COPPENS J.P. 12 - 30.3.1990 - De Voorpost Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL. Alle formaliteiten 053/21.45.51 BEGRAFENISSEN Op palmzondag 8 maart te 14.30 u. trad] tioneel filmnamiddag van de BGJG. bin Hood uit de Walt Disney-studio's|(^f^ de gastheer. Alle kinderen krijgen eenptie leuk paasgeschenk. De winnaars van ffieren tekenwedstrijd worden er bovendien b< 'n ^ra kendgemaakt. Toegang: 50 fr. in gezin Daart zegels. Wie die niet heeft betaalt 70 fi v^)e'ei De film wordt gedraaid in zaal Volks- kring, Dorp. Medische bibliotheek O.L.V-Zie kenhuis Er is een nieuw, gecomputeriseer liter g°ecle tuur-opzoekingssysteem. Vanaf januai 1990 werd in de Medische Bibliotheek van het O.OL. Vrouwziekenhuis het nieuwe opzoekingssysteem CD-ROM MEDLINE in gebruik genomen. Tot nu toe diende U voor het opzoekt van relevante artikels beroep te doenc de Index Medicus of Current Contem - waarin de titels referenties) van an kels verzameld zijn onder bepaalde trei woorden en per auteur. Het raadplegt van de verschillende volumiina en hei overschrijven van de gevonden titels vergde echter vrij veel tijd. Sinds 1 jan. '90 kan U ditzelfde opzoe- kingswerk met behulp van de compute (CD-Rom Medline) in onze bibliothed op enkele minuten uitvoeren. U kan op zoekingen volgens een klassiek tref woord doen, maar ook volgens auteun of volgens een woord (zelfs een gedeek van een woord is mogelijk) dat ergensi de titel of in de abstract van het artikt voorkomt. Bovendien kan u verschillet de van deze opzoekingen combineren waardoor U onmiddellijk een lijst van zeer gerichte artikels bekomt. Het computerbestand bestaat uit de 3000 belangrijkste medische tijdschrif ten en dit vanaf 1985 tot heden. Bovendien wordt het systeem maand elijks up tot date gehouden voor het lopende jaar. Het aanleren van dit snel, efficiënt en gebruiksvriendelijk opzoekingspro gramma duurt slechts 15 minuten. Dc geïnteresseerden kunnen steeds tercet nit N1 in de medische Bibliotheek tijdens de Een werkdagen van 8.30 u. tot 17 u. bij men op d< Kathleen Borremans - De Beer. Demonstratie op dinsdag 3 april in de medische bibliotheek na de Eskulaap- md vergadering. CVP-kongres Morgen zaterdag 31 maart heeft te Aal ipre< in aanwezigheid van nationaal voorzit ter herman Van Rompuy het jaarlijks^ ki kongres plaats van de Vereniging van CVP-raadsleden van het arrondisse ment Aalst. Thema is «Veilig en gezonden, samen de gemeente rond», nauw aan sluitend trouwens bij de aktualiteit. De CVP dient duidelijke visies te ont- «ar wikkelen rond leefmilieu, moniliteit, kansarmoede en veiligheid. Het kongn er wil daaromtrent antwoorden suggere- een ren. Het kongres gaat van start te 9 u. in »k kulturecl centrum De Werf, Molen- 'laa straat 51. Medewerkers zijn J. Van Ee Hol velt, A. Cleymans, L. Van Rompaey, Inkc Nuyts, A. Kockx, K. Staes, H. GeeroraGroi L.D. Cort, R. Poté, J. Thys en mereketfr, p De presentatie berust bij G. Mateusei P.S.: Het arrondissementeel CVP-se- kretariaat werd overgebracht naar Aalst, Pontstraat 64. weesji Hoe 1 Op za basiss Aalst uur rijs cor olie revoi spe Verki hint ningn VZW Meld Met voedi Vern mulie Op 1 Craic Meti se we Vred Alle voor