Familie Mertens uit Berlare gebeten door motorcrossmicrobe Marie-Jeanne De Ridder: gespeeld en verloren TC Beckhand bouwt kwalitatief en kwantitatief sterk tornooi Winst voor Appels, verlies voor Lebbeke Zilveren Klomp en Hof ter Burst openen criterium Motorcrossliefhebbers komen aan hun trekken te Kalken-Beervelde Tweede in Belgisch veteranenveldloopkampioenschap De Voorpost - 30.3.1990 - 27 MOTORCROSS De crossmotoren ronken weer door de velden en ondanks de steeds strengere geldende normen kunnen de liefheb bers van deze sporttak nog steeds aan hun trekken komen. In de omgeving van Berlare is dit minder het geval, ook al bezitten we enkele motorcrossfanaten. Zeldzaam hierbij is wellicht de familie Mertens uit de Heikantstraat, waar zo wel vader Alfred als de twee zonen Mar- nix en Johan door de motorcrossmikro- be gebeten zijn. Alfred Mertens wordt dit jaar 44 en reeds van in zijn jeugd kon hij de liefde voor de crossmoto niet verbergen. Op een omgebouwde bromfiets reed hij door de vele hobbelige veldwegen om en rond de Heikantstraat. Hij had reeds het besluit genomen om motorcross kompe titie te gaan doen, maar moeder Mer tens dacht daar anders over. Het was voor haar een veel te gevaarlijke en dure ATLETIEK sport. Fred mocht alle sporten doen be halve motorcross. Hij begon toen als voetballer bij SK Overmere en al kon hij zijn mannetje staan, toch waren zijn ge dachten meer bij de motorsport dan bij het voetballen, al is hij thans nog een aktief minivoetbalspeler. Familiesport Toen Fred het ouderlijk nest verlaten had en zijn vrouwtje tegenover de moto ren niet zo afkerig stond als zijn moeder, heeft hij het op 24-jarige leeftijd toch gewaagd en zich aangesloten bij de BLB-bond. Met een in okkasie aange schafte machine trok hij naar de wed strijden. Met vallen en opstaan reed hij tien jaar in de BLB-rangen en zonder een echte uitschieter te zijn bracht hij geregeld winnende trofeeën mee, iets waar nu de woning van uitpuilt. Zo'n tien jaar geleden stapte hij over naar de MCB-rangen en ook daar kon Fred zijn mannetje staan. Hij werd reeds verschil lende keren Oostvlaams kampioen en ook in het Belgisch kampioenschap was hij regelmatig bij de ereprijzen, al is hij er nog niet in geslaagd een Belgische titel te bemachtigen. Ik hoop,-ook al word ik nu bij de oudere crossers gere kend, dit jaar met mijn nieuwe 250 cc machine een gooi naar de titel te doen, merkt Fred op, iets wat we uiteraard zullen volgen. Zoals het wel eens meer is, kruipt ook bij de familie Mertens het bloed waar het niet gaan kan. Fred zijn twee zoons heb ben van hun vader de liefde voor de moto en de gezonde natuur geërfd. Johan, die er nu 21 is draait ook al zes jaar mee in het MCB-crosswereldje en gaat dit jaar van start bij de internationa len 125 cc. Marnix is een jaar jonger en stond vorig Tijdens het onlangs in Mol gelopen na tionaal kampioenschap voor damesve teranen behaalde Marie-Jeanne De Ridder - zij woont te wieze langs de Schroverstraat, maar is aangesloten bij AC Meetjesland - in de kategorie 40-45 een schitterende tweede plaats. En toch hoor je dat tikkeltje ontgooche ling in haar stem. Inderdaad, geeft ze toe, had ik mijn wedstrijd misschien an ders aangepakt, dan had ik mijn nationa le titel kunnen verlengen. Maar dat tem perament van me. Ik kan niet blijven zitten als ik voel dat ik lekker loop... Honderd procent tevreden over het voorbije cross-seizoen is Marie-Jeanne evenmin. Hoewel ze in de twaalf wed strijden waarin ze aanzette tien maal het zegegebaar mocht maken. O.a. tijdens het provinciaal kampioenschap dat te Lebbeke georganiseerd werd. Zwaar parcours Het relaas van de titelren: Het parcours, 5 km lang -1.600 m meer dan normaal - uitgestippeld langs het Zilvermeer te Mol, was bijzonder zwaar. Veel zand, zeer fijn zand bovendien, ingevolge de periode van droog