Halve eeuw Davidsfonds te Herdersem Naar een meer gericht woonbeleid te Aalst Drie ministers en twee parlementairen debatteren vanavond te Aalst Aalst deelt Broederlijk met Rwanda Groene Graanmarktgroep gaat door... 4 - 23.3.1990 - De Voorpost Enquête in 700 gezinnen Eerlang worden zowat 700 gezin nen op het gebied van Groot-Aalst bezocht. Bedoeling is een beter in zicht te verwerven in de woonkwali teit. Een inzicht dat steunt op objek- tieve gegevens gebaseerd op vel dwerk. Het wordt een onderzoek georganiseerd in volledige samen werking tussen Hoofd- en Provin ciaal Bestuur van de administratie voor huisvesting van de Vlaamse Gemeenschap, het stadsbestuur van Aalst en het Koördinatie komi- tee voor Welzijnsbeleid. Voor deze opdracht zetten zich te vens medewerkers in van het Vlaams Overleg Woonwagenwerk en van De Helpende Hand. De 700 te bezoeken gezinnen worden voor af verwittigd van dag en uur van het bezoek en van de bedoelingen er van. Vragen naar de momentele woonsituatie, naar de woongeschie denis, naar de graad van al dan niet tevredenheid en naar de gestelde verwachtingen, worden er gesteld. De resultaten van deze enquête zul len verwerkt worden door socioloog bij het Bestuur Woonbeleid van de Vlaamse Gemeenschap Danny Gaeys die zijn beste deskundige zorgen zal besteden aan de vruch ten van het dertienkoppige onder zoeksteam. Resultaten die als basis zullen dienen om er een gericht woonbeleid op te vestigen. Het stadsbestuur vraagt dan ook dat de bevolking in haar eigen belang dit onderzoek zou meewerken. Wie met vragen hieromtrent worstelt, kan daarmee terecht bij de Stedelij ke Dienst Welzijn en Gezin, 053/77 1111, toestel 245. Overigens kan men in Kapellestraat 8 iedere tweede woensdag van de maand tussen 14 en 16 u. terecht voor problemen no pens wonen en aanvraag van pre mies. LR Aalst. In deKeizershallen werd een hondenshow georganizeerd (a) KVN Dogshow te Aalst De reeds twaalfde show van de Kyo- nologische Vereniging Nievelkapel Meldert werd andermaal een schot in de roos. Liefst 2.000 geïnteres seerden kwamen niettegenstaande het uiterst riant lenteweertje verle den zondag in de Keizershalle, her schapen tot een heus hondenpara dijs, een kijkje nemen. Niet in het minst naar de drie totaal nog in one regionen ongekende honden: de Karabash, de Zuidrussische Ow- charka en de Octcharka van Mid den-Rusland. Het werd er een internationaal ge beuren want er waren honden uit al onze buurlanden en keurmeesters uit diezelfde landen maar tevens uit Zweden en Zwitserland. Liefst 29 keurmeesters, allen gespecialiseerd in een aantal rassen, zorgden voor de nodige selektie in de diverse rin gen tot in de late namiddag de uit verkorenen hun kans waagden in de erering die aanleiding gaf tot het toekennen van de titels Hopkeizer en Hopkeizerin. Hopprins of -prin ses werd toegekend aan de winnaars in de jeugdklas van de verschillende rassen, reuen en teven. Hetzelfde werd het geval met de titels Hopko- ning en -Hopkoningin. De Keizerlijke titels waren echter uniek en slechts toegekend aan één reu en één teef van de 901. Van 's morgens vroeg waren ze naar Aalst gekomen. Vanuit alle Vlaam se maar ook Waalse gewesten maar tevens heel wat uit Luxemburg, Duitsland, Noord-Frankrijk en vooral uit Nederland. De ganse dag werden de honden en hondjes die nog niet aan keuring toe waren geweest gewassen, gekamd en verzorgd, wellicht beter dan een baby. Bijhet bestuur ook Baro Jules Cop- pens d'Eeckenbrugge die een prijs schonk aan de beste jachthond. On der de aanwezigen o.m. de vroegere TV-omroepster Nora Snijers en de huidige vedette Margriet Hermans die er zich een bulldog kwam aan schaffen en dan ook de prijzen aan de winnaars uitreikte. De titel van Hopkeizer ging naar Iranice van