BZP laat zich niet opzij zetten Knappe prestatie Europese kvva 1 i fi ka t i e wed s t r ij d e n te Zele Absoluut dieptepunt mammmm BASKETBAL Thuisploeg te zwak Basketbalkalender Rolstoelbasketbal Zegereeks gaat door Zwak thuisvertoon De Voorpost - 9.3.1990 - 27 %«PW VWO1 TAFELTENNIS In de vierde afdeling A van de KVKT kompe titie weet Sint-Pauwels van geen ophouden. Bij Juvenes D lukten ze een grote 3-7 over winning. Het ging geweldig vlot en na zes wedstrijden stond er al een 1-5 op het bord dat ze later nog kunnen uitdiepen hebben met grote cijfers. Toon Van Cautcren en De Waegenaire konden voor de lokale tegen- punten zorgen. Maar de beste prestaties wer den toch weggelegd door Tom Vercruysen en Eddy De Boom. Maar datzelfde Juvenes D liep dan weer op de klippen bij Triumf A. Nochtans hebben ze een hele poos stand gehouden en dat kwam omdat Wilfried De Bock het goed deed bij de bezoekers 1-3. Maar dan plots kon Juvenes geen stap meer mee en werden de andere wedstrijden even veel lokale overwinningen. Neyt en Ceule- mans waren de lokale primussen. Einduit slag 7-3. BZP Lokeren laat zich moeilijk in eigen zaal verstoten. Ook deze keer werd die traditie verder gezet bij de komst van Pardaf B. Aan vankelijk wel 2-2, maar dan was het gedaan met Pardaf B dat helemaal niets meer kon laten optekenen. Peter Smet en Noel Wit- tock waren de rots in de branding bij BZP. Ze wonnen alles, meestal zonder veel moeite. Einduitslag 7-3. KWB B moest deze week thuis Pardaf B ontvangen en dat scheen een zeer interessante wedstrijd te worden. En dat was ook zo in het begin 2-2 en 3-3. En toen ging er alle spanning af. KWB B bracht er niets meer van terecht. Geen enkele over winning lieten ze opschrijven. Weliswaar konden ze altijd opnieuw een derde set af dwingen. Maar die ombuigen in lokale winst zat er voorlopig niet in. Zodat ze nog afge straft werden met duidelijke 3-7 cijfers. In vierde afdeling B heeft Viktory bij Sterke Stut B toch nog één puntje uit het vuur kun nen slepen en dat lag niet in de lijn der verwachtingen. Johnny De Moor was bij Sterke Stut B ongrijpbaar. Hij won alles en telkens met grote cijfers. Langs de kant van Viktory liep Andre De Kimpe en Paul De Schepper in de kijker. Eerst kwam Viktory op winst 1-3, maar moesten die even ras weer afstaan 3-3 en dan opnieuw 3-5. Viktory had nog één overwinning nodig om de volle buit te verwerven, maar dat is hun nooit gelukt. Sterke Stut kon nog een puntje thuis houden 5-5. In deze reeks nog een grote 0-10 uitslag van Lede B dat bij Eendracht D in sporthal De Vier Huizen geen moeite moest doen om deze grote cijfers vast te leggen. In vijfde afdeling A kwam KWB C een puntje meepakken op Sint-Niklaas A. Gedurende de hele ontmoeting was het spannend. Nie mand gaf iets toe 3-3 en 44. Na de enkels stond St. Niklaas A met 54 op winst. Het dubbel zou moeten beslissen. Er werd daar hard gestreden en in de derde set klikte het in het voordeel van de bezoekers, die daar mee beslag legden over een puntje. Zoekend naar het beste element komen we terecht bij G. Vergeylen die alles won wat er te winnen was. Bij KWB C was Franky Maes het beste element. Ook Stekene C deed het goed deze keer met een ruime 3-7 overwinning op Troe- lant A. Aanvankelijk toch wat spanning in deze ontmoeting 3-4. Maar deze zou spoedig verdwijnen als men zag dat Troelant A niets meer kon winnen 3-7. Jan Nemegeer was de sterkste man bij de overwinnaars. In vijfde afdeling C weer Vlierkouter C aan de eer. Deze keer tegen het bezoekend Een dracht E. Er werden zware 7-3 cijfers afge drukt. Luc Ruys en Peter Van de Vijver zouden de basis leggen van deze lokale over winning. Terwijl bij Eendracht E alleen Van der Straeten