R. Espanol schenkt rode lantaarn aan Giwo u M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal 24 - 23.3.1990 - De Voorpost VOETBAL De Zwaanvr.-Bl. Vlam: 2-1 In 2° afdeling stond de regelrechte derby op het programma tussen Uitbergen en Berlare. Deze werd door de thuisploeg moeizaam gewonnen, want puntenverlies zou de thuis ploeg fataal kunnen worden als men weet dat Houtmarkt op 1 punt staat en de leiders de hete adem in de nek voelen van hun oppo nenten. Gelukkig waren De Grauwe F. en Stevens R. in hun dagje en konden de bezoe kers op afstand houden, in de slotminuten zorgde Lion A. vanop de stip voor de eind stand. Houtmarkt-A.Z. 77:1-0 Beide ploegen wilden er het beste van ma ken, maar de slechte staat van het speelveld liet dit niet toe. Onder de talrijk opgekomen toeschouwers bevonden zich heel wat jonge dames die er op uit waren van de heerlijke zon te genieten, terwijl hun mannelijke kom panen op het veld moesten uitmaken wie de overwinning zou behalen. De thuisploeg had aan een snelle demarrage genoeg om de 1-0 op het bord te prikken, de bezoekers daaren tegen liepen er met lome benen bij en kon den geen weerwraak meer bieden. De scheidsrechter werd meermaals de huid vol gescholden door de humeurige bezoekers die hun slecht spel wilden afreageren op de man in het zwart. Deze toonde zich echter in een begenadigde dag en liet de gele en rode kaarten in zijn pijpzak zitten. De beste ploeg won tenslotte, zodat de strijd bovenaan span nend blijft voor de titel. Groen Wit-Endoka: 2-1 Een spannende wedstrijd waarbij de bezoe kers meer dan de zege zouden verdiend heb ben die zij broodnodig nodig hadden, maar onkans en een attente thuisdoelman kon dit voorkomen. De rust eindigde op een gevlei de 1-1 met doelpunten van Van Hoefs P. en Bauwens E. De tweede helft liep volledig in het voordeel van de bezoekers, maar de ge boden kansen werden niet benut, het was integendeel de thuisploeg die weer langs Van Hoefs P. de onverdiende zege in eigen huis hield. Voor Endoka ziet de situatie er nu heel bedenkelijk uit met nog 2 wedstrijden voor de boeg, bezetten zij nu de voorlaatste plaats. V. Denderleeuw-O. de Toren: 2-0 De thuisploeg had het niet zo moeilijk om het gehavend bezoekend 9-tal het nakijken te geven. Asselman A. zorgde met 2 treffers voor de zege van zijn ploeg en wipt nu over Endoka met dat 1 punt minder telt. Bartan-Dressel: 2-1 Werd een goeie wedstrijd er werd ondanks de inzet sportief gespeeld. De thuisploeg was net iets beter en kon de zege dan ook recht vaardigen. Verbeiren M. en De Schrijver I. deden de netten van de bezoekers trillen. Asselman zorgde nog voor de aansluitings- trffer, maar kon zich niet op gelijke hoogte hijsen. De Kring-Bamboe: 2-2 De thuisploeg had de beste start en kwam langs Vonck I. en Van Heddeghem 2-0 voor. In de tweede helft moest het zich echter reppen om nog een puntendeling uit de brand te slepen toen Piens C. en Stockman A. de thuisneten bol zette. Zandput-Leeuwerik B: 1-4 De rode lantaarn kon de score tot aan de rust aan de lage kant houden 0-1, maar in de 2° helft gingen de Ledenaars met hebben en houwen door de thuisdefensie heen om nog met ruim verschil te winnen. Van der Vurst R. (24) Bruylandt en Osselaer N. bezorgden de thuisdoelman een warme namiddag, De In de hoogste afdeling van de zaterdagkom petitie zorgde R. Espagnol voor de verras sing toen het 10 min. voor affluiten nog aan keek tegen een 2-1 