c Invasie van 700 vredevolle Goldwingers te Aalst Waarom makkelijk als het moeilijk ook kan? Hangt Aalst de Europese vlag halfstok t Zeshonderd Vlaamse CVP-Raadsleden samen te Aalst [J De paashaas van de G.G.G. Aalst 6 - 30.3.1990 - De Voorpost Aalst. Wil U me a.u.b. wijzen langswaar ik moet rijden om in Aalst te geraken waar het internationaal motortreffen plaatsheeft Quelles routes dois-je employer pour joindre la ville de Martens, Thierry bien entendu? Could you tell me the way to that town witch is known for its demolishing of historic buildings Zeigen sie mir bitte wo ich die flamische Schwiebelstadt an der schonen grauen Dender finden kann Puede usted indicarme la direccion al la ciudad da Luis Pablo Boon por favore Scusi, puo dirmi qual e la strada per Alost? Internationaal treffen van 'Gouden Vleugels' Met de nakende paasdagen leiden alle wegen voor motorrijders naar Aalst. Althans voor de bezitters van een 'Gold Wing', een uiterst geperfektioneer- de machine met alle mogelijke snuQes en optiaam rijkomfort ook voor de duozitter. Een rasechte 'toermotor' met een cilinderinhoud van 1100 tot 1500 cc en een prijskaartje van ruim 600.000 fr. Een vehikel goed voor het afleggen van honderdduizendtallen kilome ters in optimale kondities en dan ook goed voor verplaatsingen van uit Finland tot Palermo van de Kei zerlijke Stede. Liefst ruim 700 worden er verwacht wat met de passagiers erbij naar de 1500 deelnemers reikt. Een massa toevloed van motortoe risten. Geen snelheidsmaniakken en met hooliganisme willen ze aller minst vereenzelvigd worden. Europees 'treffen' Uit 15 landen komen ze. Verleden jaar 678 motoren uit heel Noord-, West- en Zuid-Europa, Grieken land en Portugal uitgezonderd. Dit jaar wellicht ook enkele uit de DDR en zelfs uit Polen. Bedoeling van de Goldwing Motor- klub Belgium die zowat 800 leden telt en aangesloten is bij de Gold wing European Federation die er 8000 heeft, is het organiseren van zuiver toeristische reizen en zoek tochten en het motorrijden te pro moten als prettig tijdverdrijf. Alles zins geen elitair klubje. De Belgische klub die zowel leden uit Vlaanderen als Wallonië en de Duitssprekende gebieden telt, neemt ieder jaar aan een 15-tal in ternationale treffens deel en orga niseert er één elk jaar. Dit jaar bijt Belgium de spits af en met de vroege lente en de eraan gepaard gaande lentekriebels wordt dan ook een op timale opkomst in het vooruitzicht gesteld. Ieder jaar kiest de klub in België een andere basisplaats uit kwestie van de deelnemers andere toeristische regionale troeven te kunnen pre senteren. Dit jaar wordt dat dan een bezoek aan Brussel en het beklem tonen van Aalst als karnavalstad. Voor ons zo vanzelfsprekend moge lijk doch of men daar ook in Skandi- navië, in Schotland of aan de Médit- terannée weet van heeft blijft wel een vraagteken. Als thuishaven werd nu geopteerd voor de Hondavestiging aan het Wijngaardveld te Aalst waar over vloedige kampeermogelijkheden voorhanden zijn. De meeste deel nemers hebben inderdaad hun tent en bijhorende attributen mede in het aanhangwagentje achter de zware moto met de 'gouden vleu gels'. De klub hecht heel veel belang aan het familiaal aspekt van haar orga nisaties. Ook tijdens de winter wor den projekten uitgewerkt maar dan uiteraard niet op dergelijke groot schalige dimensies. Twaalfde Belgisch Treffen De Belgische klub is reeds aan haar 12e eigen organisatie toe. Steeds met een andere lokatie als basisha ven. Honda Belgium ontruimde voor dit treffen - een term die ook in andere talen opgeld maakt - een derde van haar spare-partsmagazijn en legde een kompleet nieuw ter rein aan van 8000 m2. Als extra be wegwijzering zweeft tijdens de paasdagen een zeppelin boven de terreinen. Stadsdiensten, rijks wacht en politie verlenen trouwens hun medewerking aan deze reus achtige organisatie. Het is zo dat de terreinen enkel toegankelijk zijn voor wie de badge draagt en dat zijn naast organisato ren, medewerkers en pers alleen Goldwingrijders en hun passagiers. Op paasdag zelf zijn alle bezoekers tussen 10 en 18 u welkom en kunnen ze er die koncentratie van motorrij ders uit vele landen meemaken. Programma Op Witte Donderdag 12 april aan