1 wmzc* Ajax Lebbeke naar de finale! Kosa Aalst doet goede zaak Denderbelle derbywinnaar IDB R.B. Dendermonde blijft winnen Rustig meesterschap Dit Nopri maakte geen kans HANDBAL Ajax en H.K.W. naar Vi finales Beker van Oost-Vlaanderen ODERN SOFTWARE-HAROWA COMPUTERSUPPUi 26 - 30.3.1990 - De Voorpost Jeugdhandbal In de play-offs doen de miniemen en de kadetten van H.K. Waasmunster en ook deze van Ajax Lebbeke het voortreffe lijk. H.K.W. wist met zijn drie ploegen door te dringen tot de halve finale en ook Ajax Lebbeke wist zich te plaatsen, zowel met zijn miniemen als met zijn kadetten. In die halve finales is het zeker dat Waasmunster bij de miniemen een fina list heeft, want de beide ploegjes moeten het tegen elkaar opnemen. De andere finalist zou wel eens Ajax Lebbeke kun nen worden die de maat moet nemen van Eeklo. Ook bij de kadetten is een finale tussen H.K.W. en Ajax de voor de hand liggen de prognostiek. Waasmunster zal zich ongetwijfeld plaatsen tegen Zwijnaarde en voor Ajax zal het wel iets moeilijker worden tegen Gent. De finale wordt ge speeld op 22 april in Hamme en de res- pektievelijke winnaars komen dan uit tegen de andere Vlaamse provinciale kampioenen. De ploeg die Vlaams kam pioen wordt, speelt de nationale finale tegen de Waalse kampioen. Provinciaal Ajax Lebbeke-H.K. Waasmunster: 18-9 tijdens het einde van de eerste helft en het was dan ook logisch dat H.K.W. met een 3-2-1 defensie uitpakte in de tweede helft. Maar Ajax had duidelijk het goede Handbal. Bart Van Ransbeeck van Ajax Lebbeke (foto Guy) Kosa Aalst 25 Ap. Kortrijk 2 24 In de strijd om de tweede plaats die recht geeft op deelname aan de eindronde waaruit een bijkomende stijger te voor schijn komt, heeft Kosa een erg goede zaak gedaan met in extremis Kortrijk twee punten afhandig te maken. In ex tremis, want de bezoekers hadden be stendig de leiding in handen gedurende zowat 50'. Het was dan ook Kortrijk dat de score opende na 3' en vanaf dan was het aanklampen voor Aalst. Via 3-4 na 10' werd het 7-7 en 6' voor de rust had Aalst opnieuw aangepikt (10-10). Maar dan leek het er op dat het veel snellere Kortrijk de thuisploeg ging afmaken. Via snelle tegenaanvallen lieten de West-Vlamingen het thuisploeg ter plaatse en bij een 10-14 ruststand leek de wedstrijd ineen definitieve plooit geval len. In tweede helft werd het «pompen of verzuipen» voor Aalst. Kosa klampte nog aan (13-14) maar na 43' leidde Kort rijk opnieuw met 16-19. Maar dan pakte Aalst verrassend uit met treffers van D. Bayens en 10' voor het einde bracht P. Bomon Kosa opnieuw gelijk (20-20). Toch leek alles voor niets te zijn geweest als Kortrijk opnieuw tot 22-24 uitliep 4' voor het einde maar echt op de valreep en met de nodige meeval kon Kosa met treffers van Cooreman en R. Van Herre- weghe in de laatste minuut nog een duur bevochten zege afdwingen. Kosa Aalst: Oren, De Gendt 2, W. Van Nieuwen- bergh, D. Van Herreweghe 2, P. Bomon 3, De Doncker, Dan. Bayens 7, Coor eman 4, R. Van Herreweghe 6. 