I-B puntenloos dendermondse Rugbyclub wint, iiaar zonder veel glans Standard Luik - DRC: 16-18 De Voorpost - 23.3.1990 - 21 :rde afdeling A KVKT blijft KWB-B ;eefs jagen op punten. Tot op heden :n ze maar een drietal punten verza- en dat is niet erg veel. Deze week ten ze een kans te hebben bij Okapi B. na vijf wedstrijden was het verdikt al tr gevallen (4-1) en werd KWB B platge- [t met 8-2 cijfers. Vooral Jan Veyt was bij i [)kapi-jongens niet in bedwang te hou- - Troelant A zit zowat in hetzelfde schuit- I 3ij Sint-Pauwels werden ze gauw uitge- De jongens van Troelant konden enkel «dubbel in winst ombuigen. Voor de rest :r geen kans in voor hen. Triumf B won de eerste wedstrijd legen Juvenes D r dat was maar strooivuur. Op het einde Be ontmoeting hadden ze nog amper één strijd meer gewonnen. 2-8. Wim Keste- en Wilfried De Bock wonnen alles pro- mloos. In vierde afdeling B blijft Tenera- la A de scepter zwaaien. Ze zijn al dicht uiteindelijke titel gekomen. Deze week jleemloos bij de komst van Eendracht D forse 9-1 overwinning. Meer strijd was er •gmont A dat bij Viktory op bezoek was. lokalen hebben zich hard verdedigd maar tten op een bezoeker die aardig bij de ien was. Vooral Paul De Smet en Luc Claeys waren moeilijk te stuiten. Aanvanke lijk kon Viktory een woordje meepraten 24, maar spoedig moesten ze ervaren dat de bezoekers toch iets sterker waren. Door het winnen van het duo kon Viktory hun neder laag toch zo klein mogelijk houden. 4-6. De ploeg uit sporthal De Vier Huizen in Bug- genhout is er niet in geslaagd twee punten thuis te houden toen Ons Huis B er kwam neergestreken. Nochtans kon Eendracht D die punten gebruiken want ze zijn nog niet zeker om volgend jaar terug in deze afdeling te mogen starten. Maar met Eendracht ging het niet vlot. Alleen Fr. Heymans slaagde er in enig verweer op te bouwen tegen de be zoekers die het tenslotte haalden met 2-8 cijfers. Het duel om de tweede plaats in deze reeks kreeg wellicht zijn definitieve vorm toen vice-leider Lede B hun onmiddellijke tegenstander Ons Huis moest bekampen. Het is een vinnig duel geworden dat naar het einde toe kantelde in het lokale voordeel. Halfweg 3-3 en 3-4. In de drie laatste wed strijden was het al Lede B wat de klok sloeg en deze maakten er nog een overwinning van 6-4 van. Jeroen Van Keymolen was de beste man met drie klinkende overwinningen. Maar ook Denis de Mol (2) en JM Degrez (1) iaartyel/ennis. Een beeld uit de provinciale jeugdkampioenschappen in l tandju/ (foto Guy) TAFELTENNIS deden hun duit in het zakje. Met deze over winning heeft Lede B een optie genomen op de titel van vice-kampioen. Het zou moeten lukken dat ze deze voorsprong geen drie speelweken meer kunnen aanhouden. Het duel om de eerste plaats werd een lachertje. Teneramonde A kreeg de tweede gerang schikte op bezoek. En de mannen van Den derbelle lieten er geen gras over groeien en wonnen met de formidabele cijfers 10-0. Als dat niet overtuigend is. Lede B heeft meteen de hoop om nog kampioen te worden opge doekt. In vijfde afdeling A deed Dynamica B een slechte zaak in verband met de titel. Ze lieten in eigen midden een puntje tegen het toch maar als halfweg geklasseerde Sint-Ni- klaas B, 5-5. Halfweg 3-3 en opeens schoot Dynamica B een 5-3 eindzege tegemoet. Maar opeens kwam er niets meer. De lokalen wonnen niets meer en meteen kon de bezoe ker toch nog een puntje in de wacht slepen. Joris Seghers deed het goed bij Dynamica. De anderen bleven onder hun waarde. In de ontmoeting KWB C-Troelant B