Hoe leg je het aan boord om op kosten van TV-Ekspres te gaan zonnen op TEN-BEL "Paardezitting" te Aalst op 18 mei De Voorpost Win je gratis vakantie op Tenerife Exportpromotiecentrum Dender en Waas opgericht Tuinvijvers aan de orde bij Betta HEBT U EEN HUIS TE KOOP? 16 - 30.3.1990 - De Voorpost Rivaliteit Aalst - Dendermonde wordt in stand gehouden Als we onze zegsmannen mogen geloven komt er nog vóór de Ommegang te Dendermonde te Aalst een "paardezitting". Die zou plaatshebben tijdens de derde week van mei. Daarmee blijft de kontroverse Aalst-Den- dermonde levendig. Maar steeds ludiek. Ludiek was ook de aanplakaktie door Aalstenaars te Dendermonde uitge voerd in het vooruitzicht van "den Boerenommegang". Achteraf bleek dat vele Dendermondenaars er eens flink konden mee lachen. Ze vonden het niet zo erg eens in het ootje te zijn genomen. Maar er waren ook anderen die deze raid doodernstig oppakten. De rivaliteit tussen de twee Dendersteden bestaat blijkbaar nog steeds. Ros Beiaard - Ros Balatum Zou dat Ros Beiaard dan toch een doorn in het oog zijn van de Ajui nen? Zou de mislukte poging om 't Ros Beiaard in 1952 van stal te halen wijzen op de afgunst die Ajui nen koesteren ten opzichte van Kopvleesvreters? Dat Aalst het volgend jaar ook met een "paard" uitpakte zou in die richting kunnen wijzen. Ook al kreeg het dan de minder prestigieu ze naam "Ros Balatum". Maar die zou oorspronkelijk bedoeld zijn ge weest voor het Dendermonds "Peird". "Kamavalburgemeester" Marcel De Bisschop deed zijn best om de kontroverse die tevens voor beide steden promotioneel waardevol was in stand te houden. Met een heel gevolg achter een muziekkorps trok hij naar de Oude Vismijn om tijdens een oefening het Dender monds "peird" te vergasten op een portie ajuin. Maar 't Ros Beiaard dankte feestelijk. Oud zeer De tweespalt Aalst-Dendermonde dateert van eeuwen terug. Guillaume Caudron, een lid van de Rederijkerskamer der Catharinis- ten Aalst, gaf reeds in 1658 in een spotgedicht uiting aan zijn veront waardiging wegens het feit dat in een toneelvoorstelling in Dender monde de houding van Aalstenaars In de schoot van de Kamers voor Handel en Nijverheid van de arron dissementen Aalst, Dendermonde en Sint-Niklaas werd een "Export promotiecentrum Dender en Waas" opgericht. De bedoeling is te komen tot een geïntegreerd en ge- koördineerd exportbeleid. De samenbundeling van de aktivi- teiten van de drie kamers om te komen tot een geoptimalizerde dienstverlening houdt meer kon- kreet in dat er een export ombus- dienst komt die adviezen zal ver strekken inzake marktbenadering, kontaktbronnen, landeninformatie, juiste benadering van de markt, kre dietvaardigheid en solvabiliteit van de klant. Verder kan men beschik ken over de bedrijfsdatabank en Euro Info Center waardoor men ef ficient en doeltreffend de onderne mingen kan helpen bij hun proble men inzake de eenheidsmarkt. Het exportpromotiecentrum zal ook in staan voor het organizeren van se minaries voor het bedrijfsleven en zal naast de specifieke aiktualiteits- seminaries ook vormings- en voor lichtingsseminaries organizeren. Ook de bedrijfsbbilioteek staat ter beschikking en kan men terügvallen op de zakenvoorstelling die dage lijks de Kamer worden toegespeeld. Door regelmatige ontmoetingen in Business Clubs of Meetings wordt de toelevering en samenwerking tussen de ondernemingen onder ling bevorderd. Verder zijn er de gespreksdagen met handelsattachees en de zaken reizen en is de Kamer op tal van andere vlakken aktief. Binnen de Vereniging van Vlaamse Kamers bievoorbeeld in de ronde tafel van de export, een kommissie van ex port-managers die opmerkingen, aanbevelingen en voorstellen for muleert met het oog op het wegwer ken van handelsbelemmeringen en de jeugdexportprijs waarbij een ver handeling uit net hoger onderwijs tijdens het beleg van Dendermonde door de Fransen fel op de korrel werd genomen. Maar met het alomgekend spotge dicht '"t Ros Beiaard doet zijn ronde, in de stad van Dendermon de, die van Aalst die zijn zo kwaad, omdat hier 't Ros Beiaard gaat", namen de Dendermondenaars sportief weerwraak. Pol De Paepe heeft zich steeds in gespannen om de rivaliteit op ludie ke wijze in stand te houden. Trou wens samen met de Draeckenieren. Op de paardezitting viert die kon troverse weer hoogtij. Naar ons werd gezegd, komen uit Dender monde alleszins mensen van het stadsmagistraat, van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en