Belangrijke thuiszege Bezoekers krijgen terug doelkansen Ondanks pech bij afwerking Logische uitslag Oudegem S.K. Wichelen S.K. Kalken-Juv.Schoonaarde 1-1 V.J. Baardegem 1 Sp. Appels 0 Overdreven cijfers Smetlede: Schr. Moorsel Eindeseizoens- wedstrijd Opstal 0 Rac. Boonwijk 0 Berlare H.O. Kalken 20 - 23.3.1990 - De Voorpost VOETBAL Oudegem heeft deze laatste kans op promotie met beide handen gegrepen, dit tegen Wichelen dat misschien een laatste kans op dezelfde promotie in rook zag opgaan. Toch een eigenaardig wedstrijdverloop met een betere bezoe kende ploeg maar die tegen een sterk afwerkend Oudegem na 90 minuten evenwel geen kans maakte. Oudegem dat zich dan sterk in opbouw wist keek al vrij vlug in deze kapitale wedstrijd tegen een 0-1 achterstand aan als bezoeker Dirk Fruythof met een schitterende vrije trap van buiten de rechthoek iederen, doelman Van Der Poten incluis verras te. Wichelen bleef hard duwen op de thuisverdediging met snel en gevarieerd spel maar in plaats van een verdubbel- ling van de stand kwam na een halfuur wedstrijd de gelijkmaker op het bord te staan als de thuisploeg kon uitbreken via J.P. Van Den Hauwe waardoor Hans Hofmans bij de pinken was om doelman de Wilde van Wichelen te verslaan. Bei de teams bleven de aanval prediken en in een dolle tien minuten voor de rust volgde de ene sensatie de andere op. Eerst knikte thuisspeler Christof Hil- laert juist naast de bezoekende kooi waarna Eddy vermeir van een bezoe kend doelpunt zag afgekeurd voor een erg aangevochten buitenspel fase. Ook een afgekeurd thuisdoelpunt sierde de ze spektakulaire eerste helft nog want Bert Vercauteren werd op de 42ste mi nuut afgevlagd door de scheidsrechter toen die meende dat de bal al eerder over de lijn was geweest. Vervolg van het spektakel in de tweede helft. De thuisploeg konden op de 65ste minuut op voorsprong komen via Bert Vercauteren terwijl Pascal Van der jeugd met een vrije trap de aanloop had gegeven van deze thuisgoal. Tien minu ten later zelfs 3-1 als Van Den Hauwe de Wichelse defensie oprolt en een droom- voorzet geeft aan Christof Hillaert die eerste doelman de Wilde op zijn weg vond maar in de rebound was Bert Ver cauteren bij de zaak om alsnog af te werken. Wichelen zakte natuurlijk op de knieën en onder impuls van het duo Van Den Hauwe - Vercauteren kon Marnix Van Boven vijf minuten voor tijd zelfs nog een vierde thuisdoelpunt tegen de netten prikken. Helemaal op het einde van de partij kon Dirk Fruythof van Wi chel en dan de wedstrijd eindigen zoals hij die begonnen was: met een vrije trap- doelpunt. Maar deze zege was dan al lang binnen schot voor Oudegem dat nu J.P. Van de Hauwe een twee weken du rende schorsing ziet ingaan. Rapide Lebbeke-Overmere 3-1. Lebbeeks 'jongsteploeg komt langzaam maar zeker grote broer SK vervoegen (foto Guy) Nadat men bij Schoonaarde tijdens de afgelopen week toch tot de slotsom ge komen was dat men wilde promoveren, werd terug beter voetbal gebracht. De inzinking lijkt dus weggewerkt door de spelers van trainer Pierre Cornelis. Zijn ploeg moest het evenwel rooien zonder Danny Van Auwermeiren en dat scheelt toch nog altijd een slok op een borrel. De eerste kans was voor Schoonaarde maar Filip Bogaert kopte centimeters naast de doelpaal. Bij de eerste thuis- aanval zonk de moed bij bezoekers in de schoenen want Kalken kon de stand openen. 1-0 na 17 minuten. Een aange slagen bezoekende ploeg waarin Gert Claessens opnieuw in de basis stond, herpakte zich dan verder in die eerste helft maar een gelijkmaker zat er voor alsnog niet in. Dat was pas na de rust toen Schoon aarde terug op het oude niveau begon te "sjotten". Het dwong kansen af bij de vleet en enkel de afwerking loet nog wat te wensen over. Liefst zeven open kan sen kreeg Schoonaarde tijdens het ver loop van de tweede helft. Dit met Mario Baeyens en Filip Bogaert in de hoofdrol. Baeyens trof daarbij nog een keer de paal en ook de ingevallen Bart Claes sens voor Lieven Van Den Abbeele zag zijn poging gestuit door de paal. Voor de rest haalde de thuisdoelman alles uit zijn kooi wat maar enigszins mogelijk was. De bezoekers begonnen nu naar het einde toe wat zenuwachtiger te gaan akteren maar nadat eerst nog twee vrije trappen in de muur bleven steken was het dan toch uiteindelijk Pascal Chris- tiaens die op een kwartier voor het einde de gelijkmaker wist te scoren uit een hoekschop. Zo kwam Schoonaarde dan toch nog aan een oververdiend punt zodat nu zondag het derby met Herdersem een kapitale wedstrijd wordt in verband met een pro motieplaats. Dat zal dan wel gebeuren zonder J.P. Koorde die geschorst is net als Louis De Cock bij Herdersem. M/S Rapide Lebbeke - Overmere 3-1. Mooi de doelman voorbij en 1-0 (foto Guy) Rapide Lebbeke - SK Overmere 3-1. Rapide nestelt zich mooi op de tweede plaats (foto