weer die we gekend KORFBAL hebben. Een parcours in elk geval dat ik niet wekelijks onder de benen krijg. Van bij het begin van de wedstrijd heb ik in de kop van de groep gelopen. Omdat ik voelde dat het tempo niet hoog ge noeg lag, ben ik aan de leiding gaan lopen en slaagde ik erin een voorsprong van een dertigtal meter te realiseren. De tweestrijd die zich achter mijn rug ontspon met de tweede plaats als inzet, zorgde ervoor dat mijn beide achter volgers de kloof dichtten. Eerst kwam Ketelsleegers, de latere winnares, tot bij mij. Ik heb geprobeerd haar tempo te volgen, maar dat lukte me niet. Had ik in de aanvangsfase mijn krachten over schat? Heeft ze gewacht tot ze voelde dat ik een minder moment doormaakte? Feit was dat ze er op een strook mul zand, gevolgd door een heuveltje, in slaagde me los te gooien. De tweede achtervolgster slaagde erin ook tot op mijn hoogte te komen maar die heb ik opnieuw kunnen loswerpen. Ik strandde uiteindelijk op tien meter van de overwinnaar. Training te vaak moeten onderbreken Net als in het verleden sukkelde Marie- Jeanne De Ridder ook tijdens het voor bije seizoen met de rug. In de loop van januari moest ze dan ook alle bedrijvig heid stoppen en in december '89 was ze, ingevolge griep, ook twee weken op ge dwongen inaktiviteit gesteld. Die rug speelt me voortdurend parten, zucht ze. Telkens opnieuw moet ik dan de training afbreken en achteraf vanaf nul opnieuw beginnen. Erg bevorderlijk voor een konstante vorm is dat niet Inge volge die griep en de rugpijn moest ik drie wedstrijden, waarin ik normalerwij ze toch enige tegenstand van belang had moeten ondervinden, missen. In die pe riode ook eindigde ik in een wedstrijd in West-Vlaanderen tweede. En de toekomst? Mijn objektief is nog eens een goed pisteseizoen te realise ren. Maar dat zeg ik al twee jaar. Maar het is er, ingevolge kwetsuren, nog niet uitgekomen Ik ben nu al begonnen op snelheid te trainen, maar vorige zondag - weer die rug - was ik verplicht er op nieuw voor twee dagen de riem af te leggen. Weer die rug, het wordt eento nig, maar het is zo... Pierre Van Rossem jaar dicht bij de titel van Kampioen van België 500 cc juniores toen een knieope ratie hem parten kwam spelen en zijn seizoen vroegtijdig eindigde. Hij hoopt dit jaar bij de juniores 125 cc terug van start te kunnen gaan om dan door te stoten bij de 2,5 literklasse. Vakantie Motorcross is een dure hobby zeker als men drie crossers telt in één gezin. Dat is uiteraard zo, beweert Fred. Ge kunt rekenen dat ons dit per jaar een half miljoen kost, zonder dan de drie nieuwe motoren die we thans gekocht hebben. Maar we leven voor onze sport en we werken er ook voor, al is een sponsor, zoals we dit jaar hebben, toch graag meegenomen. De meeste MCB-crossen worden in de provincie West-Vlaanderen gereden, zodat het telkens verre verplaatsingen zijn. Dat is onze familiale uitstap, be weert vader fred. Het is als het ware onze vakantie die we ieder weekend ne men in plaats van drie weken aan één stuk. Dat de wedstrijden meestal in West- Vlaanderen gereden worden heeft niets met de steeds strengere milieunormen te maken, al is het zo dat het alsmaar moeilijker wordt om een motorcross te organiseren. Te Overmere is het reeds zes jaar geleden dat een motorcross spektakel te beleven was. Daarom zijn ze bij de familie Mertens dan ook geluk kig dat nu op zondag 1 april (geen grap) bijna voor eigen volk kan gereden wor den. Op die dag wordt immers een inter nationale motorcross MCB georgani seerd op de terreinen van Marcel Bol- laert op de scheiding Kalken-Beervelde. Redenen genoeg om onze sportieve Berlaarse familie aan het werk te zien en haar wellicht ook met de titel van provin ciaal kampioen te zien gekroond wor den. HvdW Bij de familie Mertens in Berlare zijn zowel vader Fred als de twee zonen, Johan en Marnix, aktief