'Orlando-Emyco'-team bezet vele ereplaatsen 1 gTraGEDUYC» Nieuws van 't Zolderken Wordt Zele een wielerklassieker rijker Nieuwe *Mj■kjLI outfit voor Berlaarse m 8 Puitenrijders Laat ons sportief blijven! zmw N1S^N B.W.C.L.-Wielrennen NISSAN ZAALVOETBAL Tweede Vedettenparade W.A.O.D.-wedstrijd in Wichelen Eerste Grote Prijs De Bus/De Lantaarn - Verzekeringen Van Der Straeten emyca ass£— 22 - 30.3.1990 - De Voorpost WIELRENNEN BWCL-Wielrennen. Stany Poelmans van de Brabantse ploeg'(mv) Dat het bestuur van de BWCL gehoor heeft naar wat de renners verlangen werd nogmaals bewezen op zondag in de wijk Honegem te Erpe-Mere, waar een zeer grote prijzenpot werd besteed aan de wedstrijd. Gustaaf Sonck, organis ator van deze koers, tastte diep in de geldbeugel om de renners tevreden te stellen en dat is hem gelukt ook. Toch waren de weersomstandigheden zeker niet ideaal. Nog maar pas deed de lente zijn entree en de temperaturen schoten omlaag. Al zegt het gezegde 'ander weer, andere renners', toch was het deze keer niet waar want nogmaals hebben dezelfden het laken naar zich toegetrok ken. A B-reeksen Men zegt altijd, het is geen weer om een hond door te jagen, maar toch stonden er zondag in Erpe een 45-tal 'ijsberen' in de jongerenreeks op het startsein te wachten. Blijkbaar wilden de renners de koude trotseren want van in de eerste ronde kwam er een waar bombardement van ontsnappingen, wat resulteerde in een verbrokkeld peloton. Bij het ingaan van de derde ronde stuurde Freddy Roele- kens ploegmaat Luc Paridaens in de aanval. Deze nam een derig sekonden. Johnny Van Holen reageerde, gevolgd door elf renners, waaronder Patrick Van Renterghem, A. De Mets, Gust Van Laethem, Bruno Heyvaert en Luc Van der Eecken, allen van Martin's Velo- club. Daarbij ook nog Freddy Roele kens, Wilfried Paridaens, Etienne Van der Helst, Jef De Bruyn, Jan Vereer- straeten en André Tummelecr. Deze renners reden zó van de groep weg en naderden zienderogen op Paridaens. Dan 'ontplofte' Freddy Roelekens en ging op zoek naar de leider. Patrick Van Renterghem zag het gevaar en op het moment dat hij Roelekens ging vervoe gen slipte hij op een laag modder op het asfalt. Patrick belandde in een diepe gracht. Zijn fiets was 'perte totale' maar gelukkig voor hem bleef het bij een paar schaafwonden. Roelekens sloot onder tussen aan bij zijn ploegmakker en sa men reden ze voor wat ze waard zijn. Dat moet veel zijn want de elf achtervolgers, waarbij al het werk moest gedaan wor den door de vier M.V.C-ers, konden geen meter goed maken. De twee leiders vergrootten hun voorsprong tot één mi nuut. Voor de overwinning stond er op Freddy geen maat en als B-renner won hij verdiend voor Luc Paridaens (A). Uitslagen A-REEKS: 1. Luc Paridaens, 2. Hey vaert, 3. Vereerstraeten, 4. Schoonjans, 5. Poelmans, 6. Tummeleer, 7. L. Van der Eecken, 8. Suenens, 9. De Ridder, 10. Van ransbeeck. B-REEKS: 1. Freddy Roelekens, 2. W. Paridaens, 3. Van Holen, 4. Tummeleer, 5. Van der Helst, 76. De Mits, 7. De Bruyn, 8. Van Laethem, 9. Longeval, 10. De Boeck. C D-reeksen Eens te meer wilden de weergoden niet mee. Deze oudere renners vertrokken in een fikse hagelbui voor acht ronden. Jean Goossens en Ludwig Callebaut wa ren de eerste onruststokers. Bij het in gaan van de vijfde ronde had dit tweetal een voorsprong van een halve minuut. Na de hergroepering gingen er zeven renners vandoor: Marcel van Impe, Wil ly De Clercq en Jef De Wolf (MVC), Freddy Van Steerthem, Willy Nuel, Ro ger Tanckeré en Louis De Man. Deze renners verstonden mekaar zeer goed. Frans De