Ontspannen kampioenen Ronde tafelkonferentie dringt zich op bij Wichelen Afvverkers gevraagd bij Schroevers "xm FC Baasrode zeker van het behoud Degradatie onafwendbaar Wichelen - Smetlede 0-1 Schroevers Moorse! - Valentino's Overmere 1-2 Buj Baasrode - Etikhove 1-1 Lutterzele - Baardegem 4-1 Eendr. Sint-Gillis - Heikant 0-4 20 - 30.3.1990 - De Voorpost riMOS VOETBAL Alle bruggen zijn nu meteen opgeblazen beginfaze via Van Damme en Kurt Fon- bezoekende doelman was weer paraat] bij SK Wichelen dat nog tot voor de start teyne nog enig gevaar te scheppen voor Nadien deed de Wichelse trainer dan van deze kompetitie titelambities koe- de bezoekende goal maar de juiste rich- een ingreep die iedereen volslagen ab-jWj^ sterde. Het is evenwel anders verlopen ting ontbrak voorlopig nog. Dat kon van surd leek door twee aanvallers, RiveirJr achter de brandweerkazerne want van Smetlede niet gezegd worden want na én Fruythof, te wisselen voor twee ver-1 de Wichelse ploeg blijft enkel en alleen een halfuur spel was het daar meteen dedigers Van Den Brempt en Van Eeck-| nog een hoopje ellende achter. Er moet raak. Enkele aarzelingen in de Wichelse hout. Dat de doelkansen daarna dan ookf na deze tweede opeenvolgende neder- ploeg waarin Andy Meganck en doel- uit de lucht verdwenen hoeft hier niet laag dus nu dringend door het bestuur man De Wilde een hoofdrol hadden duidelijk gemaakt te worden. Enke een vast patroon uitgewerkt worden bracht met zich mee dat bezoeker Ras- Kurt Fonteyne kon nog eens tot aan di naar volgend seizoen toe willen sommi- schaert kon scoren. Een zoveelste koude bezoekende doelman geraken maai ge brokken niet hopeloos uit elkaar val- douche dit seizoen voor Wichelen. Men daarmee was de kous af voor wat deze] len en niet meer te lijmen zijn. probeerde zich wel te herpakken via Ri- wedstrijd betrof. Een soort ronde tafelkonferentie waar- veira maar die wachtte op slag van rust in de positie tussen spelers, bestuur en zolang met een enorme kans aan de voet Gelukkig voor Wichelen doet de jeugd i dan vooral ook de trainer besproken dat hij de bal ontfutseld werd door de het nog goed want de preminiemen wer- moet worden. bezoekende doelman. den voor de vierde maal op rij kampioen i Wichelen kon voor deze wedstrijd-van- Na de rust ging het van slecht naar erger in hun reeks. De aflossing van de wacht F de-allerlaatste-kans geen beroep doen bij Wichelen. Enkel Fruythof en Riveira is dus voorzien maar zal nog niet voor op Van Kerckhove, Bonnaerens en De deden zich op de 57e minuut nog eens morgen zijn. Winckler. Toch wist de thuisploeg in de opmerken met een kombinatie maar de (m.s.) J SK Erembodegem-Doggen 1-1. Dit is een derby bij uitstek. In de slotminuten van de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong (da) Met drie geschorsten bij Schroevers zag het er niet rooskleurig uit. Johan Van Der Fraenen, Wim Arijs en Patrick Van de Velde zaten een gele zondag uit en zijn toch niet van de minste in een kern van max. 13 spelers. Trainer Mareels moest dus heel wat ver schuivingen doorvoeren in de verdedi ging. Mark De Valck als laatste man deed het voor de eerste maal vrij be hoorlijk en zal in de toekomst op die stek blijven spelen. De eerste helft was het al Schroevers wat de klok sloeg. De Valentino's kwamen er gewoon niet aan te pas. Maar om een wedstrijd te winnen moet men kunnen scoren en daar wrong weer eens het voetbalschoentje. Rohald