u.45 In. Hasselt - Nopri Lebbeke 2e afdeling zondag 11/3,13u.45 Squadra Fem. Lebbeke - Rob. Buggenhout Jeugd Miniemen zaterdag 11/3,13u.l0 Robuco Buggenhout - Gent Ajax Lebbeke - HK Waasmunster 2 zaterdag 10/3,13 u. Lokeren - Eeklo Zwijnaarde - HK Waasmunster 1 Kadetten zaterdag 10/3,14u.l0 Robuco Buggenhout - Gent zondag 11/3,14u.l0 Robuco Gremb. - Ajax Lebbeke zaterdag 10/3,14 u. Lokeren - Eeklo Zwijnaarde - HK Waasmunster 2° Nationale Met nog twee wedstrijden voor de boeg al vorens men aan de play-offs toe is wacht de drie streekploegen nog een felle eindspurt. H.K. Waasmunster, al een tijde zeker van een play-off plaats zou graag zijn leiders plaats behouden omdat het dan in de beslis sende play-off wedstrijd speelt tegen de vier de gecasseerde van reeks B, Kapekla of... Ajax Lebbeke. Uiteraard zou H.K. Waas munster - Ajax Lebbeke de beste zaak zijn want dan is men bijvoorbaat zeker dat vol gend seizoen opnieuw een streekclub in eer ste nationale speelt. Maar zo ver is het nog lang niet want ondanks het feit dat Ajax-trai- ner Multael ervan overtuigd blijft dat zijn ploeg een play-off plaats haalt moet er nog heel wat gebeuren in de twee resterende wedstrijden; Voor E.V. Aalst lijkt het be houd verzekerd maar rekenkundig kan Her stal 2 hen nog voorbijsteken op de laatste kompetitiedag. Wij zetten het programma nog even op een rijtje. H.K. Waasmunster H.K.W. moet zondag naar Hoei en krijgt Tongeren nog op bezoek. Deze twee ploegen zijn nog in helse strijd gewikkeld voor een play-off ticket zodat De Vlieger enb C be slist geen eindeseizoen wedstrijden krijgt voorgeschoteld. Eupen, de enige ploeg die hen nog van de leidersplaats kan verdringen krijgt het theoretisch gemakkelijker met Flé- malle en Mechelen als tegenstanders. Wil H.K.W. zijn leidersplaats behouden mag er naar ons gevoel geen puntenverlies geleden worden maar het seizoen kan in feite niet meer stuk voor de kersverse 2° nationaler... Zelfs een tweede plaats in de eindrangschik king laat nog veel perspectieven open voor de promotie naar 1° nationale. De waar schijnlijke tegenstander wordt in dat geval Eynatten. «Te pakken» zegt men in Waas munster. Ajax Lebbeke Ajax telt één punt achterstand op Kapekla dat de vierde en laatste play-off plaats bezet. De ploeg uit Brasschaat moet het zondag opnemen tegen Montegnée en dat lijkt ons de enige kans voor Ajax dat op puntenverlies moet rekenen van zijn rechtstreekse konkur- rent. Het te gehandicapte Aalst zien wij te zwak uitvallen tegen Kapekla op de laatste kompetitiedag. Ajax zelf moet zaterdag naar Aalst en hier zien wij de Lebbekenaars wel de volle buit weghalen. Maar daarna komt de onverslagen leider Hechtel op bezoek in Lebbeke en dat wordt beslist een immense opdracht voor Ajax. De kans op een play-off plaats bestaat, maar de goden zullen Ajax Lebbeke bijzonder welgezind moeten zijn. E.V. Aalst Totaal onverwacht is E.V. Aalst, twee wed strijden voor het kompetitieeinde, nog altijd niet zeker van het behoud in 2° nationale. Overmand door tegenslagen is Eendracht teruggezakt naar de 8° plaats met drie punten voorsprong op