wolleybaloverzicht - heren Regelmatigheidskriterium Saint-Denisverbond Baardegem - Buggenhout «De Sportduif» Vluchtprogramma '90 Z h- De Voorpost - 23.3.1990 - 25 mmo'1 H i'wf&> msM vam MMWffl jklasse lare-VC Zele 3-0 •5,15-7,15-8) mi ontmoeting zonder geschiedenis. Bij :le zat Guy De Beer tot de derde set op de ïrvebank. Daar de receptie van de thuis- :rs niet altijd even sekuur was en daar de zoekers konden rekenen op een goed af- crkende Danny De Maesschalck beten de (ostvlamingen zich in de schenen van hun genstander vast in de beginfase van elke t. In de eerste set zorgden de opslagen van res de Haen en de sterk aanvallende Blaha voor het verschil. Eenzelfde spelbeeld in tweede set. Bij een 124 tussenstand kon t Maesschalck zijn ploeg met gesprongen slagen nog even overeind houden. Roese- re had maar liefst tien setballen nodig om t klusje te klaren. Zele slaagde er evenmin te skoren zodat de kloof steeds even groot eef. Het rustige meesterschap van de ndskampioenen volstond ook in de derde De bij Zele ingekomen Guy De Beer jrgde voor wat weerwerk maar Zele kon wit ernstig dreigen. I. Londerzeel - VC Kemzeke 3-0 5-13,15-11,15-4) lijkbaar liggen de topwedstrijden Kemzeke iet. Na de zware afgang op Nieuwkerken westen ze op Moorhoek Londerzeel ook cn 3-0 nederlaag slikken. Ook al kunnen de lostvlamingen verzachtende omstandighe- sn inroepen. Zo werd Mare Heirbaut van :n speciaal verband voorzien en met een ispuiting speelklaar gemaakt. Zo raakte ok Alain Thielen tijdens de wedstrijd ge- wetst en tevens kon Toine Speleman zijn inkt ie van coach niet waarnemen wegens rerkzaamheden.In de eerste set kende lemzeke wel een goede start. Het liep vrij lot uit maar Londerzeel kwam terug tot 6-6 n de thuisspelers stoven de bezoekers in een neltreintempo'voorbij (10-7). De waaslan- lers slaagden er niet meer in de achterstand goed te maken. In de tweede set bood Kem zeke nog aardig weerwerk maar tijdens de derde set gingen ze volledig door de knieën. De gekwetste Heirbaut en de afwezigheid van de Kemzeekse spelverdeler tijdens de laatste wedstrijd zou wel eens de tweede plaats aan Kemzeke kunnen kosten. Eerste provinciale Beveren-Rapid StNiklaas 2-3 Tijdens de eerste twee sets lukte alles bij de thuisploeg en de lokale ploeg kende veel meeval. Al vrij vlug en heel vlot kon Beveren dan ook een 2-0 voorsprong in de setstanden nemen. Vanaf de derde set was er een omge keerd beeld. Al even vlug wezen de bordjes een 2-2 in de sets aan. In de tie-break kon Rapid met een 7-8 voorsprong van kamp wisselen. De Klassjes liepen verder uit en bij 8-12 herpakte Beveren zich en kwam 12-12 langszij. De thuisploeg zondigde dan op nieuw aan een teveel aan persoonlijke fou ten. Rapid maakte hiervan gretig gebruik om een zeer belangrijke zege op zak te steken. Vivok Kruibeke-Denderwindeke 3-0 (15-8,15-12,15-10) Kruibeke speelde één van zijn betere wed strijden en daarvan werden de bezoekers het slachtoffer. In de drie sets werden de gasthe ren telkens op een achterstand geplaatst en de bezoekers slaagden er niet in deze achter stand nog weg te werken. Driemaal geraakte Vivok respektievelijk 7-1,10-7 en 8-2 voor. Asterix Kieldrecht-Wondelgem 2-3 Deze ontmoeting was heel belangrijk voor de tweede plaats. De bezoekers behaalden een belangrijke en overwachte zege. Nadat Kieldrecht vrij