achterstand van E. Spor tief en alsnog in de slotminuten met een ruime 2-5 wintmarge de zege pakte en nu weg is van de laatste plaats, deze is nu in het bezit van Giwo dat op Alexander de duimen moest leggen. Achteraan de rangschikking blijft het uiteraard spannend met nog twee kompeti tiewedstrijden voor dc boeg. Waar 5 ploegen nog in strijd zijn voor de degradatie R. Sport ief, R. Espanol, Blauw Wit: Octopus alle 4 met 17 punten, alleen Giwo staat allerlaatste met 16 punten. Ook bovenaan de top blijft het spannend, want wie dacht dat Camu de nieu we kampioen zou worden moet zijn woorden terugnemen. Want achtervolger Waterval komt nu samen met Snas op 2 punten van leider Camu, zodat we tot de allerlaatste speeldag moeten wachten wie met de groots te eer aan de haal gaat in 2° afdeling blijft Houtmarkt op 1 punt staan van leider De Zwaanvrienden. Beide leiders wonnen moeizaam hun wedstrijd en nu niet meer kunnen bedreigd worden om volgend sei zoen de hoogste afdeling te betwisten, want de kloof tussen de 1ste en de 3de bedraagt 8 punten. Voor Endoka wordt het nu erg moei lijk om zich te handhaven in de 2° afdeling na het 2-1 verlies bij Groen-Wit-Denderleeuw won daarentegen haar thuiswedstrijd tegen O. De Toren, maar zijn eveneens nog niet zeker van het behoud. In de 3° afdeling zijn de plaatsen reeds uitgedeeld Galop en Rey- naerds gaan het volgend seizoen een klasse hoger proberen. In de zondagafdeling is Ro de Roos nu zeker van de titel en moeten het verdere verloop van de kompetitie niet meer met stress afwerken. Het is een kroon op het werk voor deze ploeg die samen met voorzit ter De Meerleer Dirk en zijn bestuursleden keihard hebben gewerkt om dit te verwezen lijken. R. Sportief-R. Espanol: 2-5 In deze spannende konfrontatie gaven beide ploegen het beste van zichzelf. De Spanjaar den kwamen langs De Pril F. verdiend op voorsprong en konden deze met man en macht verdedigen tot aan het rustsignaal. Na de verfrissing want het was een warme dag zette de thuisploeg alle registers open en kwam nochtans met heel veel moeite op voorsprong langs Van Neck en Wijnandt. In plaats van deze voorsprong slim te verdedi gen gingen ze op zoek naar een 3e doelpunt maar dat bekwam hen slecht, want er vielen levensgrote gaten, waarvan de balvaardige Spanjaarden gretig gebruik van maakten en in amper 10 min. het tij deden keren en de thuisploeg in de vernieling speelde, Braem R., Romero A. (2x) en Lahoudhy zorgden voor de treffers dat hen van de laatste plaats haalt en alsnog de eindspurt inzet voor het behoud. Snas-O.C. Aalst: 0-1 Kampioen Snas zal dit seizoen haar kroon waarschijnlijk moeten afstaan aan wie dat valt nog te bezien. Want het eens zo spette rend voetbal die de Snas jongens op de groe ne mat tentoon spreidden is nu nog maar een afkooksel, het mocht zich gelukkig achten dat de bezoekers de geboden kansen niet konden benutten, toch gingen de bezoekers met de volle buit huiswaarts toen een O.C. speler foutief werd gestuit in de grote recht hoek, de goed leidende scheidsrechter Van Der Graaf P. wees terecht naar de stip en De Geyndt D. liet er geen gras over groeien om de attente Snas doelman De Vriendt het nakijken te geven en zo de moeizame maar verdiende zege te boeken. Edo-Waterval: 0-1 De moedige thuisploeg was zinnens haar huid duur te verkopen tegen de grote bezoe kers uit Wichelen. Deze moesten winnen om de aansluiting niet te missen met de top twee, het