PORT K.A.V.D. naar bevordering VW Hamme niet opgewassen tegen overmacht ii V.W. Hamme met zaterdagvoetbal De laatste strohalm? Hamme 1 - Moeskroen 3 K.A.V.D. - Eendracht Meldert 3 -1 E. Aalst - V.W. Hamme speelt de twee volgende wedstrijden buitenshuis en telkens op e zaterdag. Nu is dat het geval op Lede (19.30 u.) en nadien in Torhout (17 u.). In het Hamse team zal Mare D'Hondt voor de rest van de kompetitie ontbre ken. Hij liep vorige zondag een polsbreuk op en zal 4 tot 6 weken een gipsverband moeten dragen. Harry De Roos moet dus sleutelen aan zijn al niet le sterke defensie waarvan hij hoopt dat ze in Lede overeind zal blijven. Indien we twee punten pakken is het behoud voor 99 procent een zekerheid zegt de Hamse oefenmeester. We zouden dan negen punten voorsprong verwerven. Belangrijk is daarbij dat re de resterende matchen in veel rustigere omstandigheden kunnen afwerken. Om in Lede kans te maken op een overwinning zal er geknokt moeten worden. Het veld leent zich niet tot academisch voetbal. We moeten ons dus aan de omstandigheden aanpassen en in eerste instantie meedogenloos uitverdedi gen. Ieder risico maakt kans om afgestraft te worden. Hoe het team van V.W. Hamme er zal uitzien stond deze week nog niet helemaal vast. Guido Vergeylen had last van een blessure. Ik hoop dat hij tijdig gerecupe reerd is. Hetzelfde geldt voor Dirk Van Der Stock. Hij debuteerde bij de invallers maar achteraf bleek dat hij nog hinder ondervond van een enkel die in de match tegen Deinze sterk is aangetrapt. Bij selecties zijn er dus een paar onzekerheden. In ieder geval reken ik op een algehele inzet van de spelers. Deze match is voor ons immers erg belangrijk, aldus trainer De Roos. De groep: De Pelsmaecker, Pascal D'Hondt, Coucke, De Paep, Nardus, Vermeir, Van Der Stock Smet, Vergeylen, Van Calenbergh, De Borger, Joos, Van logacrt, De Wilde. E.G. I Hamme - Moeskroen 1-3. Van Caelenbergh geraakt niet los uit deze toekende omknelling (vh) De Voorpost - 23.3.1990 - 17 VOETBAL hattrick. Tijdens de eerste helft heeft Hamme eigenlijk maar één keer kunnen dreigen toen Philip Joos in het zestien metergebied verscheen, maar de wen kende kans onbenut liet. Na de hervat ting heeft Hamme het tij niet kunnen keren. Een derde bezoekende treffer zou even later alle illusies aan diggelen slaan. Ik had de mogelijkheid van een nederlaag ingekalkuleerd, zegt oefen- meester Harry De Roos. Olie drijft bo ven en Moeskroen is beter. Het heeft individueel het beste talent van de reeks. Langs de andere kant is er de vaststelling dat een aantal bezoekende goals in goedkope omstandigheden tot stand zijn gekomen. Achteraan is het bij ons niet helemaal koek en ei. Ik denk dat iedereen dat weer heeft kunnen mer ken. Overigens hoeft het geen herhaling dat we in deze kompetitie vaak door eigen tekortkomingen de kous over de kop kregen. Aan de nederlaag til ik niet zo zwaar, gewoon omdat we nu te maken hadden met een team dat duidelijk ster ker is. Er staan thans twee uitmatchen op het programma. Naar Lede en Tor hout. We moeten zien dat we een paar punten sprokkelen, in dat geval zijn we meteen aan veilige wal. Voor de tweede opeenvolgende maal vatte Frankie De Pelsmaecker post tussen lat en staken. Aan de drie goals kon ik niets verhelpen, zegt Frankie. Ze kwamen erg verrassend tot stand. Halvelings had ik verwacht dat we de duimen zouden moeten leggen tegen een team dat veel inhoud demon streerde. EG V.W. Hamme heeft niet kunnen optor nen tegen Excelsior Moeskroen, een ploeg die ongetwijfeld de titel in de wacht zal slepen. De Henegouwers toonden zich van in de aanvang