Van Den Meerssche kreeg 3 a 4 kansen maar kon er geen enkele van benutten. Oscar De Wit, al een maand in het leger, miste door gebrek aan training de snedigheid om te besluiten. Alhoewel hij de beslis sing had kunnen intrappen in de 30e minuut. Maar de Valentino-portier ran selde zijn schot uit de winkelhaak. Ruststand 0-0. De tweede helft bracht meer evenwicht in de partij omdat Valentino's met de wind in de rug mocht spelen. Schroevers bleef massaal aanvallen en kreëerde kansen langs Erwin Guns (beste man bij Schroevers), Rohald Van der Meer ssche en André Hendrickx die zijn kop stoot juist naast de kruising besloot. In de 60e minuut op een snelle tegenaanval kwam Valentino's op voorsprong. Bij Schroevers ging het nu allemaal wat te overhaast en in de 75e minuut kwam tot overmaat van ramp Valentino's dan nog 0-2 voor. Schroevers moest wachten tot de 87e minuut om de eer te redden langs een persoonlijke aktie van Rohald Van Den Meerssche. Een wedstrijd die normaal moest ge wonnen worden met 2-0 maar ja, scoren is soms moeilijk. Daar moet voor volgend seizoen een oplossing voor gevonden worden, maar daar is iedereen bij Schroevers nu wel van overtuigd. (m.s.) I SK Erembodegem-Doggen 1-1. Het eerste doelpunt is in wording via deze kopstoot (da) maar Het staat nu helemaal vast dat Baasrode ven zoals dat vaak zo spreekwoordelijk meer evenwicht. Wij dwongen geen en- ook volgend seizoen als tweedeprovin- wordt gezegd. kele kans af. Helemaal in het slot bracht cialer zal aanvallen. Onzeker is nog of de 'Eigenlijk mogen we tevreden zijn met Ivan De Man de gelijkmaker op het huidige oefenmeester Guido De Leeuw een punt, zegt Guido De Leeuw. bord. Dat was een meevaller die ons de het sportieve bewind zal blijven voeren. Het werd in zijn geheel een povere ver- halve inzet opleverde. Vier seizoenen heeft hij degelijk werk toning. Een aantal spelers dienen niette- geleverd in Baasrode. Tussen hem en de min geciteerd om hun inzet. Ik heb het Voor Baasrode staan thans nog drie for- klubleiding werden nog geen onderhan- hier speciaal over Eric De Decker en maliteiten op het programma. Twee delingen gevoerd, evenmin werd De Luc Van Der Vreken. Lemmens, die zes keer buitenshuis - naar Bevere en Dik- Leeuw gepolst in hoeverre hijzelf bc- maanden onbeschikbaar geweest is door kelvenne - en op eigen veld tegen Ron- langstelling heeft om tijdens een volgen- een kwetsuur is naar een konditiepiek se. Wil men volgend jaar een betere de kompetitie de tweedeprovincialer te aan het groeien. Tijdens de eerste helft prestatie brengen, dan dringt zich ver- leiden. waren de bezoekers duidelijk in het of- sterking op. Werk dus voor de klublei- Ij De recente match tegen Etikhove was er fensief. We hebben toen een paar keer ding. alvast geen om over naar huis te schrij- geluk gehad. Na de hervatting was er (e.g.) j Na een hele reeks huldigingen voor de wed strijd kon de partij dan uiteindelijk met enke le minuten vertraging aanvangen. Een duel ais kampioenenploeg tegen de nummer drie in de rangschikking is dan ook een meegeno men toemaatje om het publiek naar het ter rein te halen. En Baardegem was zeker niet gekomen om zich zomaar te laten afslachten door de nieuwbakken kampioenen. Reeds na vijf minuten kwam Lutterzele dan ook goed weg als de snelle bezoekende Herbert Van Renterghem in de diepte werd gestuurd en alleen voor thuisdoelman Van de Wiele kwam doch