H.K. Waasmunster als nummer één naar de play-offs Met J. Van Hille in het doel! Robuco nekt leider Brasschaat Squadra wint in Helchteren Nooit in moeilijkheden Duffel zwakker dan verwacht Naar interessante halve finales Bekertelegram Handbalkalender 28 - 23.3.1990 - De Voorpost HANDBAL Provinciaal Robuco Buggenhout 2 - D.B. Zwijnaarde 2:19-24 Een wedstrijd die lange tijd alle kanten uit kon. Met treffers van De Vuyst, Knopfen- maeker en Van den Stock hield Robuco lange tijd gelijke tred. Via 6-6 na 17 werd de rust bereikt met een 10-11 stand en ook na 44' was er nog geen beslissing gevallen (16-17). Tijdens de laatste 10' moest Robuco dan toch buigen voor het snelle Zwijnaarde dat nog een 19-24 score op het bord bracht. Robuco Buggenhout: Van Sinnay, De Vuyst 6, Knop- fenmaeker 3, Segers 1, Van den Stock 4, Ch. Van Eyck 1, J. Van Eyck, Van den Berghe 1, Verbestel, P. Mannaert 3. Temse - HBC Dendermonde 2:23-23 Temse, zonder fanion-doelman M. Van Buy- ten, heeft meer gedaan dan zich verdedigd tegen een Dendermonde dat beroep moest doen op enkele spelers uit 4e afdeling om het team te vervolledigen. Zo vonden wij in de Dendermondse samenstelling namen terug als De Mayer, De Smedt, Merckx e.a., en toch slaagde Temse erin lange tijd de indruk te geven het te zullen halen. Dendermonde kwam wel het best uit de startblokken langs Van Renterghem (1-3) maar via 6-6 werd het 13-13 aan de rust. In het tweede wedstrijdge deelte werd Dendermonde vrijwel bestendig op achtervolgen aangewezen. Een snel Tem se leidde met 21-19 na 45' en minder dan 10' voor het einde leidde een verrassend Temse zowaar met 23-20. Het eindoffensief van de bezoekers was hevig en enkele balverliezen van Temse lieten HBC toe nog in extremis een gelijkspel af te dwingen langs Verhelst. Temse: D. Buytaert, De Ryck, Heirbaut 1, Milliau 7, De Clerck 5, Van Hoyweghen 2, Baeck 2, P. Buvtaert 3, Lyssens, E. Buytaert 3. HBC Dendermonde: Claessens, De Smedt 7, De Mayer 7, Van Renterghem 5, Merckx, Van Beveren 1, Van Geel, Raemdonck, Bo- gaert, Verhelst 3. Brabo Denderbelle 2 - Merchtem 2 Brabo nam een overweldigende start en met treffers van Van den Steen en D. Van Goe- them leek de wedstrijd al na 23' beslecht (9-4). Maar overmoedig geworden door deze riante voorsprong ging Brabo zijn defensie verwaarlozen en Merchtem naderde in de laatste 7' van de eerste helft nog tot 9-8. Meteen was het wedstrijdbeeld volledig ge wijzigd en via 10-10 na 33' werd Brabo op een 12-14 achterstand geplaatst. In het laatste kwartier viel alles dan terug in de goede plooi bij de thuisploeg en het werd 19-17 zodat de zege van Denderbelle dan toch niet meer in het gedrang kwam. Brabo Denderbelle: Uyt- tersprot, Van den Steen 4, Guns, Robbrecht, Ottoy 1, Van Goethem 5, Dan. Van Goethem 2, De Cock 4, R. Van Keer 1, Van der Poten 2. 