14 In de halve finale van de Oost-Vlaamse pen waren voor de Vlaamse scholieren- Beker heeft Ajax lebbeke een verras- selectie, maakte dat drie wisselspelers ritme te pakken en met treffers van Van send resultaat geboekt tegen H.K op de H.KW. bank zaten, die aan hun Ransbeeck, Verlinden en Christiaens Waasmunster en meteen kan het ge- debuut toe waren. Neem daarbij nog dat leidde de gretig spelende thuisploeg met deeltelijk mislukt seizoen toch nog een Kapekla tussen de toeschouwers had 10-4 na 5' in de tweede helft. Een dege- orgelpunt krijgen. Er was een massa volk plaats genomen en u begrijpt waarom lijk afwerkende Borgers kon dan toch- in de Lebbeekse sporthal maar jammer H.KW. nauwelijks met al zijn basispion- gaan scoren voor H.KW. en bij een 13-7 genoeg kregen de toeschouwers niet nen samen op het terrein kwam. Het is stand,zowateenkwartiervoorheteinde waarop zij meenden recht te hebben, dan ook jammer voor de toeschouwers probeerde H.KW. Ajax van de wijs te Inderdaad, H.KW. toonde zich slechts dat zij slechts een schijnwedstrijd te zien brengen met een pressing over gans het een schim van de ploeg die het dit sei- kregen, maar gelukkig zorgde Ajax toch terrein. Lebbeke leek het even moeilijk zoen zo voortreffelijk deed. Ondanks voor een zeer degelijkvertoon. De wed- te zullen krijgen, maar doelman De alle 'verzachtende' omstandigheden, en strijd kwam opvallend moeilijk op gang, Bruyn bleef attent reageren, ook al om- die waren er ongetwijfeld, moest ook ook al omdat beide doelmannen, De dat de afwerking nu niet bepaald opti- met het beschikbare spelerspotentieel BruynbijAjaxenDeGraevebijH.KW., maal verliep bij de bezoekers. Zijn over- deze afgang vermeden geweest zijn. de sporadische doelkansen verijdelden, buur, de ingekomen Van Renterghem H.KW. hield inderdaad 7 kernspelers Het duurde tot de 8° minuut vooraleer stopte ook een resem open Ajax doel- over om Ajax partij te geven en dat AjaxlangsB. VanRansbeeckeeneerste kansen maar Lebbeke herstelde zich en moest voldoende geweest zijn om er een treffer lukte en na 22'bedroeg de score vooral uit stilstaande fazen werd op- goede wedstrijd van te maken. Niets was nauwelijks 3-3. Verlinden had kort daar- nieuw gescoord. Tien minuten voor het echter minder waar, want een gemoti- na tweemaal het doelhout op zijn weg einde raakte Ajax 15-7 voor en H.KW. veerd spelend Lebbeke werd nauwelijks gevonden maar onder zijn impuls, sa- zag het nutteloze van zijn pogingen in. bedreigd door de Waaslanders. Het feit men met W. De Proft, kon Ajax een 3-4 Alleen De Bode, die de namiddag trai- dat W. Roels er niet bij was bij H.KW. achterstand ombuigen in een 7-4 rust- ning bij de Vlaamse junioren-selektie en ook T. De Graeve, W. De Groote, St. stand. De 0-6 verdediging van de Waas- goed had verteerd, zorgde aanvallend DeMeerschmanenDesseauxopgeroe- landers had het duidelijk laten afweten nog voor enig H.KW.-gevaar maar ubbeke <Joto Guy) geestdriftig aangemoedigd maakte Van Ransbeeck er 18-9 van, vooraleer doel- Bosbeke, W. De Proft 3, Cristiaens 1 man De Bruyn aan zijn applausvervan- Van Ransbeeck 6, Vlassenroot 2, Ver ging toe was na het stoppen van twee linden 4, Bosman, Cleymans L Coor- 7-m worpen. eman 1, Van Biesen, De Man. Berckmoes en Borgers waren de gele- jj.k. Waasmunster. Van Renterghem, genheids'specialisten'. In ieder geval dit p>e Graeve, De Clercq, Luypaert 1, Lcu- Ajax speelde met heel wat meer inzet njSi Borgers 5, De Vlieger, De Bode 2, duo dat ook deze wedstrijd leidde het dan dat wij van hen gewoon waren en Ternest, Berckmoes, N. Verhelst, K. korps geen eer aan doet. In Gr. Bijgaar- deze knappe overwinning moet de club Sanders 1. een nieuw 'élan' geven. EVA Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, H. Van Handbal. Doelman Dirk De Bruyn den werd het zondagavond een grote klucht zo meldde men ons. Beide ploe gen begrepen er helemaal niets meer van en na een periode van konsternatie op heel wat jeugdige spelers maar de nochtans bijzonder goed weerstand en enkele opgestelde fanion-spelers bij de Brabo had