Mey, die deze trein had ge mist, verzette nog bergen werk maar bleef hangen op 40 sekonden. Het pelo ton volgde op 1'50". Vooran bleek Mar cel Van Impe zijn pedalen niet te voelen en won iedere premiespurt voor het uur werk. Bij het ingaan van de laatste ronde wou Willy De Clercq op de solotoer gaan maar Roger tanckeré verhinderde deze poging. In de sprint voor de zege was Freddy Van Steerthem de snelste bij de C-renners en Jef De Wolf van de D-ren- ners. Uitslagen C-REEKS: 1. Freddy Van Steertehm, 2. De Man, 3. M. Van Impe, 4. De Backer, 5. Van Rossem, 6. Sterck, 7. Roef, 8. Callebaut, 9. Govaert, 10. Christiaens. D-REEKS: 1. Jozef de Wolf, 2. De Clercq, 3. Nuel, 4. Tanckeré, 5. De Mey, 6. Michiels, 7. De Rijbel, 8. De Baere, 9. L. Van Impe, 10. Goossens. Volgende wedstrijden Zaterdag 21 april: Balegem, café Sport. Zondag 1 april: St.-Lievens-Houtem, ca fé Sportief. MV/HDG Het is ondertussen alle wielerliefhebbers duidelijk geworden dat we vanaf dit jaar twee belangrijke bonden hebben die in onze streek evolueren. Er zijn er ook nog andere maar die laten minder van zich horen. Deze twee wielerbon den, van zgn. 'liefhebbers' hebben het blijkbaar niet op mekaar begrepen. We kregen al vrij bitsige reakties van beide kanten maar we zijn ervan overtuigd dat dit blad geen forum kan zijn om te bekvechten. We vragen dan ook aan onze medewerkers -van beide bonden- dat zij objektief verslag zouden geven van de eigen koersen, zonder af en toe flink uit te halen naar de andere bond. Indien we deze bladzijden vrijgeven voor steriele pennetwisten dan komt er geen eind aan. De renners van beide bonden hebben er geen baat bij dat de vuile was in 't openbaar wordt uitgehangen. De redaktie zal voortaan nauwkeurig de teksten die binnengebracht worden uitpluizen en alles schrappen wat aanleiding kan geven tot diskussie. We stellen evenwel voor dat de bonden het eens onder mekaar en op sportieve wijze uitmaken tijdens de koersen die zaterdag en zondag in Grembergen door de VWF georganiseerd worden. Mits een dagvergunning kunnen normaal ook de BWCL-renners er van start. Zou dit niet meer dan logisch zijn? BWCL-Wielrennen. De winnaars van deA- en B-reeksen: Freddy Roelekensn Luc Paridaens (mv) Op vrijdag 23 maart speelde de A-ploeg van 't Zolderken tegen D.V. Middel- kerke. 't Zolderken won met puike 13-4 cijfers. Naar verluidt maakte de thuisploeg er een doeltjeskermis van en dat laat de uitslag ook vermoeden. Vrijdag aanstaande speelt 't Zolderken opnieuw voor eigen publiek in de sporthal van Berlare om 20u00. Dan moet Codep Brugge bekampt worden. Wie dus eens goed zaalvoetbal wil zien gaat best eens kijken bij Maria en Petrus. Op 25 mei organiseert 't Zolderken in de expo-halle van de transportfirma Herman Van de Hauwere een grote vedettenparade. We kunnen nu reeds de namen van de vedetten meedelen die er ZEKER zullen zijn: Willy Sommers, Luc Steno, John Terra, Hemuth Lotti, Eric Van Neyghem, Sylvie Melody, Olga Rendy en Philippe Vincent. Er wordt bovendien een demonstratie gegeven door Ivans Body Center uit Berlare en de presentatie wordt verzorgd door Patrick Valain. De kaarten worden verkocht tegen 200 Fr in voorverkoop bij Mivaflor, 't Zolderken en in de Berlaarse sporthal. BWCL- WielrennenDe winnaars van de C- en D-reeksen: Freddy Van Steer them en rechts Jef De Wolf (mv) BWCL-Wielrennen. Patrick Van Ransbeeck, ook uit de 'Brabantse ploeg'(mv) WIELERTOERISME Op zondag 1 apri! kunnen de WAO.D.