II Baardegem Erembodegem Herdersem Moorsel De Voorpost - 30.3.1990 - 13 j. trad IG.Rc idio' :n eep i van iienh gezin t 70fr /olks- Zie- januai •theek i het ROM kring van de Rijksbasisschool Arend (VZW Vola) er toe gebracht zelf een aktie op te zetten, om rechtstreeks goe deren te bezorgen aan twee weeshuizen in Craiova. Daartoe doet zij beroep op uw mede- voelen - ook U herinnert zich die ellen dige beelden. Uw hulp wordt gevraagd aan de noden van die Roemeense weesjes te voldoen. Hoe kunt u uw steentje bijdragen, Op zaterdag 31 maart kunnen volgende liter goederen afgegeven worden in de Rijks basisschool Arend, Binnenstraat 308 te Aalst (ingang via parking), telkens vanaf 9 uur tot 17 uur: rijst, suiker, bloem, cacao, chocolade; - conserven (vis, fruit, vlees); izoeke - olie, vitamines, andere niet-bederfba- ioenc re voedingsmiddelen, >nteni - speelgoed... Verkiest U geldelijk te steunen, dan kunt u stortingen doen op het reke- ningnr. 393-0300648-37 van VOLA VZW, p/a Goosenbroeck, 20 te 9392 Melde rt. Met de ingezamelde gelden worden, voedingsmiddelen aangekocht!!! mpuit Vermeld wel op uw overschrijvingsfor- iothea mulier «Aktie Roemenië». Op 13 april vertrekt de vracht naar Craiova. Met uw hulp bezorgen wij de Roemeen se weesjes een Gelukkig Pasen! Vredonfilms Alle belangstellenden worden verwacht voor het afdraaien van de films over Vredonreizen tijdens de jongste jaren op zaterdag 21 april in het klublokaal. Te 10 u. Duitsland (86), 14 u. Oostenrijk Zwitserland - Duitsland (81), 15 u. Duitsland - Denemarken - Zweden (82), 16 u. Spanje (85), 17 u. Polen (84) en 18 u. Zuid-Afrika (83). Kindervariété met Ben Van den Ak ker an art de trd iplcgt in het itels )pzoe- kan of :ref- iuteun cdcell rgensi artike chiller neren st van it de schrif- aand- r het int en ro- n. De te ret :ns de ij met :ch uit N I in de ulaai ip- and e te Aal pi oorzit In irlijks hij ig van isse- gezot v aan- teit. c ont- iteit, kongréei igerc- et daad f sled zoek aan de Sint-Niklaaskerk, het Jona thanhuis en het Kapucijnenklooster 150 fr. Niet-leden 400 fr. Etentje in Taverne Castel te herne inbegrepen. Reis met eigen wagen. Vierdaagse reis naar Or- scholz van donderdag 24 tot zondag 27 mei. Hotel «Zur Saarschleife» te Mett- lach-Orscholz met zwembad, kegelbaan, sauna en tennisplein. Opendeur in KIHO Morgen zaterdag 31/3 van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. opendeurdag in de Katholie ke Industriële Hogeschool Oost-Vlaan deren te Aalst, Sint Annalaan. De Man van Nazareth Op woensdag 11 april in de kerk te Baar degem poëtisch passiekoncert 'De Man van Nazareth' georganiseerd door de BGJG met woordkunstenares Ingrid Vanrutten en gitarist Rainer Kolter- mann. Poëtische teksten en volksliede ren. Een aanrader. Aalst. De adviesraad voor geïnstalleerd werd door schepen Gracienne Van Nieuwenborgh in de Werf ketfr. een fijne maaltijd met verse soep met ballekens, steak op wijze naar keuze of vidékens met friet. Nadien kan u nage nieten van een rustige pousse-café in de taverne. Verborgen camera in Zuid-Afrika Tot en met zondg 29 april kan U in De Werf, Molenstraat 51, op weekdagen van 10 tot 20 en op zaterdag en zondag van 14 tot 20 u de vruchten meemaken van een verborgen camera over de apartheid in Zuid-Afrika. In 260 foto's van 38 verschillende Zuidafrikaanse fo tografen krijgt U een beeld van de apart heid achter de schermen: