POUT SK Lutterzele is kampioen Doublures en miniemen parta Buggenhout ampioen mm In-gridIn-gridte Lebbeke Komt dan nu eindelijk de erkenning De Voorpost - 30.3.1990 - 17 VOETBAL Drieëntwintig jaar na de stichtingsda tum is SK Lutterzele er dan eindelijk in geslaagd om in de provinciale voetbal kompetitie een titel te veroveren. Dat gebeurde vorige week op het veld van Valentino's Overmere in vierde provin ciale. De liefhebbersploeg van weleer had zes seizoenen terug wel eens in der- Voetbal. De miniemen van Sparta Buggenhout werden kampioen (foto Guy) de gevoetbald maar dat was toen ge beurd via een eindronde die een bijkom ende stijger moest aanduiden. Nu echter komt Lutterzele met de grootste onder scheiding doorheen deze kompetitie '89-'90want met 95 gemaakte en 20geïn- kasseerde doelpunten mag de ploeg van huidig voorzitter Walter Reid zich zon der blozen de echte kampioenenploeg noemen. Wanneer we daarbij ook nog vermelden dat de miniemen eveneens kampioen werden dan begrijpt iedereen meteen dat het dit seizoen een 'boer- ejaar' werd voor de groenwitten. Van caféploegsken tot sterke provincialer Het eerste voetbalgeluid over SK Lut terzele werd opgevangen in de jaren zes tig. In de golden sixties was het immers Cesar Dierickx die samen met Gerard Van Steen en Oscar Heyndrickx het eer ste bestuur vormde dat SK Lutterzele gekend heeft. Om precies te zijn was dat het seizoen '67-'68. En het werd in eht toenmalig Oostvlaamse liefhebbers kampioenschap meteen een schot in de roos want al onmiddellijk kon een kam pioenstitel behaald worden. Pioniers in die tijd waren ondermeer doelman Wies De Smedt, René Rosez (vader van hui dig SK Beveren-doelman Dirk), Jef De Vijlder, Fons De Waegeneir, Honoré De Ridder, Roger Van Beveren, Ray mond Coppens, Freddy Bertin, Marcel- leken Van Beveren en de gebroeders Staaf en Karei Sterckx. De vrienden- ploeg bleef hoge toppen scheren en tien jaar later in '77 werd het eerste absolute hoogtepunt van Lutterzele gevormd door het winnen van de Beker van Bel gië voor liefhebbersploegen. Dit ge beurde in Tongerlo en toenmalige be kerwinnaars waren Dirk Van Damme en vooral Frangois Heymans die eerder reeds zijn sporen als voetballer verdiend had bij SC Charleroi. Dit grote resultaat drieëntwintigjarig bestaan door de an- dere Dendermonde klubs. Verwachtingen Lutterzele een 'begrip' geworden Terug naar af dus voor Lutterzele. Maar mede door dit heeft groen-wit zich prachtig weten te herpakken. Er werd onder het voorzitterschap van Walter Reid een nieuwe koers gevaren die de eigenheid van de jeugd meer bij het ploegspel zou betrekken. Eigen jeugds pelers kregen de kans om zich te bewij zen en na enkele erg geslaagde transfers stond Lutterzele dit seizoen dus op nieuw recht. En hoe! Tot nu toe, en dat is op drie wedstrijden van het einde van de kompetitie, werden 95 doelpunten gescoord. En achteraan werd slechts 20-maal een vreemde spits toegelaten de Lutterzeelse doelman te verslaan. Lutterzele werd dus onbetwist de kam pioen in deze reeks vierde provinciale met een straat voorsprong. Geen mens die daar wat op aan te merken heeft. Uit nieuwsgierigheid wilden wij van onze kant echter toch altijd graag weten waar Lutterzele toch die naam vandaan ge haald heeft. «Dat is een lange geschie denis, begint P.R.-man Paul Roels zijn uiteenzetting op deze vraag. Uit opzoe kingen destijds van meester Bovyn, le raar aan de gemeentelijke basisschool te Sint-Gillis-Dendermonde, moet het ge hucht tussen Baasrode, Sint-Gillis-Den- dermonde en zelfs Zele toen Lutterzele genoemd hebben. Waar ik van spreek is natuurlijk geleden ten tijde van de Fran se revolutie en omstreken. Langgeleden dus. Het schijnt dat meester Bovyn in zijn opzoekingen kon nagaan dat Lutter zele toen een bijgemeente van Zele zou geweest zijn. Wij hoorden destijds dus van die naam en wij gaven onze klub dan die naam. Nadien, en dat mag ik toch met enige fierheid zeggen, heeft onze voetbalploeg enige bekendheid gegeven aan die naam aangezien er nu zelfs een Lutterzele dus volgend seizoen naar derde. Een reeks waarin groen-wit zich toch moet kunnen tonen. Tenminste als de spelersgroep bij elkaar blijft. 'Dat is een feit, pikt Paul Roels terug in. Enkele jaren geleden voerden we een doelbe wust jeugdbeleid, ongeacht het resul taat. Dat begint nu serieuze vruchten af te werpen en mede dankzij de goede transfers is Lutterzele uitgegroeid tot deze sterke ploeg. Ik denk dan in de eerste plaats aan spelers zoals libero Abbeel, Van Beveren en in het bijzon der de gebroeders Van Keer die omzeg gens in elk Lutterzeels doelpunt dit sei zoen één of misschien wel meerdere ke ren voeten hadden. Ook Pascal De Man hielp ons in de rush naar de titel en de verdienste van trainer Etienne Aerts is zelfs van onschatbare waarde, denk ik. Hij wist juist uit te kienen waar wélke spelers het beste konden renderen. Met een vaste kern van zo'n twintig spelers die hij op een vooropgestelde plaats kon laten spelen, kon Etienne zich