2e Afdelig Helchteren - Squadra Lebbeke: 14-15 Voor wie er nog mocht aan twijfelen, in Helchteren bewees Squadra Lebbeke echt tot de toonaangevers te behoren van 2e afde ling. Trainer-coach D'Hanis vindt het dan ook bijzonder jammer dat er deze kompetitie al 4 punten werden gemist, Kortrijk en Gent, die Lebbeke op een logische tweede plaats hadden gebracht. In elk geval, zondag in Limburg liet Squadra zich weer van zijn beste zijde zien. Na een kwartier leidde Squadra met 2-5 maar dan viel het toch wel stil. Een beetje overmoedig door de sterke start werd de defensie enigszins onoplettend en als men dan nog onzuiver ging afwerken kon de thuis ploeg verrassend gelijkstellen aan de rust (7-7). D'Hanis ging dan zijn speelsters met nieuwe opdrachten in de tweede helft sturen en o.a. langs Steppé leidde Squadra met 10-12 na 45'. Het bleef 12-14 tot 8' voor het einde maar dan leek het opnieuw fout te zullen gaan. H. Van Boven kon echter haar ploeg opnieuw op gang krijgen maar toch stonden de ploegen opnieuw gelijk 3' voor het einde. Het was Guns die in de laatste minuut met haar zesde treffer de Squadra zege veilig stelde. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyze, Bijl 3, Guns 6, Steppé 2, Van Hove, Van Boven 2, Van den Broeck, Huygens, Bosteels 2. Handbal. E.V. Aalst - Kapleka 18-18. Een vrijworp in de allerlaatste minm P.Gent-Brabo Denderbelle 20-24 Brabo Denderbelle, voortreffelijk geleid door gelegenheidscoach E. Van Den Ab- beel, is nooit echt bedreigd geweest door Gent. Bij Denderbelle ontbrak nochtans K Van Der Jeught, een basispion, maar een schietgrage E. Van Keer, gesteund door een collectief spelend geheel overbrugde deze handicap met tien treffers. Brabo nam dan ook onmiddellijk het initiatief en via 4-7 na 14' en 8-10 na 23' leidde Denderbelle aan de rust met 8-13. In het begin van de tweede heB kon de thuisploeg even naderen tot op twe doelpunten, 14-16 na 43', maar in een fon ruk ging het dan naar 15-20,10' voor het eind en via 17-24 werd de 20-24 eindstand bereik! Brabo: Van Rossem, B.Walraevens 3, Walraevens 2, De Smedt 5, Vermeir3, E.Va Keer 10, Van Den Abbeel, D.Van Goethet 1, De Cock, Dan.Van Goethem. E VI Handbal. Waasmunster - Tongeren 24-20. Roels brak geregeld door de Tongerse verdediging (vh) 3e Afdeling Duffel - R.B. Dendermonde: 7-17 vond E. Van Geel dat het ogenblik daar was Dendermonde had heel wat meer tegen- om f"'01 speelgelegenheid te geven aan de stand van Duffel verwacht dan zaterdag het bankzitters. Duffel kon hierdoor nog enigs- geval was. De ploeg - geleid door E. Van zins de schade beperken maar een 7-17 eind- Geel die de in Denemarken vertoevende stand afficheert voldoende het niveauver- L. Krogstrup verving - moest zelfs niet door- sehil tussen beide ploegen. R.B. Dendermon- drukken om een duidelijke 7-17 overwinning de: Van Hove, Buyl 5, Verlackt 1, Heirman 1, te behalen. Reeds na 10' leidde Ros Beiaard Hofman, Bogaert 4, Sinai 1, De Man 3, Broo- met 2-5 en o.a. langs De Man werd via 3-8 de thaers 2, De Pauw. rust bereikt met een 4-10 voorsprong. Na 40' EVA leidde Dendermonde zelfs met 4-13 en dan 3e Afdeling Handbal. Waasmunster (vh) Tongeren 24-20. Iedereen kijkt hoe Borgers scoort Handbal. Waasmunster - Borgers (vh) Tongeren 24-20. Opnieuw een mooie treffer v I.T.B. Lokeren-Izegem 25-21 ITB Lokeren speelde tegen Izegem een van zijn betere wedstrijden. Wellicht was de ploeg nog meer dan anders gemotiveerd om de verdediging dicht te houden omdat zijn beseften dat gelegenheidsdoelman J. Van Hille deze steun