c Versavel-brothers maken het verschil VW Hamme bijna zeker Men kan al aan het volgend seizoen denken Spanning troef Heeft Aalst nog ambities? Omni-sportkampen te Lebbeke V.W. Hamme met junior Ronny Colpaert ei KV Mechelen - Lokeren 3-0 Lede - Hamme 1-1 Eendracht Zele - Standaard Wetteren 2-2 RC Jet Waver - Eendracht Aalst 2-1 S< 18 - 30.3.1990 - De Voorpost Anthuenis die mening toegedaan: 'Het is wel duidelijk dat KV Mechelen vol doende kwaliteiten heeft om de Milaan- trip op te vangen', aldus de Lokerse trainer, 'terwijl wijzelf toch minder scherp op de snee zijn dan aan het begin VOETBAL Zoals te verwachten viel, heeft Lokeren tegen ditzelfde KV Mechelen opgelo- mots de bal in doel kan duwen. 3-0, een op het veld van KV Mechelen weinig pen blessure, meer dan vijf maanden zwaar verdikt voor de Waaslanders, potten gebroken. Een vermoeid Meche- geleden. Toch was de inbreng van Jans- maar helaas niet onverdiend te noemen, len had het weliswaar moeilijker dan de sen niet erg suksesvol. Nog geen vier Wat ze er op deze donkere en natte cijfers laten vermoeden maar nam toch miunuten waren gespeeld, toen Bruno zaterdagavond van bakten, was het be- vrij gemakkelijk afstand van de Waas- Versavel op aangeven van broer Patrick kijken niet waard, landers. scoorde, 1-0 en KV voelde zich duidelijk Na de wedstrijd bleek ook oefenmeester Als het waar is dat spelers tegen hun niet verplicht om ook nog eens het spek- vroegere ploeg extra goed presteren, takel te verzorgen. Hoewel Lokeren met dan was dit dubbel waar achter de Ka- Meszaros, Taibi en Samson toch heel zerne. Zowel Bruno als Patrick Versavel wat offensieve krachten op het veld speelden een uitstekende partij. Hetwa- staan had, konden dezen niet echt iets ren zij die het verschil maakten. Bruno, forceren. Welgeteld één kansje kregen die twee doelpunten maakte, stal na- de trikolores voor de pauze, toen Sam- van de kompetitie'. Een understate- tuurlijk de show maar zijn oudere broer son zich tot bij Preud'homme werkte, ment, zeg maar. De Lokerse oefenmees- had de voet in twee van de drie Mechelse Deze reageerde echter zoals wij dat van ter heeft wel andere zorgen aan het treffers. hem gewend zijn (hij is niet voor niets de hoofd dan deze, als onvermijdelijk be- Hoewel deze nederlaag zeker en vast Gouden Schoen) en versperde de schouwde, nederlaag. 'We zullen de ingekalkuleerd was in het puntensche- Nigeriaan de weg. Mechelen nam het ploeg moeten omgooien in de beker- ma van de Waaslanders, dan moeten we heft opnieuw stevig in handen en bleef wedstrijd tegen Luik, aangezien Schoofs toch opmerken dat deze prestatie niet tot aan de rust pressie uitoefenen op de onbeschikbaar is door een gebroken bepaald veel perspektieven opent voor Lokerse defensie. voetbeentje'. Door de schorsing die Tai- de bekerwedstrijd tegen Luik. Voor de Zowel Patrick Versavel als Lei Clijsters bi heeft opgelopen en waardoor hij niet vijfde opeenvolgende keer werd geen kregen een kans maar Danny D'Hondt zal aantreden tegen de mannen van de doelpunt aangetekend, enz... Lokeren was paraat. Zo kabbelde de match rustig Vurige Stede, achtte Anthuenis het no- schijnt zich de laatste weken in een diep verder en iedereen was opgelucht toen dig Etim een beetje wedstrijdritme te dal te bevinden. Behalve een paar spe- scheidsrechter Thirion het rustsignaal laten opdoen. Dat ritme kan de rest van Iers die hun niveau van vóór de winter- blies, zodat men die 22 'artiesten' een de Lokerse ploeg anders ook wel gebrui- stop nog steeds bereiken (o.a. Patrick kwartiertje niet meer aan het werk ken. Stalmans en MarkoMyyry) lijkt de ploeg moest zien. zich in een comateuze toestand te bevin- Wat men er in de tweede helft van bakte, De wedstrijd tegen FC Luik is misschien den. Stelde oefenmeester Anthuenis vo- was echter nog veel minder het bekijken wel de laatste echte match die de Waa- rige week nog dat Lokeren voldoende waard. De toeschouwer had zich beter slanders dit seizoen nog moeten afwer- punten heeft om zorgeloos naar het een breiwerkje