komst van de deelnemers en in schrijving vanaf 16 u (400 fr plus 200 fr voor de passagier). Verleden jaar kwamen reeds op dinsdag rijders uit Skandinavië op het terrein te Ware- gem aan. Op vrijdag 13 april is er van 14 tot 16 u een gymkana voorzien, een be- hendigheidsproef. Daartoe zijn de Goldwings niet geschikt. Die die nen voor lange afstanden. Honda stelt daartoe dan ook de nodige ve hikels in gebruik. Dit 'treffen' valt trouwens samen met het lanceren door Honda Belgium van een eerste typische Belgisch snorfiets, de 'Wal laroo'. Gymkana ook met grappige en verrassende hindernissen van 17 tot 18.30 u en tussendoor vrije rond rit met bezoek aan de stad Aalst. Alle deelnemers krijgen stadsplan en brochure met de toeristische merkwaardigheden van Aalst. Te 20 u volgt dan een welkomstfeest in de feesthal met optreden van de Sha king Butlers en dj Jan de Sagher. Enkel voor Goldwingers. Landenparade Op zaterdag is er terug gymkana, nu van 10 tot 20 u. De gymkana loopt trouwens als de roae draad door heen heel het treffen. Op de contai nerparking is er de voorselektie van de mooiste motoren te 10 u. Een Het zou in de sterren geschreven staan dat een zitting van de gemeenteraad haar tijd moet duren. Ook als er maar 32 punten op de agenda voorkomen en een twintigtal goedgekeurd werden zonder enige vorm van bespreking. Vooral als aan één punt ruim een vol uur wordt besteed en men aan het einde van de tribulaties niet wyzer is dan bfj de aanvang. Traditioneel komen er trouwens in extremis nog enkele interpellaties bij. Deze keer van Willy Bosteels en Luc Willems (CVP), Danny De- nayer (VU) en van Luc Van Lierde (Agalev) namens de drie oppositie partijen. En vooraf is er nogal vaak een proloog. Een zangkoor dat 'De Spij- dersbank' in het Belfort opvoert in afwachting van de intrede van de gladiatoren, misnoegde leden van de stadspolitie die het centrum in rep en roer zetten met zwaailichten en alarmsirenes of gewoon brandweer lui die een gratis spuitbeurt aan hun programma toevoegen. Deze keer was het de GGG ofte de Groene Graanmarktgroep die an dermaal aandacht vroeg om toch onder de Graanmarkt geen parking aan te leggen. Affiches en zwarte vlaggen hadden ze reeds eerder ge hanteerd. Ook ludieke zangteksten. Nu was er een voortijdse paashaas. Vooraan tussen acht donzige gele kuikentjes zat een vervaarlijke blau we haan en middenin een reusachtig paasei. Het bijltje lag er bij doch toen de woordvoerster van de GGG burgemeester De Maght uitnodigde het (chocoladen) ei te klieven en de inhoud ervan mede te nemen, wei gerde deze. 'Ik ben geen breker' zegde ze. 'Doe het zelf maar'. Toen een GGG-er kundig de bijl hanteer de kwam er een petitielijst die stelde 'Park-eren, niet parkeren' met liefst 3.070 handtekeningen. En dit alles gedomineerd met een bord naar het ei verwijzend met de tekst 'dat ei waar U en de Groene Graanmarkt- groep mee zitten'. By ordemotie Na deze eerder ludieke aktie kon de gemeenteraadszitting nog niet met de behandeling van de agenda star ten. Eddie Coeckuyt en Chris Borms vroegen inderdaad het woord bij ordemotie. Coeckuyt herinnerde aan zijn vraag in vorige zitting waarop hem ant woord werd beloofd in verband met gestelde vragen over de organisatie van de winterfoor. Burgemeester De Maght maakte er zich vanaf stellen de dat kwestieus antwoord nog steeds in de maak is en dat het hem en de andere raadsleden schriftelijk zal bereiken. Ook Chris Borms kreeg weinig res pons op haar bemerking dat het stadsbestuur nog verder in de onwet- telijkheid leeft omdat het concessie- dossier van kultureel centrum niette genstaande de fatale datum reeds een tijd voorbij is, nog niet werd verlengd of aangepast. Burgemeester De Maght stelde dat er een kink in de kabel was geko men. De concessionaris was pas op vrijdag kort voor de middag een schrijven komen afgeven en op vrij dagnamiddag wordt op de stadsdien sten niet gewerkt. Toen het kollege het schrijven in handen kreeg was het reeds maandagvoormiddag en dergelijke materie vraagt toch w enige bezinning alvorens tot een bi sluit te komen. De minderheidsnota Fraktieleider van de CVP Maunc De Kerpel, stelde dat bij het deb; in verband met het al dan niet ophe fen van de bescherming van de Geestkapel, elementen moeste worden aangedragen om ministi Waltniel volledig te informeren ovt de situatie zodat hij met kennis va zaken een beslissing zou kunne treffen. De Kerpel eiste dan ook di naast de visie van het kollege, di vertolkt werd door schepen D Meerleer, ook de minderheidsnol van CVP, VU, AGALEV zou nomen worden in de notulen va vorige raadszitting wat duidelijk nie gebeurd was. Volgens de burgj meester werd gestemd over een dui delijk omschreven tekst. Ze steld bovendien dat verslag van de raad; zitting en notulen ervan niet Ik zelfde zijn. 