liep deze laatste gemakkelijk weg 24. Toen begon hun motor te sputteren en kwamen de KWB-jon- gens opnieuw naderbij. Ze deden dat zo flink dat het na de enkels 4-5 werd. De bezoekers hadden nog hef dubbelspel nodig om de volle buit te pakken. En dat deden ze dan ook zonder veel moeite. Einduitslag 4-6. Pascal Van Brussel was het beste element bij Troe lant B. Sint-Niklase B moest twee keer achter de tafels deze week. Een eerste keer was dat tegen Troelant C, een formatie helemaal onderdan de rangschikking. En hier pakte men schier probleemloos de punten 8-2. Ook al was het na vier wedstrijden amper 2-2. Toen knakte alle weerstand af van de Troe- lantboys waarin trouwens alleen Dirk Ingels op de barrikade stond. In hun tweede wed strijd werd Sint-Niklase uitgeteld tegen Par- daf D. Op hun .beurt hielden Sint Niklase stand tot 2-2 en om nog eens te winnen hebben de Klaasjes moeten wachten tot de allerlaatste wedstrijd. Toen haalde K.Kockelberg nog een overwinning binnen. Bij de Pardaf D-jongens won iedereen twee- keer. Okapi C als laatst geklasseerde in deze reeks werd in eigen huis getrakteerd op een 3-7 nederlaag, tegen Stekene C waarin Peter at B noet uit zeie i tw RUGBY ivende ploeg ndermondse vertrok zondag met een gehavende ploeg richting Luik. wel Kinat, Muyshondt als Minnebo Wauters moesten forfait geven, wat sf opdracht van de Dendermondse coa- Q s er niet direkt makkelijker op maak- spel k delict 11 not: i e Ml- :t buut /ale de langdurige knieblessure van ibier speelde onze streekgenoten tten. noodoplossing werd dan in eerste w lantie gekozen voor Luc Pierson op '1-back positie, terwijl Lauwers zijn maakte op de stand-off. Casier opnieuw zijn vertrouwde plaats als um-half in. Irieuze start van Dendermonde M ndermondse begon zondag nochtans aal aan de uitwedstrijd bij het ge- tesde Standard Luik. Casier schoot uit i vrijschoppen 2 keer mooi raak, en :ht aldus zijn team op een comforta- 0-6 voorsprong. werd nog mooier toen Luc Vander :n (opnieuw de absolute uitblinker) jde vleugel mooi doorging, en met drie 'ïdigers aan de kleren over de lijn (0-10). Het werd helemaal mooi tn de Dendermondse voorwaartsen heen prachtig ingestudeerd nummer de Luikse verdediging compleet wis te overklassen, waardoor Vertongen )i kon scoren (0-14). tn mens gaf nog een frank voor de :n van Standard, dat weinig of niets |t zien. Daarin kwam vlak voor rust iter plotseling verandering. Een )ie Luikse driekwartaanval liet de Pc Dendermondse defensie het nakij- n,wat een fraaie score opleverde. De tet werd door de 'kicker' van dienst 6t gemist (6-14). Dendermondse wist teen waar het aan toe was. (aflet vel van de beer... Dendermondse begon opnieuw flitsend aan de tweede speelhelft, wat vrijwel onmiddellijk een try opleverde via Leu venaar Pierson, die opnieuw de 'stand off-positie had ingenomen (6-18). Toch zorgden precies de wijzigingen in de ploeg voor moeilijkheden. Casier werd tot full-back gebombardeerd, iets wat hem duidelijk niet ligt. De Dendermon- denaars bleken er nochtans gerust in, en wel in zo'n mate dat het leek alsof een ploeg slaapwandelaars aan het werk was. Op geen enkel moment kon hun spel bekoren, wat tot de nodige fouten, en dus ook de nodige spanningen, bij de spelers leidde. Sluys, de veteraan in de ploeg, was de eerste die het voor bekeken hield. Hij ruimde al te graag de plaats voor Van Moeseke na een partij nodeloos gemek ker van de Dendermondse speler-trai ner Rudy Wauters, die zijn zenuwen dui delijk niet de baas kon. De Luikenaars hadden