Vred op zï Te 1( Zv Duit 16 u. Zuid Kim ker Kind Belgi hij oi ki] o dev poe nels aal en, .ran in «ai ien Tot In N dag coo Anders bekeken In de Aalsterse Openbare Bibliothet InN kan U van 3 tot 11 april «Anders lx lag ken» gaan bekijken. Het betreft hier too: dermaal een projekt van «Alfabcti» O ring». Wereldwijd zijn er inderdaad i joenen volwassenen die niet of slech lezen of schrijven kunnen en daardoo Op dan ook aan de rand van de maatschap *st pij belanden. Op de expo ziet U via dagdagelijkstón voorbeelden zo uit het leven gegrepe '®ri welke onder moede hindernissen dler' analfabeet voor de voeten worden gcöa: worpen. Bezoekers worden daarcnbp"'r ven aktief bij de problematiek betrok 'eg ken via het beantwoorden van een vnjttVl genlijst. Wie op alle vragen het juiste antwoor lur geeft krijgt een gratis abonnement voo 'V de afdeling audio-visuele middelen va to de bib. De dienst «Alfabetisering» ze stelt zich tijdens dc tentoonstelling! |na riode aan de bezoekers voor. Jubilea Op 3 maart 1990 vierden de echtgeni De Smet Gustaaf en Saeys Philomel wonende te Aalst, Marktweg 20, h| diamanten bruiloft. Op 8 februari 1990 vierden de echtger ten Van der Maelen Clemens en Ms thicu Maria, wonende te Aalst. Belasting voor Dender VU-arr. Aalst eist dat dc onlangs j vraagde heffing van het Vlaams Gewi ter bescherming van de oppervlakte* teren tegen verontreiniging (600 fr. f gezin) zou gebruikt worden voor de zi vering van dc meest vervuilde rivier Vlaanderen, de Dender. Arr. voorzitt Willy Dc Saeger moet vaststellen dat belangrijkste vervuilende bedrijven ons arrondissement de lozingvoorscht ten niet respekteren en dat landelij gemeenten achteruit blijven met het Ie gen van koliektoren. Jan Caudrt vraagt sanering van landelijke bck( met kleinschalige alternatieve waterz veringstechnieken. Aalst. Het koperensemble Ariosa zorgde voor een geslaagd galakoncert in de Werf (a) Roemenië heeft nog hulp nodig Nu de groots opgevatte hulpakties zijn gevallen, blijft dc nood in Roeme enorm. De schrijnende beelden die T.V. te zien waren van de wees- en zit kenhuizen aldaar hebben de vriendes WACHTDIENSTEN DOKTERS 24-uren wachtdienst voor huisart sen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) centraal oproepnum- men 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Vanaf vrijdag 30 maart 20 u. tot en met maandag 2 april 20 uur: Dr. L. Cleemput, Bredestraat 40 Aalst. Tel. 77.33.22. Ook tijdens de weekdagen is er steeds een huisarts 24 u. op 24 u. beschikbaar. Bel hiervoor: 77.33.22. Erembodegem en Erembodegem- Terjoden Dr. Degeest, Rietstraat 53 Erembo degem. Tel. 77.99.48: zaterdag 31 maart en zondag 1 april. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te bereiken op het volgend nummer: tel. 78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Raemdonck, Grote Baan 219 Herdersem. Tel. 70.55.44: zater dag 31 maart en zondag 1 april. Nieuwerkerken Dr. P. De Smet, kerkstraat 12 Nieu werkerken. Tel. 83.11.78: zaterdag 31 maart en zondag 1 april. Apothekers van zaterdag 31 maart om 9 u. tot zaterdag 7 april om 9 uur: Vereecken Sint-Jobstraat 144 Aalst Ventyghem Nieuwstraat 7 Mere D'Haese Markt 12 Lede Vande Velde Elfdagwandstraat 24 Welle Dhondt Stationsstraat 19 Burst Tandartsen Wynant, Binnenstraat 287 Aalst. Tel. 21.57.27: zaterdag 31 maart van 14 u. tot 18 u. en zondag 1 april van *9 tot 12 u. Dierenartsen Dr. M. Van Laethem, Kantonstraat 64 Nieuwerkerken. Tel. 77.25.18 za terdag 31 maart en zondag 1 april. Verpleegkundigen E. Van Overwaelle, Langestraat 232 Aalst Tel. 77.45.99: zaterdag 31 maart en zondag 1 april. