Willy Goddaert (Vita) té sterk voor Julien Michiels (AC Lebbeke) MTC Cobras Aalst: Kampioen van Vlaanderen Lucien Rottiers (AC Lebbeke) provinciaal kampioen veteranen VOLLEYBAL AC Lebbeke organiseerde nationale herenveldloop AC Lebbeke gesponsord door ASLK ATLETIEK Motortoerisme, een niet zo gekende tak van motorsport. En toch intens beoe fend door enkele duizenden motorrij ders onderverdeeld in een driehonderd tal clubs in België. Waarvan de moto- ren-toerismeklub Cobras Aalst wel de aktiefste kan genoemd worden. Klubpalmares Viermaal kampioen van België. Twee maal kampioen van Wallonië. Viermaal laureaat van titel kampioen van Oost- Vlaanderen. En afgelopen jaar kampi oen van Vlaanderen. Een klassement dat pas zijn eerste editie kende. MTC Cobras boekten het grootste aantal ver reden kilometers nl. 147.151km. Dit doorheen het Vlaamse land. Klassement en puntentoekenning Net zoals bij wandelclubs is het doel zoveel mogelijk km's te verzamelen. Op de motorrijders treffens die voor deze klassementen in aanmerking komen wordt het aantal van en naar het treffen plus de km's van de ronde vermenigvul digd met het aantal motoren per club. Dat maakt de daguitslag. De daguitsla gen van de 25 samenkomsten (treffens) samen bepalen dan de einduitslag. In het Nationaal klassement behaalde de club de tweede plaats met 155.879 km., amper 302 km. te kort voor de eerste plaats. Maar wel met een verschil van 50.000 km. met de derde plaats. Een nieuwe triomf voor deze bruisende club in het Oostvlaams kampioenschap met 54.478 km. op acht samenkomsten. En dit reeds voor de vierde maal. Door het oog van de burger De MTC Cobras Aalst steekt dan ook schril af met het idee dat de meeste mensen van motorrijders hebben, ket tingen en messen zijn er niet bij. Even min vechtpartijen zoals men deze wel in de slechte B films wel eens laat zien. Snelheid is ook niet nodig want op tref fens zijn gemiddeld 130 km. lang. En hiervoor heeft men dan ongeveer acht uur met andere woorden een gemiddel de van zeventien km per uur met vrij vertrek. Maar wel met een einduur zo dat ieder zijn eigen rijstijl en snelheid rijden kan. Motoren De Cobras zijn actief in drie catego rieën: 48cc 49cc en 50cc. In deze laatste is Cobralid Johan Plas Belgische kampi oen. Met een totaal van 4.865 km. Meerdere kilometers Ook tochten met meerdere kilometers is hen niet vreemd. De ronde van België BM 1.000 km. in een etmaal. Ook in het buitenland worden de Cobras opge merkt en fungeren zowat als de Ambas sadeurs. Dat ze gewaardeerd worden door hun buitenlandse collega's, dat blijkt tijdens het jaarlijks treffen. Uit praktische en om organisatorische re den is hun treffen in de ajuinenstad. Maar in het Geraardsbergse, meer be paald te Goeferdinge, waar een heel domein afgehuurd wordt. Om de 800 gasten, vrienden en collega's waardig te verwelkomen. In 1990 gaat dit dertiende Cobratreffen door op 4,5 en 6 mei. Een treffen waar ook zonder dat men in een club is, kan aan deelnemen. Te Aalst Een bezoekje aan het lokaal van MTC Cobras, café Ensor, St.-Annalaan (waar ook enkele andere verenigingen thuis horen, met name AKV De Lodderoei- gen, voetbalclub Baccara en biljartclub Ensor). Niet alleen motorsport De club beschikt ook over een informa tief tijdschrift. Dat inhoudelijk de leden informeert over de vele treffens. Even als clubactiviteiten e.d. Verder worden er tal van andere ontspanningsmogelijk heden onder de loepe genomen. MTC De Cobras is mede-organisator van het Sint-Maartentreffen. De winst hieruit voortvloeiend gaat integraal naar ver schillende weehuisinrichtingen. Jaar lijks bezorgen de motorrijders hen een onvergetelijke rijtocht. Lid worden bij deze club kan steeds want leden kan men overal gebruiken. Informatie kan U be komen bij de voorzitter, Georges Draps, Kerrebroek 52, 9300 Aalst (053/ 21.60.44), of in het lokaal Ensor, St.