gemakkelijk 2-0 voorkwam in de sets leek de thuisploeg tijdens de derde set op weg naar een vlotte zege bij een 10-6 voorsprong. Van dan af liep het bij de gren- sploeg volledig mis. Hiervan profiteerde Wondelgem om een onverwachte winst te behalen. Tweede provinciale A Meerbeke - Kangoeroes Aalst 2-3 (15-12,7-15,15-8,7-15,6-15) Voor deze ontmoeting kon Kangoeroes niet over al hun spelers beschikken. De Aalsterse ploeg diende dan ook voor de reservewed strijd forfait te geven en dit wegens allerlei kwetsures en ziektes. De hoofdwedstrijd werd een spannende bedoening te Meerbe ke. In de eerste sets werden de bezoekers op een 11-0 achterstand geplaatst. Aalst kon nog terugkomen maar miste in de laatste spurt de bocht om toch nog over de tegenstander heen te gaan. De tweede set ging naar Aalst, die resoluut de leiding in handen nam bij 7-8 om die nooit meer uit handen te geven. Zelfs de derde set was voor rekening van Kangoe roes. De gasten namen met een groot gemak de leiding en via 1-7,1-10 werd het 7-15. Ieder een in de zaal was er van overtuigd dat Kan goeroes nu op een 1-3 zege afstevende. Maar Meerbeke gaf zich nog niet gewonnen want ze hervonden hun tweede adem en ze maak ten het Kangoeroes vrij lastig. De gasten konden nooit doordrukken en gingen de boot in met 15-8. De vijfde en beslissende set moest uitsluitsel geven. Kangoeroes, vastbe sloten in tweede provinciale te blijven, gaf nu geen enkele gelegenheid aan de tegenstan der. Slechts één punt kon Meerbeke skoren en de overige vijf kregen ze van Kangoeroes ten geschenke door foute opslagen, zodat Aalst overtuigend de laatste set kon winnen. De volgende wedstrijd grijpt plaats op Zotte- gem en dit is geen gemakkelijke verplaatsing. Derde divisie Nivok Nieuwkerken-Blaasveld 3-0 (15-8,15-8,15-10) Nieuwkerken deed met deze 3-0'zege een gouden zaak en zeker daar Kemzeke een dag eerder een 3-0 nederlaag opliep in Londer zeel, zodat Nivok de titel nog maar voor het grijpen heeft. Bij winst van twee wedstrijden van de nog resterende drie, kan het feest beginnen. Tegen Kapelle-op-den-Bos wil de klub de titel vieren. De Waaslanders konden toch een beroep doen op Guido Van de Sande die grondig werd ingetaped voor de wedstrijd. In de openingsset kon Nieuwker ken via 4-1 tot 8-1 uitlopen. De thuisspelers dolden met hun tegenstander en daar was spelverdeler Jos Muyldermans verantwoor- Volleybal. Blauwe Hoek Hamme won met 3-0 tegen Sint-Amandsberg (vh) delijk voor. Hij speelde zijn aanvallers oor deelkundig uit zodat de bezoekers niet tijdig hun blok konden plaatsen. Bij 11-2 mocht Philip Van Hees in komen in de plaats van Ronny Janssens. Het draaide goed bij de gastheren en hun geleverde volleybal was een streling voor het oog. Zelfde scenario in de tweede set. De bezoekende coach trachtte met spelerswisselingen het spel van Nieuw kerken te torpederen. In plaats van vaart in zijn ploeg te brengen, verzwakte hij telkens het team. De gastheren konden opnieuw via 6-2 tot 13-2 uitlopen. Ondertussen was Ste ven Heirweg Philip Van Hees komen vervan gen. Deze student die weinig kan trainen wegens zijn studies, is zich aan het opwerken tot een waardige basisspeler. Blaasveld kon nog wel terugkomen tot 13-6 en bij 14-8 moes ten ze het begeven. Tijdens de derde set bleef een 6-2 score heel lang op het bord en dit was