De nieuwe klubkampioenen GZK - Amateurkompetitie Eerste zege voor Tony De Ridder V.W.F. - Wielrennen Jozef De Vits (A), Hendrik Cornelis (B - Zele), Gaston Van Den Hoecke (C Grembergen) en Alfons Quintelier (D) Uitslagen Sporthal Berlare De Voorpost - 30.3.1990 - 23 ÏSSöllNKÏ; UG1VI* WIELRENNEN VWF-Wielrennen. Jozef de Vits won de A-reeks en was tevens klubkampioen. Peter Schaillie won de B-reeks (xl) De V.W.F. heeft zijn eerste kampioe nen. Dit kampioenschap liep over drie wedstrijden en wie het meeste punten behaalde werd meteen gelauwerd met een prachtige kampioenentrui en een herinneringsmedaille. Zondag 25 maart in Waarschoot De vier reeksen reden allen een aparte koers. Om 14u00 vertrokken de C-ren- ners en één minuut nadien startten ook de D-renners. Om 16u00 kregen we he- zelfde scenario met de A- en de B-reeks. C-reeksE. Reybroeck Er dienden acht ronden van 7 km afge legd te worden. Reeds in de eerste ronde verloren we Raf van Eyck met een lek bandje terwijl in de derde ronde Jean geerinck uit Grembergen door een val uit de wedstrijd verdween. In de vierde ronde was er een gevaarlij ke ontsnapping met Stommeleir die het reeds meerdere keren had geprobeerd in gezelschap van Rolus, Van Den Hoecke, Jooris en Reybroeck. Toen ie dereen dacht dat het gedaan was plaats te Jean Verpaelst een snedige demarra ge en fietste in één ruk tot bij de leiders. Even later sloten ook Bauwens, Hugo Van de Velde en enkele anderen aan. Meteen was alles te herdoen. Wat men nadien ook nog probeerde, alles bleef VWF-Wielrennen. In Waarschoot won Justin Gabriels de D-reeks. Tweede was samen en in gesloten gelederen reed Theo Wymeersch (xl) VWF-Wielrennen. Erik Reybroeck won de C-reeks, terwijl Gaston Van Den Hoecke klubkampioen werd (xl) men de laatste ronde in. Halfweg pro beerde Frans Van Eyck het nog alleen. Hij nam tot honderd meter maar moest in de lange baan naar de eindmeet bege ven voor de druk van het peloton. Ver paelst probeerde het dan nog op één kilometer van het einde, maar ook hij werd in de laatste meters nog gegrepen en het was Reybroeck die het haalde voor Stommeleir, de grote utiblinker en Gaston Van Den Hoecke. Meteen werd Van Den Hoecke klubkampioen met twee overwinningen een derde plaats. D-reeks: Justin Gabriels In de D-reeks werd de koers gemaakt door de Grembergenaars Chris Michiels en Raymond Fierens, terwijl ook Hugo Ronsmans al eens zijn neus aan het ven ster kwam steken. De twee Gremberg enaars, de sterksten uit het peloton, ver stonden elkaar echter niet al te best en wilden alle twee winnen en zo is de spreuk: als twee honden vechten om een been... Toen men nog met tien voorop lag moest naar het einde toe ook Ronsmans eraf (gebrek aan training), samen met jans- sens. De acht bleven samen en in de spurt stond er geen maat op snelle en ondervindingrijke Gabriels, die rest lengten achter zich liet. Hopelijk gebrui ken onze Grembergenaars voor eigen volk een andere taktiek. B-reeks: Peter Schaillie De plaatselijke Ronny De Wilde, noch tans in vorm, heeft zoals vele anderen weer eens moeten ondervinden hoe moeilijk het is om voor eigen volk te winnen. Hij kreeg niet alleen af te reke nen met het ganse peloton, maar ook Zeienaar