kunnen meebrengen ken. Enkel via de bekerkompetitie kan einde van de kompetitie toe te leven, want op de groene rechthoek was mi- de Daknam-ploeg volgend jaar nog Eu- dan zal hij die stelling toch stilaan moe- serie troef. Toch kon Lokeren meer en ropees spelen, wat wel betekent dat ze ten herzien. Inderdaad, Lokeren be- meer de indruk wekken dat er opnieuw die Beker moeten winnen. Met Stan- vindt zich nog negen punten voor de iets te rapen zou zijn achter de Kazerne dard in de andere halve finale, weten ze voorlaatste (Waregem), maar is onder- (de beker, weet u nog wel...). Meszaros bij Lokeren hoe laat het is. tussen al bijgehaald door Charleroi, dat stond dichtbij de gelijkmaker, maar Zelfs als FC Luik in de halve finales Voetbal. Zele Heikant mindere indruk lieten Robbie Nardus een drietal speeldagen geleden nog een Preud'homme kon zijn schot nog net in wordt uitgeschakeld, een waterkansje en Philip De Borger. In de afweer speel- aanzienlijke achterstand telde. Met nog hoekschop verwerken. Schone schijn, nadeO-lzegevanwoensdagjl.,wachter de Paul Coucke een degelijke rol en voor zeven speeldagen te gaan is het theore- zoals later bleek. Na een goed uur 'spe- in de finale ofwel Germinal Ekeren (een de rest had doelman De Pelsmaecker tisch nog steeds mogelijk dat de Dak- len', zette Mechelen een geslaagde aan- ploeg die Lokeren wel ligt) ofwel het zo niet al te veel werk aan de winkel. Peter nammers in degradatiegevaar komen, valsaktie op touw, die in Patrick Versa- gevreesde Standard, dat de trikolores de Van Caelenbergh werd de maker van Het doelsaldo is nog steeds uiterst be- vel een goed aflossingspunt zag. Patrick laatste jaren al menige keer parten heeft een biezonder knap doelpunt. Van in de labberd (afgerond scoort Lokeren ge- werkte de bal in de richting van Wilmots, gespeeld. middencirkel rukte hij op, schakelde middeld éénmaal per wedstrijd en krijgt die er met een kopbal 2-0 van maakte. vier opponenten uit en joeg de bal ver- het twee doelpunten binnen), en ook de De wedstrijd was meteen gespeeld en Toch zal Lokeren dan moeten proberen volgens over de uitkomende keeper in manier van spelen noopt niet bepaald Lokeren begroef de weinige offensieve die Standard-fobie van zich af te zetten, doel. Een meesterstukje dat weinigen tot euforische uitspattingen. aspiraties die het nog had. Tenslotte is Standard niet meer die top- hem kunnen nadoen. De voetballer uit Wat we de laatste weken van de Dak- Even later werd Patrick Schoofs van het klub van tien jaar geleden. Of Lokeren Schelle-belle is de laatste weken ook be- nammers te zien gekregen hebben, zijn veld gehaald - geblesseerd, zoals later echter die achterstand op het Waalse ter aan het presteren, eindeseizoenwedstrijden van een ploeg bleek - en vervangen door De Wispe- veld zal kunnen goedmaken, weten we meen uJtslag logisch is, stelde Met nog vier wedstrijden te spelen en De wedstrijd was geen streling voor het goal. Al bij al ben ik niet ontevreden zeven punten voor op Jong Lede, dat op oog. De omstandigheden waren van die over het resultaat.' de derde plaats staat, is VW Hamme aard dat «beter» maar moeilijk kon. Bo- Vermelden we nog dat er achteraf een bijna zeker van het behoud. Materna- vendien ontbraken een aantal titularis- tisch blijft een degradatie mogelijk in de sen waardoor we onze sterkste troeven veronderstelling dat Lede alle matchen niet konden uitspelen. Het thuisdoel- wint en Hamme ze allemaal zou verüe- punt was nauwelijks meer dan een lucky zen. Beide ploegen speelden vorig weekeinde toevallig tegen mekaar met een puntendeling als eindresultaat. Tij dens de eerste helft kwam Lede sterker naar voren en kwam vooral meer in de duels aan bod. Hamme kreeg echter de beste kansen langs Peter Van Calen- bergh en Guido Vergeylen. Metéén zijn de meest opmerkelijke voetballers in het Hamse kamp genoemd. Een duidelijk dopingkontrole werd uitgevoerd. D« Borger en Nardus dienden zich te pre senteren. (e.g.) die duidelijk op haar retour is. laere. Tijdens de rust