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst Galabal Ter gelegenheid van de viering van het 10-jarig bestaan organiseert expressie- groep Vredon ook een galabl morgen zaterdag 31 maart vanaf 21 u. in de Sint- Annazaal, Rokloijfstraat 4. Stadskledij. Inkom: 250 fr. Voor animatie zorgt het orkest The Arnold D.S. Band. Op vrijdag 6 april volgt dan een TD voor de jongeren in «De Nieuwe Madeion», Grote Markt. Peace In Vredeshuis, Esplanadestraat 8, op zondag 1 april van 10 tot 12 u. Busch en Gorbispel met Johan Heirman, de jeugdige waker. Stadsgepensioneerden Op dinsdag 17 april in de studio 1 van De Werf diavoorstelling te 14 u. Samen komst te 13.30 u. Bijdrage in de kosten: 50 fr. Het betreft een wereldreis naar Guinea waaraan een Aalsters lid deel nam In-te-res-sant. Leerlingenauditie In de gemeenteschool aan de Gaston De Schepperstraat te Erembodegem leer lingenauditie van de akademie voor mu ziek, ballet en toneel a.s. woensdag 4 april te 19.30 u. Vrije toegang. Karnaval op video Morgen zaterdag 31 maart te 20 u. pre sentatie van de videomontage van kar naval 1990 met Keizer Kamiel als kom- mentator. Tevens huldiging van de lau reaten van de etalagewedstrijd. Toegang gratis. Plaatsen in de schouwburg van De Werf kunnen gereserveerd worden. «Met mes en vork» Toneelgilde «'t Land van Riem» speelt «Met mes en vork», een blijspel van Alan Ayckbourn in een regie van dr. G. Versele in de theaterzaal van De Werf - 1 op zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 april telkens te 20 u. 150 fr. Studenten en seniores 100 fr. bij Luc Noël, Geraards- Aalst. De scoutsgroep Sint-Aloysius van het distrikt Dender organizeerde een geslaagd eetfestijn (a) bergsestraat 18, bus 1L Is er nog plaats voor industrie-in woonkernen? Imavo, Instituut voor Maristische Vor ming, organiseert op vrijdag 6 april te 20 u. in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 een debat over deze indringende vraag. Aan de tafel zitten schapen voor leefmi lieu en ruimtelijke ordening Dirk De Meerleer, KMO-bedrijfsleider Willy Van Mossevelde, Siegfried Van Nuffel namens Raldes, regionale aktie roep leefmilieu Dender en Schelde en na mens de werkgroep leefmilieu Aalst Luc Van Der Helst. Iedereen die zich van kort of van minder kort bij deze problematiek betrokken voelt is er van harte welkom. Belastingbetalers Uit de meest recente gegevens van het ministerie van financiën blijkt dat de belastbare inkomens van de Aalsterse aktieve bevolking als volgt op te splitsen zijn. Minder dan 250 fr.: 52% van de hande laars, 47 van de vrije beroepen, 70 van de landbouwers en 28 van de loontrekkers. Van 250.000 tot 499.999 fr.: 24% van de handelaars, 13% vrije beroepen, 26% landbouwers en 44% loontrekkers. 