Rovika, een bouvier van Moorselaar D. Moens uit de Bre- destraat 11a. Die van Hopkeizerin ging naar de zwarte dwergschnau- zer Mini van de Havenstad van C. De Meulenaer, Vloeyenbergstraat 6, te Schilde. LH Vandaag vrijdag 23 maart kan U in de feestzaal van het stadhuis te 20 u. een eerder ongewoon debat meemaken. Vijf politici van divers pluimage voeren er een debat over een aktueel probleem: "De toekomst van de Openbare Diensten", een heet hangijzer waaromtrent BRT-joumalist Guy Polspoel vooraanstaande politici aan de tand voelt. Voor de SP is dat minister Louis Tobback, voor de christelijke zuil minister R. Langendries, voor de PW ex-minister Herman De Croo, voor de VU senator Van Hooiland en voor Agalev volksvertegenwoordiger J. Geysels. Voor zijn centen vraagt de belas tingbetaler vlotte, goed funktione- rende openbare dienstverlening. De overheid moet zich dan ook terdege inspannen om deze uitda ging waar te maken. Over "hoe het moet" en "hoeveel het mag kosten" lopen de meningen echter wagewijd uit elkaar. De openbare sektor staat bloot aan heel wat kritiek. Instellingen en ambtenaren worden op de korrel genomen. Staatsdiensten krijgen vanuit de publieke opinie vaak een negatief imago aangemeten. Het la bel van de onkunde of onverschillig heid valt hen vaak ten deel. Vragen Moet daarin verandering komen? Wordt de openbare dienstverlening te duur, zelfs onbetaalbaar? Heb ben federaliseringen kommunauta- risering een mammoetadminlstra- tie op de been gebracht die boven dien werkt zonder afgelijnde be voegdheden? Is bovenop de publie ke sektor overbemand? Is onze ma gistratuur totaal verouderd en biedt ze nog de nodige waarborgen? Is de demokratisering van het onderwijs voldoende doorgedrongen tot in het hoger onderwijs? Ligt de oplossing van dergelijke problemen of in privatisering of in overheidsbedrijven met beheerse- konomie? Allemaal vragen die op deze avond georganiseerd door de Vlaamse Vriendenkring van het Socialistisch Postpersoneel zullen worden aan gekaart en behandeld. Kan een aangepast rechtsstatuut zowel van de administratie als van de ambtenaren zelf leiden naar een valabele oplossing? Welke is de goede verhouding tussen adminis tratie en overheid? Moeten de werkingskosten van de openbare sektor al dan niet verminderd wor den? In hoeverre zijn financiële tus senkomsten voor openbare instel lingen en dienstverleningen nog ge wettigd? Is de kontrole van de rege ring op de uitgaven wel voldoende sluitend? En is politisering van het openbaar ambt dé oorzaak van een minder goede werking van de pu blieke sektor? Duidelijk wordt een onderhande ling op lange termijn een noodzaak niet in het minst in het zicht van Europa 1992. Welke kant moet het daarbij op voor de openbare sek tor? Zo de visie van de diverse politici over deze duidelijk hete hangijzers U interesseert is U vanavond in de feestzaal van het stadhuis welkom. Een buitenkansje! LH Met een ontvangst in het oud-gemeentehuis door het Aalstgers stadsbe- s.j. verzorgde pastoor Herman Bos- stuur, een plechtige eucharistieviering met homilie door eerwaarde heer teels zelf de homilie. Duidelijk een pastoor Herman Bosteels, een receptie in het parochiaal centrum, een kolfje naar zijn hand. En voor muzi- feestmaal met toespraak door een DF-afgevaardigde en een door Georges kale en vokale opluistering was an- Best geanimeerde feestavond vierde de Herdersemse Davidsfondsafdeling dermaal het Koninklijk Gemengd verleden zaterdag onder een stralende lentezon haar 50-jarig bestaan. Parochiaal Zangkoor o.l.v. Jef Cop- Halve eeuw werking Hugo Bogaert een mooie litho van °S Paraat' In 1939 gesticht op initiatief van het 'Denderland'. De jubilarissen Pastoor Bosteels stelde dat het DF E.H. Denis Beeckman en gegroeid zelf werden