P. iets kon inbrengen. Hij won twee keer. Opwijk C hadden gedacht bij Ju venes E een overwinning te kunnen mee brengen. Ze slaagden echter niet in hun op zet. Vooral hun vertrek was slecht. Na vijf wedstrijden moesten ze al opkijken naar een 4-1 achterstand en dat is nog moeilijk in te halen. Toch kwamen ze nog dichtherbij, maar een overwinning zat er blijkbaar niet in. Met 64 moesten ze tevreden zijn met de kleinst mogelijke nederlaag. De Bontridder was met zijn drie overwinningen bij Opwijk door niemand te verslaan. Maar hij kreeg weinig hulp van zijn medestanders die hele maal geen enkele overwinning achter hun naam konden laten schrijven. Gemakkelijk had het Juvenes E dat in eigen midden Op wijk B ontmoette. Het is een éénrichting- swedstrijd geworden, want de bezoeker werd opnieuw huiswaarts gezonden met een 10-0 nederlaag. Afgetekender kan het niet meer. Maar dat Opwijk B zou tegen Juvenes F wel een overwinning vastleggen 7-9. In het begin scheen het echt spannend te zullen worden 1-3 en 3-3. Maar Juvenes F kwam er nader hand niet meer bij te pas. G. Van Damme was bijna de enigste die op de barikades stonden om Opwijk B van de wijs te brengen. In Sterke Stut C kwam Opwijk A neergestre ken en dat was het sein voor twee uren span ning. Het zijn immers twee evenwaardige ploegen. De score liep gelijkmatig op. Van 2-2 naar 3-3 en nog maar eens 44. In de twee laatste wedstrijden was het telkens Opwijk A die het laken naar zich toe trok en daarmee de volle buit kon meenemen. Vooral Jo Co- oremans was de sterke man bij de Opwijkse formatie. Hij won alles. Een andere ploeg van Opwijk, hun C-formatie had ook weinig kansen tegen Vlierkouter C. In het begin nochtans hielden ze moeilijk stand 3-3. Dan ging het echter niet meer en de lokalen wer den overrompeld door Vlierkouter, waarin Patrick Van Walle de hoofdrol speelde. Hij won alles. Ook Peter Van de Vreken was in zijn schik met twee overwinningen. Voor Vlierkouter C ongetwijfeld een deugddoen de overwinning. Vlotetr ging het bij Juvenes E die een vlotte 8-2 vastlegden tegen Triumf D. Kris De Wolf en Wim Kesteleyn lieten niets aan het toeval over en wonnen alles en dat gaat uiteindelijk de grote doorslag geven bij de eindafrekening. 8-2. Ook al was na vier wedstrijden de stand maar 2-2. In vijfde afdeling C drie grote uitslagen. Ma deion D kreeg thuis de volle lading van het bezoekend Teneramonda C 3-7. Alleen Kris Vercauteren was degene die voor Madeion Opstal de tegenpunten kon scoren. De rest had weinig in te brengen. Een andere Made- lon-ploeg, hun C-formatie deed het heel wat beter. Deze versloegen met 9-1 het bezoe kende Teneramonda D. Jan Van de Wiele kon bij de bezoekers de eer redden door de lokale Frank Van Steen te verslaan. En ten slotte was er nog een 8-2 overwinning van Sterke Stut C dat gauw de rekening maakte van Egmont B en ze deden dat met flinke 8-2 cijfers. Ook al kon Egmont B na vier wedstrij den nog een gelijke stand vasthouden 2-2. Maar daarna moesten ze toegeven dat Ster ke Stut beter was. Ook al verloren ze de meeste sets maar in de derde set. H.V.C. 2e AFDELING HEREN a 10u30 -10 maart I Okapi Aalst-R. Antwerp 3e AFDELING i 18u00 -11 maart Zele - Soba Antwerpen I 17u30 -11 maart Oudenaarde - Panters Baasrode 4e AFDELING !20ul5 -10 maart Hermes St.Niklaas - Rapid Langemark 20u45 -10 maart Eeklo - Scheldejeugd le AFDELING DAMES 16u00 - U maart Zele-Kontich le PROVINCIAAL UuOO -11 maart L Panters Baasrode - Deinze J 2e PROVINCIAAL I UuOO -11 maart Gembas - Melsele I 20ul5 -10 maart Leiedal - Erpe Mere le PROVINCIAAL HEREN f 20u00 -10 maart Akron Ronse - Hemaco Dendermondt 18u00 -11 maart Hansbeke - St.Niklaas 18u00 -11 maart Wasocub Waasmunster - The Tower