meester van de situatie. Een vroeg doelpunt be tekende bovendien een stimulans, maar een handicap voor de lokalen die van meet af aan verplicht werden om de jacht op een eventuele gelijkmaker te openen. Die is er nooit gekomen, ge woon omdat de bezoekers zich in geen enkel opzicht in verlegenheid lieten brengen, beduidend meer talent aan boord hadden, veel sneller waren bij de balwisselingen en bovenop in staat wa ren om een vuist te maken. Gewezen Ninovieter Gino Raes kwam drie keer tot scoren en lukte metéén een VW Hamme-Moeskroen 1-3. Ook deze poging van Vergeylen mocht niet baten (vh) E. Aalst gaat zaterdagavond op bezoek bij RC Jet-Waver, een ploeg die nog test wat punten kan gebruiken om het behoud in tweede klasse veilig testellen, en vóór eigen publiek nog altijd wat meer waard is dan op verplaatsing. Matematisch hebben we nog een kans, om te kunnen deelnemen aan de eindronde, op voorwaarde echter dan RC Jet wordt geklopt en we de week nadien Tongeren kunnen overwinnen. Het worden alvast weken vol stress en met één grote onzekerheid op de achtergrond. Men mag niet vergeten dat 'raktisch iedere match in tweede nationale een dubbeltje op zijn kant is' 'edeneert klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Oefenmeester Poortvliet blijft nog steeds optimist, en vertelde ons tijdens de voorbije week dat zijn troepen er blijven in geloven, en dat het Eendrachtteam icgen zaterdag a.s. sterker uitgebalanceerd zal zijn door de terugkeer van de vier geschorsten. Nu is het zeker KA.V.D. speelt volgend seizoen in vierde klasse. Of paarsblauw deze sprong als kampioen dan wel als tweede zal maken, valt nog af te wachten. Voor het eerst stijgen er dit jaar twee ploegen van eerste provinciale naar bevordering wegens een herschikking van de provinciale reeksen. Het derde geplaatste Eine kan zelfs in het meest gunstige geval KA.V.D. niet meer bijbenen. Toch leverde KA.V.D. tegen Meldert geen hoogstaande verrichting, al scoorde het dan wel prachtige doelpunten. 'In de huidige omstandigheden is alleen winnen wat telt, zegde oefenmeester Toon Pfaff na afloop van de wedstrijd. Vermits Mare Cooreman en Manu De Coninck wegens kwetsuren moesten verstek geven, was ik gedwongen om in extremis een goed team onderstebo ven te gooien. In het begin van de match was dat duidelijk te zien. Het boterde niet maar naarmate de tijd verstreek kwam er beter schap. In de eerste helft reageerde onze verdediging tweemaal in paniek, wat in het slechtste geval kon afgestraft worden maar gelukkig was dat niet zo. Toch waren we het grootste deel van de wedstrijd de betere ploeg en dat resulteerde tenslotte in de verdiende zege'. Deze maand valt in Dendermonde de beslissing of Toon Pfaff ook volgend jaar het sportieve bewind blijft voeren. Om volgend jaar een beetje van tel te zijn zal KA. V.D. in ieder geval zeer bedrijvig moeten zijn op de transfermarkt. Zowel vooraan als achteraan dringt zich versterking op. Enkele Dendermondse voet ballers worden bovendien 35 jaar en krijgen de kans op een vrije transfer, al kunnen ze meestal nog best mee. In vierde gaat het toch een beetje sneller... Zondag viel er op het Grembergse stadion niet veel te beleven, tenzij men de voorbijtrekkende /carnavalstoet, die voor heel wat hinder zorgde, en een vechtpartij als attrakties gaat beschouwen. Het begon eigenlijk meer als een klucht. Eén van de lijnrechters had blijkbaar een nieuw vlagje gekregen en wilde dat duidelijk aan het publiek tonen. Hij stond er te pas en ten onpas mee te zwaaien, daardoor enkele mooie thuisaanvaüen in de dieperik vendelend. Gelukkig bleef de fiere man konsekwent en vlagde hij op dezelfde manier in de tweede helft ook. Een belofte voor iReynout'...Eén van de trouwe KA.V.