arrestaties, botsingen, rellen, stakingen, verhuizin gen, patrouilles en noem maar op. Deze tentoonstelling werd geopend door kui tuurschepen Gracienne Van Nieuwen borgh omdat zowel Helene Passtoors en de vertegenwoordiger van het ANC in ons land wegens andere opdrachten ver stek moesten geven. De blanke Zuid afrikaan marius Schoon stelde dat één foto meer zegt dan 1000 woorden. «En als elk beeld 1000 woorden waard is staan we hier voor bergen verdriet». Dieven gestraft Van de dievenbende die de regio onvei lig maakte werden er een aantal gestraft. Er werd o.m. ingebroken in Aalst, Asse, Hekelgem, Erembodegem, Erpe en Op- purs. Twee Aalstenaars, Fréderik C., Jurgen A. en Steven S., allen 19, kregen 2 jaar celstraf waarvan 6 maand met uitstel en 12.000 fr. boete. Philippe C (21) liep ook 2 jaar op maar met 5 jaar uitstel. Voor Stefaan D. (23) werd dat 9 maand waarvan 6 met uitstel plus 6000 fr. boete. Ongevallen - Er werd ingebroken in de woning Van Gerry Van Wesemaele aan de Tweeha venstraat 31 te Aalst. Via valse sleutels raakten ze in de woning. Een video-ap paraat en kledij werden meegenomen. - Er werd ook ingebroken in de benzi neautomaat in de Kareelstraat. Een aantal biljetten van 100 fr. werden buit gemaakt. Maar vooral werd er heel wat schade aangericht. - Op de Hogeweg te Erembodegem waar nogal eens moet geslalomd worden botsten de drie wagens bestuurd door Peggy Bonnaerens, Gert Van den Broeck en Maria Comiel. Eén van de chauffeurs werd gewond. - Een 22-jarige werd te Aalst aange houden. Hij zou betrokken zijn bij han del in drugs, hasj en soft. Hij werd ter beschikking van het parket van Dender- monde gesteld. - In een woning aan de Schietbaan («den Tir») brak schouwbrand uit. De schade kon worden beperkt. - Er werd ingebroken in woning nr. 354 van de Dendermondsesteenweg te Aalst. De daders werden verplicht tot vluchten en konden niets meenemen. - In een woning aan de De Schriever- straat te Aalst ontstond brand door oververhitting van een frietketel. De kinderen Manuela cn Cora Stevens lie pen door spatten brandwonden op. De schade kon door de brandweer beperkt worden. - Op de Moorselbaan kwam bromfiet ser William Van Wesemael in botsing met de wagen van Dirk Verbruggen en werd erbij gewond. - Fietser Frank Van den Steen (21) botste op het kruispunt Brusselsesteen weg - Geraardsbergsestraat op een op- ligger en liep daarbij verwondingen op. - In het Wijngaardveld werd ingebro ken in de schoenenzaak Universal Ex press. Een ÏOO tal paar schoenen zou zijn meegenomen. - Op het kruispunt Tragel - Dender- straat kwam bromfietser Gustaaf De Coninck (60) in botsing met de per sonenwagen bestuurd door Arlette Van Snicke die werd gekwetst. Bij Harva Hartvereniging Harva kan terecht in het zwembad aan de Zwembadlaan op maandagen 2.04,7.05 en 11.06 voor 40 fr. Hi i j j j n i i te,kens va" 21 u. tot 22 u. ,8 wist. Belangstelling genoeg in het Volkshuis waar een anti-apartheidsavond werd georganaeerd door de Culturele Qp 22 april tocht naar Edingen Vertrek y-""rale (a) aan bloemenveiling Flora tc t3 u. Be- Kindervariété met Ben van den Akker Mechelen. Een artiest die reeds meer dan acht jaar :vi op de planken staat voor jong en oud, in België en Nederland. Daarnaast heeft hij ook bekendheid gekregen in Engel en in Denemarken. In Nederland is lij ook reeds een aantal keren op de lelevizsie te zien geweest met o.a. een loochelnummer, een