Hendrik Koevoets, Freddy Roelekens, Yves Van Durme en Marcel Van Impe Praten met: Kim Van Den Steen Daar gaan zij V.W.F. - Wielrennen B.W.C.L. - Wielrennen 28 - 9.3.1990 - De Voorpost mu c*. Car Pc iaüo9 1 em BUSLOT LHIST»& Axt-f'tJ WIELRENNEN BWCL- Wielrennen. Freddy Roelekens na zijn overwinning in Zonnegem (mv) BWCL-Wielrennen. De e Impe (mv) e overwinnaar van Martin's Veloclub: Marcel van Zaterdag in Zonnegem Reeksen A B Zestig deelnemers voor 73 km die afgelegd werden in 1 u 55'. Na één ronde was er al een lichte afscheiding van drie renners, Roele kens, Van Renterghem en Poelmans. Bij de volgende doortocht waren er zeven renners aan de leiding met een voorsprong van 30 sekonden: Roelekens, Van Renterghem, Poelmans, De Caboter, Nevens en de Neder landers Koevoets en Bogers. Dit zevental bleef de wedstrijd maken en bij een maximum-voorsprong van 1 min 30" en nog drie ronden te rijden kregen we een ontsnappingspoging van Freddy Roelekens, die beantwoord werd door Van Renterghem en Koevoets, op enkele meters gevolgd door Poelmans. De eindsprint werd opgezet door de Neder lander Koevoets die het haalde, voor Roele kens, van Renterghem en Poelmans. Kuyper. Reeksen C D 44 deelnemers voor 58 km. Zoals in de wed strijd voor de A en B-renners gingen ook hier- drie moedigen al in de eerste ronde aan de haal. Het was de eerste en meteen ook de goede ontsnappingspoging met Johnny Die rickx, Freddy Van Steerthem en Jean Goos- sens, gevolgd op een twintigtal sekonden door Frank Veldeman, Mare De Bruycker en Gino Lucchi. Op een halve minuut volgde de A-reeks: 1. Hendrik Koevoets, 2. Stanny Ap pelmans, 3. Danny Verlee, 4. Yves Van Dur- me, 5. Patrick Van Ransbeeck, 6. Jan Vereer- straeten, 7. Mare Van Overstraeten, 8. Eddy Van Droogenbroeck, 9. Mamix Van Ees- beeck, 10. Jean-Marie Suenens. B-reeks: 1. Freddy Roelekens, 2. Patrick Van Renterghem, 3. Jacobus Bogers, 4. Antoine De Caboter, 5. Jozef De Bruyn, 6. Edwin Nevens, 7. Etienne Van der Helst, 8. Charles Noliet, 9. August van Laethem, 10. Eddy De PETANQUE De pleinen van Petanqueclub Lebbeke 'Hof Ter Burst' zijn gelegen in het Ten- niscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verant woordelijke is Germain Rottiers, Baas rodestraat 3, 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Donderdags van 19 u., 's vrijdags vanaf 19 u., 's zaterdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Petanqueclub 't Klaverke is gevestigd aan de Opwijksestraat, in café Leeuwe rik, verantwoordelijke is Alfons Coore- man. De drie leiders fietsten een maximum-voor- sprong van 4'30" bijeen op de drie achter volgers en 5'20" op de volledige groep die braaf aaneengesloten bleef en geen enkele reaktie vertoonde. Johnny Dierickx haalde het licht afgescheiden, vóór Jean Goossens en Freddy Van Steerthem Uitslagen C-reeks: 1. Dierickx, 2. Van Steerthem, 3. De Bruycker, 4. Lucchi, 5. Veldeman, 6. De Bruycker, 7. Van den Bossche, 8. De Man, 9. De Backer, 10. Sterck D-reeks: 1. Goossens, 2. De Clercq, 3. De Wolf, 4. De Paepe, 6; Wauters, 7. Lovery, 8. Fabiy, 9.De Moor, 10. Van Vaerenbergh. Zondag in Zonnegem Reeksen A B In een echte winterse temperatuur vertrok ken de renners voor twaalf ronden. Van in de eerste ronde demarreerde Freddy Roele kens, de man in vorm, met in zijn wiel Bruno Heyvaert, August Van Laethem, Johan Nim- megeers (ex-winnaar van de Omloop Het Volk voor liefhebbers), Yves Van Durme en Luc Schoonjans. Deze ontsnapping was al meteen beslissend. Het peloton reageerde en daardoor verbrok kelde het in ccn zestal groepjes. Het werd een ware afvallingskoers. Vooraan kreeg Bruno Heyvaert last met zijn versnellingsap paraat en hij moest lijdzaam toezien hoe Roelekens en Van Durme wegdemarreer- WIELERTOERISME Na de oefenwedstrijd van zondag 4 maart, waaraan niet minder dan 110 renners deelnamen en waar we reeds heel wat bekende gezichten vooraan zagen, start het nieuwe seizoen. De inzet is direkt zeer belangrijk want de eerste drie wedstrijden tellen meteen voor de titel