'Weigeren de mindei heidsnota op te nemen in de notule zou een unicum zijn in de historie van de gemeentelijke demokratk stelde De Kerpel met aandrang. Uiteindelijk na heel wat overenwee geklap kon de burgemeester over haald worden om de minderheidsno ta inderdaad aan het verslag toe voeëen- dels Z.W. 'Wat hier gebeurt is zuiver tijdvei lies' zegde Willy Van Mosseveld; (VU). 'Dat moest allemaal gebeur zijn zonder daartoe te moeten aan dringen' besloot de realistische Vai Mossevelde. Waarom iets makkelijl doen als het moeilijk ook kan? Lij CVP-raadslid Luc Willems wiens inzet voor Europa voldoende gekend is, vroeg bij interpellatie eind januari vorig jaar dat een aantal beleidsaspekten van Aalst meer zouden afgestemd worden op Brussel en op het Europa van morgen. Beloofd werd toen dat alles grondig zou worden onderzocht. Enkel over het voorstel tot oprichting van een 'Europees Jeugdcentrum' werden diskussies gevoerd. Mald rode: 052- aantal rijders geven inderdaad van hun rijtuig dat reeds zowat elk kom fort biedt, een personal touch met eigen inbreng van telefoon en vi deo. Volgend jaar ook fax? Te 13 u stipt want overal op voor hand gekronometreerd wordt in blok via de N9 naar Brussel gereden alwaar landenparade. De rijders worden geplaatst in blokken per na tionaliteit en rijden samen achter de eigen nationale vlag. Een kleurrijk spektakel. En 's avonds opent de president van Honda Belgium, de neer Proth, de avondfestiviteit in de feesthal met te 20.30 u de happy hour drink en vanaf 21 u midnight shift. Voor de paasvoettocht naar Brussel achter de paashaas is er al gehele begeleiding van politie en rijkswacht met medewerking van de diensten van alle tussen Aalst en Brussel liggende gemeenten. De paastoren Op zondag kan doorlopend tot 15 u de paastoren beklommen worden. Een 11 meter hoge oefentoren van de parakommando's waarvan na een aanloop met hindemissen en beklimming kan afgesprongen wor den. Ook door de bezoekers want op zondag is er geen badge nodig en kan iedere belangstellende de akti- viteiten ter plekke volgen. Te 11 u wordt dan de finale selektie gedaan van de mooiste motor en niet het individu doch diens land in de bloe metjes gezet. Te 12 u is er de paa- seierenworp (ook voor het publiek) en te 15 u ae prijsuitreiking van het hele treffen. Te 17.30 u worden het OLV Ziekenhuis en het ASZ bij de festiviteiten betrokken met paasge- schenken voor de kinderen. En te 19.30 u is de afscheidsparty met Jan de Sagher die de hele groep back to the sixties leidt het begin van het einde. Op maandag 16 april keert iedereen trouwens terug huis waarts. LH Na een jaar blijkt, volgens interpel- lant, dat de inzet van het Aalsters stadsbestuur op Europees vlak on dermaats is. Verleden jaar vroeg hij het ophangen van de Europese vlag, wat toen gebeurde. Nu vindt hij dat echter inopportuun vermits de vlag duidelijk de lading niet dekt. Hij vroeg dan ook dat alle Europese vlaggen voorlopig uit het straatbeeld zouden verdwijnen. Ook van de stadsgebouwen. Dit dan als protest omdat Aalst voorlopig geen open beleid voor Europa wenst te voeren. Satellietstad van Europa's hoofdstad? In apnl 1989 voerde burgemeester De Maght het woord voor de PVV- jongeren van het arrondissement. Ze verwees daarbij naar de moge lijkheden om Aalst een Europese dimensie aan te meten. Waarbij ze o.m. oog had voor de ontvolking van onze stad. Tevens wees ze op de hoge belas tingdruk, de onvoldoende infra- struktuur, de gebrekkige bereik baarheid en de mindere attraktiviteit van de leefomgeving. Voor de burgemeester ligt de toe komst van Aalst in het satelliet wor den