Is op Daknam de kompetitie al voorbij? Leiders ontgoochelden Pechdag KV Mechelen-Lokeren Lokeren-Kortrijk: 0-1 E. Aalst 1 - R.W.D.M. 1 Union-Eendracht Zele: 2-0 Selekties Volgende wedstrijd: r A m 18 - 23.3.1990 - De Voorpost VOETBAL viteit, te weinig speelse genialiteit in huist. Na 66 minuten werd Palmers vervangen door Geens, maar ook deze ingreep van trainer Anthuenis had weinig effect. Lo- De voorspelling, als zou Lokeren zich ters (de thuismatchen tegen Charleroi team, na de jongste verrichtrng tegen len hadden terugvonden, oen Kraji- nog enkel concentreren op de beker- en Cercle Brugge uitgezonderd) zijn ze Standard. Meer bepaald de nog altijd sntc een bal van Palmets verlengde Nu competitie en de rest links laten liggen, erin geslaagd een plaatsje halfweg het met volledig herstelde Pier Janssen (dre was het echter de kruising van het doel lijkt bewaarheid te worden. Toch mag klassement te veroveren, en hebben ze nog steeds naweeën schijnt te ondervin- die in de weg stond. Zeven minuten later men op Daknam de meubelen nog niet zich in de terugronde voorlopig kunnen den van zijn blessure), Meszaros, Laroy probeerde de Joegoslaaf het °Pn1™*. als definitief gered beschouwen. In de beperken tot het consolideren van die en Geens werden uit de eerste ploeg maar zonder veel succes. Lokeren bleef halve finale van die beker heeft Lokeren positie. Het is voldoende het trieste lot gehaald, en vervangen door Palmers De zoeken naar een opening m deKormjk- namelijk FC Luik geloot, zowat de cup- van rivaal en streekgenoot Beveren aan Roover, Hoes en Krajismc. Het effect defensie, maar liep zich te pletter op de ploeg bij uitstek. De opdracht wordt bij- te halen om de bewering van daarnet te van deze radikale wijziging van het kern- stevige verdediging. Het probleem van zonder zwaar, temeer daar Luik in de staven. 'Oude glorie' Beveren bevindt elftal was dan ook onmiddellijk te mer- de Wase ploeg is dat er te weinig creati- vorige ronde de gedoodverfde favoriet zich momenteel op de voorlaatste ken. De jonge leeuwen wilden nu ook Anderlecht heeft geëlimineerd. Niet plaats, met evenveel (15) punten als rode bewijzen dat zij hun plaats in het eerste meteen een vogel voor de kat dus, tenzij lantaarn RC Mechelen. Wetende dat de elftal waard waren, en trokken van bij met die vogel de Waaslandse ploeg be- enige onmiddellijke ploeg die voor Be- het begin van de partij ten aanval. De doeld wordt. Wat Lokeren er de jongste veren staat Waregem is (met 1 puntje eerste kans was voor Samson, die de bal vier wedstrijden van bakte, is niet be- meer), en dat St.-Truiden dan al vijf nogal ongelukkig over de lat kopte. Ook keren beet zijn tanden stuk op de rood- paald denderend te noemen. Verliezen punten meer telt dan de geel-blauwen, Myyty, die blijkbaar zijn bijnaam De witte muur, en besloot dan maar met tegen een middelmatige tweedeklasser lijkt de opdracht enorm zwaar. Als Be- vliegende Fin' een beetje kracht wou afstandsschoten de boel te ion-eren- in een bekerwedstrijd (op eigen veld dan veren zou zakken (wat voorlopig een vrij bijzetten, trok door een splijtende actie Stalmans zowel als Hoes probeerden nog wel), men zou voor minder gaan waarschijnlijke hypothese is), dan zou de aandacht, maar Kortnjkkeeper het op die manier, maar hun acties ken- twijfelen aan de winstkansen tegen een Lokeren als enige Wase eersteklasser Drouguet bleek op post. Lokeren bleef den geen succes. Aan de overzijde moes team als FC Luik. Ook de drie wedstrij- overblijven. domineren tegen een onkennelijk Kort- D Hondt zich regelmatig reppen, zodat den in de competitie (thuis tegen Beer- Op het eerste gezicht een goede zaak