van klubkampioen. Zondag Geraardsbergen, dan Wetteren en vervolgens Waarschoot. De winnaars van hun reeks kunnen meteen de eerste kampioenentrui van het seizoen aantrekken. Zondag 11 maart: eerste wedstrijd voor het klubkampioenschap 1990 in Geraardsbergen, Hogebuizemont 174, café Brouckx. C D start te 14.00 u, 11 ronden over 50 km. A B start te 16.00 u, 13 ronden over 60 km. Deze week doen we een stapje in de kategorie der alleijongsten, nl. de aspirantenreeks en wel met Kim Van Den Steen. Kim, een jonge kerel van veertien, maar reeds goed opgeschoten, wou van het wielrennen zijn sportieve hobby maken. Hij was echter nog niet oud genoeg om bij de nieuwelingen te rijden en daarom moet hij bij de aspiranten aantreden. We vroegen hem wat dat 'aspirant zijn' eigenlijk wel betekent. De 'aspiranten' vormen een jeugdreeks waarin vooral jongeren tussen 13 en 15 jaar worden opgeleid om later de overgang naar de nieuwelingen vloeiender te maken. We krijgen teoretische en praktische lessen in behendigheid en verzorging en men helpt ons om een keuze te maken tussen de weg, de cross en de piste. Op de weg zijn er een vijftiental wedstrijden van 25 kilometer of proeven waarvan wij er slechts tien mogen betwisten. Vorig jaar heb ik acht mooie ereplaatsen behaald en dit jaar zou ik ook graag eens winnen', zo stelt hij. Omdat we graag zeker waren van zijn kwaliteiten legden we ook in zijn omgeving ons oor te luisteren. Daar kregen we het volgende te horen: 'Kim zal gerust zonder blozen de jeugdreeksen kunnen doormaken. Allicht kan hij er zelfs fier op terugblikken als het afgelopen is, maar hij zal toch een beetje het snoepen en cola drinken moeten beperken...'. HDG Wielertoerisme. De Wielertoeristen van W.T. 53/12 bij de start van het nieuwe seizoen, voor hun lokaal in de Boonwijk te Dendermonde (vh) Jeugdvoetbal.Zowel de preminiemen-A als de jongens van de B-ploeg werden vorig zaterdag vergast op een klein feestje op het D-terrein van KAV Dendermonde. De A-ploeg won trouwens tegen haar leeftijdsgenoten uit Zele en dat verhoogde de feestvreugde (td) Wielertoerisme. Ook de Serskampse wielertoeristen zijn klaar voor het komende seizoen (gvdw) den. De beste man in de koers nam onmid dellijk 40" voorsprong op de vier anderen. In de laatste ronde moest ook Van Durme los sen en Roelekens stevende op een verdiende overwinning af. Bruno Heyvaert werd nog tweede en Gust Van Laethem derde ondanks een aanzienlij ke trainingsachterstand. Dat belooft voor de toekomst. Uitslagen A-reeks: 1. Van Durme, 2. Heyvaert, 3. Schoonjans, 4. Nimmegeers, 5. Paridaens, 6. Van Haute, 7. De Vos, 8. Van Duyck, 9. Paelman, 10. De Leeuw. B-reeks: 1. Roelekens, 2. Van Laethem, 3. Paridaens W., 4. Tas, 5. De Bock, 6. De Gent, 7. Nevens, 8. Van den Abbeele, 9. Roelands, 10. Paridaens G. Reeksen C D Er waren 49 deelnemers en in de eerste ronde vertrokken Marcel van Impe, Freddy Van Steerthem, Mare De Bruycker en René De Bruycker voor de beslissende ontsnap ping. Geen renners van de D-reeks vooraan en in het peloton verzette Jef De Wolf hemel' en aarde om weg te geraken, maar het lukte niet. Vooraan demarreerde een strak rijdende Marcel Van Impe (broer van Lucien) en sloeg onmiddellijk een kloof van 1' op de drie achtervolgers maar het beste scheen eraf te zijn. Ondertussen was in het peloton Frans De Mey (D) op zoek gegaan naar de leiden. Hij bewees dat hij sterk reed door in twee ronden bijna 2'30" toe te fietsen. Marcel Van Impe bezorgde Martin's Velo club daarmee de eerste overwinning en Frans De Mey won verdiend de D-reeks. Uitslagen C-reeks 1. Marcel Van Impe, 2. M. De Bruycker, 3. Van Steerthem, 4. De Backer, 5.De Man, 6.R. De Bruycker, 7. Deschamps, 8. Sterck, 9. Dubois, 10. Van Rossem. D-reeks: 1. De Mey, 2. Tanckeré, 3. De Clercq, 4. De Wolf, 5. De Schepper, 6. Ver- braeken, 7. De Paepe, 8. Fabry, 9. Van Impe L., 10. Wauters. M.V./H.D.G. BWCL-Wielrennen. Frans De Mey won zondag in Zonnegem de D-reeks (mv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30