500.000 tot 749.999 fr: 13% van de han delaars, 9% van de vrije beroepen, 4% van de landbouwers en 15% van de loon-' trekkers. 750.000 tot 999.999 fr: 6% van de hande laars, 7% van de vrije beroepen, 0 van de landbouwers en 8% van de loontrek kers. Méér dan 1 miljoen: 5% van de hande laars, 24% van de vrije beroepen; 0% van de landbouwers en 5% van de loon trekkers. Loontrekkers betalen dus het grootste gedeelte van de opbrengst van de per sonenbelasting. Moest iedereen rijksbe lastingen betalen zoals de loontrekkers dan zou de Aalsterse stadskas vele mil joenen rijker worden en het tekort onbe staande. Tentoonstellingen - Vernissage van de tentoonstelling van beeldhouwwerken van Hekelgemnaar Alfons Van den Bossche in de Generale Bank, Nieuwstraat 20 te Aalst op vrijdag 6 april te 20 u. Inleiding door mw Lucy Vyncke - D'Hoogh^. De tentoonstelling blijft toegankelijk tot 21 april op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 16 u. Op zaterdagen van 9 tot 11 u. U kan de exposant ook bereiken in Fos- selstraat 48 te 1790 Afligem in diens ate lier. - Tot en met zondag 8 april stelt het echtpaar Herman Muys - Monique Muy- laert werken tentoon in «'t Kapittel» samen met Walter Brems. Toegankelijk, Priester Daensplein 2 tegenover de Sint-Martinuskerk op zaterdagen en zondagen van 14 tot 19 u. Van maandag tot vrijdag alleen op afspraak via 053/ 78.95.61. - Nog tot zondag 1 april stelt Anton Diez werken tentoon in 't Hof te Put- tens, Wichelsesteenweg 2022 te Lede. - In juweel- en kunstgalerie Muylaert - Hofman tentoonstelling van skulpturale keramiek nog tot morgen zaterdag 31 maart tijdens de winkeluren. Op maand agvoormiddag gesloten. - In Galerie Denise Van De Velde, Tra gel 7, tentoonstelling van «Les peintures interdites» door jean-Marie Bower tot en met 6 mei telkens van donderdag tot en met zondag van 14 tot 18 u. en na afspraak via 053/78.75.47 of 70.04.66. 140/120 fr. Meiavondfeest In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, op maandag 30 april te 20 u. meiavondfeest. Tentoonstelling van politieke cartoons van Gal, Mordus en Quirit. Toespraak door Willy Courteaux van «Regenb oog». Spreekkoor met teksten van Brecht, Cogen en Co. Orkest John Wvolley met muziek uit het begin van de jaren '70. Inkom 60 fr. Tango, passie voor hart en ziel Als U in de ban raakt van de trotse tangodans kan u de kursus Argentijnse tango volgen vanaf maandag 7 mei in netwerk, De Ridderstraat 28 begeleid door Pol Van Assche van tangowerk groep Nosotros. Acht maandagavonden vanaf 7 mei. 1600 fr. Netwerkleden beta len 1450 fr. Vooraf inschrijven is wel noodzakelijk. 053/78.89.81. C.C.O.D.-feest De Christelijke Centrale der Openbare Diensten organiseert morgen zaterdag 24 maart haar jaarlijks ledenfeest me toespraken door voorzitter Hilaire Lie- vens en ACV-verbondessekretaris Van Tittelboom, eetmaal, gezellig samenzijn en tombola, Animatie met discobar in de barkelder van 't Groen Kruisj Sint-Joris- straat 26. Aperitiefkoncert In galerie Denise Van de Velde, Tragel 7, a.s. zondag 1 april te 11 u. aperitiefkon cert door het gitarcnensemble «Trio 18» met Hilde Raeymaekers, Freddy Duffe leer en Eddy Peremans. Werk van Vivaldi, de