Herstal 2 dat de 9° en voor laatste plaats bezet. De Aalstenaars kunnen tegen Ajax en Kapekla, in deze omstandighe den, nog moeilijk op puntenwinst rekenen zodat zij alleen maar kunnen lopen dat Her stal 2 zijn resterende twee wedstrijden niet wint. De Wapenmakers zouden toch al voor een bijzonder knappe stunt moeten zorgen om zaterdag bij leier hechtel te gaan winnen zodat wij toch mogen stellen dat E.V. Aalst nu al zeker is van het behoud. Op de laatste kompetitiedag ontvangt Herstal Eynatten en alleen een geschenk kan hen puntenwinst opleveren. EVA Jeugdhandba! In de verschillende jeugdselecties die zich voorbereiden op de deelname aan interna tionale tomooien vinden wij verschillende spelers en ook één speelster terug die lid zijn van «onze» clubs. Meteen een bewijs dat de handbalsport lang niet «dood» is in onze streek. Wij kunnen er natuurlijk niet naast kijken dat vooral H.K. Waasmunster leve rancier is van de meeste geselecteerden maar ook bij de andere clubs is de wil aanwe zig om hun jeugdwerking te stimuleren. In ieder geval V.H.V.C.-technisch direkteur Eddy De Vlieger is duidelijk op de goede weg om met een planning op lange termijn het niveau van het Vlaamse handbal ook inter nationale erkenning te bezorgen. Hierbij dan het lijstje van de jongens en meisjes uit het Voorpost-gebied die werden opgeroepen voor de verschillende selecties: Nationale Heren-junioren (1970-71): J.P. De Bode (H.K. Waasmunster) Wim De Graeve (H.K. Waasmunster) assistent-trainer is daar Lebbekenaar Kris Moens. V.H.V. kadetten jongens (74-75) K De Nil, I. De Wolf, G. Goossens, D. Polfliet, St. Van Uden, P. Verhelst, St. Ver hoeven (allen H.K. Waasmunster). Assistent-trainer is hier Lokerenaar A. De Brauwer. V.H.V.-jongens scholieren (72-73) T. De Graeve, W. De Grootte, St. De Meerschman, C. Desseaux, W. Roels (allen H.K. Waasmunster) V.H.V.-meisjes scholieren (73-74): Martine Bijl (Squadra Femina Lebbeke) Wedstrijdtelegrammen V.H.V. selectie scholieren jongens - L Nord Pas de Calais: 18-15 Als voorwedstrijd van de interland België - Frankrijk in leper geprogrammeerd speel den de V.FLV.-scholieren een schitterende wedstrijd. Van de vijf H.KW.-geselecteer- den moest W. De Grootte afmelden maar de overige H.K.W.-ers scoorden zomaar 13 van de 18 V.H.V. treffers. Vooral W. Roels deed het weer uitstekend met 8 treffers maar ook St. De Meerschman (3), Desseaux (2) en T. De Graeve als verdediger bleken steunpila ren in de Vlaamse selectie. Het sterke L.N.D.C. kon tot de rust aanklampen (9-9) maar kon daarna niet meer optornen tegen de klasrijke Vlaamse selectie. V.H.V.-selectie (74-75) - H.K.W. kadetten: 28-39 Tijdens de tweedaagse stage van de V.H.V.- selectie jongens geboren in 1974-75 trad H.K.W. aan als sterke sparring-partner met zijn kadetten-ploeg. Bij de H.K.W.-kadetten traden wel enkele spelers op die een jaartje ouder waren dan de geselecteerden en dit liet zich gevoelen; Er werden drie perioden gespeeld met respectievelijk eindstanden 8- 11, 10-13 en 10-15. In feite waren twee H.KW.-ploegen aan het werk want in de V.H.V.