Guy) Voetbal. Baardegem won tegen Appels, nadat het vorige week gelijkspeelde tegen Hoger Op Kalken (mt) In zaal Ons Huis en Gasthof Vonck maakt men zich ondertussen al op voor het nakende promotiebal. Baardegem draait weer op volle toeren en de jongste zege tegen Appels geven de mannen van trainer Jean Luc Van Derrusten nu al 35 punten achter hun naam. Dit met nog vier wedstrijden te spelen. Toch was de thuisploeg méér dan verrast bij het zien van zo veel aggresiviteit van bezoekers uit Appels. Zij vochten als leeuwen voor wat ze waard waren al hoewel ziuj niets meer te winnen of te verliezen hebben in deze competitie. In de eerste helft kon Baardegem zich een drie-tal open doel kansen toeeigenen. Herbie Van Ren- terghem, Bart Heyvaert en Jan De Rop misten echter alle drie zodat bij een blan- Voetbal. Sparta Appels ging in Baardegem met 1-0 verliezen (da) Moorsel heeft zich in Smetleden knap verdedigt. In een gelijkopgaande wed strijd hebben zij de thuisploeg zelfs tot diep in de tweede helft in bedwang we ten te houden nadat zij zelfs het open ingsdoelpunt voor hun rekening hadden genomen. Dat kwam er van de voet van Guy De Kegel na een kwartier nadat Oscar De Wit de beslissende voorzet co score diende gerust te worden. Na de pauze eenzelfde scenario met ex hard opzittende bezoekers die het de thuisploeg meer dan lastig maakte. En toen Baardegem ook in die tweede helft maar niet voorbij de bezoekend doelman geraakte was er een reuze reflex nodig van thuisdoelman Ronny De Rop op een bezoekende aanval want anders zou de wedstrijd wel eens beslist kunnen zijn in het voordeel van Appels. Het was pas in de slotfase van de wedstrijd dat de thuis ploeg het winnende doelpunt kon aante kenen. Francis Van den Broeck die was ingevallen door Dirk Auwelaert trapte een hoekschop tot bij Bart Heyvaert die kon doortikken naar Jan de Rop die van dichtbij scoorden; De gebroeders De Rop bleken dus eens te meer van J schatbare waarde te zijn voor Baartyj gem. Ronny hield Appels op afstandïtf 6 het doel en jan scoorde het winneij- doelpunt. Het laat geen twijfel dat zij a ereplaats krijgen aan de feestdis in g< hof Vonck. Er moet nu wel iets geoogst worden Lutterzele. Die zijn al kampioen en h ben zaterdag hun kampioenenbal. W *1 licht moeten Herbie en Bart daarv kunnen profiteren; Spijtig is wel dat B Saerens en henk Sibe afwezig moet blijven zodat Baardegem toch nog uit doppen moet kijken. Op Lutterzele één puntje er echter nog altijd tw" waard. HalfWeg de eerste helft kon Smetlede uit een buitenspel situatie gelijk stellen en die situatie werd behouden aan de rust. Na de pauze dan kwam Moorsel sterk opzetten via Ronald Van Den Meersche en Oscar De Wit maar de plaatselijke doelman kon alles uit zijn kooi ranselen. Pas toen de thuisploeg opnieuw mocht vertrekken uit buitenspelstand viel het doek over deze wedestrijd. Een afge keurd doelpunt van Erwin Guns voor Moorsel en een strafschop voor de thuisploeg waren de laatste wapenfeiten in deze sportieve wedstrijd tussen twee voetballende ploegen. M.S. Een door het weer in de hand gewerkte eindeseizoenswedstrijd zo werd ons doorgeseind. Heel wat kansen werden de nek omgewrongen langs beide kan ten. De thuisploeg had nog wel ver- zchtende omstandigheden want de eer ste lentewarmte ging nu gekoppeld met het jaarlijkse karnavalbal en dat zijn geen goede bondgenoten voor het voet bal. In de eerste helft dan ook maar alleen een kopstoot van Steven Coeck die vlak naast de bezoekende kooi vloog en ook Boonwijk dat via Holbrecht een kans op enkele centimeters zag stuiten. Na de rust doofde de wedstrijd reeds vrij vlug uit zodat van enig gevaar geen spra ke meer kon zijn. Berlare was in deze wedstrijd de meest technische ploeg maar wanneer het op doelkansen aan kwam stond Hoger Op Kalken op de eerste rij. Thuisdoelman De Roeck mocht dan ook terugblikken op een schitterende prestatie door de bezoekers steevast af te houden. Slechts éénmaal diende hij zich gewonnen te geven. Kort voor de rust als een dek- kingsfout achteraan in zijn ploeg hem fataal werd. Even ervoor had Berlare wel al gescoord langs Didier Kerre met het hoofd nadat Van Bevere de ideale voorzet had afgeleverd. Na de rust trok Berlare resoluut ten aanval. Bert de Meyer kreeg nog enki wenkende kasen meer ze bleven tot van de thuisaanhang onbenut. srer doelman de Roeck moest zich nog mei dere malen in de belangstelling spel y zodat het een logische puntendeli mbj werd. Berlare hoopt alsnog bij de promotinc kandidaten te zijn maar dan moet vi |ant volgens trainer Van Melckebeke ei jyj. acht op acht gehaald worden. Met n buui pektievelijk Appels, Lutterzele, tino's, Overmere en V.J. Baardegem (Lm' de slotdag toch een optimistische ui Aalst. In de Bredestraat was het aanschuiven voor het Eendrachtterrein

De Voorpost | 1990 | | pagina 22