het bepaald moeilijk om thuisploeg deden de wedstrijd kantelen, greep op de wedstrijd te krijgen. Via 3-3 Robuco leidde nog met 3-4 na 10' maar in de beginfase werd het 4-5 na 20' en via 8-6 na 20' moesten zij toch opnieuw aan de rust leidden de Brabanders nog naar een 12-8 achterstand aan de rust. In altijd met het kleinste verschil. Maar in de tweede helft bleef Robuco nog een het tweede wedstrijdgedeelte ging Bra- over zoveel onkunde werden de scheids tiental minuten aanklampen (14-11) bo er duidelijk gedecideerder tegenaan, rechters zowel door publiek als door maar na 50' wedstrijd was de grotere De in doel gekomen D.Uyttersprot pak- beide plogen gewoon als een attraktie trefkracht van de thuisploeg ook duide- te nog eens sterk uit en met doelpunten beschouwd! lijk geworden op het scorebord (19-13). vanhetjongeduoDeCock-Gunsleidde Dat de wedstrijdmotivatie daardoor op Via 19-15 6' voor het einde konden de Brabo via 7-6 met 12-10 10' voor het een heel klein pitje ging branden hoeft bezoekers de schade nog beperken tot einde. In die laatste wedstrijdperiode geen bftoog. Beide ploegen maakten er 3e afdeling 22-18. H.B.C. Dendermonde: F. Clae- sens, Raemdonck 1, Bogaert 1, Verhelst, Van Steen 2, Bouteille 3, Wezemael 3, Van Renterghem 5, De Proft 1, Van Doorn, De Swaef 6. Robuco Buggen- hout: Van Sinnay, J. Van Eyck 2, Knop- fenmacker 3, Verbestel, De Donder 7, Ch. Van Eyck 1, Moyersoon 3, Segers 2, De Vuyst. Brabo Denderbelle 2 17 12 ging Denderbelle dan nog over naar een weliswaar het beste van maar echt «strij- Hudiko R.B. Dendermonde bij heirman en C° en het duurde 7' voor aleer R.B. nog eens scoorde (4-10). Hel vlotte duidelijk niet meer zoals in de eerste helft en 10' voor het einde was hogere versnelling en Groot-Bijgaarden den» kon in deze omstandigheden ge- 0ok tegen Hudiko, de ploeg waartegen „.„„WH tm 917 Maar de werd totaal overspeeld. Dit resulteerde woon niet. Na een totaal evenwichtige jnde normale kompetitie werd verloren «uoiko zeiis genaueru iu in een uitgesproken 17-12 zege die al het eerste helft, die eindigde op 11-11, leek -zij het met een vertimmerde samenstel- "n prmfin sp nwrwmn,no goede bevestigt dat de laatste weken Temse even het laken naar zich toe te )jng maakte in deze eerste play-off- over het jonge Brabo wordt verteld. Bra- zullen trekken. Het werd 12-15 na 40' r0nde geen kans tegen een sterker Den- bo Denderbelle: D. Van Goethem, D. maar toen viel het stil bij Temse zodat de dermonde dat vooral in de eerste helfl Uyttersprot 1, Dan. Van Goethem 2, R. thuisploeg tot op een doelpuntje nader- collectief sterk speelde. Na 10' leidde Van keer 2, De Cock 4, Ottoy 1, Guns 3, de de 53e minuut (17-18). Het werd uit- ros Beiaard al met 1-5 en via 2-7 na 20' Van Der Steen 1, Van der Poten, Vinck, eindelijk nog een gelijkspel waarmee kwam de thuisploeg er nauwelijks aan te Dendermondse overwinning kwam nooit echt in gevaar en in een rustig wedstrijdeinde werden de 10-13 eindcij- maar toen viel het stil bij Temse zodat de dermonde dat vooral in de eerste helft Jf vastgelegd. R.B. Dendermonde: Van Hove, Buyie, Verlackt, Eeckhoudt 3, Heirman 6, Hof man, Bogaert 1, Simal 2, Van Der jeught, In een uitgestelde wedstrijd heeft Den derbelle nog maar eens laten zien dat het de laatste weken erg goed loopt. In de eerste helft boden de bezoekers Van Den Abbeel, B. Walraevens 2. Gr. Bijgaarden 2 19 At. Temse 19 Blijkbaar zijn de geruchten dan toch ge grond die willen dat het scheidsrechters- L-lIiux-iiJR nug v.v.11 gvHjiwj/w. KWdlll UC lllUI3[7lULg