Falla, Khatchatou- rian, Cardoso en Marcel De Jonghe. Deelnemen kost 150 fr. aperitief inbe grepen. Nieuw leven «Rijen en vrijen» kan U in zaal Kring, Dr. De Moorstraat op zaterdag 24, zon dag 25, zaterdag 31 maart en zondag 1 april telkens te 20 u. Rijden mee met Fons Vinck als chauffeur Jef De Cock, Marleen Hobbels, Edmond Wellekens, Maryine De Pelsmaeker, Hugo De Vrie- se, Roger De Cock, Erik Fauconnier, Geert De Rijcke, marie-Louise mange lschots, Christel De Meersman en Rik De Pelsmaeker. Algemene toegang: 130 fr. - 12 en 60: 100 fr. «Zwijg, Kleine» «De Collega's» brengen in het Konink lijk Technisch Atheneum (KTA) aan de ledebaan 101 in samenwerking met de rijksmiddenschool 3e «Zwijg, Kleine» in de polyvalente zaal van de instelling op 23, 24, 25, 30 en 31 maart en 1 en 2 april telkens te 20 u. Regie: Erwin Van Herreweghe 140/120 fr. Kaarten bij leerkrachten, leerlingen en op het sekretariaat van de school. weer aan de barokke pruikentijd. Zoals het onbegonnen werk is om met woorden een meesterwerk van een Franse impressionist te visualiseren, zo kunnen aankondigingen voor dit spekta kel eveneens slechts een tip van de sluier oplichten? Voorjaarskruiden Op zondag 8 april in De Werf, Molen straat 51, van 14 tot 17 u., kennismaking met een veelheid voorjaarskruiden en met de therapeutische toepassingen er mee. Ook hun gebruik in de keuken. Een goede start voor een gezond nieuw na- tuurjaar. Kinderzondag Oud Huis Stekelbees brengt a.s. zondag 1 april in De Werf te 15 u. «Mouchette» voor kinderen vanaf 6 jaar. tekst van Arne Sierens. Regie: Johan Dehollan- der. 120 fr. Kinderen: 100 fr. Mouchette van de Franse schrijver Ber- nanos, waarin de confrontatie tussen het jonge meisje en de man met een boeven tronie centraal staat, werd door Arne Sierens omgevormd tot een bizar ver haal. De ontmoeting vindt plaats in een landschap dat gedomineerd wordt door polders en boerderijtjes die tegen de zware industrie van een kanaalzone aan liggen. Vanuit een oneindige eenzaamheid groeien ze toch naar elkaar toe door heen een netwerk van leugens en groot spraak. Lenterecital Morgen zaterdag 24 maart lenterecital met pianiste Dortc Kirkeshow en zanger Peder Severin in de feestzaal van het Stripbeurs In Netwerk, De Ridderstraat 28, strip- beurs van donderdag 12 tot en met zon- stadhuis te 20 u. Een organisatie van dag 15 april telkens van 10 tot 20 u. Toegang gratis. VTB-VAB Aalst. Kwis in 't Apostelken Tweede kwis in 't Apostelken op zater dag 7 april georganiseerd door KOSI en geleid door de kwismasters. Aanvang te De week in De Werf Vrijdag 30 maart, Schouwburg, 20 uur: Lorca - Karei Vingerhoets. Zaterdag 31 maart, Schouwburg, 9.30 u.: 20 u. CVP-Congrcs. Zaterdag 31 maart, Schouwburg, 20 uur: Humor in de literatuur Carnavalvideofilm '90. Info: 053/77.11.11 Op dinsdag 10 april spreekt Louis ver- poqst 277. beeck over «Humor in de literatuur voor Zaterdag 31 maart, Studio, 14 uur: voor- de Aalsterse Akademie voor Senioren in dracht menière-patiënten. Info: 02/ De Werf te 14.30 u. in de studio 1. 