als motorcrosser (gvdw) De strenge milieunormen zorgen er voor dat organiseren van motorcrossen alsmaar moeilijker wordt. Toch is plaatselijk MCB piloot Eddy De Clercq er in geslaagd toestemming te krijgen om op zondag 1 april van 11.30 u. af op de terreinen van Marcel Bollaert, op de grens Kalken-Beervelde een internatio nale motorcross te organiseren. Elf wedstrijden van internationale tot vrijetijdsrijders zullen er plaatsvinden met deelname van volgende streekpiloten: van Overmere: de familie Mertens met vader Alfred en de zonen Johan en Mamix; en Francois Christiaens en Benny Roggeman. Uit Zele Mariman Dirk en Serge Van Assche, uit Laarne Pascal Lammens, mario Meerschout, Danny De Jonghe en Eric De Wilde, uit Kalken Eddy De Clercq en Christiaan Desmadryl, uit Destelbergen Martin Meganck, Luc Van Driessche en het zijspanduo De Wilde, uit Lokeren de zijspanduo's Van Laere-Cooman en Mallefroy-De Coster. TENNIS Het was duidelijk geen korfbalweer, vo rige zondagnamiddag. Koude, regen buien en windvlagen belemmerden in hoge mate de ontwikkeling van tech nisch oogstrelende kombinaties en ook bij de afwerking ondervonden spelers en speelsters zichtbaar hinder van de weer somstandigheden. De kJubs uit de regio moesten elk een thuiswedstrijd betwisten. Appels kreeg derde gerangschikte Boeckenberg op bezoek en Atlantis Lebbeke moest Boomse partij geven. KB Appels-Boeckenberg (6-4): Zes Appelse korven in één speel- helft Ons spel was duidelijk beter dan tijdens de vorige zondag, aldus Ann Schud- dinck. Tijdens de eerste speelhelft had den we de wind in de rug en dat heeft ons blijkbaar geen windeieren gelegd. Wij liepen uit tot 2-0, dankzij twee afstands worpen van Wim De Wilde. De bezoekers kwamen op gelijke hoog te, maar we slaagden erin, via korven van Veronique De Paepe (2), Wim De Wilde en Dirk Van Royen, om tot 6-2 uit Ie lopen. Nog voor de rust. Na de pauze hebben we duidelijk het resultaat gespeeld en enkel nog de uitge speelde kansen benut. De scheidsrech ter kon toen een paar strafworpen ge blazen hebben, maar durfde blijkbaar niet. Al bij al blijken we op de weg van de beterschap te zitten. Vermelden we nog dat Dirk Duym ver vangen werd door Paul Arbijn. KC Atlantis Lebbeke-Boomse (7-9): Gebrek aan spelers... Wie gedacht had dat het afdwingen van promotie in de zaalkorfbalkompetitie, Atlantis Lebbeke nieuwe impulsen zou toedienen om het ook in het veld uitste kend te doen, had verkeerd gedacht. Zowel op het veld als daarrond beleeft Atlantis opnieuw een malaise. Wie het normaal vindt dat een wedstrijd, met de titel als inzet, door welbepaald 0,0 leden van het bestuur bijgewoond wordt, mag de vinger de hoogte insteken. Dergelijk verschijnsel manifesteerde zich noch tans vorige week dinsdagavond, toen At lantis moest uitkomen tegen Merksem. Vorige zondagnamiddag bleek de klub over onvoldoende spelers te beschikken om een volledig twaalftal in het veld te sturen. Ziekte en andere aktiviteiten hadden een paar spelers en speelsters laten afzeggen. De te kleine kern en een gebrek aan motivering zal hierin ook wel een rol gespeeld hebben. De wedstrijd zelf stelde weinig voor. Beide teams produceerden een korfbal dat weinig aantrekkelijk om aanzien was. Slechts naar het einde van de wed strijd toe steeg de spanning even, toen Atlantis er alsnog leek in te zullen slagen één punt uit de brand te slepen. Bij de rust was de stand 4-4. Na een helft waarin aan beide kanten de flaters zich opgestapeld hadden. Voor Lebbeke skoorden in die eerste helft: Steven Cal- laert (doorloopbal), Frank Veldeman (strafworp), Damien De Roeck (inleg- gertje) en Steven Callaert (strafworp). Na de pauze eenzelfde spelbeeld: Boomse liep uit, Atlantis keerde nog terug, maar in de slotfase moesten de Lebbekenaars zich bij de trefkracht en de meeval van een paar Boomse spelers