uitleven gedurende deze kompetitie. Het ligt nu in onze bedoeling om deze kern zo goed mogelijk bijeen te houden in derde om ook daar een sterk figuur te slaan. Een doorbraak a la Rapide Lebbeke moet ons ook liggen, denk ik. Het voornaamste voor volgend seizoen is echter dat men ons in het Dender- mondse aanvaardt. Want dat was in het verleden iets waarover wij ons hier erge rden. Als SK Lutterzele werden wij nog altijd beschouwd als het kleine café- ploegje van twintig jaar terug. Daar is denk ik nu toch verandering in gekomen nu we bij de grote jongens komen sjot ten', aldus nog Paul Roels voor wie nog drukke tijden wachten, want op 21 april e.k. gaat in de zaal Zonnebloem te Sint- Gillis-Dendermonde het groots opge zette kampioenenbal door. Dat moet Bink wat beweging, vorige vrijdagavond in het Buggenhoutse gemeentehuis, waar het reserven- en miniemenelftal van Sparta Buggenhout ontvangen wer den, omdat ze de kampioenstitel 1989-90 in de wacht sleepten. Burgemeester De Landtsheer fungeer de als gastheer. Hij onderstreepte in zijn toespraak de verdiensten van beide ploegen, bracht de inspanningen in her innering die de gemeente in het recente verleden ten behoeve van Sparta gele verd had en beklemtoonde de noodzaak van de sportbeoefening voor de jeugd. De Spartaanse miniemen leden tijdens het voorbije seizoen geen enkele neder laag, haalden 48 punten op een totaal van 52 en moesten slechts twee gelijks pelen toestaan. Een ervan was de beslis sende wedstrijd met SK Lebbeke als te genstander. Die match eindigde op een O-O stand, zodat beide teams kampioen werden. Vorige zaterdag werd in Sint- Niklaas uitgemaakt wie zich over de di verse reeksen kampioen mag noemen. Trainer van de miniemen is Guido Em manuel, afgevaardigden zijn Emiel Ach- tergael en Jean Van Nimmen. Kapitein van het miniemenelftal Bart Raem- donck mocht namens de andere elftallen van de Sparta-familie tal van bloemen- ruikers ontvangen. Trainer en begelei ders kregen van het gemeentebestuur het plaket van erkentelijkheid. Ook het reservenelftal heeft een schitte rend seizoen achter de rug. O.l.v. kapi tein Rudy Crets, trainer Rudy Baeck en de afgevaardigden Ronny Joos en Jan De Nul voerden de Spartanen het hele seizoen lang de leiding aan en wonnen uiteindelijk de titel met zeven punten voorsprong. In de beslissende partij werd Oudegem met 5-2 cijfers versla gen. De wisselbeker, ingesteld door de club zelf, werd trouwens uitgereikt aan het reserveteam. De h. Crets dankte het gemeentebestuur namens de klub. Pierre Van Rossem Voetbal. Lutterzele mocht aan de kampioenenviering beginnen op het terrein van Valentino's Overmere (mt) spoorde de hele Lutterzeelse kring toen aan om de stap te wagen naar de Belgi sche voetbalbond. Dat gebeurde dan ook in het daaropvolgende seizoen '77- '78 nadat in het naburige Appels de ge naamde Zandstuivers er net de brui aan gegeven hadden. Dat was nodig ook want naast Sint-Gillis-Dendermonde en Boonwijk was Lutterzele dus de derde klub van Sint-Gillis. Hetgeen maar net toegestaan was door de Belgische bondsleiding. Van meetaf aan drong Lutterzele zich dan ook op in vierde provinciale onder leiding van «Chou» Oscar De Bleeckere die de eerste trainer werd op provinciaal gebied. In het seizoen '83-'84 werd dan een eerste groot sukses behaald in die provinciale reeks als Lutterzele als bij komende stijger naar derde provinciale kon opklimmen. Dat betekende echter ook het laatste hoogtepunt tot nu toe want dan volgde een steile afgang die te wijten was aan enkele minder geslaagde transfers en ook door het feit dat Lutterzele nog nooit écht aanvaard is binnen die nu al parochie genoemd wordt naar Lutterze- voor Roels en heel het Lutterzeelse ge- je zeischap de bekroning worden van dit Maar in wezen hoort het nu bij Sint-Gil- uitzonderlijk seizoen. Eregcnodigde lis-Dendermonde'. aldus nog onze we- wordt alvast minister Norbert De Batse- tenschappelijke én spraakzame p.r.- lier nu die zich in voetbalkringen gaat man Paul Roels. bewegen. Marc stevelinck Op vrijdag 6 april a.s. worden, vanaf 20 uur, in de Gemeentelijke Sporthal langs de Albert I straat te Lebbeke, twee opnamen gerealiseerd van het BRT-sport- kwisprogramma 'In-grid In-grid Als kapiteins van de deelnemende sportverenigingen zijn van de partij: Leo Van der Eist, Ingrid Nelis, Alex Ponnet, Eric Wauters, Marc Van Snick en Karei Lismont. Het programma omvat theoretische vragen en sportproeven die hun verloop krijgen in het gemeentelijk zwembad. De toegang bedraagt 100 fr. Toegangskaarten kunnen worden bekomen in de Lebbeekse financiële instellingen, bij de kassa en in het cafetaria van het Gemeentelijk Sportkomplex en bij de gemeentelijke sportdienst (052/41.12.11 of 052/41.12.91). Omdat de zitplaatsen beperkt zijn is het voor de geïnteresseerden raadzaam zich zo vlug mogelijk te bevoorraden. (p.v.r.) Voetbal. Ook de reserven van Sparta Buggenhout kregen kampioensgeschenken (foto Guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17