-renners van de A- en B-reeksen aan da,slag in Wichelen. Er kan ook gestart worden met een dagvergunning. De renners moeten twaalf ronden afleggen over een afstand van 77 km. Er is voor 6.000 F prijzen voorzien te verdeen over dertig prijzen. Er wordt gestart om 15u00. De inschrijvingen hebben plaats in café Centraal, gelegen aan het station. Op vrijdag 16 maart vierden de wielertoeristen van WTC Puitenrijders feest in lokaal 't Zolderken tergelegenheid van de uitreiking van de nieuwe windjackets, geschonken door de firma Elbeko uit Zele. Op de foto bemerken we naast de afgevaardigde van de firma Elbeko, de heer Paul De Vos, die de spiksplinternieuwe jackets overhandigde aan voorzitter Hugo Vercruyssen. We zien ook reeds de talrijke leden in hun nieuwe uitrusting. Er werd een speciaal dankwoord gericht aan de heer De Vos. WTC Puitenrijders hoopt natuurlijk dit jaar met zoveel mogelijk sportievelingen van start te gaan en in stilte hoopt de klub dat er volgend jaar een broek bijgetoverd wordt. De wielerliefhebbers onder ons zullen zaterdag 31 maart a.s. vanzelfsprekend afzakken naar de Kloosterstraat. Daar wordt voor de eerste maal een grote wielerwedstrijd voor internationale lief hebbers georganiseerd. Toen in september vorig jaar een achttal wielerfanaten de koppen bij elkaar sta ken, werd meteen koerskomitee «'t Klu- sterken» geboren. Een jonge, dynami sche ploeg die na 6 maand werken hun organisatie met trots zullen zien plaats grijpen. Inderdaad, het koerskomitee heeft kosten noch moeite gespaard om er een zo aantrekkelijk mogelijke wed strijd van te maken. Vooreerst is er het parcours dat niet te groot is gemaakt om het publiek de kans te geven de wedstrijd optimaal te kunnen volgen. Dan zijn er ook nog de talrijke premies die geschon ken worden. Er zijn zelfs drie klasse mentsspurten waarbij aan de eerste drie renners van iedere spurt punten toege kend worden. Hieraan zijn dan ook niet geringe geldprijzen verbonden. De datum is natuurlijk ook geen toeval. Morgen, zaterdag, gaat immers Lente- kermis van start. Aangezien er bij dit evenement een wielerwedstrijd ontbrak en het seizoen nog maar pas van start is gegaan, met nog weinig wedstrijden op de kalender, hopen de organisatoren een 100-tal deelnemers te kunnen be groeten. Hieronder zullen dan ook de plaatselijke renners behoren die zullen straat, Markt, Kloosterstraat, strijden voor de trofee voor de eerste Dank aan de talrijke sponsors die deze Zeienaar. Dit alles zal dan ook de nodi- wedstrijd steunden. toeschouwers met zich meebrengen. Langs deze weg wenst koerskomitee «'t Klusterken» het college van burgemees ter en schepenen te danken voor de toelating om de aankomstplaats in de Kloosterstraat te laten plaatsvinden en voor de uitgevoerde herstellingswerken aan het wegdek. De organisatoren zelf stellen zich garant voor de veiligheid van de renners en de toeschouwers. Zo zal er geen nadaraf sluiting geplaatst worden op de toch al smalle voetpaden, maar een speciaal af spanningssysteem zodat ook de renners geen gevaar lopen tegen de nadarvoeten aan te rijden, wat nogal vervelend kan zijn, hé Claudy! In ieder geval mag ieder rechtgeaarde wielerfanaat niet op het appel ontbre ken zaterdag a.s. in de Kloosterstraat, nabij de markt. Technische gegevens: Inschrijving: café De Lantaarn, Kloos terstraat 39 Start: 15 uur Afstand: 117 km., 18 ronden van 6,5 km. Parcours: Kloosterstraat, Bunderstraat, A. De Beulelaan, Astridplein, Spoor wegstraat, Elststraat, Driesstraat, We- zepoel, Oude Kouterdreef, Veldeken, Langestraat, Oudburgstraat, C. Meeus- VWF- WielrennenGrembergenaar Benny Blindeman (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22