rijk, maar slaagde er voor de zoveelste de 0-1 stand naar het einde toe nog een schot en Kortrijk en uit op Standard) voor de tricolores, zal u zeggen, maar keer niet in de bal voorbij de doellijn van gevleide uitslag mocht genoemd worden werden met sprekende cijfers verloren, niets is minder waar. Indien Beveren de de tegenstander te duwen. Erwaren nog voor de tricolores. duik zou nemen naar tweede, dan zullen wel kansen voor Bosnians (die de bal De inbreng van vier nieuwe pionnen in er nog minder Waaslanders geneigd zijn jammerlijk over knalde) en Taïbi, maar het eerste elftal was niet bepaald ge- zich naar een voetbalveld te begeven, en de nul bleef gehandhaafd, zodat de Lo- slaagd te noemen, of wel mijnheer An- dat zal op termijn ook zijn weerslag heb- kerse supporter enigszins teleurgesteld thuenis? ben op Lokeren. Wie de gemiddelde richting kantine vertrok, om daar zijn 'Met de inbreng van de nieuwe spelers toeschouwersaantallen van de Wase verdriet over de tricolore aanvalson- hoopte ik een schokeffect te kunnen sor- clubs een beetje kent, weet dat dit nu al macht te verdrinken. Toen de Daknam- teren. Wat deze wedstrijd duidelijk be- rampzalige proporties aanneemt. Met bezoekers na de rust opnieuw hun plaat- vestigd is dat mijn ploeg momenteel met 4.000 betalende toeschouwers per wed- sen innamen, werden zij al zo goed als een vertrouwenscrisis te kampen heeft, strijdhoujenueenmaalgeeneersteklas- onmiddellijk geconfronteerd met een We komen moeilijk tot scoren, wat na- ser gezond, of je moet andere manieren onaangename verrassing. Nog geen drie tuurlijk zijn weerslag heeft op het mo- vindenomjeclubvan inkomsten tevoor- minuten in de tweede helft gebeurde wat reel van de spelers. Qua inzet kan ik zien gebeuren moest: op één van die tegen- niemand iets verwijten, iedereen heeft Wat Lokeren zich alleszins al zal moeten stoten die eigen zijn aan defensief inge- gegeven wat hij kon. Positief is ook dat zoeken (misschien hebben ze er ai een, stelde ploegen die op counterleest ge- Lokeren voldoende punten te t om het wie weet), is een sponsor, want de kauw- schoeid zijn, werd Wellens foutief ge- einde van de competitie rn alle rust te gommagnaat Stimorol houdt het na dit stopt door Schoofs. Een elfmeter was halen', ge spelers een ploeg te maken die moei- seizoen voor bekeken. Ondanks al deze het logische gevolg, en Filip Desmet Over de veirwijdermg van ^r Ja™ lijk te bespelen is door de tegenstander, aan de horizon opduikende problemen, kwijtte zich uitstekend van zijn taak wilde de trainer nog kwi dat he voo en die dikwijls vanuit een underdog-po- moeten de Daknammers nog 8 speelda- D'Hondt m de luren te leggen. Kortrijk een man die maanden out geweest is met sitie de opponent een dodelijke slag gen afwerken in deze competitie, iets op 0-1 dus, en zoals zo dikwijls leed Lo- eeni enkelblessure onmogelijkusonmid- heeft kunnen toedienen. Al bij al heb- waar nogal licht wordt overgegaan op keren onder deze onrechtvaardige ach- dellijk de grote conditie te pakken ben de Waaslanders niet ontgoocheld in Lokeren. Trainer Anthuenis had (te- terstand. Het duurde een tiental minu- krijgen, deze competitie: zonder echte uitschie- recht) wijzigingen doorgevoerd in zijn ten vooraleer de Daknammers de peda- De achtste plaats die Lokeren nog steeds in het klassement bekleedt, schijnt steeds meer een gevleide positie. Van alle ploegen uit eerste klasse zijn er slechts drie die meer doelpunten heb ben geïncasseerd dan de tricolores, ter wijl er slechts zes ploegen zijn die min der hebben gescoord dan de Waaslan ders. Toch is het resultaat nog steeds positief en onverwacht te noemen: wei nigen hadden in