-selectie trof men zo maar 7 H.K.W. spelers aan: Polfliet Goossens, Van Uden, De Nil, P. Verhelst, De Wolf, Verhoe ven. H.K.W. zelf trad aan met Segers, Ver meulen 5, W. De Grootte 9, Desseaux U, Verhelst 2, G. De Grootte 9, Desseaux 11, Verhelst 2, G. De Grootte 4, T. De Graeve 8, N. Loier. EVA Na een eerder moeilijk seizoenbegin is bij Robuco Buggenhout nu alles in de goede plooi gevallen. De ploeg van trainer H. Trienpont «draait» de laatste weken erg goed en bezet nu, vijf wedstrijden voor het einde, de tweede plaats samen met Damme. Deze tweede plaats kan erg belangrijk worden aangezien KI. Mechelen naar alle waarschijn lijkheid degradeert uit 2° nationale en dit tot gevolg heeft dat een testwedstrijd tussen de nummer 2 van de twee 4° afdelingen een derde stijger aanduidt. Meteen mikt Robuco naar die tweede plaats in het besef dat de taak zeker niet te onderschatten is. Zaterdag wacht hen al een bijzonder moeilijke opdracht in leper en een week later komt leider Brasschaat op bezoek. Dan wachten hen nog twee relatief gemakkelijke opdrach ten, tegen Olse Merksem 2 en Middelkerke en op de laatste kompetitiedag krijgen zij het bezoek van konkurrent Damme. Wellicht is die 7° april beslissend want zelfs bij eventueel puntenverlies is de strijd nog niet gestreden aangezien ook Damme nog voor moeilijke opdrachten staat. Ook de West-Vlamingen krijgen nog Ieperse en leider Brasschaat voorgeschoteld alvorens zij in Buggenhout op bezoek komen. Maar toch opletten dat de derde hond, Ieperse, niet met het been gaat lopen... EVA Jeugdhandbal In de Oostvlaamse jeugdkompetitie blijkt ook dit seizoen geen eindpunt te komen aan de suprematie van de H.K.W.-pioegen. Zo wel bij de miniemen als bij de kadetten bezet ten zij de eerste plaats en het ziet er niet naar uit dat in de play-offs die voorzien zijn op 24-25 maart aan deze toestand kan getornd worden. Het is inderdaad zo dat trainer P. Dauwe in de (normale) kompetitie zijn spe lers in een leeftijdskategorie laat spelen die in feite de hunne nog niet is. In de kadetten- formatie vinden wij miniemen terug en in de miniemenreeks treden veel pupillen aan. Voor de eindronden kan er dan terugge schroefd worden naar hun normale leeftijd skategorie zodat wij bij de kadetten een deel spelers kunnen terugvinden die nu bij de beloften van 2e nationale aantreden. Op 22 april worden dan de finalewedstrijden be twist om aan te duiden wie Oost-Vlaanderen zal vertegenwoordigen in de landelijke eind ronden. De nationale jeugdfinales met de titel van Belgisch kampioen als inzet worden gespeeld tijdens het weekeinde 19-20 mei. Is de titel wellicht onbereikbaar voor de te genstander van H.K. Waasmunster, de veel belovende jeugdspelers uit de andere klubs hebben beslist ook een alternatief om naar toe te werken. Dit seizoen is er inderdaad opnieuw een interprovinciaal tomooi waar aan de selecties van Oost-Vlaanderen kun nen deelnemen. Zo spelen de kadetten op 1 mei in Wachtebeke, de miniemen op 12 mei in Izegem en de pupillen op 13 mei in Turn hout. Het selektiewerk van de respectievelij ke Oost-Vlaamse jeugdtrainers is al begon nen. Rangschikkingen Miniemen 1. Waasmunster 1 11 10 2. Eeklo 8 7 3. Gent 11 7 4. Lebbeke 10 6 5. Waasmunster 2 11 5 6. Lokeren 10 1 7. Zwijnaarde 11 2 8. Buggenhout 10 0 1 20 1 4 3 beide om vc aan te wore beslisi 3e afc Galop kurke afdeli terde «Idv elijk r mis c joelp lanta ama digen Kng l< towel (eva) met F moeit 0 II tó' 0 1' O" 1 1 !