illusie en een buik- ireeknummer; zijn 11.30 uur durend programa weet lij kinderen te boeien d.m.v.: Een quiz, nclschilderen en al schilderend een ver uit de bijbel voordragen, gooche- buikspreken, en muziek. Dit pro gramma blijft nog lang in het geheugen an de kinderen als «fantastisch» en 1- wanneer komt hij weer?» ien dagblad schrijft: «Ben van den Ak- :r wist de 350 kinderen in Waddinx- en aan zijn lippen te kluisteren...» )p woensdag 11 april om 15.00 u. is hij ook te zien in Aalst. Plaats: C.C. De Werf-Theaterzaal (-1), lolenstraat 51. Inkom: 50 fr. (vanaf derde kind gratis). >m Groepen met meer dan 10 personen 20 per persoon. Een organisatie van de 'angelische Gemeente Aalst, Tram straat 1. Voor meer informatie tel. W. Goossens, 054/32.30.93. Godflesh en Libido Boys in netwerk othd In Netwerk, De Ridderstraat 28, op zon- ers bd dag 8 april door het britse Godflesh en t hier foor Libido Boys uit de States concert te abctise 1730 u. Toegang: 200 fr. j Verkoop gevonden voorwerpen doe Op zaterdag 31 maart 1990 zal het stads- itschapfestuur, door tussenkomst van de stads ontvanger, overgaan tot de verkoop van igclijks^n aantal voorwerpen die bij de politie igrepe *rden afgegeven of door de politie irden gevonden, maar door de eige- den ge nooit werden opgeëist. Die voor- ibo wrpen worden na 6 maand van rechts- bctrol *egc eigendom van de stad. De openba- vra verkoop heeft plaats in de Keizershal- fen, ingang Nieuwbeekstraat vanaf 14 ltwoot jut- ;nt voo iVoormiddags van 10 tot 12 uur kunnen :len va k geïnteresseerden vooraf een kijkje ng» zë Kmen. Er worden fietsen, bromfietsen cllincs 'n andere voorwerpen verkocht. De ver loop geschiedt bij openbaar opbod. Kosten: 25%. Betaling: onmiddellijk in peciën. Gratis inenting tegen poliomyelitis (kinderverlamming) Door het stadsbestuur worden GRATIS inentingen tegen poliomyelitis georga niseerd. De inentingen hebben plaats in het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis, Me- restraat 80, Aalst, elke laatste woensdag van de maand tussen 14 uur en 15 uur. Een dokter is steeds aanwezig. Voor bijkomende informatie kunnen belanghebbende steeds terecht bij de dienst Volksgezondheid, Grote markt 3, Aalst. Tel. 053/77.11.11 toestel 267. Voorlopige Vredon-kalender 6 april: TD - Nieuwe Madeion 21 april: filmdag - Clublokaal 5 mei: Vendelprogramma «Vlagdans» - Werf. juli - augustus: toernee Frankrijk, Zwit serland, Oostenrijk. 13 oktober: 2e TD - Nieuwe Madeion 27-28 oktober: Restaurant - VTI Aalst. 9-10-11 november: Choreografisch pro gramma - Werf. Kalender optredens 5 mei: Vlagdans 20 mei: stoet Frankrijk G.V. 10 juni: St. Aubin les Elbeuf G.V. 17 juni: Albert (Somme) G.V. 17 juni: Vendeldemonstratie St. Maar- tensinstituut 24 juni: Mantes de la Jolie G.V. 30 juni: Casino Oostende G.V. Achterstallig betalen De Landelijke Bediendencentrale (LBC) voert een aktie tegen werkgevers die duidelijke nalatigheid betonen ten opzichte van hun ex-werknemers. Zo werd een lokale aktie gevoerd in de Gentsestraat met het spandoek «Ge werkt. Ja! Betaald? Neen» Het zou volgens de LBC-sekretaris niet om een alleenstaand geval gaan. Werk gevers zouden ten opzichte van vertrek kende werknemers allerhande vertra- gingsmaneuvers hanteren. Des te erger lijker omdat binnen korte tijdspannen niet kan worden opgetreden tegen der gelijke misbruiken wegens nederbezet- ting van de sociale