-An nalaan 53,9300 Aalst. (DA) Kenneth Van Hecke (Zele) vierde bij de juniores Magere oogst bij de junioren, vermits de eerste regionale atleet Kenneth Van Hoecke (Zele) pas vierde eindigde. Koen De Grae- ve, Kristof Van Damme en Mario Vermei- ren, allen lid van AC Lebbeke, eindigden respectievelijk 6*, 7* en 12*. AC Lebbeke won wel het klubklassement. Lucien Rottiers (AC Lebbeke) en Jozef Claessens Hamme) op het veteranenpodium Bij de veteranen haalde Lucien Rottiers (AC Lebbeke), daags tevoren te Zottegem bij de Veteranen A provinciaal kampioen gewor den, een mooie tweede plaats achter André Van der Hoeven, (Pakt). Jozef Claessens (Hamme) werd mooi derde. Voor knappe prestaties zorgden ook Gilbert Pieters (Hamme - 5*), Jozef Arijs (Dender- land - 6*) en Paul Meert (AC Lebbeke - 7*). Geen maat op Willy Goddaert (Vita) bg de Volleybal. Sofie Fransaert van Moder- senioren Lebbeke (a) De bij AC Lebbeke aangesloten Lucien Rottiers, slaagde er vorige week zaterdag te Zottegem in, het provinciaal kampioenschap veteranen A in de wacht te slepen. Ook in het provinciaal kampioenschap voor pupillen, dezelfde dag te Zotte gem georganiseerd, zetten twee AC Lebbeke-atleten hoge ogen op. Hans D'Hondt werd tweede en Gunther Ceuppens derde. Eerstgenoemde gleed jammer genoeg uit bij het binnenkomen van de piste en verspeelde zo een zekere zege. (pvr) Snelden Peter De Feyter en Ion Damian als een pijl uit de boog weg na het startschot, dan zou zich weldra een duo aan de kop nestelen: Julien Michiels (AC Lebbeke) en Willy God daert (Vita). Bij de eerste doortocht voerde Francois Willcms (AC Lebbeke) een achter volgend groepje aan waarvan ook o.a. Ion Damian deel uitmaakte. Enige tijd zou de toestand aan de kop onge wijzigd blijven, maar toen kon Julien Mi chiels het tempo opgelegd door Goddaert niet meer aan en begon de Vita-atleet aan een solotocht. Indrukwekkend in de voorste rijen was ook de remonte van Ion Damian. Hij liet niet alleen Fred Van Winghe (Op wijk) achter zich, maar ook Francois Wiliems gaf hij het nakijken. Uiteindelijk won Goddaert vrij gemakkelijk deze wedstrijd. Julien Michiels eindigde tweede en Leo Brusselmans (Denderland) werd mooi derde. De overige regionale atleten in de eerste twintig: Ion Damian (Baasrode - 4* en dat na een training die hij pas één maand geleden aanvatte), Francois Willems (AC Lebbeke - 5*), Filip Van Damme (AC Lebbeke - 7*), Wim De Keyser (Hamme - 11*), Peter De Feyter (AC Lebbeke - 12*), Luc Van den Steen (Eendracht Aalst - 15*), Freddy De Munter (Lebbeke - 16*), Rudy Piessens (Lebbeke -17*), Michel Staljanssens (Leb beke -18*) en Hans De Coster (Lebbeke - 20*). AC Lebbeke won ook bij de senioren het klubklassement. Net trouwens als het alge meen klubklassement. Pierre Van Rossem Tim De Cock schitterend tweede bg de scholieren AC Lebbeke zal het komend seizoen over een sponsor beschikken. Onderhandelingen met de ASLK-nationaal werden met een akkoord afge rond. Naar de mening van AC-Lebbeke voorzitter Koen Bieseman, een noodzaak, zo'n sponsoring, vermits de uitbouw van een atletiekvereniging flink wat financiële inspanningen vergt. (pvr) AC Lebbeke heeft een drukke veertiendaag se achter de rug. Nadat deze Lebbeekse atle- tiekklub twee weken geleden, op het Ge meentelijk Sportkompleks, de provinciale kampioenschappen voor dames organiseer de, stonden het bestuur en de medewerkers vorige zondag opnieuw op de bres. Dit keer op de Mot, waar de traditionele 'Nationale Veldloop voor Heren' gelopen werd. Zeggen we maar meteen dat de belangstel ling van zowel de atleten als van het publiek, in vergelijking met vorige edities, beneden de verwachtingen bleef. Het feit dat een week tevoren de provinciale en volgende week de nationale kampioenschappen betwist wor den, zal hieraan allicht niet vreemd zijn. En wat de publieke belangstelling betreft, vorm den de voetbalwedstrijd Rapid Lebbeke-Lo- kerse, de topper in derde provinciale en de Dendermondse karnaval, ongetwijfeld kon- kurrentie. De mindere belangstelling belette echter geenszins dat zij die er wel waren, ook al moesten ze