van de toekomstige hoofdstad van Europa. De Denderstreek zou zich een eigen imago moeten kreë- ren als ekonomische en toeristische attraktiepool in het hinterland van de Europese hoofdstad. De kansen gr(j pen Luc Willems stelde dat er inderdaad voor Aalst reële kansen liggen. Men moet ze alleen maar willen grijpen. Op demografische toespraken na is er tot op heden echter weinig gerea liseerd. Wel is het 'Europees kama- valprojekt' lovenswaardig. Maar er is vooral behoefte aan een duidelijke socio-ekonomische visie. Na één jaar is er niets meer dan de zes lintjes uit de beleidsnota in verband met Europa. Willems herhaalde dan ook zijn vraag om aan Europa een Europese dimensie te geven, om de bevoegd heid van de schepen voor midden stand en ekonomische ontwikkeling 'Europese zaken' bij te voegen en om voorlopig alle Europese vlaggen uit het straatbeeld te verwijderen zo lang er geen open Europees beleid wordt gevoerd. Een waslyst aktiviteitcn Schepen Gilbert Bourlon pakte dan uit met een paternoster aktiviteiten in verband met de te volgen strategie om Aalst een meer Europese dimen sie te verlenen. Bedrijven worden geïnformeerd over Europa, handels- attaché's houden zitdagen, Europese markten worden toegelicht, één der de van alle bezoeken van handels promotoren in Vlaanderen gebeurt in Aalst, Kasteel Terlinden staat wijd open en organiseert busines- drinks, op het Wijngaardveld wor den Europese bedrijven aangetrok ken en voordrachten over Europese problemen worden georganiseerd. 'Uiteraard zijn er een aantal externe faktoren waarop Aalst geen val heeft'. Halfstok 'De vlaggen nu verwijderen ware onzinnig' zegt schepen Bourlon. 'Akkoord, laat ze nog een jaartje hangen' gaf Willems toe, die echter stelde geen antwoord te hebben ge kregen op zijn tweede vraag in ver band met het toevoegen van 'Euro pese zaken' aan een schepenambt. 'Ik vroeg reeds tweemaal wat Aalst deed of wil doen op Europees vlak' zegde Willy Van Mossevelde. 'Mo menteel is het beste wat U met die vlaggen kan doen ze halfstok te hangen...' LH Op het programma van de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde - Af deling Aalst Alle aktiviteiten gaan door op de eerste woensdag van de maand, in "t Apostel ken', Apostelstraat 1 te Aalst (nabij de kerk van Mijlbeke) telkens om 20 uur. - Woensdag 4 april '90: voordracht 'De Raad van Vlaanderen' door de heer Willy Stevens, voorzitter van de Heem kundige Kring K. Verhougstraete en be stuurslid V.V.F. Meetjesland. - Woensdag 2 mei '90: voordrad 'Moorden, scheldpartijen en andere d likten te Aalst in de late middeleeuw (met belangrijk namenrepertoriui door Lie. Hist. Lieve De Mecheleer. - Woensdag 6 juni: werkvergaderii met als tema 'Ontleding van Kwarti Staten van de leden'. Morgen zaterdag 31 maart loopt de grote schouwburgplaats van kultureel centrum De Werf met haar 600 zitplaatsen overvol. De Vereniging van CVP-raadsleden houdt er inderdaad een kongres onder het motto 'Veilig en gezond, samen de gemeente rond'. Niemand minder dan nationaal CVP-voorzitter Van Rompuy zat verleden woensdag de perskonferentie voor in het nieuw arrondisse menteel sekretariaat. Eerder huisde er de Intercom, daarna 'De Voorpost - Het Gouden Blad', later kwam er een pasteibakker in en sinds enkele dagen is het een ontmoetingsplaats, een ruimte waar CVP-werkgroepen kunnen vergaderen en waar tevens een permanent sekretariaat is gevestigd. Adres: Pontstraat 64 te 9300 Aalst. Programma Ontvangst te 9 u. en opening van de informatiebeurs 'Leefbare omgeving'. Achtereenvolgens komen vier items in de schouwburg aan bod vanaf 9.45 u. Veiligheid, kleine kriminaliteit, rol van de wijkagent afgerond met een interview van een volksvertegenwoordiger. Kansarmoede, de vierde wereld kort bij ons, de rol van de OCMW's, afgerond met een interview van gemeenschapsminister Jan Lenssens. Gemeententelijke mobiliteit, verkeersveiligheid en - leefbaarheid afgerond met een interview van minister Jean-Luc Dehaene. En leefmilieu, afvalverwerking, huisvuil een boel ellende met slot door minister Kelchtermans. Slottoespraak door nationaal CVP-voorzitter Herman Van Rompuy. LH Einde rond 12 u.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6