- n Eerste helft (4-0) beslissend Suksesvolle start van Rallyteam Devos-Monchy in V.A.S.-kampioenschap Mikken naar de vijfde plaats 't Sneeuwwitje wint Berlaars tornooi rhuisdoelman Jan De Blende liet in zijn dagje Bekerkompetitie AN Dl*. WALII bellen 4 6 Juv. Schoonaarde - Herdersem 4-2 Buggenhout - Stekene 1-0 ZAALVOETBAL acing Boonwijk - Oudegera 0-2 *°p- Beker van Lebbeke De Voorpost - 30.3.1990 - 21 VOETBAL «i m mm li «mi m« nu mm *ttmm t h 5ME 'DINERS jeugd U.S. Haasdonk-R. Lebbeke 1-0. Franky Van Leuvenhaege van Haasdonk stuurt leze bal voorbij de Lebbeekse doelman Van Puyvelde, meteen was de kans op de itel vervlogen (Iv) nwer- ipioei wacht t voor :n en- iracht p het ns de Sparta Buggenhout liet een degelijke iidruk tegen Stekene. De thuisploeg be taalde trouwens een verdiende over- imning. Bedoeling van de Spartanen blijft de vijfde plaats. Er is een waterkansje dat we die kunnen fanenhalen, zegt klubleider Luypaert. Doorgaans waren we tegen Stekene de betere ploeg wat in het derde kwartier resulteerde in een doelpunt. Het kwam K stand uit een vrijschop van Nico De bek en vervolgens ingekopt door Mare lan Der Jeugt. Nadien hebben we nog cn kans of twee gekregen, trouwens nk na de hervatting was dat een paar ter het geval langs o.a. Callaert, Corne- Juventus Schoonaarde is de inzinking die het enkele weken terug doormaakte te boven gekomen. Op het einde van vorige wedstrijd was er al beterschap te zien maar nu knalden de Schoonaardse spitsen er zeker niet naast. Juventus hield er in de eerste helft een moordend tempo op na dat de bezoekers omzeg gens verstikte. Met vooraan drie spitsen - Baeyens, Christiaens en Gert Claes- sens- liet het de Herdersemse ploeg geen schijn van kans. Zeker niet toen Danny Van Hauwermeiren in het mid denveld zich ontpopte als draaischijf. Herdersem keek verrast op bij het zien van de drie thuisspitsen in deze kapitale wedstrijd. Schoonaarde startte daaren boven met windvoordeel en dat leverde een fantastische eerste helft op. Reeds na zeven minuten moest de thuisploeg een strafschop gekregen hebben wan neer Gert Claessens gehaakt werd maar de scheidsrechter durfde niet ingaan op deze fout. Het doelpunt was echter maar uitgesteld want drie minuten verder lag de bal toch al tegen de Herdersemse netten. Een hoekschop van Filip Bo- lis en Van Gijseghem. Voor vele ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hebben zit de kompetitie er nu meteen op. Wij blijven onszelf motiveren en stellen de vijfde plaats in uitzicht. Je weet dat vier ploe gen promoveren en al wie in de verschil lende reeksen als vijfde eindigt, mag on derling een testmatch spelen voor een bijkomende stijger. Het hoeft niet ge zegd dat we die kans zullen grijpen in dien ze zich zou voordoen. Eerste ver eiste is alvast dat we komende zondag bij Gerda twee punten in de wacht slepen. (e.g.) gaert wed door Pascal Christiaens in één tijd overgenomen. Schoonaarde bleef een tijd voetbal- meester van het spel en na een kwartier kwam nummer twee eraan. Een fout op Gert Claessens werd bestraft met een vrije trap die door Filip Bogaert werd gegeven naar de eerste paal. Daar stond Danny Van Hauwermeiren klaar om het leder te deviëren en het was meteen 2-0. Een blitzstart van Schoonaarde die nog een mooi vervolg zou krijgen. Want na 27 minuten werd het 3-0 toen uitblinker Filip Bogaert op links een bal kon onder scheppen en hard wist af te drukken naar het Herdersemse doel waar de kee per de bal nog wel kon afweren maar dan wel terug in de voeten van Bogaert die de tweede kans niet onbenut liet. En op slag van rusten werd het helemaal te gek voor de thuisploeg als Bert Claes sens kon doorgaan en mooi Pascal Christiaens kon bereiken die op zijn beurt kon scoren: 4-0 aan de rust, het kon tellen. Bezoekend trainer Van Den Berghe startte dan met zijn ploeg in de tweede periode eveneens met drie spitsen om, indien mogelijk, toch nog wat weerwerk te kunnen leveren. En het hoeft gezegd dat daarin in eerste instantie aardig ge slaagd werd want na goed zeven minu ten in de tweede helft stond het reeds 4-2. Na drie minuten kon Hans Heyvaert - die ook een sterke wedstrijd speelde bij Herdersem - reeds scoren als bij de thuisploeg twee missers na