soms een door de kleren heen- snijdende wind trotseren, atletieksport van de bovenste plank geserveerd kregen. Atle tiek, in hoofdzaak de strijd van de atleet tegen zichzelf, is trouwens altijd het bekijken waard. Althans voor hen die deze sport niet (langer) beoefenen. Benjamins Ook de benjamins waren van de partij. Van de wedstrijd gelopen door deze jongeren werd echter geen uitslag opgemaakt. Volgende atleten liepen wel de wedstrijd uit: Jordy De Budt, Bjom De Clerq en Ronny Van Damme (Baasrode); Maarten Ongena (Zele); Robin Hermans (Lebbeke), Nicky en Robby Blanckaert (Denderland) en Kris Wellekens en Nick De Batselier (Eendracht Aalst). Een Lebbeeks podium bij de jongste pupillen Bij de jongste pupillen stond geen maat op het Lebbeekse trio Hans D'Hondt, Gunther Ceuppens en Bert Michiels. In die volgorde overschreden ze ook de aankomstlijn. Me teen een bevestiging, althans wat de eerste twee betreft, van hun prestaties tijdens de provinciale kampioenschappen. Hans werd daar (nadat hij jammer genoeg uitgleed bij het binnenkomen van het stadion) tweede en Gunther derde. Steven Walschap (AC Hamme) eindigde ne gende. Lebbeke werd uiteraard winnaar van het klubklassement. Bij de oudste pupillen kwamen de regionale atleten er dan weer niet aan te pas. Brabant zwaaide daar de plak en de eerste streekge noot werd Tim De Beul (Baasrode), die tien de eindigde. Michael Timmerman (AC Leb beke) liep als twaalfde over de streep. Davy Branckaert (Denderland) tweede bg de oudste miniemen 'Veel raapten de miniemen uit de regio in de twee miniemenwedstrijden niet op. Bij de oudste miniemen slaagde Davy Branckaert (Denderland) erin een tweede plaats in de wacht te slepen, klubgenoot Andy D'Hollander eindigde negende. Bij de jongste miniemen haalde Joris Philips (AC Lebbeke) net niet het podium. Zijn klubgenoten Stijn Van der Steen (16*) en Kris Vinck (20*) liet hij echter ver achter 1 zich. Zeelse aanwezigheid manifesteerde zich via Stefan Van Hecke (13*) en Bart Rosseels (15*). J. Van Nieuwenhuysen (Baasrode) eindigde 9*. Kurt Rottiers en Raf Tilburg, beiden AC Lebbeke, overwinnaars bij de kadetten Dat AC Lebbeke over een uitstekende jeugdlichting beschikt, bewezen o.a. de ka detten. Bij de jongste kadetten mocht kom- mentator met dienst, Gilbert Vermeir, im mers een kompleet Lebbeekse podium aan het publiek voorstellen. Kurt Rottiers - hij liep meteen aan de leiding en bouwde stelsel matig zijn voorsprong op - Dimitri De Mees ter en Dirk Van Campenhout liepen immers, in die volgorde, over de eindstreep. Gino De Cock eindigde bovendien vijfde. Wim Van Verre en Geoffrey De Maes- schalck, beiden lid van Eendracht Aalst, ein digden respectievelijk 4* en 15*. Raf Tilburgh, en met hem zijn we in de reeks oudste kadetten beland, nam na zowat de helft van de wedstrijd de leiding en zou die t niet meer afstaan. Klubgenoot Frederik Phi lips eindigde zevende, Sven De Visscher (Baasrode) werd achtste en Nico Berloo (Denderland) elfde. Provinciaal kampioen Tim De Cock (AC Lebbeke) moest de duimen leggen tegen Da niël De Clerck, ook al provinciaal kampioen, in de scholierenwedstrijd. Echter de nor maalste zaak van de wereld, vermits Tim één jaar jonger is dan de atleet van Volharding. Aanvankelijk slaagde de Dendermondenaar erin in de tred te blijven van De Clerck, maar reeds voor half wedstrijd moest Tim zijn één jaar oudere konkurrent laten gaan. Bart Blommaert (Baasrode), ook een jaar ouder, liet hij echter schitterend achter zich. De atleet van Baasrode zou uiteindelijk pas vierde eindigen en werd nog voorafgegaan door Jurgen Vercammen (AC Lebbeke), die met een grote 'foulee' de kilometers afmaal de. De uitslagen van de overige regionale atle ten: Johan Vermeiren (AC Lebbeke - 8*), Steve Moriau (AC Lebbeke - 9*), Nico Goossens (Baasrode -10*), Koen Verhulst (AC Lebbeke -11*), Sven Van de Sijpe (AC Lebbeke -14*) en Gunther Bertin (Baasrode -15*). Lebbeke won het klubklassement.

De Voorpost | 1990 | | pagina 28