nodig had. Doelman Van Vaerenbergh was inderdaad niet beschik baar en aangezien doublure Quisquater zijn kat stuurde, moest veldspeler Van Hille deze taak opknappen. Tot veler verbazing deed hij dat bijzonder goed en meteen stimuleerde dit de ploegmaats om er sterk tegnaan te gaan. Ook het feit dat J. De Pauw ontbrak, opnieuw met rugklachten, kon Lokeren niet remmen en gedurende de ganse wedstrijd slaagde Izegem er niet in de leiding in han den te krijgen. Via 5-4 na 10' en 9-8 na 21' leidde Lokeren met 12-10 aan de rust. Onmiddellijk na de rust kende de thuisploeg dan een dolle tien minuten qn aan 100% afwerkende werd een beslissende 18-12 kloof geslagen. Meteen gaf Lokeren het wedstrijd- gebeuren niet meer uit handen en het was slechts bij een 24-15 stand, minder dan 10' voor het einde, dat de wedstrijdconcentratie op een laag pitje ging branden. Coach Prin- cen liet ruim speelgelegenheid aan zijn bank zitters waardoor Izegem de 25-21 eindcijfers op het bord kreeg. ITB Lokeren: De Neef, Van Hille, Bock- landt 7, Verguit 2, Van Cauwenberghe 4, De Smet 5, Verhofstadt 6, D'Hanis, Van Den Berghe 1, Zaman. Reserven: ITB Lokeren-Izegem 16-16 Erg goede wedstrijd van beide ploegen die op een logisch gelijkspel eindigde. Via 5-4 na 14' werd de rust bereikt met een 8-7 stand en via 13-12 na 36' werde de 16-16 eindstand ITB Lokeren: De Neef, Jamei, Van Den Bossche 1, Van Den Berghe 6, Van Driessche 4, Zaman 4, D'Hanis, Vermeiren L Beker van Oost-Vlaanderen In de Beker van Oost-Vlaanderen zijn de schiftingen achter de rug. In reeks 1 plaatsten ITB Lokeren en Ajax Lebbeke zich voor de kruisfinales en in reeks 2 eindigde HK Waasmunster eerste vóór EV Aalst. Meteen staan er veelbelovende halve-finale-wedstrijden op het programma. Inderdaad, het wordt EV Aalst-ITB Lokeren en Ajax Lebbeke-HK Waasmunster, twee wedstrijden die de handballiefhebber niet onberoerd laten. De wedstrijd Ajax Lebbeke-HK Waasmunster wordt mogelijks nu zondagavond betwist en ook EV Aaist-ITB Lokeren moet gespeeld zijn vóór 2 april. De finale wordt gespeeld op zaterdag 5 mei in de sporthal van Tielrode, samen met de damesfinale tussen Robuco Buggenhout en Squadra Fem. Lebbeke. ITB Lokeren - Brabo Denderbelle: 32-21 Denderbelle dat o.a. zonder P. De Smedt en P. Vermeir in Lokeren aantrad ging verrassend sterk uit de startblokken. De 0-3 voorgift werd uitgebouwd tot 1-7 en na een kwartier keek een loom Lokeren op naar een 3-10 achterstand. J. Pnncen, de Lokerse coach, slaagde er dan toch in zijn spelers "wakker" te schudden en 5' voor de rust stonden de ploegen gelijk (11-11). Lokeren leidde voor het eerst net voor.de rust (13-12). In de tweede helft kon Denderbelle duidelijk het opgelegde tempo niet meer aan en via 20-13 na 38' werd het toch nog een ruime 32-21 overwinning voor de thuisploeg. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, De Neef, Bocklandt 6, Van Cauwenberghe 4, Van den Berghe 4, Van Hille 2, Wauters 2, Zaman 1, Vermeiren, De Smet 9, Verhofstadt 2, Jamei 2. Brabo Denderbelle: Van Rossem, Van Keer 1, Van den Abbeel, Walraevens 3, Van Goethem, E. Van Keer 4, Van der Jeught 5, Guns 1, De Cock 1, Vinck. EVA 4e Afdeling Robuco Buggenhout-Brasschaat 23-16 Robuco-Buggenhout lijkt niet meer te stop pen. Nu zaterdag werd leider Brasschaat gewoon kansloos gelaten door een taktisch sterk en gemotiveerd Robuco en meteen na dert de ploeg van trainer Trienpont tot op één punt van de leiders. De tweede plaats die recht geeft op een testwedstrijd voor de pro motie blijft het objektief maar nu zit er zelfs meer in -zou het dan toch kunnen dat Robu co uit een verloren gewaande situatie toch nog de titel pakt?-. In elk geval zaterdag was Robuco duidelijk de baas van de gedoodverf de titelkandidaat Brasschaat en verschillen de Buggenhoutsc spelers lijken nu pas het hoogtepunt van hun vormcurve nabij, trien pont zelf "marcheert" weer zoals in zijn beste dagen en doelman Vermaesen bracht de te genstander de wanhoop nabij. Maar ook De Troch, D. Mannaert en Asaert spelen aan een hoog rendement zodat het collectief sterke Robuco van geen enkele tegenstander nog lesjes te krijgen heeft. Na de studieron de, waarin bleek dat de Robuco defensie opgewassen was voor zijn taak, zorgde het duo De Troch-Trienpont voor een 7-3 voor sprong na 18' en als D.Mannaert zijn onder- armse worp ging benutten, leidde Robuco met 11-5 aan de rust. In de tweede helft trachtte Brasschaat het tij te doen keren met alle taktische orgels open te zetten, maar Robuco, waarbij Asaert nu op het voorplan trad, hield rustig stand. Het werd 13-8 na 38' en 18-1310' voor het einde. Robuco nam geen enkel risico, brak regelmatig het door de bezoekers nagestreefde wedstrijdtempo en De Troch besloot de wedstrijd zoals hij ze begonnen was, met het scoren van een doel punt. Nu volgen er voor Robuco theoretisch minder moeilijke tegenstanders tot het be zoek van Damme. Het komt er op aan zich niet te laten verrassen. Maar coach G.Mannaert verzekerde ons dat Robuco dit seizoen niet meer verliest, dus.. Robuco: Vermaesen, G.Mannaert, Asaert 5, De Troch 6, Segers, De Donder, D.Mannaert 5, P.Mannaert, Van Nuffel L Trienpont 5. H.K. Waasmunster-Tongeren 24-20 Het is in feite onvoorstelbaar, H.K. Waas munster beëindigt de kompetitie als reeks winnaar en normaliter zou de jonge ploeg, na drie achtereenvolgende promoties, volgend seizoen in le nationale moeten spelen. Een onwaarschijnlijk play-off systeem zorgt er echter voor dat deze kampioenstitel geen toegang geeft tot 's lands hoogste reeks zodat H.K.W. nu de promotie nog moet afdwingen via een dubbele konfrontatie tegen Kapekla, de vierde gerangschikte uit de andere reeks. Meteen wordt het een loterij waarin de kan sen van H.K.W. reëel zijn maar daar komen wij volgende week op terug. Zoals verwacht werd het geen gemakkelijke opdracht tegen Tongeren. Na het 16-16 gelijkspel uit de heenmatch toonden de Limburgers zich op nieuw een sterk geheel en er was een leider als De Vliegher nodig om de jonge ploeg naar de zege te loodsen. Naar ons gevoel was er ook een belangrijke inbreng van W.Roels als afwerker en de prestatie van doelman K Van Renterghem in de tweede helft werd sterk geapprecieerd. Dat het moeilijker ging dan normaal bij H.K.W. lag ook aan het feit dat D.Luypaert niet in zijn beste dag verkeer de en ook wel gehinderd werd door een moeilijk