De favorieten falen niet De snelle benen van Bart Peelman Luk De Gent behaalt zijn tweede seizoenzege Nieuwelingen in Schoonaarde B.W.C.L. - Wielrennen 22 - 23.3.1990 - De Voorpost WIELRENNEN Onder een stralende zon, die normaler wijze de strijdlust van deze jonge ren ners zou moeten aanvuren, bleef het peloton rustig de eerste rondjes afhas pelen. Voor Koen Cattoor was het in de vijfde ronde welletjes geweest en hij de marreerde weg uit het peloton. Snel nam hij zo'n honderd meter maar even later werd hij teruggegrepen. Datzelfde eentonige scenario kregen we voorgeschoteld tot in de laatste ronde maar toen gingen Steven Thijs en Luk Wielrennen. Luk De Gent op zoek naar Steven Thijs (mv) Het zag er eerst niet naar uit dat Bart Peelman een kans zou maken op de zege in de tweede etape van de 'Oostvlaamse Ster der Juniores'. De achttienjarige Hammcnaar stak zich in Sint-Gillis-Waas lang weg in de middenmoot. Pas voorbij halfweg schoof hij naar voren en nodigde anderen uit om hand- en spandiensten te verlenen in zijn poging om de leiders bij de lurven te pakken. Bart zelf liet zich zeker niet onbetuigd, verrichtte zijn deel van het werk en na een geslaagde achtervolging demarreerde hij zich aan het slot naar een voordelige uitgangspositie. 'Ik had, eerlijk gesproken, niet aan de eindzege gedacht, zegt de junior uit Moerzeke. In het begin had ik last van het tempo. Mijn benen wilden blijkbaar niet mee. Naarmate de wedstrijd vorderde draaide ik soepeler rond. Eens voorbij halfweg voelde ik mij zo fris als een hoentje en in staat om bergen te verzetten. Op dat moment reed er een groepje renners voorop. Toen men mij vertelde dat David Van Gijseghem, die tot die vluchters behoorde, was weggevallen, spoorde ik de anderen aan om een tegenaktie op het getouw te zetten. Mijn eigen klubmaats, maar ook renners van Deerlijk en Haasdonk, verleenden mij ruggesteun. Weldra kregen we de leiders in het vizier. Hen te pakken krijgen leek een koud kunstje maar dat was het niet. Op een bepaald moment had ik moeite om een 'gat' van dertig meter dicht te krijgen. We begonnen aan de finale met veertien renners. De verstandhouding in die groep was zeker niet optimaal. Op twee kilometer van het einde muisde Dirk Beeckman er vanonder. Peter De Vos volgde. Deze vogels mochten zeker niet gaan vliegen en dus sprak ik al mijn reserves aan. Ik geraakte tot bij de twee vluchters en liet hen direkt in de steek. Ik heb hard om de tanden moeten bijten om nummer één te worden'. Bart Peelman heeft geen klagen over de huidige kompetitiestart. 'In tegenstelling tot vorig jaar in dezelfde periode, gaat het nu veel beter. Ik won het klubkampioenschap maar in Brussel-Opwijk kon het wel wat beter. Reden tot klagen heb ik echter niet. Vorige week eindigde ik twaalfde in 'De Ster' na een degelijke prestatie. Kortom, ik voel mij nu volledig in konditie en pluk wellicht de vruchten van een doorgedreven voorbereiding. In Zottegem heb ik drie maand de wielerschool gevolgd, waar er ook medische en sportieve begeleiding was. Ik hoop nu in 'De Ster' een mooie eindrangschikking te behalen. Daarna staan zowel het provinciaal als het nationaal kampioenschap centraal'. Nu zaterdag wordt de derde etappe gereden in Leeuwergem. Wie favoriet is voor de eindzege, blijft ook voor Bart een levensgroot vraagteken. 