werd zeker een genietbare wedstrijd. Wat de bezoekers ook probeerden de bal ging maar niet voorbij de thuisdoelman, de aanvallers werden goed uit de wedstrijd ge houden op sportieve wijze, zodat scheids rechter De Sutter F. die op het einde van het seizoen stopt, na jaren lange dienst als een gevierd referé het niet moeilijk had, maar toch nauwlettend toekeek of alles korrekt verliep. Bij de bezoekers drong zich in de tweede helft een wissel op en dat kende al vlug succes. De ingekomen Van Overmeiren P. deed de meegekomen aanhangers juichen toen hij de oververdiende, maar moeizame treffer lukte. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg is Waterval nu genaderd tot op 2 punten van leider Camu, dat belooft nog een span nend einde te worden. Leeuwerik A-Camu: 4-2 De thuisploeg had nooit gedacht de leiders uit Hofstade te kunnen verslaan, toen de bezoekers de rust bereikten met een 1-2 voor sprong was iedereen ervan overtuigd dat het liedje uit was voor de toch wel schitterend spelende thuisploeg. Wat er na de rust ge beurde sloeg vriend en tegenstander toch met verbazing toen de Ledenaars de Hof stadenaars terugdrongen op eigen speelhelft en zowaar de gevreesde ploeg het nakijken gaven. Van Mulders J., Van den Bossche D. en Van der Putten S. (2x) zorgden met deze treffers voor de verdiende winst van de thuis ploeg. Saerens J. en Middernacht die voor de rust de thuisdoelman tot enorme reddingen dwong konden in de 2° helft nauwelijks de Leedse goalie bedreigen, zodat de verdiende zege in eigen huis bleef. Alexander-Giwo: 2-1 Beide elftallen moesten vooral zorgen om niet te verliezen er werd dan ook attent uitge keken op de counters die langs beide zijden aartsgevaarlijk waren. Toch waren de bezoe kers niet oplettend genoeg want De Boeck D. Slalomde zich tweemaal door de bezoeken de defensie en scoorde prachtige doelpun ten. De bezoekers spanden hun krachten samen en lukten nog de aansluitingstreffer, mede door gepast de buitenspelval open te stellen liepen de Giwo spitsen telkens in de val en konden de verdiende gelijkmaker niet netten. Met deze zege is Alexander gered en tuimeld Giwo naar de allerlaatste plaats in de rangschikking. Het zal nu echt moeilijk worden voor de ploeg van voorzitter Petit P., want het ontvangt thuis nog Camu en thuis tegen Edo, zodat hoe jammer het ook klinkt 2° afdeling meer en meer wenkt. Blauw-Wit-Octopus: 0-0 Deze 4 punten wedstrijd bracht heel wat spankracht teweeg. Vooral werd er gevoet bald op een kleine ruimte, zodat de beide doelmannen maar weinig werk te verrichten kregen. Beide ploegen konden zich uiteinde lijk tevreden stellen met deze puntendeling. Beide ploegen tellen nu 17 punten, één meer dan de laatste Giwo en zijn dan ook nog hevig in strijd gewikkeld voor het behoud. Blauw wit moet nog naar R. Espanol (17 p.) even veel dus, maar deze spelen de laatste weken de pannen van het dak en het ontvangt op eigen veld Alexander. Octopus daarentegen ontvangt thuis Alexander en moet nog naar Camu. Ook R. Sportief met 17 punten moet nog knokken voor het behoud, deze moeten nog naar het gevaarlijke Melkebeekvrienden en ontvangt thuis O.C. Aalst. De spanning zal deze laatste twee wedstrijden te snijden zijn, zodat de aangeduide scheidsrechter geen gemakkelijke weken tegemoet gaan. Voetbal. De ploeg van Baardegem won tegen Appels met 1-0 (da) Liejhebbersvoetbal. R. C. Grembergen speelde vorig weekend tegen een vedettenploeg (vh) Smet C. redde de eer. Baccara-Galop: 0-2 Nochtans de bezoekers al lampioen zijn, kwam er toch heel wat volk afgezakt naar het terrein van Eendracht Nieuwerkerken (150 m.) en genoten van een schitterende voetbal namiddag. De thuisploeg speelde een schit terende wedstrijd en maakten het de kam pioenen heel moeilijk. Toch moest het een onverdiende nederlaag inkasseren toen Van Bever en Van den Steen voor de verrassende wending zorgden en zo ongeslagen blijven. Attentie: Nieuwe ploegen die alsnog willen inschrijven kunnen dit nog doen tot 13 april op het Bondssecretariaat bij de heer Dhaese A., Boomgaardstraat, 2, 9300 Aalst, tel. 053/ 21.60.62 of bij Van Campenhout Hans, Ro- zendreef 165/20, 9300 Aalst, tel. 053/ 78.65.68. Veel sukses. Reynaerds-Animalia: 5-3 De thuisploeg liep al te gemakkelijk met 5-0 uit met doelpunten van Meerschaert Ph. (2x) De Paepe, De Temmerman en Van Cauwen- bergh. De bezoekers lieten niet de indruk zwaar aangeslagen te zijn door deze opdoffer en kozen resoluut de aanval. De thuisploeg ging nog aan het bibberen toen Van den Bossche, De Rom en Hellinckx nog tot 5-3 terugkwamen. De gastgevers konden toch standhouden en de zege toch in eigen rangen houden. Jong Timarcha nam de bovenhand van een zwak Pie Boys. Baro K. (2x) en De Coninck G. (2x) zette de thuisploeg op rozen tot slot sneuvelde Breughels op eigen vesting tegen Brughuis, de bezoekers scoorden langs Schollaert F. (it), De kegel en De Saedeleer. De Blander en Goubert konden de eindcij fers op het bord prikken. Amapola-Poreistampers: 2-0 De thuisploeg zag een moeilijk te maneuvre- ren bezoekend elftal dat met verdedigende bedoelingen naar den Arend waren geko men. Net voor rust kwam de thuisploeg langs Braem R. toch op voorsprong, Diaz J. in de 2° helft zorgde toch voor de verdiende zege. Pano-R. Roos: 1-4 Alle doelpunten vielen in de tweede helft, toen de ingekomen Bombeeck G. de weg naar de netten toonde. Meteen wisten de bezoekers de netten staan en zo konden RFomero, Rivera en Maesschalck nog voor de ruime zege zorgen, Van der Borght P. redde de eer. Gerda - St.Gillis-D. 2-2. Martin Van Daele Gerdaen etienne Sc hat te man in strijd om de bal (Iv) Star Boys-N. Wgk: 1-6 De bezoekers kenden weinig problemen met Sevarenzone (da) een zwakke thuisploeg, zodat er naar harte lust kon gescoord worden. Vaqn Hauwer- meiren L. (3x), Keymeulen D. (2x) en Ver- hofstadt G. waren de kanoniers met dienst. Roobyns P. nette de thuistreffer. W. Moorsel - Herzele 1-1Door deze drawn blijven beide ploegen in de Park-Gipak: 0-1 Gelijkopgaande wedstrijd waar een punten deling rechtvaardig zou geweest zijn, maar Haerens M. zorgde in de allerlaatste minuut voor de winst van de bezoekers. En tot slot moest een moedig Adelaars het onderspit delven tegen het bezoekende Sunset. Ver beiren M., Navarro J. en Cornand C. zetten de Adelaars doelman op het verkeerde been. De Neys nam zijn overbuur te grazen. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg mag Rode Roos zich nu reeds tronen als de nieuwe kampioen van de zondagafdeling Voetbal. Voor de wedstrijd SK Overmere Heikant Zele was de Kloosterlands- Van Campenhout Hans traat één grote parking. Rond het terrein zag het zwart van 't volk (mt) Liefhebbersvoetbal. Deze vedetten uit de sport-, muziek- en tv-wereld kwamen naar Grembergen om er tegen het plaatselijke Racing te spelen §vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 26