zijn schot in de modder bleef steken. Baardegem, dat voorzichtig gestart was, bleef dan via enkele gevatte counters gevaar kreëren voor het thuisdoel, maar hoe Van Renterghem ook probeerde, het vlotte niet om de bal voorbij de doelman te krijgen. Lutterzele was dus gewaarschuwd. En tech nisch sterker als zij zijn, zetten zij net voor de rust al meteen de puntjes op de i. Een kollek- tieve thuisaanval opgezet door Pascal De Man werd door Eddy Van Keer via het been van bezoeker Eddy Auwelaert voorbij Baar- degem-doelman De Rop gedevieerd: 1-0 na 41 minuten. Na de rust dan opnieuw Baardegem dat een wat offensievere instelling aangenomen had en het spel steeds sportief speelde, waarvoor zij trouwens na de wedstrijd een schouder klopje kregen van de thuisploeg. Bij Baardegem kwam hierdoor Danny De Ridder in de ploeg voor Auwelaert nadat Baardegem toch al de diensten moest missen voor de wedstrijd van Bert Saerens en Hans Van Den Borre. Baardegem gooide alle registers dan open en nadat Van Renterghem nog een mooie kans tot 1-1 juist naast besloot, was het de thuis ploeg die via Yvo Van Keer op voorzet van Eddy Van Keer voor 2-0 kon zorgen. Dt wedstrijd was beslist én gespeeld. Een kwar tier voor tijd kon Eddy Van Keer dan nog maals doelman De Rop kloppen waarna Baardegem tien minuten voor tijd via een fout op Bart Heyvaert met een strafschop goal van J.C. Van Audenhove kon milderen tot 3-1. Het laatste woord was evenwel voor Yvo Van Keer van de thuisploeg die in deze sportieve wedstrijd de eindstand bepaalde op 4-1. Een nieuwe viering kon dus beginnen voor de Lutterzeelse kampioenen terwijl Bardegem nog een weekje geduld moet heb ben over de promotiezekerheid. (m.s.) Voetbal. Valentino's Overmere werd door kampioen Lutterzele geklopt met ietwat overdreven 1-7 cijfers achteraf toch goed mee (mt) Voor Eendracht Sint-Gillis is het uit met het mooie weer. De degradatie naar vierde provinciale is na de nederlaag tegen Heikant Zele onafwendbaar. Op de dag dat de feestneuzen in de gemeen te werden opgezet, heerste er in en rondom de sporthal een bedrukte stem ming. Aan de top is intussen ook al een en ander gewijzigd. Leonard Baetens heeft zijn funktie als voorzitter neerge legd. Hij blijft bij de vereniging, wordt zelfs erevoorzitter en de post van presi dent wordt voortaan genomen door Dr. De Decker. Het sekretariaat komt in handen van Maurits De Pauw in opvol ging van Marc Waegeman. Georges De Looze is als klubleider opgestapt. Wanneer het dus slecht gaat binnen de klub laten de gevolgen ook op bestuurs- vlak niet op zich wachten. 'Jammer dat we degraderen maar dat wil niet zeggen dat we moeten berusten, stelt dirigent De Decker. We moeten gewoon op een nieuwe lei beginnen en bouwen aan een team dat in een later stadium weer opgang kan ma ken. Uiteraard vergt dat inspanningen. Ik hoop dat een aantal mensen ons blij ven steunen. Er komen gewis betere tij den.' Voor Heikant Zele betekent de winst wellicht het behoud in derde. Pas in de tweede helft kwamen de Zeienaars vier keer tot scoren langs Dirk Peters (2 keer), Philip Kint en Etienne Casteleyn. Tijdens de eerste helft heeft de thuis ploeg een degelijke weerstand geboden. Het Sint-Gillisse kaartenhuisje tuimelde in mekaar toen het eerste bezoekende doelpunt op het bord verscheen. (e-g.) Voetbal. Richard Van der Straeten, van Sint-GiUis (Iv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20