was ook Taibi in- De Lokerensupporters die de verplaat- gewisseld voor Etim. sing naar Mechelen hadden gemaakt, Lokeren sleepte zich naar het einde van mochten zich verheugen op het weder- de partij maar kreeg in de allerlaatste optreden van Pier Janssen, die nu wel minuut nog het deksel op de neus, toen definitief hersteld lijkt te zijn van zijn Bruno Versavel op aangeven van Wil- pas binnen een viertal weken... Tom DE BACKER oefenmeester Hariy De Roos. V.W. Hamme onderneemt zaterdagnamiddag de verplaatsing naar Torhout en doet voor het eerst beroep op de jonge Ronny Colpaert. Hij is een junior die de laatste weken met de invallers speelt en een goede indruk liet op oefenmeester Harry De Roos, vandaar ook dat hij nu de kans krijgt. In het doelvlak wordt Frankie De Pelsmaecker vervangen door Johan De Wilde. Nico Van Bogaert is er niet bij omwille van een schorsing. Intussen werden er nog geen gesprekken gevoerd tussen de leiding van V.W. Hamme en Hany De Roos over een eventuele verlenging van de verbintenis. Geruchten doen de ronde dat op 'iemand anders' een beroep zou worden gedaan. De ploeg: De Wilde, Coucke, De Paep, Coucke, P. D'Hondt, Nardus, Smet, Vergeylen, Colpaert, Vermeir, Van Calenbergh, De Borger of Joos (Van Puymbroeck, De Pelsmaecker). E.G. Voo Nieir eige rfaa «en nog kwe des De verplaatsing naar Racing Jet Waver ploegen uit de reeks, dat stemt tot na was voor Eendracht de laatste kans om denken over de huidige waarde van het het gestelde doel - zich plaatsen voor de Eendrachtteam. eindronde - te bereiken. Het liep voor Het bleef over de ganse wedstrijd be de Ajuinen op een sisser uit. Een 2-1 perkt tot een paar bevliegingen van nederlaag tegen een van de zwakste Chunga, enkele halve kansen, en het 'We moeten nog het seizoen volmaken, maar voor de rest kan wat ons betreft, nog moeilijk van een 'echte' kompetitie gepraat worden. Het vet is van de soep en wat kan geserveerd worden is niet van die aard om er mee hoog van de daken te schreeuwen. Het is nu de tijd om enkele jonge spelers te testen, alhoewel dan ook niet mag aangetreden worden met een ersatz-team, dat aan de basis zou kunnen liggen van een vervalsing van de kompetitie 'aldus de stellingsname van klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Of Chunga, Wittebole, Droeven en De Maere zondag in aanmerking komen voor een plaatsje in het A-team is vrij onzeker. In ieder geval traden ze niet aan tijdens een oefenpartij, die op dinsdag II. werd afgehaspeld tegen Denderhoutem. Dat is volgens insiders een teken aan de wand. Ondertussen is het ook uitgemaakt dat Jan Poortvliet volgend seizoen niet meer als oefenmeester zal fungeren. 'Speler-trainer dat nooit meer. Als speler zou ik nog wel een jaartje willen meedraaien, zij het bij Aalst, waar ik nog voor één jaar onder kontrakt sta, zij het in een ander team als ik wat vind' Poortvliet dus geen trainer meer en dat kan juist zijn, vermits het direktiekomitee de trainersmarkt is aan het bekijken wie in aanmerking zou kunnen komen als opvolger. Aansluitend hiermee kunnen we ook al melden dat adjunkt Jan Ruiter zijn kandidatuur heeft gesteld om hoofdtrainer te worden. Het windvoordeel waarvan Standaard Een 0-2 achterstand ophalen is een posi- Wetteren vond ik voor de rust een stuk tijdens de eerste helft en Eendracht na tief maar een dergelijk aantal open doel- agressiever dan ons. Nochtans denk ik de pauze profiteerde drukte zijn stempel kansen laten teloorgaan mag niet gebeu- dat we over de totale wedstrijd bekeken op het wedstrijdverloop. Net als vorige ren. De supporters maakten beslist een een sterkere indruk nalieten dan onze week bekloegen de Zeienaars zich na aangename en pittige wedstrijd mee om- opponent, afloop over de leiding. Ref Van Dries- dat er bestendig spanning in de lucht zat. Joost Arens sche - nochtans aktief in de hoogste klas se - leidde mat en ongeinspireerd. Voor al in de aanvangsfaze van de tweede helft claimde de thuisploeg tweemaal vergeefs voor strafschop. Uiteindelijk bestrafte hij