°tc i iS™ 1 jjprof" 1 ifltlc Kadetten 1. Waasmunster 11 11 0 2. Gent 11 10 1 3. Zwijnaarde 11 8 3 4. Lebbeke 10 5 5 5. Grembergen 10 3 6 6. Eeklo 8 1 7 7. Buggenhout 9 0 7 8. Lokeren 10 0 9 Pupillentornooi in Hamme Waasmunster 1-Gent Squadra 1-Waasmunster 2 Waasmunster 1-Squadra 1 Waasmunster 2-Gcnt Waasmunster 1-Waasmunster 2 Squadra 1-Gent Waasmunster 3-Lokeren Squadra 2-Buggenhout Waasmunster 3-Squadra 2 Lokeren-Buggenhout Squadra 2-Lokeren Waasmunster 3-Buggenhout Finales 7-8: Gent-Squadra 2 5-6: Squadra 1-Lokeren 34: Waasmunster 3-Buggenhout 1-2: Waasmunster 1-Waasmunster 2 0 0 0 1(hde ?roep< Q jitrdt 2 J™1 1 Ml1 II kbb Kttc 17- 10-7 19-2 «n 9-3 titge Beker van Oost-Vlaanderen H.K. Waasmunster won met ruim verschil zijn wedstrijd tegen Groot-Bijgaarden en meteen is het zeker dat de ploeg uit de Hei- de-gemeente samen met E.V. Aalst de ge kruiste halve finale speelt in de Oostvlaamse Bekerkompetitie. H.K.W. eindigt op de eer ste plaats en E.V. Aalst is tweede in de B- reeks. In de A-reeks moeten nog twee wed strijden worden gespeeld en hier kan Brabo Denderbelle de twee favorieten, I.T.B. Lo keren en Ajax Lebbeke nog bedreigen. Bra bo speelt op 13 maart tegen Robuco Buggen hout en op 15 maart in Lokeren. Indien Den derbelle er zou in slagen deze twee wedstrij den te winnen komt het met hetzelfde pun tentotaal als Ajax en Lokeren en moet het doelpuntensaldo uitmaken wie eerste en tweede eindigt in reeks A. De halve finales moeten gespeeld zijn voor 2 april. Bekertelegram Gr.-Bijgaarden (+5) H.K. Waasmunster Groot-Bijgaarden, dat het in de kompetitie nochtans vrij goed doet in vierde afdeling, bleek al vlug geen valabele tegenstander voor Waasmunster dat nochtans enkele bas ispionnen had laten rusten. Maar ook zonder Luypaert, De Bode, De Clercq, De Vlieger en Van Renterghem toonde een agressief en loopsnel H.KW. zich duidelijk sterker dan de thuisploeg. W. De Graeve, in het H.K.W.-doel, bleek weer in bijzonder goede doen en Borgers scoorde aan een opvallend hoog percentage. Meteen leidde H.K.W. aan de rust al met 12-20 en in de tweede helft maakte men er dan maar een oefening van waarin volop geëxperimenteerd werd. G. Maes kwam in het H.K.W.-doel en de 16-jarigen zoals Ver meulen, N. Verhelst enz. kregen ruim speel- gelegenheid. Hierdoor kon Groot-Bijgaar den nu toch voor enig weerwerk zorgen maar met een 23-35 nederlaag kwamen zij er nog 1-2 ,cin 9.5 neo 24 34 P'ijl Lies ogei dien Ndi doel cadc •oor H.K. Waasmunster. W. De Graeve, G. Maes, Borgers 11, De Meerschman 7, Roels 6, Des seaux 3. Van Mele 2, Vermeulen 2, T.D e Graeve 3, W. De Grootte 1, N. Verhelst. (eva) BWCL-Wielrennen. August Van Lae- them, kapitein van Martin 's Veloclub, wil er een knalseizoen van maken(mv) AürüfïrDKU»

De Voorpost | 1990 | | pagina 26