neerleggen. In de tweede helft skoorden Damien De Roeck (doorloopbal), Sabine Van den Broeck (afstandsworp) en Steven Cal laert (strafworp) voor de thuisploeg. Vermelden we nog de goede prestatie van het driemansvak Damien De Roeck, Frank Veldeman en Carmen Henckens en de uitstekende leiding die Rudy Van den Broeck weggaf. Pierre Van Rossem Met ruim 220 inschrijvingen, nog een kleine stijging in vergelijking met vorig jaar, had TC Beckhand voldoende volk op bezoek om van het Krokustornooi wat aardigs te maken. Er was trouwens niet alleen kwantiteit maar ook veel, vooral Antwerpse, kwaliteit aanwezig in het tenniscentrum van Beveren. Stevig tennis, samen met een heerlijke ambian ce kenmerkten het tennisgebeuren. Niveau was er dus echt wel. Zoals in de hoogste herenreeks waar Gert Bottel- berghs (TC Happy Waregem) veel te genstand kreeg en zowel in halve finale als in de eindstrijd drie sets het beste uit de tennisleden moest halen. Franky Backx bood veel weerwerk in de halve finale, Hany Van Gooi kwam ,net iets tekort in finale. Vreugde bij TC Beckhand om de duide lijke zege van Gert Laureys in heren 2. Yves Degreef lag vooral technisch een stuk achter. De andere winnaars in de reeksen enkel waren allen uit de buur provincie Antwerpen. Bart Muyshondt en Mario Demarteau haaldea het vrij vlot in respektievelijk heren 3 en heren 4. Francois Joris en zeker Alfons Buyle haden het in de veteranen en junior-ve- teranenreeks een stuk moeilijker. De overwinning van Buyle werd trouwens in Beckhand behoorlijk gevierd want hij was in het voorbije winterseizoen een vaste klant in het Waasland. Geen dames-enkel reeksen, wel dames- dubbel waar de buren van TC De Jas mijn het pleit wonnen. Van Riet-Ver- haeghe hadden daarvoor trouwens slechts twee vlotte sets nodig. Vader Beek werd gelukkig gemaakt door Heidi die met Kris Martens, ook finalist in heren 4, het dubbel gemengd won. De heren-dubbels waren allemaal spek naar de Antwerpse bek. De sfeer die twee weken lang rond Beckhand hing kwam dan ook vooral uit Noordelijke richting. Men was er aan de Kruibeke- steenweg heel gelukkig mee. De finale-uitslagen Heren 1: Gert Bottelberghs-Harry Van Gooi winnaar Bottelberghs. Heren 2: Gert Laureys-Yves Degreef 6-1,6-4. Heren 3: Bart Muyshondt-Chris Vanderguchten 6-3,6-1. Heren 4: Mario Demarteau-Chris Martens 6-2, 6-4 Veteranen: Francois Joris-Jan Goubert 6-0,4-6,6-3 Juniors veteranen: Alfons Buyle-Ludo Vóórhelst 3-6, 6-2, 7-5 Dubbel jun. veteranen: Van Damme-Dehoey - Voorhelst-Wou- ters 4-6,6-3,5-3 Dubbel Veteranen: Van Ginneken-V'erheyen - Clarijs-Wou- ters 7-6,6-2 Dubbel Gemengd: Beck-Martens - Van Hul-Smekens 7-5, 6-3 Dubbel dames: Van Riet-Verhaeghe - Vandewalle- Engelaer 6-4,6-3 Dubbel Heren 15 p.: Demarteau-van Raembroeck - Du- pont-Lingier 6-3,6-1 Dubbel Heren 30 p.: Muyshondt-Devisser - Coppens-Bou- gria 6-4,7-6 Dubbel Heren 60 p.: Doms-Joris - Maes-Daems 6-3,6-7,6-4 Ook dit jaar gaan de beide Vlaanderen elk hun eigen criteriumweg op. Voor Oost-Vlaanderen betekent dat toch alweer meer dan 50 tomooien, een kleine stijging zelfs in vergelijking met 1989. Oost-Vlaanderen is er trouwens traditie neel weer vroeg bij, want al vanaf 13 april wordt hiervoor de eerste criterium- punten gestreden. De vroegste vogels zijn opnieuw De Zilveren Klomp-De Klinge en Hof ter Burst-Lebbeke. Het was jarenlang een traditie dat het Hof ter Burst van voorzitter Arthur Semal de criteriumdans opende. In 1988 werd de traditie bij TC Velina-Geraardsbergen naar het verleden getennist, vorig jaar was TC De Zilveren Klomp de Lebbekenaars één dagje te vlug af. Bij Hof ter Burst verwacht tornooileider Rik Moortgat heren II, III en IV, dames II en III, junior-veteranen en veteranen voor het primeurtennis. De finales zijn er voorzien op zondag 22 april. Kontakt nemen kan via 052

De Voorpost | 1990 | | pagina 27