elkaar te zien waren. Eerst speelde Guido Anthuenis te kort terug en daarna Dré Maes. Na zeven minuten in die tweede helft werkte Davy De Smedt een vrije trap in doel voorbij doelman Guy Michiels van Schoonaarde, 4-2 na 52 minuten, geen wonder dat thuistrainer Pierre Cornelis het gevaar doorzag en eerst Tackaert een meer verdedigende funktie toebe deelde om daarna zelfs Mario Baeyens een stapje terug te laten doen. Herdersem kon evenwel niet meer aan hetzelfde tempo blijven scoren en het verloor greep op de wedstrijd. De thuis ploeg kon daarentegen nog enkele flin ke counters op stapel zetten langs'Pascal Christiaens en Gert Claessens, maar ook die bleven van een doelpunt ont houden. Zo eindigde deze wedstrijd dan bij een 4-2 stand nadat alle doelpunten vielen in het eerste wedstrijduur. Een gele kaart was er tenslotte nog voor thuisspeler Dré Maes zodat hij er nu zondag in Opstal niet bij zal zijn. J.P. Koorde zal dan meer dan waarschijnlijk in de ploeg komen. Na Opstal blijft Schoonaarde in Buggen hout want een week later moet Opdorp overwonnen worden. Indien deze twee klippen zonder enige moeilijkheden overwonnen worden, dan staat niets de promotie van Schoonaarde nog in de weg. Vermelden we nog dat na 70 minuten ook Filip Bogaert als uitblinker werd vervangen door Koen Luyckx en deze laatste het ook meer dan voortreffelijk deed. (m.s.) enen kans thuis-r :t van i. De kwar- nog- larna i een leren voor deze lalde Ie thuisploeg blijft steeds maar gehan- fcapt door deze kompetitie stappen na lat Jerry en Medard Van der Meersche n Luc De Meester nog steeds naast de ant staan. Daartegenover staat dan eer dat Rachid Ahmed er wél bij loopt ij de Boonwijkse ploeg. Dat mocht renwel niet baten want de bezoekers widen na 25 minuten op voorsprong omen toen thuisdoelman Jan De Blen- le zich verkeek op een vrije trap en loder de bal doorliep, zodat Vercaute- i kon scoren. de rust bleef De Blende de fouten opstapelen want eerst werd het bijna 0-2 bij een verkeerde ingreep maar nadien was het dan toch zover als hij op een bezoekende hoekschop zonder reaktie bleef als Van Cauter van dichtbij mocht inkoppen. Boonwijk ging dan met drie spitsen spe len en wisselde Rachid voor Van Nuffe- len. Oudegem zag hierin nogal wat countermogelijkheden maar een zestal kansen werden onbegrijpelijk de nek omgewrongen zodat het uiteindelijk bij deze 0-2 stand bleef. (m.s.) Op zondag 25 maart waren er tien ploegen aanwezig op het zaalvoetbaltor- nooi, georganiseerd door 't Zolderken-Berlare. Het tornooi werd vlekkeloos geleid door voorzitter André De Meyer en dat is wel een proficiat waard want het was het eerste tornooi dat hij leidde. De ploegen: De Vuzzels, Minibond II, 't Sneeuwwitje, Sportvrienden, Inter Laarne, 't gemeentehuis, Parochiehuis Kalken, Fam. Haegens-De Pauw, KWB-Berlare en Saerens Overmere. In de reeksen was er één wedstrijd die opviel, 't Sneeuwwitje en Inter Laarne speelden met volle inzet en het was tenslotte Sneeuwwitje dat het haalde, weliswaar met 3-3 maar met een hogere conrnerscore. Ook de scheidsrechters hebben hun best gedaan en verdienen alle lof. Het waren de heren Robert De Rechter, André De Decker en Gilbert Genthier. Voor iedere deelnemende ploeg stond een mooie trofee te wachten want de gemeente had zoals steeds een sportief steentje bijgedragen. Het was dan ook sportschepen Luc Vercruyssen die de prijsuitreiking verzorgde. De beker van de fairplay ging naar Parochiehuis Kalken. Ook de uitbaters van de sporthal waren in een milde bui. Zij schonken bij loting een wedstrijdbal aan één klub. Als slot van het tornooi sprak schepen vercruyssen de lof over jeugdzaalvoet- balklub 't Zolderken en het bestuur ervan in het bijzonder. Dat bestaat uit André De Meyer, .Albert De Block, Freddy Van Wesemael en Maria Mertens. Bijzondere medewerkers waren zoals steeds Eddy Eeckhout, Ortaire Marissen en natuurlijk Frans De Martelaere. Gedurende de ganse dag zat de sporthal boordevol supporters van de verschil lende klubs. De echtgenoten van de bestuursleden hadden dan ook geen moeite om aan hun stand het voedsel te slijten, wat ook een werk van barmharigheid was. Uitslagen 9e en 10e: Minibond II - Parochiehuis Kalken 4.3 Zaalvoetbal. De organisatoren