'Ontegensprekelijk is Tom Steels een belangrijke kandidaat op de eindzege maar ook Carlos Van Eeckhoudts drijft op een hoge konditie. Het is nog lang, er kan nog zoveel gebeuren en in de wielrennerij weet je vooraf nooit hoe een dubbeltje rollen kan. Laat ons afwachten'. E.G. BWCL-Wielrennen. D-winnaar Jef De Wolf met José Sterck en de winnaar van de C-reeks René De Bruycker (mv) BWCL-Wielrennen. Uiterst rechts Patrick Van Renterghem en uiterst links Luc Paridaens, de winnaars van zondagsamen met Bruno Heyvaert en Luc Van der Eecken (mv) BWCL-Wielrennen. Willy Roels (D) won zaterdag. We zien hem samen met Etienne Fleury (C) De Gent aan de haal. Met een vijftigtal joBafeJ meter voorsprong op de omvangrijke groep konden zij aan de spurt beginnen. Een spurt die eenvoudiger was dan 1 «I 1, want met een korte snedige versnel- |||r M BflH ling verschalkte Luk zijn medevluchter, terwijl Christophe Ponnet en Koen Cat- toor nog net uit de greep bleven van het jgff f sprintende peloton, waarvan Jurgen Van den Bremt de snelste bleek. Voor Luk De Gent werd het zijn tweede zege van het seizoen en het zal zeker niet de laatste zijn. BWCL-Wielrennen. Dat er op Jef De HDG Wolf van Martin 's Veloclub geen maat stond bewijst deze foto (mv) Zaterdag in Hofstade A- en B-reeksen Zestig deelnemers namen de start in een zonovergoten Hofstade voor een af stand van 75 km. In de derde ronde kregen we een ont snappingspoging van nationaal kam pioen F. Roelekens. In het peloton ont snapte een negental renners, waaronder brandweer-wereldkampioen Hubert Loomans, Danny Van Houtte, Van Gij- zegem, Van Ransbeeck, Paridaens, Die- rickx, Eddy Van der Meerssche, W. Van den Heede en Patrick Brijs. Die nader den tot op een tiental sekonden van de leider. Roelekens trapte echter het gas pedaal nog wat dieper in en nam op nieuw een voorsprong van een 40-tal sekonden, die behield hij tot op de meet en daarmee verdiend winnaar werd. In het achtervolgend groepje regende het demarrages maar niemand geraakte weg. Het werd dus een sprint die gewon nen werd door Danny Van Houtte, die meteen ook de A-reeks won. C- en D-reeksen Aan de start 45 deelnemers die 14 ron den of 65 km moesten afleggen. Net zoals bij de jongere collega's gingen er in het begin zeven renners aan de haal: W. Roels, Etienne Fleury, Willy De Clercq, Louis De Man, José Sterck, Gino Luc- chi, Freddy Van Steerthem en Jean Goossens die twee ronden later het ge zelschap kregen van Marcel Van Impe en Richard Becke. Deze negen bleven samen en het werd dus een spurt die gewonnen werd door Roels, voor Etien ne Fleury, Willy De Clercq, Louis De Man, José Sterck en Richard Becke. In het peloton kregen we nog een val partij van Alfons de Schepper die daar door zijn kans op een ereplaats zag ver loren gaan. Willy De Qercq van Martin's Veloclub is stilaan een rekord aan tweede plaat sen aan 't verzamelen. Hij finishte al vijf keer op die plaats. Uitslagen A-REEKS: 1. Danny Van Haute, 2. Van Gijsegem, 3. Van Ransbeeck, 4. Hey vaert, 5. Laureys, 6. Bruys, 7. Pauwels, 8. Vereerstraeten, 9. Jaspaert, 10. De Dijc- ker. B-REEKS: 1. Freddy Roelekens, 2. Loomans, 3. Dierickx, 4. Scheerlinck, 5. Van den Abbeele, 6. Van der Helst, 7. Paridaens W., 8. De Kuyper, 9. De Gent, 10. Helder. C-REEKS: 1. Etienne Fleury, 2. De Man, 3. Sterck, 4. Lucchi, 5. Van Steer them, 6. Van Impe M., 7. De Bruycker, 8. Callebaut, 9. Van den Bossche, 10. Col man. D-REEKS: 1. WUly Roels, 2. De Clercq, 3. Beké, 4. Goossens, 5. Tanckeré, 6. Michiels, 7. Desamblanckx, 8. Sonck D., 9. Van Varenebergh, 10. Bie. Zondag in Kerksken A- B-reeksen Een totaal van 83 km over 11 ronden, gei een zwaar parcours en een zonovei ten Belgenland waren de