«fjr*i CVP-Bestuur niet akkoord met arrondissementeel bestuur i i Hoe vuil is de Dender? Baardegem Herdersem Meldert Moorsel Uitbreiding Industrieterrein Erpe-Mere ue voorpost - b.4.1 yyo - i y ;nt wt f the» olgta I van (Alfred Nichelsstraat zijn gestart. De duur van de werken wordt geraamd op 2 mei ejmaanclen- Van aan de Van Langenhove- Gro slraat tot aan de Burchtstraat blijft het verkeer aldaar volledig afgesloten. De wegomlegging is voorzien via de Burcht straat, Berthe Dc Dekenstraat en Pont- ;rt doistraat en omgekeerd, gezelli mercii juwelen )lder- niet Van Alain Debono kan U van 6 tot 28 april o.m. de sierspeld "Les années lu- mière" meemaken in de juweel- en kunstgalerie Muylaert-Hofman in de Nieuwstraat 36. Óp en tijdens de winke- i richtt luren van 9.30 tot 12.30 en van 14 tot 18 u. >r Avo Gesloten op 15,16 en 22 april en telkens 'illeni ook op maandagvoormiddag. De kun- tdiscij stcnaar zal overmorgen zondag 8 april i ruin aanwezig zijn van 14 tot 18 u. •k ied 10 jaar Don Bosco ^e'ai BUSO, Buitengewoon Sekundair On- eimaa derwijs bestaat in Don Bosco, St.-Ka- irven mielstraat, 10 jaar. Van 15 tot 18 mei ie keni trekken leerkrachten en leerlingen van de 4e en 5e jaren naar Kasterlee naar de "Hoge Rielen" Heidenatuurschoon op zijn best. Stages voor het 5de jaar heb ben plaats van 5 tot 15 juni, voor het 4de jaar van 23 tot 4 mei. Het schoolfeest volgt op zaterdag 23 juni. Nog tot 14 april kan U de prijzen afhalen van de tombola >t 13.3C tijdens de schooluren bij de direktie. iderfi p|-ijzen Van reservenummers zijn ter be- •eoPa schikking van 23.04 tot 27.04. bruga jdens sen 7. Kampioenenviering chippt Het experiment van vorig jaar uitgetest regeli j„ de Keizershallen vat betreft de vie- i expt ring van de sportkampioenen wordt niet are Wi aangehouden. Het viel duidelijk te lang- evah dradig uit. Het geweer wordt dan ook :ve rqjvan schouder veranderd. Nieuw is o.m. dat er ieder jaar twee vieringen komen: één in mei en één in oktober. Dat wordt vanzelf mider lang. Verder zullen gewe stelijke titels niet meer in aanmerking komen. Alleen dus minstens provinciale te Aj titels en dat in een nationale organisatie, oraalt litels van plaatselijke of regionale bon den komen dus niet meer in aanmerking, n sch En vermits rekreatiesporten niet kom- ipho petitief zijn, zullen er dan ook onder hen elgisd geen kampioenen meer kunnen gelau werd worden. Verder zal men zich be perken tot wie in Aalst (Groot-Aalst) woont of alleszins minstens aangesloten is bij een vereniging die haar zetel te Aalst heeft. Wie ook volgens deze nieu we normen in aanmerking denkt te ko- ie Ta men, voor de periode sinds juni vorig Mill jaar, dient zich te melden bij de stedelij ke sportdienst, Kattestraat 33. U kan er zien z ook nadere informatie krijgen. Tel 053/ 771111, toestel 283. Kandidaturen moe ten alleszins binnen zijn vóór 1 mei. Vanaf 6 tot 29 april maakt U in De Werf Tréso d'Etoile" mee van 10 tot 20 en op zondagen van 14 tot 20 u. Wergwcrpma- hetk leriaal in scicncefictionbehandeling. 'laand Hen bijdrage aan een multimediaal pro- jekt van de Openbare Afvalmaatschap- voor Vlaanderen. Een expo in 2 lui ken Bewoners van een andere planeer idcrai brengen een boodschap naar onze eigen spreh planeet Moeder Aarde, s Ba M Dubbele wisselmarkt gedaan 'VVj De Kamers Van Koophandel en Nijver heid Aalst en Gewest en die van het arrondissement Dendermonde orga niseren in samenwerking met de Natio- .nale Bank van België, Zetel Aalst, in "e x Kasteel Terlinden, Square Jacques Ge- erinckx 2 op donderdag 12 april een voordracht over "De afschaffing van de dubbele wisselmarkt