ui teraard uit de middens van "het peird". Dat belooft... LH Provinciale koorzangtomooien Door het Provinciebestuur van Oost-Vlaanderen werden in de loop van de maand februari vier provinciale koorzangtomooien ge- organizeerd in Aalst, Gent en Sint- Niklaas. Er namen 20 koren aan deel en een bevoegde jury maakte na afloop een rangschikking op. Het kamerkoor "Skalden" werd voor een periode van 2 jaar gepromo veerd naar de eerste divisie waarin ook het miesjeskoor "Makeblyde" uit Zele werd gerangschikt. In der de divisie vinden we het gemengd koor "Amici Cantores" uit Lede te rug. De rangschikking, met de daar aan verbonden subsidiering, geldt voor 4 jaar tenzij anders werd ver meld. Dendermonde. De familie Pieters kwam in feest bijeen in Appels (foto Piet Hermans) Aquariumclub Betta organizeert op vrijdag 30 maart in de bovenzaal van cafe Welkom in de Handelsstraat 144 te Malderen, vlakbij het station, een interessante informatieavond over tuinvijvers. Men heeft de Ne derlandse specialist ter zake, de heer Brokke, uitgenodigd om vanaf 20.00 uur dit onderwerp toe te lich ten. De toegang tot deze avond is geheel gratis en iedereen is van har te welkom. De laatste jaren neemt het aantal tuinvijvers weer flink toe. Tuinvij vers zijn een levensgemeenschap op zich en bijgevolg is er wel enige ken nis noodzakelijk om alles in goede banen te leiden. Het is meer dan een plas met water en wat vissen erin. Er horen ook planten bij. De lezing van 30 maart houdt een aan tal praktische tips in voor wie een tuinvijver heeft of gaat aanleggen. Zo wordt aandacht besteed aan de vorm van de vijver want lang niet elke vorm is geschikt, over de diep te, hoe men zelf een vijver kan ma ken en over de vijverbeplanting. Welke lelies zijn geschikt voor wel ke diepte en welke planten koi nog meer in aanmerking en waai om. De oeverbeplanting komt evei zeer ter sprake en vanzelfsprekeo wordt tijdens de info-avond ook ge sproken over de vissen en misschio opteert men voor een vijver zonde visjes. Men zal ervan versteld staa welke prachtige dingen men in di vijver kan meemaken als er g< vissen inzitten. Het onderhoud vai de vijvers is een volgend punt. Hot moet het in de winter, moeten dt vissen er uit? Kortom een vergade ring die zich meer in het biezondo richt op de tuinvijvers. die een belangrijke bijdrage levert tot de exportbevordering van de kMO's beloond wordt met 100.000 Vttkblad no Dufer - Dorme - fcteltatmk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21,40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 fr. Voor meer informatie verwijzen we u naar de Kamer voor koophan del en Nijverheid arr. Dendermon de, de heer K. Uytterstrpot, Leo pold II laan 7 te 9330 Dendermonde (052/21.47.13), de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest, de heer J. Van Gyseghem, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx 2 te 9300 Aalst (053/21.68.42) of de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arr. Sint-Niklaas, de heer p. Evrard, Grote Markt 26 te 2700 Sint-Ni klaas (03/776.34.66.) DE 3 KLOKKEN v»n langenhovestraat 1 st. gillis, d«nd«rmonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 22 maart rich ting noord-zuid 1. Lucienne De Visscher en Magda Wey- mans; 2. echtpaar Christiaens; 3. Yolande De Jonge en Paul Van Damme. Richting Oost- West 1. Magda Secretin en Paul Veldeman; 3. Mark Ver- eecken en Hubert De Troch; 3. Mark De Decker en Mark Hof- mans. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal "De Drie klokken", Van Langenho vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Oefenavondavond voor beginners elke dinsdag om 20.00 uur in hetzelfde lokaal. Er worden plus minus 15 giften ge speeld. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Een koud kunstje om het eens lekker warm te hebbenje doet gewoon mee aan die nieuwe, kosteloze wedstrijd van TV-Ekspres De prijs - voor alle 200 winnaars dezelfde - is een onvergetelijke vakantie op Tenenfe m het hotelpark Ten-Bel met verblijf op je 'eigen' flat m een 4-sterren-residentie, met speciaal programma voor de eregasten van TV-Ekspres, en letterlijk alles gratis. Die buitenkans mag je niet missen! Haal gauw die nieuwe TV-Ekspres bij je dagbladverkoper TV-Ekspres gaat met 200 winnaars op vakantie TV-Ekspres, een boeiend weekblad elke week aktuele reportages, radio- en tv-primeurs, puzzels en spelletjes en 70 blz. programma's voor zeven dagen en de week nadien

De Voorpost | 1990 | | pagina 16