rond het halfuur een arm beweging van Patrick De Wilde met de zwaarste sanktie. Voor velen een kom- pensatiegeval. Desondanks bleef het vooral een span- missen van een reuzekans vóór het ledi ge doel door El Fahem, die onverwacht als derde buitenlander in de ploeg was gedropt. Voor de rest akteerde Eendracht onder maats, zonder veel inzet, als een ploeg die als het ware naar het einde snakt. Nu kan men zich misschien verschuilen ach ter het feit dat Julien Van De Keere forfait moest geven en Jan Poortvliet nende en bijwijlen adembenenemde eveneens, omwille van een lichte kwet- derbij waarin op elk ogenblik een doel- suur, niet kon aantreden. Maar deze redenen blijken ons niettemin onvol doende om de zwakke prestatie te ver doezelen. In het kamp van Eendracht troffen we in ieder geval toch een realist aan: sekreta- ris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. 'Eendracht had inderdaad tegen Racing Jet nog een kans om zijn seizoen te red den. Het is niet gelukt. Het is nog maar eens duidelijkgebleken dat in de huidige punt kon vallen. De Zeienaars kwamen aanvankelijk niet in het stuk voor. Wet teren bevolkte het middenveld en scoor de knappe doelpunten. De poging van Ben Fodda gestuit door de dwarsligger en de reddingen van doelman Danny Van Puyvelde en Palmaerts op de lijn indachtig voelden de bezoekers zich na 45 minuten te karig bedeeld. Gelukkig voor de tricolores kon Frank Van Den Broeck een vrijschop van Bour- konstellatie Eendracht nog slechts een deaud'hui met sukses verlengen. Na de meeloper is. Bestuur en spelers hebben rust veranderde het wedstrijdbeeld zich de jongste weken steeds blijven kompleet. Een verwoed aanvallend vastklampen aan de zogenaamde laatste Eendracht gesteund door de verre uit- strohalm. Maar zaterdagavond jl. tegen trappen van Danny Van Puyvelde - die RC Jet Waver is duidelijk gebleken dat Ben Fodda overigens met een knappe we te zwak uitgebalanceerd zijn om nog gensters te kunnen slaan. Men kan nu leren uit de fouten en op tijd gaan testen met het vooruitzicht op het volgende refleks van een derde bezoekend doel punt hield - kwam vooral langs Filip Seymortier niet meer tot de verhoopte derbyoverwinning... Ik ben niet hele maal tevreden 'stelde Rudy Haleydt'. De Lebbeekse Gemeentelijke Sportdienst organiseert, met de medewerking van het gemeentebestuur, tijdens de paasvakantie en de zomervakantie omni- sportkampen voor zes- tot dertienjarigen. Wat de paasvakantie betreft lopen de kampen van 9 tot en met 13 april (deelnameprijs: 700 fr) en van 17 tot en met 20 april (deelnameprijs: 600 fr), telkens van 9 tot 12 en van 13 tot 16 u. Zich inschrijven kan resp. tot 29 maart en 5 april. De sportkampen tijdens de zomervakantie zijn gepland van 13 tot 17 augustus (behalve 15 augustus) (inschrijving voor 3 augustus - deelnameprijs 600 fr), van 20 tot 24 augustus (inschrijving voor 10 augustus - deelnameprijs 700 fr) en van 27 tot en met 31 augustus (inschrijven voor 17 augustus - kostprijs 700 fr). Alle kampen krijgen hun verloop in en om het Gemeentelijk Sportcentrum lantgs de Albert I-straat. Dagelijks komen negen verschillende sportdisciplines aan bod, het laatste uur wordt telkens besteed aan zwemmen, begeleid door gekwalificeerde sportmonitoren. Een gereduceerd tarief wordt teogepast voor een tweede en derde kind uit eenzelfde gezin. Zo betaalt het eerste kind 700 fr, het tweede 600, het derde 500 fr. Betalingen gebeuren via de kantoren van ASLK, Stationsstraat, 001- 1987764-19, Kredietbank, Grote Plaats, 44(-4617231-88, onder 'Sportkampen Lebbeke', met vermelding van naam en voornaam en vermelding van de datum van het sportkamp. Alle deelnemers zijn verzekerd door Bloso. Inschrijvingsformulieren zijn eveneens verkrijgbaar op de bankkantoren en bij de kassa van het gemeentelijk sportcentrum. Meer informatie kan steeds worden ingewonnen bij de Ge meentelijke sportdienst of het sportcentrum (vragen naar Fons Abbeloos - sportfunktionaris), tel. 052/41.12.91-41.21.11.

De Voorpost | 1990 | | pagina 18