en de gevolgen er van voor ondernemingen en financiële instellingen". ilana risen Vred ratel nenk ii tot vuui] kind Heen i kuni Vred retec /arm anaf Ofr. stal Stripbeurs in Netwerk Van donderdag 12 tot e met zondag 15 april, telkens van 10 tot 20 u., stripbeurs in Netwerk, De Ridderstraat 28, gratis toegang. Voor deze beurs werd een se lectie gemaakt van meer dan 2500 'hoofdzakelijke nieuwe strips. De strips 'worden op een overzichtelijke wijze ge groepeerd naar genre: western, dctec- tieve, science fiction, humor... Er is ook een uniek aanbod van literaire werken in b® stripvorm samengebracht. Daarnaast is de 11 er doorlopend vidcovertoning van strip- rop" films en tentoonstelling van Joost Swar- te. Er wordt ook zoals vorig jaar een stripwedstrijd georganiseerd Op zon dag 15 april te 14.00 uur komt stripteke naar Fritz Van Den Heuvel (Humo, Het Valse Kunstgebit, De verdwenen stem banden). Similes informatie-avond over me- dikatie Dokter Geert De Bruckcr. neuro-psy- chiatcr verbonden aan het psychiatrisch ziekenhuis Zoete Nood Gods te Lede en aan het H.Hartenziekenhuis te Ninove, zal ons de werking, het gebruik en de nevenwerkingen van medikatie voor psychisch zieken uiteenzetten. Deze avond heeft plaats op woensdag 18 april te 19.30 u. in zaal 1 van het cultureel centrum De Werf en is bedoeld voor familieleden van psychisch zieken. PW-jongeren Eetfestijn van de PVV-jongeren Aalst op zaterdag 5 en zondag 6 mei in zaal '"t Fonteintje" te Erpe Mere. Europa-avond Vandaag vrijdag 6 april te 20 u. in de ACV-lokalen aan de Hopmarkt arron- dissementele info- en gespreksavond over het Europa van morgen. Inleider is Willy Vijverman, voorzitter van de voe dingscentrale van het ACV. Lentebal Morgen zaterdag 7 april vanaf 21 u., Lentebal georganiseerd door OCMW- Aalst in "De Horizon", Molendreef 57. Orkest Dick Barry, optreden van Willy Vinck, soundmix Will Tura. Ongevallen - aan de Rooselveltlaan te Erpe werd bromfietser Danny De Troch uit de Kloosterstraat 12 te Mere aangereden door een personenwagen. Hij moest naar een ziekenhuis worden overge bracht. Hij is 34. - Op de Boudewijnlaan kwam bromfiet ser Peter Van Wesemael in botsing met de wagen bestuurd door Anja De Coninck op het kruispunt met de Raf- felgemstraat. De 33-jarige bromfietser liep verwondingen op. - Bromfietsster Miranda De Decker uit Aalst kwam in aanrijding met de wagen bestuurd door Pascale De Coninck te Nieuwerkerken in de Kwalestraat. De 33-jarige Miranda werd gekwetst - Bij Becton-Dickinson in het industrie park te Erembodegem ontstond brand door kortsluiting in een werkplaats. Snel optreden van de brandweer kon de schade beperken - Frontale aanrijding andermaal op de Oudenaardsesteenweg te Erpe-Mere. Beide bestuurders, Emilienne Vereec- ken (61) uit Herzele en Nadine van den Abbeele (27) uit Lede werden ernstig gewond naar het ziekenhuis overge bracht. De passagiers Gert De Groot (20) uit Aaigem en David De Moor (9) werden slechts licht gekwetst. Ook zijn moesten toch naar het ziekenhuis wor den gebracht - De wagens bestuurd door L.Eeckhoudt uit Lede en Daniel Van Praet uit Den derleeuw kwamen in botsing op de Ge- raardbergsesteenweg. Beide bestuur ders werden gewond - Bij de NV Valco aan de Termurenlaan 12 te Erembodegem werd ingebroken en gestolen. Via een in aanbouw zijnde bouw raakten ze binnen. Ze namen heel wat duur materiaal mee: boor- en slijpmachines. Deze inbraak aldaar was reeds de vierde in de reeks - In de woning van Carine Ayens werden grote stenen door de ramen gegooid in nr 286 van de Dendermondsesteen- weg. Tot op heden nog geen spoor van de daders - Ten