ingrediën om er in Kerksken een mooie wedsti van te maken. In tegenstelling tot profs, waarbij alle favorieten een m dagdutje doen, gaat het er bij de BW heel anders aan toe. Van bij het begin schoten vier renn weg als een pijl uit een boog en nan direkt een veertigtal sekonden op peloton. Dit viertal, Luc Schoonja Francis De Ridder, Stanny Poelman Herman De Gent, reed in de viei ronde nog steeds aan de leiding ten er langzaam toch enige reaktie kwam het peloton. Gino De Vos reageerde eerste, gevolgd door een zevental wa onder nationaal kampioen Roeleke Scheerlinck, L. Paridaens, Van Re terghem, Van Dijck, Van Laethem Heyvaert. Alles kwam bijeen tot e groep van twaalf renners. Er werd to niet meer getreuzeld en onder goe1 verstandhouding bouwde dit dozijn vlug een veilige voorsprong op. De vluchtersgroep was echter te groot mee naar de eindstreep te rijden, vo Paridaens en deze sterk rijdende renn demarreerde weg op twee ronden v het einde. Martin's Veloclub was dus de afweer gedrongen en op een vrijv professionele wijze werd deze solo v Luc Paridaens tenietgedaan.. Toch v het weer dezelfde Paridaens die in laatste ronde nogmaals aan de boo ging schudden met als resultaat dat leen Roelekens en Van renterghem m konden aansluiten. Poelamns, De Ri der, Schoonjans een De Gent, die e< ganse wedstrijd voorin reden, kond* niet meer reageren en ook de anden verkeken zich op mekaar en stelden zi in hun lot. Bij de drie leiders vooraan werd er ze hard gereden zodat zij onbedreigd na de aankomst fietsten. In de laatste b klimming naar de aankomst sprint kwelduivel Van Renterghem weer sne Ier dan Roelekens en de verdienstelijl Paridaens. In de achtervolgende gro won Van Dijck de sprint zodat het Mi tin's team volop kon genieten van overwnning. C- en D-reeksen 39 C- en D-renners aan de start op zoi dag. Op het einde van de eerste ron< kwam er een ontsnapping van vier re ners: Van Steerthem (C), De Bruycki (C), Jef De Wolf van Martin(s velocli (C) en Richard beke (D). Op dit zeer selektief parcours bouwdi de vier leiders hun voorsprong uit t( drie minuten. Op twee ronden van h einde demarreerde uit de groep J, Paepe weg en ging alleen in de tege aanval. In de laatste ronde reed Jef de Wolf van de vier leiders weg en won afget kend zijn eerste wedstrijd. René I Bruycker won daarna de spurt voor tweede plaats en werd winnaar van z reeks, vóór Freddy Van Steerthem Richard Beke. J. De Paepe kon nog uit de greep van grote groep blijven en werd verdiei vijfde, vóór Willy Roels die de groep spurt won. Uitslagen A-REEKS: 1. Luc Paridaens, 2. Va dijck, 3. Poelmans, 4. De Ridder, Schoonjans, 6. De Vos, 7. Heyvaert, 8. Van der eecken, 9. De Leeuw, 10.1 Dijcker. B-REEKS: 1. Patrick Van Renterghei 2. Roelekens, 3. Scheirlinck, 4. De Gei 5. Van Laethem, 6. Dierickx, 7. W. Pal daens, 8.A. Van der eecken, 9. De Mi! 10. De Bruyn. C-REEKS: 1. René De Bruycker, 2. Va Steerthem, 3. Colman, 4. De Man, Sterck, 6. Van den Bossche, 7. RoeC De Backer, 9. Roels E., 10. Van Gesti len D-REEKS: 1. Jozef De Wolf, 2. Beke, De Paepe, 4. W. Roels, 5. De Clercq i 6. Van Laer, 7. De Mey, 8. Verbraekei 9. Fabry, 10. Van Gestelen. Volgende wedstrijden Op zondag 25 maart wordt er gereden i Erpe-Mere op de wijk Honegcm aa café 'Odile'. organisator Gustaaf Som heeft voor een massa prijzen gezorgi De A en B-renners vertrekken oi 16a00, de C- en D-renners om 14u00. MV/HDI Wielrennen. Bart Peelman won een 'Sterrit' in Sint-Gillis-Waas (Iv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24