Vredon zet met "Festien" tweede decennium in Basisschool van St.-Jozefscollege deed het andermaal met "Mister Fiever" Alkuone met nog brandend aktuele «Missing Persons K.O.S.I. met 'Curiosa' in 't Apostelken 1 f, Het Vredehuis de komende weken Zo maar een avond 6 - 23.3.1990 - De Voorpost Galabal op zaterdag 31 maart Expressiegroep VREDON wat staat voor "VRije EDukatieve ONtspan- ning" is tien jaar jong want opgericht in 1980. Goed .uiteraard voor een ^stelijkjubeUaar dat "FESTIEN" werd genoemd als U begrijpt wat werd VREDON heeft heel wat in zijn mars: een cocktail van koreografie, vlaggespel, folkloristische dans en traditioneel vendelen. Kleurrijke kostumering, poëtische teksten en sfeervolle dia's zorgen voor een dy namisch en boeiend spektakel. Tra ditioneel vendelen is en blijft daar bij een onmisbaar ingrediënt van tal van stoeten, historische evokaties en openluchtmanifestaties aller hande. VREDON is dan ook een gegeerde groep die per jaar zowat 60 optre dens verzorgt in binnen- en buiten land. Momenteel zijn nog een tiental le den die erbij waren vanaf de stich ting aktief in de keurgroep. Maar uiteraard wordt gezorgd voor de toekomst en is het jongste lid mo menteel amper acht jaar. Direkteur van het KIHO en mede stichter van VREDON of Valeer Van Haver zette de verdiensten van VREDON tijdens een feestzitting in de feestzaal van het stadhuis in aanwezigheid van het stadsmagi straat in de verf en Johan Haezaert en Chris Crombeen zetten de feest zitting vokale en muzikale luister bij. Jubileumjaar Het hele jubeljaar door organiseert VREDON een aantal wervelende aktiviteiten. Ik schreef bijna "den derende" doch de huidige schuim- vorming op onze Dender zou niet passend zijn. - Op zaterdag 31 maart wordt de Sint-Annazaal aan de Roklijf- straat omgetoverd tot een exklu- sieve balzaal. Vanaf 21 u. wordt het groot publiek er verwacht in stadskledij en The Arnold D.S. Band zorgt voor ambiance en sfeer. Deelnemen kost 250 fr. - Jeugdige en zich jong voelende VREDON-aanhangers kunnen op vrijdag 6 april terecht op een eerste TEEDEE in "De Nieuwe Madeion" op de Grote Markt. Op zaterdag 21 april heeft dan voor alle leden in het klublokaal aan de Asserendries (VTI) een doorlopende voorstelling plaats voor leden, oud-leden en sympa- tisanten allerhande. Films worden er gedraaid van de tournee van de voorbije tien jaar. - Tijdens de TOPDAG zaterdag 5 mei treedt VREDON te 20 u. op in De Werf met "Vlagdans", een spetterend vlaggespektakel vol klank, licht en kleur te brengen door de VREDON-vendeliers. - In plaats van met een keurgroep een tournee door een Amerika te volbrengen opteert VREDON eerder voor een gezamenlijke tournee met allen doorheen Zuid-Frankrijk en Zwitserland met als bekroning voor groot en klein een tiendaags verblijf in het Lechtal in Tirol met een hon- derddertigkoppige groep. - VREDON heeft reeds heel wat buitenlandse optredens achter de rug. Om er maar enkele te noe men in onze buurlanden maar te vens in Spanje, Denemarken, Zweden, Polen, Griekenland, Hongarije, Bulgarije, Israël en Zuid-Afrika. En na de zomer... Op 13 oktober is er het tweede TEE DEE in "De Nieuwe Madeion"; op zaterdag 27 en zondag 28 oktober het traditioneel "EET-FESTIEN" in het VTI en ter afsluiting een top per op het koreografisch vlak: het Jubileum-FESTIENprogramma in De Werf op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 november. Een aanrader en buitenkans voor alle danslief hebbers. LH Vandaag vrijdag 23 maart te 19.30 u. en morgen zaterdag te 18 u. kan U in het Sint-Jozefscollege nog terecht voor de laatste twee opvoeringen van "Hallo, Mister Fiever". Een stuk geschreven en geregisseerd door direkteur van de basisschool Arnold Van de Perre die daarenbo ven de titelrol voor eigen rekening nam. "*t Groot College" heeft, net als an dere Jezuïetencolleges, een toneel traditie hoog te houden. Dit jaar was de beurt aan de leerlingen