te wijten aan het feit dat de thuisspelers even de koncentratie lieten varen. Zelfs Blaasveld slaagde er niet in punten te skoren en bij een time-out kon Nieuwkerken hard uithalen na een 12-9 tus senstand. Bij de eerste matchbal was het meteen raak. Het lokale team draaide goed en de euforie kon niet op. Zelfs invaller Eugeen Van den Eynde die tijdens elke set Guido Van de Sande verving in de receptie kan terugblikken op een goede prestatie. De eerstvolgende wedstrijd is tegen gebuur Mel- sele. In normale omstandigheden kan dit geen gevaar opleveren maar in een derby is alles mogelijk. Derde provinciale Kangoeroes Aalst-Ronse 2-3 (10-15,10-1546-14,15-10,11-15) De dames van Kangoeroes veriie zen hun derde wedstrijd van het seizoen en ditmaal kon Aalst het in eigen zaal niet waarmaken tegen de Killerploeg uit Ronse. Reeds in de eerste twee sets rolden de bezoek sters als een pletwals over de thuis ploeg heen. Het werd tweemaal 10- 15. Aalst kon geen ernstig weerwerk bieden tegen Pletwals Ronse. Nochtans bleven de gastvrouwen in hu nkansen geloven want in de der de set slaagden ze erin heel nipt de deelzege naar zich toe te trekken. De vierde set ging ook naar Kan goeroes. De thuisspeelsters sche nen hun goede draai gevonden te hebben. In zeventien minuten en vokaal gesteund door hun talrijk opgekomen supporters kon het 15- 10 winnen. De vijfde set moest uit sluitsel brengen. Tot bij de kamp wisseling kon Aalst aanklampen (7-8). Na de terreinwissel moesten de Kangoeroedames hun tegen stander laten gaan. Ronse won nog vrij makkelijk dc laatste set. De -re servewedstrijd werd door Aalst met 3-0 gewonnen en dit met overtuig ende 15-0,15-12 en 15-9. De volgen de wedstrijd dient zich aan als een topper.'Aalst moet op verplaatsing bij leider Buggenhout en dit op za terdag 24 maart. DUIVENSPORT KAATSEN Het Saint-Denisverbond Baardegem - Buggenhout richt voor het seizoen 1990 een regelmatigheidskriterium in, aangeboden aan alle liefhebbers wonende in de vluchtom trek. De volgende fusiegemeenten maken er deel van uit. Groot-Aalst, Buggenhout, Lebbeke, Groot-Dendermonde, Wichelen, Berlare, Zele, Hamme, Bornem, St- Amands, Puurs, Londerzeel, Willebroek, Kapelle o/d Bos, Merchtem, Meise, Opwijk, Asse, Ternat, Roosdaal, Hekelgem, Liedekerke, Denderleeuw, Ninove, Haaltert, Herzele, Erpe-Mere, St-Lievens-Houtem, Lede en alle gemeenten binnen deze om trek. Pryzen Eerste prijs 10.000 fr. trofee Tweede prijs 7.000 fr. torfee Derde prijs 4.000 fr. trofee Vierde prijs 3.000 fr. Vijfde prijs 2.000 fr. Zesde tot tiende 1.500 fr. x5 Elfde tot vijftiende 1.000 x 5. Verder 500 fr. aan elk geklasseerd liefhebber. Inschrijven aan 300 fr. tot 31/5/90 (eventueel gewonnen punten voor de inschrijving tellen mee). Minimum 500 fr. terug. Men kan punten behalen op alle vluchten vanaf 22/4/90 tot 26/8/90 met oude, jaarse en jonge met de eerste afgegeven drie punten. Tweede afgegegeven twee punten. Derde afgegeven één punt. Elke liefhebber die drie duiven in dezelfde categorie tekent, eventueel zonder een prijs te winnen. Krijgt één punt bij; per vlucht kunnen dus maximaal 14. En vanaf de jonge duiven vluchten 21 punten behaald worden. Om in aanmerking te komen voor een geldprijs dient de liefhebber minstens aan 12 vluchten met drie duiven deel te nemen, dubbelingen worden toegelaten. Het