voor hun trouw en inzet meer is dan een firma die boeken uit 'de studiekring' waren er tal van vereerd met een huldemédaille van bedeelt. Het is een vereniging die kulturele aktiviteiten in het dorp het ministerie Van kuituur Hector mensen schaart die de christelijk- der Meiviskoppen. Een grote bloei Steenhaut kon wegens omstandig- heid en de Vlaamse eigenheid in het kende de afdeling na de viering van heden niet aanwezig zijn. De mé- vaandel voeren, het 20-jarig bestaan die resulteerde dailies gingen naar Gustaaf De Rid- in de wijding van een afdelingsvlag, der, 50 jaar op de DF-bres, onder- Een voorbeeld voor heel Vlaanderen de uitgave van het ledenblad 'De voorzitter Gustaaf Lambrecht (40 Sekretaris-generaal Norbert Meiviskop', de organisatie van een j.) en 'met het DF getrouwd', Jozef D'Hulst stelde de afdeling Herder- gouwdag en het oprichten van de Vermoesen (30 j.), oud-burgemees- sem als model voor heel Vlaande- Jong-Davidsfondsafdeling. Die ter Antoon Muylaert (29), Herman ren. 'Moest het aantal DF-leden zorgde voor nieuw bloed en nieuwe De Brucker (27), Frans Ponnet verhoudingsgewijs in heel Vlaande- bloei met tal van gespreksavonden, (24), Alfons Willems (ziek), Willem ren zijn als dat van Herdersem dan toneelopvoeringen, feestvergader- Willems (23), Hugo Cooman (22) had het DF 600.000 leden. Nu heeft ingen, T.D.'s enz. en Jozef Verbestel (22). het er 80.000. Norbert D'Hulst blik- Onder de grootse projekten uit die te ook in de toekomst en stelde dat periode nemen de Alfons De Cock- Driemaal ridder Vlaanderen nood blijft hebben aan viering, de verplaatsing van de oude 'Ik zal deze médaille bij de andere kuituur en behoefte aan verdieping' Sasbrug, de onthulling van het ge- zeven leggen' stelde ouderdomsde- Herdersem is trouwens de enige af denkteken van Jozef De Cock en ken en medestichter Gustaaf De deling die voor haar leden jaarlijks tentoonstellingen als'Ken uw dorp' Ridder. 'Ik was in 1939 reeds 11 jaar in een of andere abdij bezinningsda- wel een speciale plaats in. lid van het DF te Aalst. Ik voel me gen belegt. In het Europa van mor- reeds driemaal 'ridder'. In de gen zullen de 6 miljoen Vlamingen Jubileumjaar Kroonorde, in de Leopoldsorde en zich aktief moeten manifesten maar Kuituurschepen Gracienne Van als familienaam. Maar een dikke tevens open staan voor de eigen- Nieuwenborgh had woorden van fe- nek krijg ik er allerminst van'. heid van anderen, licitatie en van dank voor de bijdra- Schril kontrasterend t.o.v. zoveel ge die de afdeling heeft gebracht in ^ucnanstievienng lovende woorden was de totaal on- de kulturele ontwikkeling en in de In de parochiekerk O.L.V. Tenhe- dermaatse ontvangst die het stads verdere emancipatie van Vlaande- meiopneming volgde dan een H. bestuur geen eer aandoet. Een klein ren. De afdeling heeft zich inder- Mis in concelebratie van E.H. Pas- kamertje met schamele tafels en daad ontpopt tot mensen die het toor Herman Bosteels met superior stoelen waarbij schepen Van voortouw nemen. 230 leden op een v.h. S.M.I. E.H. Van Spaendonck Nieuwenborgh de aanwezigen bevolking van amper 2600 betekent en gewezen medepastoor te Her zowat 10% of 1 gezin op 3 of 4. dersem Michel Bekaert. In de Hoogtepunten van het jubileumjaar plaats van Pater Rector Van Looy waren alvast de organisatie van het - Nationaal Colloquiem 'Wat heeft Vlaanderen de wetenschap te bie den?' en de gewestelijke zoektocht. Trouwens aangevuld met uitstap pen naar Bokrijk, naar leper en naar Zeeuws Vlaanderen en daar enboven computerkursussen, dia voorstellingen, optreden van 't Kliekske, organisatie van de DF- kwis en van de expo 'Diamant en Antiek' en voor de kinderen het bezoek van Sint-Maarten en Zwar te Piet en van Poppenkast Ajuin. De schepen benadrukte het