Aalst 2e PROVINCIALE B 20u45 -10 maart Beveren - Modu 15u45 -11 maart SP Temse - Lovendegem 20u00 -10 maart Moerzeke - Terlindenboys 20u30 -10 maart Lokeren - White Star 21u00 -10 maart Silaba Zelzate - Grembergen 20u30 -10 maart Melsele - Dendermonde 20u30 -10 maart Cibo Zele - SP Laame 3e PROVINCIAAL 16ul5 -11 maart Waasland - Erembodegem UuOO -11 maart VI. Buggenhout - Melsele 3 Op 9,10 en 11 maart 1990, organiseert Feniks Wetteren één van de drie voorronden van het Europees Rolstoelbasketbal. Dit tomooi gaat door in sporthal VHVD, Lange Akker te Zele. Feniks Wetteren zal proberen één van de twee te winnen plaatsen voor de finaleronde zich toe te eigenen. Hey krijgt daarvoor serieuze concurrentie van München (kampioen van Duitsland), Malaga (kampioen van Spanje), Stockholm (vice-kampioen van Zwe den). Organisator Gerard De Mol uit Lokeren hoopt dat nu de-BRT televisie zaterdag om 16 u. de wedstrijd Feniks - München zal opnemen, de spectaculaire sport die het rolstoelbasketbal op internationaal niveau zeker is, de verdiende aandacht zal krijgen. Favoriet van het internationaal kwalificatie is München maar Feniks hoopt op het tweede ticket. De wedstrijden Vrijdag 8 maart: 18u30: Feniks - Rotterdam 20ul5: Stockholm - München Zaterdag 10 maart: 09u30: Malaga - Rotterdam UuOO: Feniks - Stockholm 13u00: München - Malaga 14u30: Rotterdam - Stockholm 16u00: Feniks - München Zondag 11 maart: 09u30: Stockholm - Malaga lluOO: München - Rotterdam 12u30: Feniks - Malaga Grembergen 69 Moerzeke 98 B.C. Zele 80 Wasmuel 79 Zeven keer dit seizoen verloor Zele met één punt verschil. Dit keer hadden de bescher melingen van coach Piron het geluk aan hun zijde. Het was een verdiende zege. Ze brengt voor de thuisploeg nieuwe hoop. Met nog vijf matchen te spelen staat het nog maar vier punten achter op Panters. En volgende week staat de match van alles of niets Panters - Zele op de kalender. Tegen Wasmuel nam de thuisploeg een goe de start door toedoen van David De Beule, die zich stilaan als een grote manifesteert. Na 12 minuten 23-18; De Brauwer is opnieuw in goede doen maar toch 34-34 aan de rust. In de tweede helft komt Hesters op de proppen met drie driepunters, scoort Walraet regel matig, speelt Debbaut sterk en is De Brau wer niet aan banden te leggen. Zele heeft doorlopend een zevental punten voor sprong. 56-49 en 69-61 aan deminuut. De thuisploeg krijgt het gewoontegetrouw naar het einde toe moeilijk en aan de 19* minuut 75-75. De Brauwer - De Beule score 80-79 maar de Henegouwers komen tot één punt terug met enkele professionele truukjes. De scheidsrechters laten zich niet vangen aan de schijndood van Blauwaert, die zich als Zele in balbezit zit gewoon laat vallen. Het bezoekende voorbehoud maakte dan ook weinig, zelfs geen kans. Punten: Zele: De Beule 114, Debbaut 5-6, Hesters 0-9, De Brauwer 14-17, Van de Vijver 2-0, Walraet 2-9. Wasmuel: Blauwaert 5-6, Gilbert 04, Dec kers 6-12, Van Moer 7-9, Comet 12-12, Josse 4-2. BENO Dendermonde 109 Cibo Zele 60 De thuisploeg evenaarde tegen de Zeelse degradatiekandidaat de acht overwinningen op rij uit de heenronde. Dendermonde on dervond weinig weerstand van de bezoekers. Het trio Bulteel - Dirk Piron - Esseldeurs zetten al onmiddellijk orde op zaken met tussen sprongen als 18-6,3-14 en 41-18 aan de 15' minuut. Cibo zonder de gekwetsten Paul Van Damme en Peter Moens beseft aan de rust dat het met een 50-26 achterstand kansloos was. Esseldeurs en nu ook Van Wauwe en Willockx bleven scoren. Voor Colman en Van Doorselaere was dit een te grote oppositie. Na 58-39, 7746 en 90-52 maakte Van Den Bossche de klus af met 109-60. Punten: Dendermonde: Esseldeurs 10-17, Willockx 4-6, Bulteel 13-8, Piron 