van het zaalvoetbaltornooi in Berlare (xl) 7e en 8e Sportvrienden - Gemeentehuis 5e en 6e De Vuzzels - Fam. Haeghens-De Pauw 3e en 4e Inter Laarne - Saerens Finale't Sneeuwwitje - KWB Berlare 2-1 3-1 1-1 (pen) 3-1 7-3 Vermelden we nog even het sportieve gedrag van alle klubs tijdens de vele wedstrijden. KAATSEN Bevordering 1.4 te 15 u.: te Erembodegem met Hoké, Kerksken - Nieuwerkerken 1.4 Ie 14.30 u.: te Baardegem met Baardegem, Herleving Aalst en Steven Moorsel 1.4 te 14.30 u.: te Hamme met Hamme Zogge, Kastel en Zele Durmen 1.4 te 14.30 u.: te Denderbelle met Denderbelle, Merchtem en Willebroek Ugere I en II 14 te 14.30 u. te Gijzegem met Gijzegem, Hamme St. Anna en Puurs 1.4 te 14.30 u. te Buggenhout met Toekomst Buggenhout, Opwijk en VA Baasrode 1.4 te 14.30 u. te Merchtem met Merchtem, Opwijk en Opstal Buggenhout 14 te 14.30 u. te Wieze met Wieze Sportief, Terjode en Denderbelle Hogere III 14 Ie 14.30 u. op Kastel met Kastel Rap en Vlug, Opstal Pelote en Welle 14 te 14.30 u. op Terjoden met Terjoden, Wieze Sportief en Herdersem, De Lebbeekse Gemeentelijke Sportraad en de Sportdienst organiseren tijdens de komende aprilmaand, op het kaatsterrein van het Gemeentelijk Sportkom- ileks. voor het eerst een kaatstornooi voor liefhebbersploegen, dat de naam Beker van Lebbeke' meegegeven werd. De schiftingen worden betwist op zaterdag 7 en zondag 8 april. Op zaterdag staan twee wedstrijden geprogrammeerd: Sportman - 't Kliekske en Moderna - Rapide. Op zondag geven Ramen Verheyden en Afbraak Van Biesen elkaar partij en komen Half-Time en Zorro's tegen elkaar uit. Gestart wordt telkens te 14 u. De finale wordt betwist op paasmaandag 16 april, vanaf 14 u. Aan dit kaatstor nooi zijn vanzelfsprekend bekers en trofeeën verbonden. (pvr) AUTOSPORT Op 10 en 11 maart werd in Sint-Truiden de eerste wedstrijd van het provinciaal kampioenschap gereden. Meteen was het een schot in de roos voor het rally team Devos-Monchy dat met een zesde plaats in de algemene rangschikking en een afgetekende overwinning in de klas se F2 (1600cc) duidelijk een optie geno men heeft op de tweede titel in de eigen klasse. Vorig jaar werd het team kampi oen van Vlaanderen in de 1600-klasse en legde beslag op de vierde plaats in de algemene rangschikking. Een prachtig resultaat voor de Toyota Corolla, die het met zijn 200 pk's nochtans niet onder de Het Filmfestival van Brugge wil meer in het biezonder aandacht besteden aan de filmprodukties uit Afrika, Azie en Zuid-Amerika. Philips heeft een veiligheidsverlichting op de markt gebracht die bestaat uit een komplete "lat" met daarin zowel de lamp als het toestel, de montagebe nodigdheden en de installatie-instruk- markt heeft tegen veel 'zware kanonnen' zoals Porsche, Cosworth, Mazda en de legendarische Opel Manta 400. De ambities zijn ook dit jaar weer hoog gespannen. De titel in de klasse F2 en een plaats inde top-drie van het algeme ne klassement zijn het streefdoel, samen met de hoop volgend jaar te kunnen doorstoten naar de nationale kompeti tie. De wedstrijd in Sint-Truiden verliep probleemloos. Afgezien van één ver vaarlijke schuiver, die net niet twee me ter lager eindigde, reden piloot William Devos en co Remo Monchy een vlekke loze race. Vermeldenswaardig is nog dat ook een nationale wedstrijd werd gereden in Sint-Truiden op hetzelfde parcours als de provinciale rally en dat van Dorpe, de winnaar van de provinciale strijd sneller was dan de nationale winnaar. Een beter bewijs voor de kwaliteit van de provinciale top Kan men moeilijk beden ken. De volgende wedstrijd, tellende voor het kampioenschap van Vlaande ren wordt op 31 maart en 1 april gereden in en om Wervik in West-Vlaanderen, ïen typisch Vlaamse wedstrijd met veel :echnische bochten, nachtelijke etappes -n verraderlijke wegen. Een kolfje naar de hand van het team Devos-Monchy dat dan ook resoluut voor de aanval en veel vuurwerk zal kiezen. Wie meer inlichtingen wenst i.v.m. het rallyteam Devos-Monchy en de Belgi sche en Vlaamse rallysport in het alge meen kan zich steeds wenden tot Remo Monchy, Nieuwstraat 57, 9290 Berlare, tel. 052/42.26.61. Autosport. Het rallyteam Devos-Monchy aan het werk (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21