niet veel meer nodig om te beseffen dat de wedstrijd nog niet was verloren. Op enkele minu ten tijd overspeelden ze tweemaal de Dendermondse defensie, en naderden op die manier tot 10-16. Lauwers kwam nadien via de luttele Dendermondse aanvallen wel nog twee maal tot scoren, maar beide tries werden door de scheidsrechter afgekeurd. Met de hakken over de sloot Het laatste kwartier werd nog bijzonder spannend. De Luikenaars zetten aanval na aanval op, en gingen met overtuiging op zoek naar de overwinning. Slechts enkele fu rieuze tackles van Vander Veken en Mi- chem hielden hen daarvan af. Dendermondse kwam dus goed weg met deze uitzege, al is de verdienste zonder twijfel voor de jonge Luikse ploeg die, zeker in de tweede speelhelft, bewees zijn stek in eerste te verdienen. Bij Den dermondse daarentegen kwamen ver schillende spelers duidelijk niet in de Rugby. Charles Sluys (arch) wedstrijd: vooral Vande Putte, Scrivens en D'Hoogh bleken last te hebben van het uitzonderlijk warme weer. Tweede plaats bekerfinale in zicht Met deze nipte overwinning is Dender mondse er niettemin in geslaagd op te klimmen naar de derde plaats in de rangschikking van de hoogste nationale competitie. Overigens worden nu alle perspectieven geopend voor een tweede plaats in de eindrangschikking. Daar voor moet landskampioen Asub Water loo dan wel op de laatste competitiedag verliezen van het ongenaakbare Bos voorde, en mag DRC absoluut geen ste ken laten vallen tegen RC Visé. Daarnaast is er echter ook nog de halve finale van de Beker van België, die op zondag 1 april te Dendermonde wordt gespeeld. De DRC neemt het daarin op tegen tweedeklasser Rubes Edegem dat in de tweede afdeling afgescheiden aan de leiding staat. Het belooft een absolu te thriller te worden, waarin de beide ploegen met gelijke kansen aan de af trap verschijnen. Bij Dendermondse wil men echter absoluut dit jaar, na de on fortuinlijke finale van vorig jaar, een gooi doen haar de Beker van België. De wedstrijd van zondag geeft aan dat er wel nog wat werk aan de winkel is voor- Tafeltennis. In Buggenhout werd een kwartfinale gespeeld tussen Koen van Craen en Dirk De Bosschere (foto Guy) KAATSEN Uitslagen 16de speeldag Asub Waterloo-RFC Luik 25-9 Bosvoorde RC-Coq Mosan 30-7 RC Mons-RCS Visé 7-20 Brussels British-Avia Kituro 9-16 Standard Luik-DRC 16-18 markt gehad om Opwijk B de beide punten te ontfutselen. Van een 3-3 ging het naar 4-5 en dat betekende dat het dubbel uitsluitsel zou moeten geven, en daarin was het duo van Denderbelle -de beide de Saedelaere's- de beste formatie en konden ze met 4-6 hun blazoen ongeschonden houden. Vice-leider Triumf C was minder in zijn schik. Op eigen terrein kwamen ze tegenover Juvenes E te staan en dat wer een onverwachte nederlaag. Aanvankelijk was Juvenes E naar een 0-2 stand gegaan. Het antwoord van de thuis ploeg was even vlijmscherp 3-2. En dan ston den de vice-leiders er maar beteuterd bij want Juvenes bleef maar punten opstapelen en uiteindelijk wonnen die knapen nog met 4-6. Dat men bij Teneramonda daarover in de wolken was, is duidelijk. Een ruggesteun- tje in de titelrace. Eendracht C is er niet in geslaagd Juvenes F van de zege te houden. Wel hebben ze daar veel moeite voor ge daan. Van een 3-3 ging het naar 44 en in de Rangschikking 1ste Nationale 1. Bosvoorde 2. Waterloo 3. Dendermondse 4. RFC Luik 5. Visé RCS 6. British 7. Avia Kituro 8. Standard Lüik 9. Coq Mosan Herstal 10. RCMons 27 Kaatsen. Heelwat belangstelling voor de openingswedstrijd tussen Baardegem 