inspektiedienst. Het ligt dan ook in de bedoeling van de LBC verdere soortgelijke gevallen in de volle dige openbaarheid aan te klagen via ak- ties. Bewegingsleer en muzieklabo's Morgen zaterdag 31 maart maar ook op 7, 21 en 28 april, 5,12,19 en 26 mei en 2 en 9 juni is er in De Werf voor kinderen van 6 tot 9 jaar bewegingsleer. Op 28.04 en 19.05 ook muzieklabo. Telkens van 14 tot 15.30 u. in de balletzaal. Muziekla bo's in het hobbylokaal. Kursusgeld: 1000 fr., 25% minder voor tweede en volgende kinderen. Modern kreatief dansen en muziek labo Hier betreft het kinderen van 9 tot 12 jaar op de zelfde data als hierboven ver meld maar dan van 16 tot 17.30 u. in de zelfde zalen en met de zelfde voorwaar den. Gouden bruiloft Op 16 maart 1990 vierden de echtgeno ten De Boom Albert en Van de Sype Raymonda geh. te Herzele op 4.1.1940, beiden te Aalst Valerius de Saedeleer- straat 75 hun gouden bruiloft. Bedrgfssportnamiddag Er komt eerlang een bedrijfssportna- middag georganiseerd door het stadsbe stuur, de Kamer van Koophandel en Nijverheid Aalst en Gewest de Bloso-in- spektiedienst en de werkgroep BWA. Details volgen. In Jebron, Begijnhof Trio rond spiritualiteit Herman Verbeek: Mystiek is politiek, politiek is mystiek 7/5/90. Catharina Visser: Het kruispunt van de angst... Een nieuwe lijdensmystiek 14/5/ 90. Piet Leenhouwers: mens te zijn op aarde in deze wereldtijd 21/5/90. Echtgescheidenen Gespreksgroep Regio Aalst Morgen kan uw leven anders dan de geslotenheid die volgde op je scheiding zijn. Mensen met gelijke ervaringen wis selen van gedachten en peilen hoe afsc heid van een partner, heling van aange dane pijn kan en hoe nieuwe wegen kun nen bewandeld worden. Egra zet deze maand de deuren open op 5 april en 19 april om 20 u. Kontaktadres: Begijnhof 1 te Aalst, tel.: 053/77.51.16. Kamavalvideopremière 1990 De karnavalvideofilm, opgenomen door de videoclub Videomanie, gaat in pre mière op zaterdag 31 maart e.k. om 20 uur in de schouwburg van het Kultureel Centrum «De Werf» te Aalst. Een montage van de verschillende car navalactiviteiten en beelden van de Aal- sterse straatkarnaval worden afwisse lend gebracht met gesprekken tussen verschillende karnavalfiguren. Tevens worden de laureaten van de Car navalvitrine- en etalagewedstrijd gehul digd. De presentatie is in handen van Keizer Kamiel. De toegang is gratis. Wel dienen de toe gangskaarten gereserveerd te worden. Dit kan op de dienst organisatie, Katte- straat 33, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 210. Eetfestijn bij de Vrye Demokraten De VD organiseert dit weekend een eet maal in het restaurant van het RIBSO aan de Molendreef, vlak bij het ASZ. U kan er morgen zaterdag 31 maart f'erecht van 18 tot 23 u. en overmorgen zondag 1 april van 11 tot 17 u. Voor 350 fr. Leerlingenauditie Op woensdag 4 april '90 om 19.30 u. in de gemeenteschool, Gaston De Schepper- straat 1 te Erembodegem wordt een leer- Mcldcrt lingenauditie voor leerlingen van de Wijkafdelingen Erembodegem, Bin- Naar de Kluis nenstraat (Aalst) en Moorsel van de Akademie voor Muziek, Ballet en To neel georganizeerd. Toegang gratis! Weerman te Herdersem A.s. donderdag 5 april spreekt weerman Bob De Richter, te Herdersem in het parochiaal centrum in een organisatie van de Landelijke Gilde. Toegang: 50F. Iedereen welkom. Geschenkenbeurs Dit weekend in de Kloosterschool ge schenkenbeurs. Vanavond vrijdag 30 