het begin van het sei zoen vooropgesteld dat Lokeren zich zo gemakkelijk zou kunnen redden. Zon der noemenswaardige versterking (Pier Janssen heeft zich dit seizoen nog maar weinig kunnen laten zien) is oefenmees- ter Anthuenis erin geslaagd van zijn jon- De Eendrachtkassier was met de komst van leider RWDM zondagnamiddag in zijn nopjes. Ruim 7 000 toeschouwers waren naar het P. Cornelisstadion afge zakt om de topper in tweede klasse te aanschouwen. Of die even gelukkig het stadion hebben verlaten, denken we niet. De leiders gaven een matte verrich ting weg. Tijdens de eerste helft konden ze geen enkele valabele kans creëren, en na hun openingstreffer kropen ze als bange wezels terug in hun eigen doelge bied. Aalst, dat het, door de schorsing van vier basisspelers door het direktiekomitee, moest hebben van de jeugd, zette tijdens het laatste kwartier de Brusselaars on der konstante druk, en die moesten tot de laatste seconden zich de ziel uit het lijf spelen om het gelijkspel te kunnen veilig stellen. De thuisaanhang bezorg de de Eendrachtmanschappen een warm applaus voor de geleverde inspan ningen, terwijl het RWDM-team, dat ondermaats presteerde, werd uitge jouwd. Dat was misschien ook wel een beetje uit ontgoocheling in het Aalsterse kamp, beseffende dat één puntje onvol doende was om nog te kunnen "meespe len" voor de laatste periodetitel, terwijl het al even moeilijk zal worden om via een vijde plaats in de eindronde te gera ken. In beide kampen had men een eigen visie na de wedstrijd. Hugo Broos, druk omringd door Brusselse verslaggevers, gaf toe dat hij zulke weerstand van Aalst niet verwacht had. "Ik ben uiterst tevre den met de halve inzet. RWDM verdien de zeker niet de wedstrijd te winnen. Ik vind het spijtig dat mijn manschappen na de openingstreffer, en op een ogenblik dat Aalst wat aan het zwalpen was, de lijn niet verder hebben doorgetrokken. Ik meen dat een zekere schrik in het elftal was geslopen. Er werd vanaf ach teraan niet meer opgebouwd en de bal len werden lukraak naar de voorspelers getrapt die er weinig konden mee aan vangen." Oefenmeester Poortvliet, die het laatste kwartier inviel voor de uitgebluste Rob- by De Buck, vond het jammer dat een kostbaar punt verloren ging. "Al bij al toch niet zo'n slecht resultaat tegen een ploeg die al de hele kompetitie het goed weer maakt in tweede klasse. De Brusse laars konden uit één kans over gans de wedstrijd scoren en spijtig genoeg viel onze gelijkmaker iets te laat in de wed strijd. De ploeg is sterk, maar toch zal het wel opgevallen zijn dat we bepaalde dingen tekort komen, vooral het uitspe len op de vleugels. Dat beetje extra was er niet bij. Ik hoop nu van harte dat de akteurs, die geschorst zijn geweest deze week weer in positieve zin zullen aantre den op de trainingen en aan het sukses mee willen werken", aldus Poortvliet. VW Hamme-Moezskroen l-3Met een mooie omhaal kan deze Moeskroense speler de Hamse aanval sloppen (vh) KAV. Dendermonde Geert Van Roy is geschorst. Mare Cooreman doet zijn wederoptre- den. Manu De Coninck is nog even onzeker. De ploeg: Van Meirvenne, Jacobs, Moens, Cooreman, Van de Perre, Moreels, Seghers, De Coninck?), De Bruyn, De Baere, De Visser (Van Nieuwenhuyze, De Kinder, Vereist). S.K. Lebbeke Vinck, Hals, Meulenijzer, De Vliegher, Werner Van heck, Balis, Peeleman, Matthijs, Cooreman, Van den Meersch, Van Langenho- ve (De Schrijver, Frankie Van Heek, Philip Peleman). Robur Moerzeke Leo Wuytack is geschorst. Fons Vercauteren vat opnieuw post in de basis. De ploeg: Laureys, Nobels, Luc en Fons Vercauteren, Verhelst, Ost, De Malsche, Nimmegeers, Benny Huylebroeck, Van Moerzeke, Raemdonck, (Eddy