en leerkrachten van de basisschool om de uitdaging andermaal waar te ma ken. Ze deden het dan ook con brio. Vooraf beklemtoonde pater rektor Paul Van Looy de edukatieve waar de van toneel in het kader van de jeugdopvoeding en had woorden van appreciatie en dank voor alle medewerkers. En dat waren er vele tientallen. Het werd inderdaad een totaalspektakel met naast het ge- Aalst. de elegantie van de jonge Vredondames sproken woord ook zang o.m. door Zangkoor Ronkenburg o.l.v. Joost De Smedt met begeleidende com bo. Ook aan de typische originele dansjes en aan dekor en kostume ring werd uitzonderlijke zorg be steed. Zoals U wellicht reeds vermoedde gaat het hier allerminst om de Satur day night feaver doch eerder om de studiestress waarmee we allen wel eens in minder of meerdere mate te kampen hadden. In de begeleiden de brochure leest U trouwens des kundige kommentaar over deze ma terie door PMS-adviseur Walter van Dienderen. Mister Fiever is de tot leven ge brachte eksamenkoorts, de verper soonlijking van stress en faalangst. Fiever is koning van Luieland en tracht elk goed voornemen te smo ren. Een brandend heet hangijzer dat over een paar maanden andermaal kinderhoofden en ouderharten we ken lang beroert. In het stuk zien we op ludieke, krea- tieve wijze een aantal leerpakketten Aalst. Hello Mr Fiever werd gespeeld door de leraren en leerlingen van het Sint-Jozefscollege te Aalst (a uitgebeeld met o.m. het stokpaardje nia terug "De wereld is een schouw- Hoe het finaal allemaal afloopt, van colleges "ontleding" gebracht toneel, Elk speelt zijn rol en krijgt vertellen we U liever niet. door Mr. Grammaire, een Oud-Belgen in origineel ornaat, stond een stel inhoudsmaten en een aan tal rode balpennen die het schrap pen en doorstrepen gewoon zijn. Tussendoor de evoluerende Kop- penboer en Mister Fiever en de zoe kende student Johan De Saeger die kantjeboord kiest voor Luienland of Studieland. Voor zijn prestatie verdient de beloftevolle Johan De Saeger alleszins een oprechte felici tatie. Andermaal een geslaagd to- neelfeest op de plaats waar decan- LH Na de statutaire ledenveragdering van maandag 19 maart hebben in het vredeshuis aan de Esplanade straat 8 te Aalst nog volgende akti viteiten plaats vrijdag 23 maart Filkaf Massao Hamasaki spreekt over de Japanse mens en het boed- hisme. Aanvang om 20.00 uur. Op zaterdag 31 maartom 20.00 uur ont moeting met Dirk Callebaut. Hij heeft het onder de titel latrines over een hygiënische doorkijk op de mid deleeuwen. In de maand april is er ook heel wat te doen. van vrijdag 6 tot maandag 16 april is er een reis naar Mallnits. Op'zaterdag 21 april om 20.00 uur is er een ontmoeting met Hubert Van Wambeke. De titel van deze avond de gebeurtenissen in de lift, een visie van een beroeps. Op zaterdag 28 april om 20.00 uur begint een tentoonstelling met schilderijen van Eric Capiau en ke ramiek van Wim Mechnig. Op maandag 30 april om 20.00 uur Fil kaf. Dit keer is Ina Blanckaert te gast. Zij spreekt over Carlos Casta- neda en heeft haar voordracht "hal lucinaties of werkelijkheid" geti- A.s. vrijdag 30 maart opent Kuituur, Ontspanning, Sport en Informa tie (K.Ö.S.I.) in 't Apostelken, Apostelstraat te Mijlbeek-Aalst een unieke, éénmalige tentoonstelling te 20 u. met als gastspreker Robert Ruys, voorzitter van het Provinciaal Verbond van Heemkunde Oost- Vlaanderen. Deze tentoonstelling blijft verder toegankelijk op zaterdag 31 maart van 14 tot 20 u. en op zondag 1 april van 10 tot 13 en van 15 tot 20 u. K.O.S.I. die ieder jaar een tentoonstelling wijdt aan hobby- en vrij- etijdswerk opende nu nieuwe horizonten. Er kwam inderdaad, louter uit privé-koilckties een schitterend aanbod van curiosa, deels mu seumstukken cn deels uit de huidige samenleving verdwenen objek- ten. O.m. zijn dat oude merkwaardige fototoestellen, speelkaarten van 1700 tot op heden, maquettes van het Belfort, de O.L.V.