bespeelbare bal die glibberig werd door de verf die weer van de sportvloer los komt. Was de off-day van D.Luypaert al dui delijk na de eerste minuten, W.Roels speelde een sterk eerste kwartier in aanval zodat H.K.W. leidde met 54 na 14'. Defensie klop te het echter niet zo best bij de thuisploeg zodat na 22' Tongeren nog altijd stand hield (8-8). Bij een 11-9 stand 4' voor het einde, vooral in de hand gewerkt door een hard werkende en organiserende De Vliegher zat het H.K.W. dan bepaald tegen, een open doelkans werd gemist en ook een 7-m worp kon niet worden verzilverd en uit tegenaan val werd het 11-1L Tongeren kon in de laatste minuut van de eerste helft nog een 7-m worp omzetten waardoor H.K.W. 11-12 achter kwam aan de rust. Ook in de tweede helft bleef tongeren zich een zeer stevig geheel tonen en het duurde tot de 40e minuut voor aleer W.Roels de thuisploeg opnieuw aan de leiding bracht (17-16). Toch gaf Tongeren het nog niet op en met enig meeval -de doelwor- pen van H.K. W. botsten een paar maal op het doelhout weg- bleven zij aanklampen tot 10' voor het einde (20-19). Doelman Van Ren terghem had toen zelfs twee 7-m worpen gestopt! Een krachtige W.Roels lukte in die 10 laatste minuten drie treffers en meteen was het pleit beslecht (23-19 3' voor het einde). E. De Vliegher ronde dan zijn knap pe prestatie af met een lob vanop zowat 13 m die de bezoekende doelman totaal verraste. Tongeren, dat een zeer sterke terugronde had gespeeld, werd meteen zijn derde neder laag aangesmeerd in het tweede kompetitie gedeelte. H.KWaasmunster: W.De Graeve, Van Ren terghem, Luypaert 6, Roels 9, De Bode 3, De Meerschman 1, De Qercq 1, Leunis 1, Bor gers 2, De Vliegher L W. De Groote. Beloften: H.K. Waasmunster-Tongeren 14-14 Na een belabberde eerste helft (rust 2-10) ging H.K.W. er in de tweede helft met heel wat meer gezonde agressiviteit tegenaan. Stelselmatig werd aan de achterstand ge knaagd en via 9-13 werd het 13-14 2' voor het einde. W.De Groote zorgde dan voor de gelijkmaker. H.K.W.: Maes, St.Desseaux 1, Desseaux 2 Ternest, Verhelst, W.De Groote 4, G.Loiet E.Van Mele 3, Berckmoes 1, Moestermans Thierens 1,' De Graeve 3. HANDBAL Heren 4* afdeling: zat. 24/3 te 19u45 H.B.C. Dendermonde-Brabo Denderbelle zat. 24/3 te 17u45 Olse Merksem 2-Robuco Buggenhout Provinciaal zond. 25/3 te 19u40 Gr. Bijgaarden 2-At. Temse zat. 24/3 te 17ul5 Woluwé-Brabo Denderbelle 2 zat. 24/3 te 15ul0 D.B. Zwijnaarde 2-Merchtem 2 zat. 24/3 te 18ul5 H.B.C. Dendermonde 2-Robuco Buggenhout 2 zat. 24/3 te 20ul5 Kosa Aalst-Kortnjk 2 zat. 24/3 te 16u30 Rekkem-Berlare Dames 1" nationale zat. 24/3 te 17ul5 Nopri Lebbeke-Visé 2* afdeling: zond. 25/3 te 15u30 Overpelt-Squadra Lebbeke 3* afdeling: zat. 24/3 te 18u00 Hudiko-R.B. Dendermonde. Jeugd Play-Off - V* finales Miniemen zat, 24/3 te 13u30 H.K. Waasmunster 1-Robuco zat. 24/3 te 13u30 Ajax Lebbeke-D.B. Zwijnaarde zat. 24/3 te 12u00 Eeklo-Lokeren zond. 25/3 te 14u00 Gent-H.K. Waasmunster 2 Kadetten zond. 25/3 te 15u00 Gent-Eeklo zat. 24/3 te 14u30 H.K Waasmunster-Robuco zat. 24/3 te 14u00 D.B. Zwijnaarde-Lokeren zat. 24/3 te 14u30 Ajax Lebbeke-Robuco Grembergen. Eva

De Voorpost | 1990 | | pagina 30