Cornelis hield hem goed in het oog voor het eindklassement van het klubkampioenschap. Toen op drie rond en van het einde Schaillie en De Vos er vandoor gingen, kregen die vrij spel. Hoewel het peloton in de laatste ronde nog dicht zou terugkomen werd het pleit tussen deze twee in de spurt beslecht. De Vos haalde het maar werd later gede- klasseerd ten voordele van Schaillie. De plaatselijke De Wilde haalde het in de spurt, vóór Courtens en Cornelis. Me teen kroonde Zeienaar Cornelis zich tot klubkampioen. Grembergenaar Ver- meiren, nog een tijdje alleen voorop werd 11e en Benny Blindeman 13e. A-reeks: Jozef De Vits Een zeer strijdlustige en zegedriftige Theo van Handenhove was de man die samen met Buggenhoutenaar Stefaan laureys de eerste koershelft domineer de. Onder hun beiden verplichtten ze het peloton tot zware inspanningen. Toen alles nog eventjes bijeenkwam, was een volgende demarrage genoeg om negen leiders te noteren. De rest mocht het vergeten. Beresterke Van Hande nhove verzette nog hemel en aarde, maar de anderen losten niet en met ne gen gingen ze naar de eindstreep. Nog een verrassende demarrage van Lau reys, die gekortwiekt werd door Pardi- daens en een lepe De Vits die als eerste uit de bocht kwam en Van Handenhove verraste. Hij pakte dus nogmaals naast de zege. Voor De Vits zijn tweede zege en meteen de trui van klubkampioen. Volgende wedstrijden Zaterdag 31 maart en zondag 1 april te Grembergen. Alle formaliteiten in de Rijksbasisschool aan de Verbindings straat. C D starten om 14u00voor 10 ronden over 57 km A B om 16u00 voor twaalf ronden over 68 km. Per wedstrijd is er telkens voor 15.000 Fr prijzen en 20.000 Fr voor het eindklasse ment aan de eerste tien van elke reeks. Verzekerde deelname van de Grem- bergse renners: Theo Van handenhove (A), Hendrik Vermeiren (B), Benny Blindeman (B), Gaston Van Den Hoec ke (C), Jean geerinck (C), Christiaan Michiels (D), Raymond Fierens (D) en Hugo Ronsmans (D) Een mooie omloop zonder overwegen. Supporters op post in de kantine van de Rijksbasisschool De VWF vraagt nog een wedstrijdleider tegen vergoeding. Geïnteresseerden kunnen inlichtingen bekomen op tel. 054/41.19.24. Uitslagen B-REEKS: 1. Peter Schaillie, 2. De Vos, 3. De Wilde, 4. Courtens, 5. Cornelis, 6. Duquesne, 7. Maldrie, 8. Caeckebeke, 9.Dalle, 10. Tas, 11. Vermeiren, 13. Blin deman. A-REEKS: 1. Jozef De Vits, 2. Van han denhove, 3. De Glas, 4. Laureys, 5. De Clercq, 6. Van Haute, 7. Heymans, 8. D'Hollander, 9. Goossens, 10. Marien, 13. Verccrtbruggen. D-REEKS: 1. Justin Gabriels, 2. Wy meersch, 3. Michiels, 4. Quintelier, 5. Aerts, 6. De Boever, 7. Fierens, 8. Maes, 9. Janssens, 10. Ronsmans. C-REEKS: 1. E. Reybroeck, 2. Stomme leer, 3. Van Den Hoecke, 4. Van de Velde, 5. Jooris, 6. Rolus, 7. Verpaelst, 8. Batselier, 9. Lison, 10. De Ben, 11. Van Eyck. D.C. Red Arrows II-D.C. Lebbeke 2-10 D.C. Decibels-D.C. De Ton 7-5 D.C. Den Beer II-D.C. Den Beer I 2-10 D.C. Red Arrows I forfait D.C. Stinny Boys forfait Klassement 1. D.C. Lebbeke 15 144 36 108 28 2. D.C. Red Arrows I 15 135 45 90 24 3. D.C. Den Beer I 15 113 67 46 22 4, D.C. Decibels 15 108 72 34 19 5. D.C. Stinnyboys 15 102 78 24 17 6. D.C. De Ton 15 81 99 - 