n iiaunviijiu uun iw p beide ploegen tevreden waren. At Tem- pas tijdens de eerste helft; Rust 3-9. In ue Man u se: D. Buytaert, De Ryck 2, Heirbaut 1, de tweede helft ging het heel wat minder Milliau 5, De Clerck 2, P. Van Hoeywe- ghen 2, Baeck, Lyssens 1, E. Buytaert 6. EVA EVA 4° afdeling 4e Afdeling Olse Merksem 2 Robuco Buggenhout H.B.C. Dendermonde-Brabo Denderbelle: 16-17 Het derby tussen H.B.C. Dendermonde ploeg van M. De Proft slaagde er nauwe- Woluwé 14 en Brabo Denderbelle had - zo laat op lijks in de sterke Dendermondse defen- Brabo Denderbelle 2 21 het seizoen - enkel nog belang voor de sie, met een sublieme doelman Cop- In Woluwé boekte Brabo 2 zijn vierde betrokkenen zelf. Inderdaad, beide pens, onderdruk te zetten en al vlug leek j^^^^^ëiniaéil, P.De rifn bedoelingenblijken. Het werd 1-4 na opeenvolgende overwinning en is daar- clubs zijn uitgeschakeld voor het promo- het erop dat de wedstrijdmotivatie bij de 2,1De Smedt. 6' maar als Olse zijn verdediging reorga nise aan een verrassend sterk seizoen- üedeba, en van degradatiegevaar is Robuco Buggenhout onderstreepte in Merksem op een duidelijke wijze zijn voorsprong en minder dan één minuut promotie-ambities. De ploeg van voor voor het einde bezegelde Vermeir defi- zitter A. Poppe werd op geen enkel nitief het lot van de thuisploeg (15-17). ogenblik echt in moeilijkheden gebracht H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claes- door een technisch nochtans sterke sens, De Mayer 4, Impens 2, Merckx, thuisploeg. Met persoonlijke akties van Van Beveren 2, Hoorelbeke 3, Van Ren- o.a. R. Asaert liet Robuco onmiddellijk H.B.C. aanvallend nu niet direkt sterk uit de verf komt. Na 6' leidde de thuis ploeg met 2-1 en via 4-3 na 18' en 5-4 na 21' leidde Dendermonde met 7-5 aan de rust. Maar zoals gezegd zag men in de einde bezig. In de eerste helft zag het er nooit sprake geweest. Meteen is het dui- nochtans niet zo best uit voor D.Uytter- delijk dat het een correcte wedstrijd sprot en C°. Nogal wat doelkansen wer- werd, waarin elke ploeg met open viner den verkwanseld en het werd 5-2 na 10'. speelde. En toch werd het een verras- Brabo ging dan wel wat beter afwerken send wedstrijdverloop. In de eerste helft wat hpn tnHipt via 8-7 na 20' de rust te zag het er naar uit dat een gretigere bereiken met een 10-9 achterstand. In de thuisploeg het zou halen. Gesteund tweede helft een veel agressiever Den' tweede helft tapten de bezoekers dan door een weer optimaal spelende doel- derbelle aan het werk. Met duidelijk uit een heel ander vaatje en nu man Coppens dirigeerden zij het wed- E. Van Keer, L Walraevens en Dirk Van kwam Woluwé er nog nauwelijks aan te strijdbeeld en een loom Brabo kon enkel Goethem werd het 7-8 na 38 en H.B.C. Das Een gretig Brabo leidde al met 11-13 trachten de schade te beperken. Maar in ging zich duidelijk bezondigen aan over- na 40' en 10' later hadden zij hun voor- de tweede helft bleek Brabo een meta- haasting, wat tot heel wat balver hes leid- sDrone verdubbeld (12-16). Woluwé morfose te hebben ondergaan, de agres- de. De kortstondige numerieke min- werd in de laatste 10' volledig onder de siviteit was nu duidelijk groter bij de derheid van de bezoekers zorgde voor voet gelopen wat resulteerde in een rui- bezoekers en enkel doelman Coppens een 9-8 score na 42 maar eens volledig en J. De Maeyer konden er nog voor strafte Brabo het balverlies van de thuis zorgen dat H.B.C. in het spoor bleef van ploeg opnieuw af en 3' later was het 9-11 een collectief sterker