christe lijk ideaal dat de Davidsfondsen be zielt wars van enggeestigheid en on verdraagzaamheid. Jubilarissen Twee stichtende leden zijn nog in Aalst. Herman Slagmulders en Dirk Bouters verzorgden een aperitiefkoncerti leven: Gustaaf De Ridder en Hec- de Royal Astrid (a) tor Steenhaut. In aanwezigheid van volksvertegen woordiger Jan Caudron en gemeen teraadsleden Paul Stockman en Ed dy Cockuyt en van sekretaris-gene raal van het Davidsfonds Norbert D'Hulst kreeg afdelingsvoorzitter moest toespreken vanuit een belen dend plaatsje. Eigenlijk potsierlijk. De Dekanale Werkgroep voor Missie en Ontwikkelingssamenwer king spitst de vastenaktie Broederlijk Delen dit jaar toe op Rwanda, het Afrikaans land dat op de ranglijst van de armste manden de veertiende plaats inneemt. In Rwanda hebben de scouts, de KAJ en de KLJ enkele jaren geleden een stout plan uitgewerkt om de werkloze jeugd in ateliers op te vangen. Dat kende reeds een groot succes, maar er waren niet genoeg ateliers om de massa werkwilligen te kunnen opvangen. Vandaar dat wij dit jaar met onze vasten deze actie willen verder helpen uitbreiden. In de Sint-Annazaal aan de Roklijstraat te Aalst ging reeds een biezondere Rwandese avond door. Die avond namelijk sprak Pauline een 21-jarige Rwandese assistente over deze projekten. Verder ging op deze avond ook iets spectaculair gebeuren door, namelijk dat twee airikaanse dansers ons kwamen inwijden in de afrikaanse dansen. Deze avond stond verder in het teken van meer buurtvriendschap, de waardering van andere culturen, het bemoedigen van jonge mensen, zodat wij door hun spontaniteit op onze beurt bemoedigd werden. Er werd verder aandacht besteed aan de inzet van de dekanale werk groep en Pauline gaf ons verder getuigenis van haar werk. Verder werd gevraagd dat de affiches van Broederlijk delen, die verspreid werden over de dekenij, voor het venster zouden worden aange bracht. Verder werd ook nog een geldelijke bijdrage gevraagd door storting op postrekening nr. 000-0000092-92 van Broederlijk Delen. LH Morgen zaterdag, startdag van kar naval, is het één jaar geleden dat de bewoners van de Graanmarkt de zwarte vlaggen uithingen. Een pro- testaktie tegen de geplande onder grondse parking. Reeds 12 maanden staan ze op de bres en dringen bij het stadsbestuur aan op een belofte van niet-uitvoering. Hun aktiviteiten liegen er aller minst om. In een notedop waren dat - vlaggen en affichenakties - sensibiliseringsvergadering van de buurt in het Vredeshuis - aanklachtbrieven met de vleet, ook aan gemeenteraadsleden af zonderlijk - steunlijsten, brieven aan minis ters en partijleiders enz... - suggereren van alternatieven na onderzoek van mogelijkheden - een Valentijn-hart voor bomen - autokaravaan naar Meldert met meer dan 40 wagens en vijgen voor Pasen - deelname aan symposium over verkeersbeleid met kleine ten toonstelling - kontakten met schoolhoofden, politieke groeperingen, jeugd- groeperingen, dekenijen, enz... - muzikale happenings voor de ge meenteraad - herinneringen aan het Stadsbe stuur wegens het uitblijven van antwoord - deelname aan oprichting Het Fo rum, die op haar brief aan het Stadsbestuur wel een antwoord ontving: de vaststelling van onze acties en de belofte tot uitnodi ging tot bespreking met de Toch kwam er nog geen enkel offi cieel antwoord, geen enkele gerust stelling... Het achterpoortje blijft duidelijk op een kier wat een aantal prominen ten, los van hun groep, ook mogen verklaren. Noodgedwongen blijft de Groene Graanmarktgroep op haar hoede tegen loerehd en dreigend gevaar. Aalst. Eerlang worden erop de Boudewijnlaan aanpassingswerken uitgevoerd I (a) Aalst. KBG vierde een ontspanningsfeest in de Volkskring (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 4