-supporters had er niet beter op gevonden dan voortdurend achter de lijnrechter te lopen, wat die man danig op de zenuwen werkte. Daar bleef het alleen bij wat getier en gedreig. Achter de bezoekende goal werd het echter menens. Daar stond de 'harde kern' van de KAVD-supporters, voor zover die na enkele karnavalpinten niet eerder 'zocht'wasendeMeldertse 'delegué'had er niets beter op gevonden dan daar de wacht op te trekken. Toen die baardige en vrij struise man bewerkt werd met enige kar navalattri buten haalde hij plots uit en een Dendermonds supporter kreeg een rake klap. Die liet het natuurlijk niet over zich gaan, sprong over de borstwering en begon een gevecht in regel. Gelukkig waren er de plaatselijke pakkemannen. Met een sprint die De Baere deed verbleken gingen zij in het offensief en op een ik en een gij waren de onruststokers gekalmeerd. De Dendermondenaar werd afgevoerd en de afgevaardigde van Meldert naar de dug-out. Enige ogenblikken later werd hij daar belegerd door de andere paars-blauwe supporters en voor de veiligheid van de man in kwestie en voor het goed verloop van de wedstrijd moest ook hij enige tijd in de politiecombi stoom aflaten. Bij wie de schuld ligt zal allicht de rechter uitmaken indien er een klacht is neergelegd maar voor KA.V.D. kan dit onnodige kosten meebrengen. Alles zal afhangen van het rapport dat de scheidsrech ter over dit tumult zal maken. In elk geval bewijzen de supporters hiermee hun ploeg geen dienst, al was het zelfs de bezoekende afgevaardigde die begon te slaan. De wedstrijd begon met een minuut stilte ter nagedachtenis van verzorger Edward Verhas die gedurende vijftien jaar lief en leed van KAVD deelde. Hij was amper zestig. Die stilte had de thuisploeg blijkbaar geen deugd gedaan. Men moest wachten tot de 23e minuut om een fraaie goal van Moreels te zien. Zijn loepfijn en hard schot vanop zo'n 25 meter verraste de bezoekende junioreskeeper totaal. Toen deze doelman bij een lokale aanval wat te ver uit zijn doel was gekomen werd hij door Tom De Visser netjes gelobd, alweer een mooi doelpunt. In de tweede helft kon Meldert de aansluitingstreffer scoren langs Verpeten na een slecht wegwerken van de plaatselijke verdediging en een geharrewar voor doel. Toen Van Nieuwenhuyse naar het einde toe alleen op doel afging werd hij gewoon van de bal weggeduwd en dat vond de scheidsrech ter voldoende om een strafschop toe te kennen, allicht was er een fout maar rechtstreeks doelgevaar was er niet meer want Van Nieuwen huyse kon die bal toch niet meer bijhouden. Tom De Visser verving Mare Cooreman en knalde mooi binnen. 3-1 dus en KA.V.D. kon de resterende minuten met gerust gemoed tegemoet zien. De scheids rechter had blijkbaar dorst gekregen van het mooie weer en de karnavalsfeer want hij liet de moegestreden 'heldentwee minuten vroeger naar de kleedkamers en het karnaval gaan. Al is KA.V.D. nu zeker van de promotie, toch heerste er geen hoera-stemming na de match. Hier en daar worden wel al snode feestplannen gesmeed maar men wacht blijkbaar liever tot ook de titel binnen is. Daarover kan volgende week al veel uitsluitsel gegeven worden want dan moet paarsblauw naar Oudenaarde, een ploeg die thuis niet gemakkelijk te bekampen is en die ook in het Grembergse stadion een mooie verrichting weggaf. Nog vier matchen dus en dan weten ze in Dendermonde of het Ros Beiaard voor de gelegenheid een paars-blauwe pluim op zijn kop krijgt...

De Voorpost | 1990 | | pagina 19