Denderbelle. Dat geworden. Coppens en De Mayer zorg- Denderbelle uiteindelijk het derby won den er echter voor dat Brabo zijn over- met het kleinste verschil is enkel aan wicht niet op het scorebord kon konkre- toeval te wijten, want in die tweede helft tiseren en een nieuwe numerieke min- Brabo Denderbelle: K. Van Rossem, K. niseerde viel het toch wel even stil bij de Van Der Jeught 2, Vermeir 1, D. Van bezoekers. Via 5-9 na 20' ging het dan Goethem 3, P. De Smedt 2, De Batselier toch naar een veilige 7-13 ruststand. In 2, E. Van Keer 5, B. Walraevens, J. de tweede helft had trainer-speler Walraevens 2, Van Den Abbeel, Dan. Trienpont, die zelf niet meer op het Van Goethem. terrein kwam, zijn spelers andere takti- EVA sche opdrachten gegeven en nu had Olse helemaal geen vat meer op het Buggen- houtse aanvalsspel; Asaert, weliswaar minder strijdlustig als verdediger, sneed als een mes door de Merksemse defen sie en ook de wederoptredende hcrtsens ging er flink tegenaan. E. Van Nuffel dirigeerde zijn ploeg naar een 8-17 voor sprong na 40' en o.a. een sterk verdedi gende P. Mannaert zorgde ervoor dal Olse nog moeilijk aan doelkansen ge raakte. Via 14-2210' aan het einde, werd het een ruime 16-28 overwinning voor een overtuigend Robuco. Robuco Bug genhout: Vermaesen, G. Mannaert Asaert 9, Hertsens 4, D. Mannaert 3, Dc Troch 3, Van Den Stock, P. Mannaert De Swaef 1, F. Mannaert 3, Van Nuffel 5, Trienpont. EVA Dameshandbal - le Nationale Visé, met Brixhe en vooral Grandjean zou hervatten en een korte periode van een schrale troost voor een zeer matig aan het kanon, bleek deze maal duidelijk vlot aanvalsspel bracht hen op 6-7. In de Nopri Lebbeke. Nopri Lebbeke: Van me 14-21 overwinning voor dc bezoe kers. Brabo Denderbelle: D. Uytters prot, R. Van Keer 3, De Cock 3, Guns 3, Dan. Van Goethem 3, Ottoy 1, Robb- recht 1, Van Den Steen 3, Van Der Po ten, Vinck 4. 22 Langenhove, H. Bleyaert 3, Van Handenhove, Segers 3, Walraevens, Hermans 1, Hintzen, De Rycke 1. sterker dan Nopri Lebbeke dat geen be- laatste minuut van de eerste helft kon roep kon doen op het duo Terroir - Visé dan toch scoren zodat de rust aan- Biesemans. Tot overmaat van ramp brak met een 6-8 score. Even zag het er bleek het grootste deel van de wel aan- naar uit dat Nopri de bezoeksters seri- wezige speelsters in een off-day te verke- eus kon bedreigen, 7-8, maar dan ging ren en dat werd reeds duidelijk vanaf het Lebbeke totaal onderuit. Het duurde tot ging H.B.C. toch wel totaal door de derheid van de bezoekers zorgde verras- beginsignaal. Na amper 5'spelen leidde de 56e minuut vooraleer zij nog een ^morgens H B C Dendermonde 2 22 man(j send voor een 13-12 stand 7' voor het Visé met 0-4 en het werd zelfs 0-5 voor- doelpunt lukten en Vise had ondertus- en weigeren ze s avonds te gaan sla Robuco Buggenhout 2 19 In dc eerste helft had men zeker niet einde. Maar wat voorspelbaar was ge- aleer Lebbeke na 12' zijn eerste treffer sen de versprong opgedreven tot 7-15! pen. Ojiderwiize^stelden een wrmbA Het werd een degelijke partij handbal kunnen veronderstellen dat brabo de beurde dan toeh, Brabo, nu duidelijk kon scoren. Bg een 2-7 stand na 22 leek Het laatste doelpunt.was weliswaar vm>r denng van Je aandacht vast m tussen Iwee ploegen die beroep deden wedstrijd nog zou gaan domineren. De sterker, ging opnieuw naar een 14-16 het er dan toch even op dat Lebbeke zieh de thuisploeg maar dt betekrende enkel Volgens onderzoekers vertonen kinde ren telkens na de invoering van hel

De Voorpost | 1990 | | pagina 26