maart opening van 19 tot 21 u. Morgen zaterdag beurs van 14 tot 20 u. met tekenwedstrijd van 14 tot 16 u. voor kinderen tot 12 jaar cn prijsuitrei king te 19 u. En op zondag 1 april beurs van 10.30 u. tot 18.30 u. Van 14 tot 16 u. gezinsbewa king mogelijk. Tijdens de beurs doorlopend praatcafé met degustatie van acht streekbieren. Voetbal thuis PATRO Zondag 1 april: 15 u. Nationale: Herdersem-Burst 10 u. Tweede E: Herdersem-Zandber- gen S.K Zondag 1 april: 15 u. S.K - H.O. Kalken Woensdag 4 april: 15 u. S.K Duivels - E. Meldert Op het programma van Ziekenzorg - C.M.-Erembodegem Om de veertien dagen op dinsdag orga- nizeert Ziekenzorg - C.M.-Erembode- gem een bezigheidsnamiddag (hobby- klub) in het Gerstenhof te Erembode gem. Tijdens deze namiddag wordt er allerlei handwerk aangeleerd en ge maakt. Ziekenzorg - C.M.-Erembode gem staat open voor iedereen die zich, ■eenzaam of als minder-valide op zoek is naar een echte vriendenkring. Indien gewenst wordt men opgehaald en terug thuis gebracht. De volgende hobbyklub- namiddagen gaan door op 3 en 17 april, telkens om 13.30 uur.% K.A.V. hobbynamiddag De eerstvolgende hobbynamiddag van K.A.V.-Erembodegem gaat door op maandag 2 april van 13.30 uur tot 16 uur in het Parochiehuis (bovenzaal). K.V.L.V.-Paasfeest Zondag 1 april in het Parochiehuis. Op het programma: Hartelijk welkom om 14.30 uur. Na het openingsgebed wordt er koffie geschonken en een ge bakje aangeboden. Vervolgens spreekt dhr. Geeroms over 'Grenzen-Over- Bruggen'. Vóór de ontspanning door Jong-K. V.L. V. is er tijd voor een babbel tje onder elkaar. Nadien wordt een lek kere koude schotel opgediend. Tot slot wordt een tombola georganiseerd. Voor deelname wordt 200F. gevraagd. Eetfestijn S.K. Terjoden Zaterdag 31 maart van 18 tot 21 uur en zondag 1 april van 11.30 uur tot 14 uur en van 17 tot 20 uur in de feestzaal van S.K Teijoden organizeert S.K. Terjoden een eetfestijn. Prijs menu: 300F. Vastenwerking Ten Bos Zondag 1 april na de Eucharistieviering van 11 uur in de St.-Amanduskerk: hon- germaal. Daarna is er een Gezinswandeling voor zien. Begin en einde aan de St.-Aman- duskerk. Kaarten zijn te bekomen aan 100F. na elke Eucharistieviering in deze kerk of bij E.H. Helderweirt, Termurenlaan 2, tel. 21.12.10. K.W.B.-belotavond Zaterdag 7 april te 19.30 uur in de Kryp- te. DF in de lente Op 29 april autozoektocht door de Da- vidsfondsafdeling georganiseerd. Ver der op 1 mei daguitstap naar de molens uit de Zwalmstreek, op 27 mei fiet stocht, op zaterdag 2 en zondag 3 juni reis naar Aachen en op 17 juni wandelen en inhuldigen van de gedenksteen 'Gal genveld'. Sint-Antonius Op zaterdag 31 maart belotting in café Sint-Antonius te 20 u. en op vrijdag 6 april eveneens in Sint-Antonius schaak avond georganiseerd door schaakklub De Toren. Vrijwilligers gevraagd In het ASZ kan elke zondag een mis worden opgedragen voor de zieken. Het hospitaal zou niet over personeel be schikken om zieken die zich niet alleen kunnen verplaatsen naar de gelegen heidskapel te brengen. Er worden dan ook vrijwilligers gevraagd om te komen tot een beurtrol om deze mensen naar de kapel te brengen en terug te leiden naar hun kamer. Wie wil helpen wordt verwacht op zondagen te 9.45 u. aan de receptie van het ASZ. De mis vangt aan te 10.15 u. Eetfestijn In Rust- en verzorgingstehuis Dender- rust eetfestijn op zaterdag 7 april van 18.30 tot 21.30 u. en op zondag 8 van 11.30 tot 15 u. Gevarieerde spijskaart. Ook kin dermenu's. 