-kerk en van molens en boten, drabattributen uit de streek allerhande, gilde kommen en kandelaars in tin, oud Vlaams koperwerk en Franse koperen potten en koffiepotten, een unieke kollektie Vlaamse scho tels, 35 stuks kristal Val Saint-Lambert, Aalsterse tinnen borden en noem maar op. Te veel om te melden. Een weelde voor het oog van de kenner. Nadere info bij Guy Ghesquiere, Brouwerijstraat 22 te 9300 Aalst. Tel. 053/21.12.12. Met het totaalspektale «Missing Persons» speelde kunstgroep Al kuone onder leiding van Oscar Van Malder in kultureel centrum De Werf in op een brandend hete pro blematiek. Treurende zuidameri- kaanse weduwen en moeders, on schuldige gijzelaars vastgehouden in het Nabije Oosten, niet terug te vinden personen in de Volksrepu bliek China, aangehoudenen in Centraal Marokko... Mensen die strijden en gedoemd zijn om te leven in onderdrukking, die moeten knielen voor de over macht, die niet of amper het vege lijf kunnen redden. Mensen die met in gehouden woede moeten wijken naar hun tragisch lot toch niet ont gaan. Het wrange probleem van «Missing Persons». Gegroeid uit de Damiaanviering en uitgebreid tot een aangrijpend ge beuren verleende de Vlaamse dans kunstenaar met internationale re- nommée Mare Bogaerts het een on- zetting onderging. Onder supervisie van Oscar Van Malder gaven ko- reografen Nicole Delvaux en Geert D'Haeens er een dramatische ge stalte aan. De strijd, tegen beter weten in toch gepaard aan de hoop op uiteindelijke bevrijding, mensen die ook vandaag nog, en niet alleen onder diktatoriale regimes voor hun overtuiging achter de tralies be landen of naar psychiatrische instel lingen worden verwezen. Mensen die verwezen worden naar «de ver- geetputten van vele eeuwen terug». Amnesty International Een diepmenselijk, ontroerend spektakel dat aansluit bij de aktie «Amnesty International» waarmee trouwens kon worden samenge werkt en die zorgde voor uit net leven gegrepen getuigenissen. amma aang jrgekc Na in het paste liederen tê hebben beluistei van zangkoor Ronkenburg uit Lech onder leiding van Joost De SmciM^ en een representatieve staaikaa van het Alkuonerépertoire te he 73.31 ben gesmaakt volgde na de pau; «Missing Persons» dat ons konfro - teerde met gevangenissen, prikkc draad, woestijnen en gebrek aan meest elementaire behoeften. Rini Ontroerend tot en met door dkabbit «Killing Fields», de geweldplegii yit gen van doodseskaders en «D01 7397 cry Argentina», de indrukwekkenr solodans, het gevecht tussen wit zwart, tussen goed en kwaad en di alles gebracht in poëtische tekste en stoelend op aangrijpende mi ziek. dngtti «Creoolse Mis» In de vorm van een gewone misvL,- ring met Kyrie, Gloria, Credo" Sanctus en Agnus Dei beleven w de vrolijkheid van het Creoolse vol die echter tenietgedaan werd doo de bezetten die het platsloeg el monddood maakte. En niettegen staande de uitdrukkelijke over macht laat het volk zich uiteindelij toch niet knechten, bidt en zii het. Het werd een wervelend spektake van danskunde, fascinerende be lichting en sfeervolle muzikale be geleiding. Een gebeuren dat blijft natrillen ei U niet meer loslaat. Hopelijk blijft de gebrachte bood schap levendig in de harten van den vele duidelijk aangesproken toe schouwers. LH K(X xijs c efloede I I54 Een ideaal tema voor een gezellig avondje uit. De parochiale vereni gingen van Onze Lieve Vrouw Mijl beek uit Aalst brengen op zaterdag 24 maart om 20.00 uur en zondag 25 maart om 19.00 uur een enige avond met toneel (de eenakter Toene mende bewolking) en zang. De twet avonden hebben plaats in de ver nieuwde parochiale zaal aan de Moorselbaan 126. Toegangskaar ten kosten 100 fr en zijn verkrijg baar bij de parochiale verenigingen K00 tel. b< tchuifi tklei sette e 100% nieuw bankb :I 054/ 3 053/ KOO diesel, radio welen val vrij. dersct Hag, s 054/3 053/ n Koe voor v km. Te n koc model voore talie - 091-67

De Voorpost | 1990 | | pagina 6