Huylebroeck, Van Den Eede, De Ruysscher. F.C. Baasrode Baert, Michiels, De Cock, Michel De Man, Van der Vreken, De Dec ker, Ivan De Man, Van keer, Schel- kens, Van Dorpe, Van Hamme (Wouters, Leemans). E.G. Over een match van de waarheid gesproken: dit KV Mechelen is zowat moeilijkst te bespelen ploeg van België. Dat Lokeren erin geslaagd is di verzameling van vedetten uit de beker te wippen, mag toegeschreven word aan een combinatie van gunstige factoren in het geval van de Daknammers ongunstige in het geval van de Mechelaars. Nu bevinden we ons echter in 6 omgekeerde situatie: Lokeren is bezig aan een wel erg negatieve reeks pres ties (waarover u al voldoende hebt gelezen), en Mechelen schijnt zijn elan v het De Mos-tijdperk teruggevonden te hebben. Vraag het maar aan wereldploeg van Milaan, die op de Heizei 90 minuten de wet van de sterk moest ondergaan, maar nogal gelukkig met 0-0 naar huis mocht. Ook stadsgenoten van Racing moesten aan den lijve ondervinden dat KV opniei op de goede weg zit. 0-4, dat kan tellen. Kan deze wedstrijd voor Lokeren begin zijn van een nieuwe start (als er goed gepresteerd wordt), dan lijkt waarschijnlijker dat de Waaslanders hun reeks van puntenloze matchen woon verderzetten. Maar wie weet, de wonderen zijn de wereld nog niet u Schellebe |3e provin Tom De Backer Meerb Denderk maun W. Moo 3e provn Gerda- Stekene R.Lebbt 4e provi FCAals scoorde het enige Hi VW Hamme - Moeskroen 1-3. De jonge Filip doelpunt (vh) V h 111 r c Burst -1 SKKall Berlare V. Ovei Smetiec Opstal Herder Oudege 4eprov Kieldre VW Hamme - Moeskroen 1-3. Hammenaar Van Caelenbergh heeft elijk met twee tegenstrevers rond zich vnyiaa 'Het is niet mijn gewoonte uit te halen balbetwisting in ons nadeel floot raai naar de leiding, maar hetgeen ref Van de spelers de koncentratie kwijt. Ui obur I Nijlen demonstreerde vind ik al te gor- mocht telkens ongestraft inde fout g impeti tig', aldus een ontgoochelde Rudy Ha- Een identieke aanslag op Ronny sartor leydt na de nederlaag in het Dudenpark. vaet waarvoor Fiers rood kreeg lev De 1 'Dewijzewaaropeen mooie reeksresul- slechts een gele kaart op. Onze el )ld pu taten is afgebroken irriteert me. Wan- nederlaag in de terugronde bete >ud in neer je geklopt wordt door een betere een streep door onze betrachting nekei tegenstander kan je enkel maar de hand spraak te kunnen maken op een d iden j in eigen boezem steken'. plaats. Ung tobben over dit verliesl ui de i 'We hebben een totale pechwedstrijd geen zin. lven" achter de rug', vervolgt de Eendracht- Volgende zondag wacht ons een pi izoek, trainer.'De uitsluiting van Filip Fiers geduel met streekgenoot Standi test omwille van een overtreding langs ach- Wetteren. Voor Filip Fiers wordt - Van ter herleidde ons diep in de eerste helft wellicht één van zijn laatste wedstn a we r tot tien. Met tien optornen tegen twaalf van het seizoen. Met nog een gele s :n bek is biezonder moeilijk. Het ongelukkige zondag voor ogen en een schorsin| 1 toe I own-doelpunt van Peter De Vleeschau- die rode kaart zit de kompetitie er ui huis wer deed ons na de pauze de das om. De Filip wellicht op. We willen winneists mi hoop om nog in extremis een puntende- zo vlug mogelijk ons streefgetal va lingte bedingen gingde mist in. Eerlijk - punten te bereiken. Eens dit geÉ heidshalve voeg ik eraan toe dat we geen seerd mogen we over een kompleei al te beste wedstrijd speelden. Geen van ses gewagen de beide ploegen kreeg enig tempo in (J°osl 1 het duel. Toen de ref stelselmatig iedere zijn opponent maar VW Hamme - Moeskroen 1-3. Robbie Smel O schot strandde op de paal (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20