bestuur zal niet voorzien gevallen naar best vermogen oplos sen, de prijzen en trofees worden uitgereikt op de kampioenendag ingericht door het verbond. Het bestuur hoopt op talrijke inschrijvingen voor dit kriterium en wenst alle liefhebbers een succesvol duivenseizoen 1990. Verbondindeling Volgende twee maatschappijen vormen dit St-Denisverbond: Rap Zijn Wint, Hoogst raat 86 Baardegem en Den Belg, Varentstraat 2, Buggenhout. Inkorving op zaterdag. Te Baardegem van 14 u. tot 17 u. (idem Noyon). Te Buggenhout van 12 u. tot 15 u. (Noyon van 17 u. tot 17 u.) Vergezeller is Lathouwers, Wolvertem. DA Kaatsen. De kaatsploeg van Baardegem (da) Kunstgalerij Branzini aan de Forten- Op 3, 4 en 5 augustus heeft de eerste straat 111 te Waasmunster orgam- Belgian Historie Rally plaats voor old- zeert van 23 maart tot 1 mei een ten- timers. De proeven hebben plaats op toonstelling "landschappen". Open het circuit van Zolder en meerdere p zaterdag zondag, maandag en plaatsen in de provincies Limburg en linsdag van 14.00 tot 19.00 uur. Brabant. Volleybal. De ploeg van V.K. Erembodegem (da) Votieybal.VK Erembodegem - Osiris Denderleeuw (da) Quiévrain: iedere zondag vanaf 18/3 tot 30/ 9/1990. Jonge duiven vanaf 0/5 tot 30/9/1990. Inkorving elke zaterdag vanaf 19 uur tot 22 uur. Los de zondag om 8 uur. Jonge 8.20 uur. Noyon: iedere zondag vanaf 15/4 tot 29/7/90, oude en jaarlingen. Jonge vanaf 27/5 tot 9/9/ 90. Inkorving van 15 u. tot 17.30 u. Los elke zondag om zeven uur en jonge om 7.20 u. Leervluchten Lessen iedere zaterdag vanaf 17/3. Inkorving van acht uur tot 10.30 u. Los 12.40 u. Iedere dinsdag vanaf drie april. Inkorving telkens de maandag tot 21 uur. Los acht uur. Quiévrain vanaf donderdag 5 april. Inkorving elke woensdag tot 21 uur. Los acht uur. Onkosten Quiévrain 15 fr. Lakduiven 10 fr. Voor de leden zeven frank. Noyon 20 fr. Lakduiven 15 fr. Voor de leden 12 fr. Constateur 25 fr. Tweede 20 fr. Huurgeld voor gans het sei- zoengebruik 350 fr. Uitslag vijftien frank. Kampioenschappen Algemeen kampioen en Noyon samen met het meeste prijzen. Kampioen Noyon: meest prijzen oude jaarlingen, jonge samen. Quié vrain meest prijzen oude, jaarlingen en jonge samen. Meeste prijzen Noyon oude - meest prijzen Quiévrain oude. Meest prijzen Noyon jaarlineen. Meest Driizen Quiévrain jaarlingen, meest prijzen Noyon jonge. Meest prijzen Quiévrain jonge 1+2. Quié vrain of Noyon-Oude. 1+2 Quiévrain of Noyon jaarlingen. 1+2 Quiévrain of Noyon jonge. Eerste afgegeven Quiévrain of Noyon zowel voor oude, jaarlingen en jonge; Dit mogen verschillende ringen zijn. Asduif Quiévrain of Noyon zowel voor oude, jaar lingen en jonge. Dit is steeds dezelfde ring. Dubbelingen tellen mee, zowel bij jaarse als oude duiven. Iedere liefhebber kan maar, één kampioen schap winnen. Om in aanmerking te komen voor het kampioenschap moet men lid zijn voor 20 mei. De liefhebbers die hun hoklijst binnen brengen vanaf de eerste vlucht. Om de eindigen op de sluitingsvlucht. De prijzen worden bijgehouden door de maatschappij zelf. Vluchtomtrek Groot Erpe-Mere, Zonnegem, Papegem, Impe, Wanzele, Lede, Hofstade, Aalst, Nieuwekerken, Haaltert, Kerksken en Hel- dergem. De kampioenen viering heeft plaats op zon dag 25 november. DA Volleybal. Osiris Denderleeuw (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27