11 en Welle (da) 19 Tafeltennis. Een opname tijdens de wedstrijden tussen Lede en Immerzeel (da) Suy en Gunther De Ruysscher niet te klop pen waren. Het ziet er naar uit dat Okapi C de rode lantaarn zal moeten dragen tot het bittere einde toe. In de B-reeks blijft ook Teneramonda B de leiding houden. Noch tans hebben ze het deze week niet onder de aleer de DRC met een gerust hart aan de hindernissen kan beginnen. Dendermonds reserveteam supersterk De Dendermondse reserves deden het zondag alweer schitterend! De Luikse defensie werd meermaals vakkundig overspeeld, en vooral de alleijongste Dendermondenaars lieten van zich ho ren. Meirsman kwam verschillende ma len tot scoren, en miste ook weinig pe naltykicks. Ook Christiaens en McMa- nus bleken bij de pinken, terwijl de zes tienjarige Karim Demnati zich opnieuw liet opmerken door zijn uitzonderlijk in zicht en zijn sterke verdedigende kwali teiten. Ook Raf Casier (broer van internatio naal Rik) zorgde op de eerste scrum-lijn voor een ijzersterke prestatie. Samen met Jo Michiels en Van Moeseke vorm de hij de ruggegraat van het DKC-pack, en de Luikenaars hebben het gevoeld. De beide veteranen in het team, Jo en Jean Van den Bossche, stuurden hun team keer op keer in de aanval, en kon den zich achteraf verheugen in een mooie 20-45 overwinning. Een zoveelste bewijs van de verstandige politiek van de Dendermondse Rugbyclub, die onder hand zo'n 120 leden heeft, en daarmee is uitgegroeid tot één van de meest presti gieuze sportclubs uit de streek. Kris Van Damme twee laatste wedstrijden ging Juvenes F door en wonnen nog alles wat hen twee punten opleverde. Sylvain Van damme met drie overwinningen was de beste bij de overwin naars. In de C-reeks scheen niemand leider Madeion C iets in de weg te kunnen leggen. Bij Ons Huis D werde zo rap als tellen een 2-8 overwinning vastgelegd. Yves Vlaminck en vrienden speelden sterk en haalden wellicht de titel binnen. Opwijk A, één van de achter volgers ging deze week twee keer tegen de vlakte en dat had zeker niemand verwacht. Een eerste keer bij Egmont D waar ze met 7-3 de boot ingingen. Alleen Jo Cooreman stond aan het kanon. Hij won tweemaal. Maar van zijn medematen kreeg hij niet de minste hulp en dat betekende dat Opwijk A er aan was voor zijn moeite. In de tweede wedstrijd en dat in eigen huis was Madeion D met de punten weg, ook al was dat met de kleinst mogelijke cijfers 4-6. En dat was voor al te danken aan de goede prestatie van Steven De Boeck bij Madeion D die uit een goed vaatje tapte en alles won. Driemaal Serge Marist en Raf van den Berghe deden de rest. Vice-leider Teneramonda C speelde deze week ook twee keer en telkens werden het overwinningen voor de formatie uit Den derbelle. Thuis tegen hun buren Herleving C Dendermonde lukten ze 8-2 cijfers. Met Guy Bonnaerens en Ronny Callaert als de beste elementen terwijl Herleving het vooral moest hebben van Gerda Van Geirt. In de andere wedstrijd werd het ook 8-2 en dat was tegen Sterke Stut C. Bij de bezoekers was Tom De Visscher die voor de tegenpunten zorgde. Meteen is hun duel om zekerheid hebben als vice-leider te eindigen zo goed als zeker geworden. Tenslotte was er nog Tene ramonda D die bij Egmont B niet verder kwam dan een 7-3 nederlaag. Philip Everaert en Dirk Van Tittelboom waren niet tèldop- pen bij Egmont B en met hun beiden legden ze de grondslag van deze overwinning. HVL Tafeltennis. Guy Van Melckebeke is de beste Leedse tafeltennisser (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23