18 12 7. D.C. Red Arrows II 15 77 109 -38 8 8. D.C. Den Beer II 15 31 149 -118 2 Decibels De Ton 7-5 Het eerste punt in deze wedstrijd werd binnengehaald door D.C. De Ton. De thuisploeg van zijn kant besloot zich niet te laten kisten en liep onder impuls van Rudi De Brandt uit tot 5-1. De spelers van D.C. De Ton boden in het tweede wedstrijdgedeelte nog enig weerwerk maar het mocht niet baten. Steunpilaar bij D.C. De Ton, Eddy Van Gucht bleef in gebreke wat zijn medespelers enigszins ontmoedigde. Red Arrows II - Lebbeke 2-10 In deze wedstrijd lieten vele spelers nog eens blijken wat zij waard zijn. Bij Red Arrows was het in hoofdzaak de jonge garde die zich in de kijker speelde. Bij DC Lebbeke gooiden Bergman Jef en De Potter Peter op bevredigend niveau, beiden uitpakkend met een superleg. De Potter Peter had het echter niet makkelijk om Ronny Parewyck, die verrassend sterk uit de hoek kwam, van zich af te houden. Ondanks het stevige weerwerk van D.C. Red Arrows II wonnen de bezoekers met een riante uitslag. Speler van de week Bergman Jef 13 wedstrijdpunten, 1 x 180 en 1 superleg. BILJARTEN Biljarten. De finalisten van het gemengd klubkampioenschap van B.C. Ons Huis in Lebbeke: Dirk Bosman (kampioen), Joeri De Donder, Sonia Steure- baut en Christel Deck foto Guy) De vorige kompetitie eindigde voor To ny De Ridder vroeger dan voor de ande ren. In augustus tuimelde hij tegen de straatstenen en liep een sleutelbeen breuk op. De revalidatieperiode duurde tot diep in de winter, reden waarom de Lebbekenaar ook later aan de voorbe reiding begon. De eerste kompetitiewedstrijden ver gingen mij niet te best, aldus de amateur. Tot tweemaal toe staakte ik vroegtijdig de strijd. Dat was o.a. het geval in Brus sel-Opwijk. Recent stel ik een gunstige en snelle evolutie vast. Resultaat zijn een derde plaats en een overwinning in Buggenhout. Ik was daar lid geworden van een lei- dersgroep die aanvankelijk achttien manschappen verenigde maar later ge reduceerd werd. Op zo'n kilometer of zeven van het einde waagde Mare Brac- ke een uitval. Ik ben kort daarna aan een lonende achtervolging begonnen en op drie kilometer voor de streep kon ik hem grijpen. We bleven toen samen. Ik draai de als eerste doorheen de laatste bocht, ben toen keihard op de trappers blijven duwen en kon voorop blijven. De Lebbekenaar hoopt binnen de kort ste keren een tweede zege in de wacht te slepen. E.G. VWF-Wielrennen. Hugo Ronsmans uit Grembergen is opnieuw l fietsen (xl) VWF-Wielrennen. Theo Van Handen hove uit Grembergen (xl) Minivoetbal Maandag Baert-Moriaens 7-2 Sportieven-Argenta 8-2 Dinsdag Tijl-KWB 5-5 NP Riviera-Joko 9-7 Vrijdag BAC Raemd.-Gorion 3-1 Spectrum-Minibond 3-6 Argenta-Parking 3-2 Volleybal Kadetten-jongens Berlare-Stekene 3-0 Scholieren-meisjes Berlare-Zulte 3-0 Juniores-meisjes Berlare-Oudenaarde 3-1 Scholieren-jongens Berlare-St.Niklaas 3-1 Dames Berlare-Wetteren 1-3 Heren Berlare-Stekene 0-3 VWF-Wielrennen. Hendrik Vermeiren uit Grembergen (xl) Wielrennen. Er kwamen 158 deelnemers opdagen voor de wielerwedstrijd georganiseerd door 't Zolderken in Berlare. Waaslander Dirk De Cauwer werd winnaar (gvdw)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23