18-4, Mocns 5-4, Van Wauwe 0-12, Van den Bossche 0-8. Cibo Zele: Van Doorselaere 4-8, Yvan Moens 0-2, Eric Van Damme 3-3, Colman 8-13, Heirwegh 4-2, Bosmans 5-0, De Maes- schalck 2-6. BENO Basketbal. Vlinders Buggenhout kon niet optomen tegen Erembodegem en verloor met 74-50 (vh) Het nieuwe coachesduo Frank Jacobs - Geert Van Keer kan momenteel geen kente ring teweeg brengen bij het fel belaagde Grembergen. In het begin gaven Goetmae- ckers - Van Wambeke - Thiré nog een goede repliek en leidden aan de 12' minuut met 29-26. Aan het kwartier kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte en na 30-30 stond er geen maat meer op Van Loey - Van den Bossche - Steeman. Rust 36-52. k In de tweede helft poogen Verhoeven en Crick af en toe voor enige weerstand te zor gen via 39-61 en 52-72. Als het 61-85 werd scoorden Verstappe en Verbeke moeiteloos naar een dertiger. Punten: Grembergen: Goermaeckers 12-10, De Kim pe 2-1, Van Wambeke 9-2, Verhoeven 4-7, Crick 0-9, Jaspaert 2-0, De Cock 0-4 Moerzeke: Verstappen 3-7, Van Den Bos sche 11-9, Van Loey 22-8, Verbeke 3-9, Cop- pens 0-3, Steeman 13-2, Van Broeck 0-2, Van Cleemput 0-6. BENO Basketbal. Grembergen - Moerzeke 69-98. Grembergenaar Vermoesen kan hier mooi scoren (vh) Panters Baasrode 51 Moeskroen 83 Hemaco Dendermonde 82 Gembas Knesselaere 95 De Collegeploeg geeft dit seizoen de indruk niet graag voor eigen publiek te spelen. Bui tenshuis wordt er in ieder geval beter ge speeld en betere resultaten behaald. Knesse laere was een tegenstander die Dendermon de normaliter moest aankunnen. De laatste vijf minuten van de eerste helft gingen de thuisspelers door de knieën en keken na 20 minuten op een 37-50 achterstand. In de tweede probeerde Leys zijn ploeggeno- eten tot meer aktiviteit aan te sporen. Van Lembergen, Platteaux, Versmessen kwamen bij tot 64-71. Daarmee was de kous af voor Hemaco en moest de ontgoochelende sup porters afdruipen. Punten: Hemaco Dendermonde: Leys 32, Plateaux 10, Van Lembergen 15, Blancquaert 5, Vermeu- Basketbal. Grembergen - Moerzeke 69-98. Ook Thirez blijft de situatie meester (vh) len 8, Baten 2, Versmessen 10. Knesselaere: Galle 15, Van Landeghem 28, D'Hondt 6, Van Dijk 5, Van Holen 12, Lage- irsse 14, Van Vlaanderen 10, Bulcke 5. BENO Basketbal. Grembergen - Moerzeke 69-98. De Kimpe van Grembergen, hoewel goed gehinderd, kan toch scoren, (vh) Het gaat van kwaad naar erger met Panters. Er zijn weinig verontschuldigingen voor de dertig punten klopping voor eigen volk tegen een niet zo sterke tegenstander als Moes kroen. Een malaise binnen de groep waardoor de prestatiecurve daalt. Na 5 minuten was het 9-11 en daarmee was de lokale kous af. Half weg de tweede helft en 15-21 kon Baasrode het niet meer bolwerken. Via 19-30 kon de wedstrijd aan de rust met 2043 worden afge sloten. Zes minuten met amper één puntje was te weinig. In de tweede helft zette Ruyd Vermeersch alles op alles maar er kwam te weinig steun, zodat de jeugd voluit zijn kans kreeg. De Henegouwers liepen steeds verder uit 26-51, 31-64 en 40-71. Voor de thuisploeg blijft het nu opnieuw afwachten. Zele won en nadert tot 4 punten met nog vijf matchen te gaan. Punten Panters Baasrode: De Bruecker 3-9, Ver meersch 2-12, Verstappen 6-0, Stevens 2-0, Veldeman 4-3, Koen Goossens (jr.) 0-3, Die- rick 1-0, Muylaert 2-2, Van Damme 2-0. Moeskroen: Ramon 0-6, Van Neste 0-2, Goossens 0-2, Verspeeten 2-3, Van Doorne 11-7, D'Hilst 9-7, De Decker 13-9, Ryon 2-2, De Raedt 6-2. BENO Basketbal. Grembergen Moerzeke 69-98. Thirez werd hard aangepakt en terwijl de scheidsrechters zich over hem ontfermen doen de Moerzekenaars of hun neus bloedt, (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 29