267.66.76. Louis Verbeeck, bekend Vlaams auteur Zondag 1 april, Schouwburg, 15 uur die voor ouders en grootouders een we- Mouchettc - Oud Huis Stekelbees. kelijks vertelartikeltje in het weekblad Dinsdag 3 april. Vergaderlokaal 2,19.30 «De Bond» brengt en die in de rubriek uur. «lezen en luisteren» van het maandelijks Voordracht «Welke sporten zijn er voor magazine «Omtrent» van het Davids- mijn kind» fonds kritische en humoristische be- VZW Zit stil. Info: 052/21.25.88 schouwingen publiceert. Hij vertelt ons Donderdag 5 april, Studio, 20 uur over humor in het boek: Het enige indi- Infoavond Bergbeklimmen - Avontuur- vidueel cultuurproduct, lijke Sport. Promotie. Info: 053/77.52.17 Op blote voeten in het park Vrijdag 6 april, Schouwburg, 20 uur: Er Vandaag vrijdag 23 en morgen zaterdag 24 maart te 20 u. plus zondag 25 te 15 u. opvoeringen van «Op blote voeten in het park» in het Sint-Maarteninstituut, Vrij heidstraat. Regie Wilfried Demuynck. Er is parkeermogelijkheid op de speel plaats van het instituut. BGJG in april wordt gestrooid - Jos Brink Zaterdag 7 april. Schouwburg, 20 uur: Er wordt gestrooid - Jos Brink. Zaterdag 7 april, Theaterzaal, 20 uur. Mes mes en vork - Land van Riem. Info: 21.04.71 Zondag 8 april, Schouwburg, 15 uur. Er wordt gestrooid - Jos Brink. Zondag 8 april, Theaterzaal, 20 uur. Met Do 05 - 19.30 u.: Koken voor mannen t mes en vork - Land van Riem. Info: 21.04.71. Jos Brink te Aalst Kapelleken Zo 22 -14 u.: Fietstocht: De Rozenroute Serskamp Ma 23 - 20 u.: Omgaan met alcohol- en Aanstaande vrijdag 6, zaterdag 7 en zon- drugverslaving Apostelken dag 8 april is Jos Brink met «Er wordt Do 26 -14 u.: Taarten bakken Peperzol- gestrooid» in De Werf. Op zondag te 15 der u. De andere dagen te 20 u. Regie: Frank Sanders. Muziek: Henk Bokkinga. Toe gang: 850 fr. Wedden dat je het boegbeeld van deze Wijkscholen: Erembodegem, Binnens- vrolijke bende enkel kent in de gedaante traat en Moorsel van een goedlachse, schalkse presenta- Leerlingenauditie tor van populaire nederlandse tv- shows? Academie voor muziek, ballet en to neel Woensdag 4 april 1990 om 19.30 u. Refter Stedelijke Lagere School, Gast in Jos Brink gaat evenwel nog een ander on De Schepperstraat 1, Erembodegem. personage schuil: dat van het ontembare Toegang gratis. en briljante podiumbeest. Na bijna tien jaar musical en duizenden Bloedgevers voor hartpatiënten 'oorstcllingcn, keerde hij terug naar zijn 1° de week van 26 maart tot 1 april wordt een beroep gedaan op de volgende bloedgevers: oude liefde: het cabaret. Tekstpierement strooit gretig met een compilatie van mooie liedjes, gekke scè- 27 bloedgevers O nes en conferences. Het publiek zal nau- 27 bloedgevers A welijks de tijd krijgen om bij te komen van het schaterlachen. Jos brink en co kruipen in de huid van 18 bloedgever O- 9 bloedgevers A- Dc bloedinzameling heeft plaats in het bekende mensen om ze op een sublieme Bloedtransfusiecentrum Aalst, Keizer- manier voor schut te zetten, nadien hul- lijk Plein 45 Aalst. Tel. 053/21.47.07. Ien ze zich in met praalvcrcn opgediktc Elke maandag en dinsdag van 17 tot 18 glitterkostuums die de glorietijd van de uur en elke woensdag van 17 tot 19 uur. oude Broadway-musicals evoceren, an- jQn(jerfj|m dcre vermommingen herinneren dan

De Voorpost | 1990 | | pagina 12