'Sagentocht naar de Kluis' in het spoor van Kludde, de druïden en de Affligem- se roofridders, georganiseerd door de VTB-VAB in samenwerking met wan- delklub Belletrekkers. Lcntetocht op zondag 22 april naar de eeuwenoude Kluiskapel en deelname ter plekke aan de begankenis aan de Fluitjeskermis. Vertrek te 14 u. stipt aan de Affligemse abdijtoren. Liefst met laarzen cn voor zien van een fluitje voor het Fluitjeskon- cert. Volksspelen en verkiezing van een markgravin en een markgraaf. Zingen en springen rond de meiboom en ver branden van het vel van Kludde. Daarna wagenspel op te voeren door de Belle- trekkers met De Kluis in de legenden. Leiding: Laurens Van der Schueren. KVLV Op zondag 8 april koffietafel van KVLV te 15 u. in het Parochiecentrum. ACV-CM Jaarlijks feest in zaal 'Bij Herman' mor gen zaterdag 30 maart met H. Mis te 19 u. gevolgd door feestelijk samenzijn 'Bij Herman' met etentje (300F), toespraak door ACV-verbondssekretaris Piet Van Ittelboom, ontspanning bij discobar en tombola. Tentoonstelling In zalen A van het. kultureel centrum Affligem stelt kunstschilder Freddy Baeten tot 8 april tentoon. Hij is duidelijk een vaste waarde want deze beurt is reeds de tiende in de rij. Dicht bij het volk staan is een van zijn troeven. Vorig jaar werd hij trouwens te Haaltert door VTB-VAB gehuldigd en verscheen van hem een kunstmonogra fie. U kan hem tijdens weekends een bezoekje brengen. Om dergelijk bezoek te brengen aan de expo van werken van Jerome Bogaert en Jules Van de Velde heeft U echter nog slechts tot a.s. zondag 1 april de tijd. U kan uiteraard beide kombineren dit weekend. Parochiecentrum L)e Landelijke Gilde brengt vandaag vrijdag 30 maart weerman Georges Ku- stcr naar het parochiecentrum tc 20 u. Toegang kost 60/40F. Hoe komen weer voorspellingen tot stand? Hoe kan U zelf een weersituatie beoordelen? Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Albert en Alma Van Langenhove. Volgend weekend: Pierre en Monique Walraevens. Alkuone Op zaterdag 7 april treedt de kunstgroep Alkuone in de turnzaal van de gemeen teschool op te 18 u. met een programma zowel voor kinderen als voor volwasse nen. Een dansprestatie in verband met de vier jaargetijden georganiseerd door de BGJG. Leiding: Oscar Van Malder. Paasfeest K.B.G. Op dinsdag 10.4 in het Parochiecentrum te 14 u. mis. Daarna gratis eetmaal, voorge recht, kip met zuiderse vruchten, koffie en gebak. De afdeling bestaat 25 jaar. Een mooie beek Van een mooie beek van loodrechte gracht maken is voor Moorselaar Roger Hiel onaanvaardbaar. Dat deed noch tans een aannemer in opdracht van het stadsbestuur met de Zevenretenbeek tussen de Steenkapcl en de Bredestraat. Knotwilgen, populieren, hazelaars moesten het ontgelden. Het Zevenre- tenbeekje is een onooglijk waterloopje dat uitmondt in de ook reeds veelbe sproken Pasbeck. Met een reuze grijp- kraan werden bomen gewoon uitgerukt en het beekje nodeloos diep uitgegraven met loodrechte wanden. Krek het tegen overgestelde van wat U in een dergelijk zompige biotoop waar de kleine bonte specht en de ransuit nog wonen zou mogen verwachten. Eerder een mini-ka- naaltje. Alleen beton ontbreekt er nog aan. Zelfs een afsluiting werd niet ont zien. Ondertussen staan de steile oevers bloot aan afkalving.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13