nadele van Albert De Schrijver uit Aalst werd een auto gestolen in het stadscentrum. Tot hiertoe nog geen enkel spoor - In dc Steenstraat werd de auto van Filip Van Geertruy aangereden. De aanrijder verdween met de noorder zon - Ten nadele van Patrick Van Goethem werden verschillende jeanskleren meegenomen bij een inbraak in kle dingszaak Williams in de Kattestraat - Bromfietser David Diaz Martines deed een erge val in de Klaproosstraat ter hoogte van nr.7 De 18-jarige moest ge wond naar het ziekenhuis worden overgebracht - Jo Bally en Mark Hoebeeck kwamen met hun wagens in botsing op de Ge ntsesteenweg. Eén van de bestuurders werd gewond - Bromfietser Julia Van Eychem kwam in botsing met de wagen bestuurd door August Pandelaers op het kruispunt Nieuwstraat-Kloosterstraat. De brom fietsster kwam ten val en werd ge kwetst - In de Kerrebroekstraat ontstond brand op een spoorwegberm. Het vuur breid de zich dermate snel uit dat tussen komst van de brandweer noodzakelijk was - David Moerenhout uit Aalst kwam in de Merestraat met zijn bromfiets te recht op de wagen bestuurd door Luc De Raes. De 16-jarige bromfietser werd gewond KBG Paasviering op dinsdag a.s. 10 april met eucharistieviering in de kerk te 15 u., daarna koffietafel met paaseieren en mooie prijzen. Prijzen voor de tombola worden in dank aanvaard. Elke eerste dinsdag der maand is er voetverzorging in de parochiezaal van 13u30 tot 15 u. Om de 14 dagen hobbyklub op maandag van 14 tot 17 u. Jaarvergadering Jaarvergadering van Cera a.s. maandag 9 april te 20 u. in de parochiezaal. Naast de reglementaire items ook videomon tages over het voorbije jaar en de beleg gingen. De Man van Nazareth A.s. woensdag 11 april in de Sint-Marga- retakerk passieconcert met woordkun stenares Ingrid Vanrutten en gitarist Rainer Koltermann. Toegang 100 fr. Sint-Antonius 'De Toren' organiseert andermaal een schaakavond vandaag vrijdag 6 april. Te 19 u. voor de jongeren en te 20u30 voor volwassenen. Lentekoncert De Kon. Harmonie Concordia et Docili- tas brengt een Lentekoncert in de Paro chiezaal op zaterdag 21 april te 20 u. Toegang: 100 fr. Eetfestijn Morgen zaterdag 7.04 van 18u30 tot 21u30 en zondag 8 van llu3Q tot 15 u. eetfestijn ten voordele van het Rust- en Verzorgingstehuis 'Denderrust'. Geva rieerde spijskaart. Broederlijk Delen De eerste omhaling leverde 54.000 fr. op. De wafelbak in het Rustoord was goed voor 20.000 fr. Zieken- en bejaardendag Morgen 7 april ontmoetingsdag voor zieken en bejaarden. Te 14u30 euchari stieviering waarna eetmaal en gezellig samenzijn. Voor animatie zorgt M. De Vos. Gepensioneerden De KBG bestaat 25 jaar. Reden om te feesten. Dat gebeurt tijdens het paas feest op dinsdag 10 april in het Parochi aal Centrum. Te 14 u. eucharistieviering waarna feest. Gratis eetmaal voor de leden: voorge recht, kip met zuiderse vruchten en kof fie met gebak. Leden die niet komen dienen te verwitti gen. Alkuone De BGJG afdeling Meldert brengt mor gen zaterdag 7 april te 18 u. de Aalsterse Kunstgroep Alkuone naar Meldert. Er wordt opgetreden in de turnzaal van de gemeenteschool te 18 u. Toegang kost 50 fr. Gezinskaart: 200 fr. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Pierre en Mo nique Walraevens. Volgend weekend Mare en Nadia De Boelpaep. KVLV A.s. zondag 8 april te 15 u. jaarlijkse koffietafel in het Parochiecentrum. Kaarting De kaartavond van 't Parochiecentrum die normaliter morgen zaterdag 7 april moest plaatshebben werd wegens on voorziene omstandigheden 1 dag ver vroegd. Dus vanavond vrijdag 6 april te 20 u. Botsing In de Kokerijstraat botsten de wagens van Guido Van Den Spiegel en Franky Vercauteren. Museum Dom Joris Vertonghen Vooropening vandaag vrijdag 6 april te 20 u. in het kultureel centrum Affligem. Het museum is toegankelijk op zaterda gen en zondagen tijdens de openings tijden van de tentoonstelling. Ook op afspraak op andere dagen via 053-66.70.25 Eglantier Chiro Eglantier Moorsel brengt a.s. zon dag 8 april in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat, een dertiende kabaretop- voering. Het wordt 'Het laatste nieuws uit 't dierenrijk'. Toegang: 60 fr. VïRBOWO Aalst. A CV-CM Mijlbeek organizeerde een feestelijke avond in het parochiaal centrum waarbij de verdiensteliike leden werden vereremerkt (a) Tijdens een persconferentie heeft het arrondissementeel bestuur van Aalst zich akkoord verklaard voor de uitbreiding van de industriezone in Erpe-Mere. Dit mag echter slechts gebeuren mits het naleven van enkele voorwaarden maar niettemin is dit niet het standpunt van de CVP-afde- ling Erpe-Mere die argwanend toekijkt op de beslissing van het arrondis sement. Het is allerminst een populaire maatregel en politiek gezien moeilijk haalbaar aangezien de deining die er sinds maanden rond dit probleem gemaakt wordt. Tijdens een vergadering begin maart heeft de CVP-bestuur van Erpe-Mere dan een standpunt inge nomen ook al was er geen unanimi teit tijdens de stemming en heeft men heel wat problemen tegen el kaar moeten afwegen. Toch is men er toe gekomen om een stellingna- me over het bedrijventerrein vrij te geven. Vooraleer men tot een ver gelijk kwam heeft men alleszins in formatie uit alle geledingen zowel binnen als buiten de partij verza meld enJfesproken. Een ongedwon gen maar dan toch geanimeerd de bat ging een stemming vooraf waar bij zestien leden voor de eventuele uitbreiding te vinden waren maar ook evenveel tegen. Beide kampen hadden het trouwens ook over een ja-maar en in het andere kamp hoord men neen-tenzij... Men kan het bijgevolg beschouwen als een «voorwaardelijke» stemming waar van de inhoud als volgt samengevat werd: - Voorafgaandelijk aan de be slissing tot uitbreiding moet een verkeersplan worden voorgelegd dat de problematiek van het verkeer van en naar het industrieterrein op vangt. Hierbij dient rekening ge houden met de oververzadiging van de Oudenaardse Steenweg in de omgeving van op- en afritten en de stijgende hinder van het zwerfver- keer langs Ottergem, Vlekkem, Erondegem en Mere. Het is in ieder geval uitgesloten het grote verkeer door deze dorpskernen toe te laten. De Intercommunale Land van Aalst moet zelf instaan voor de aan leg en uitvoering van de gewaar borgde groen- en bufferzones. De financiële last kan ze verhalen op diegenen die zich vestigen in het industrieterrein. Het is onvoldoen de bouwvoorschriften te maken daar ze achteraf niet kunnen afge dwongen worden. In dit verband moeten de bestaande woonzones ook rond het huidig bedrijventer rein veel beter afgeschermd wor den. De interkommunale moet zelf instaan voor het onderhoud van de ze groenzones en schermen. In deze eventuele uitbreiding moet een gedeelte voorbehouden wor den voor de inplanting van de plaat selijke KMO's zodat de woongebie den kunnen verlost worden van sommige quasi hinderlijke bedrij ven. Bij de akkoorden voor de her- lokalisatie van de KMO's moet re kening gehouden worden met het volledige dossier (dus de over dracht van de bestaande vestigin gen) om spekulatieve winsten on mogelijk te maken. Er dient een garantie te worden ge- geven voor de uitbreiding van de tewerkstelling. Dit kan door een norm voorop te stellen betreffende het aantal tewerkgestelden per hec tare (voorbeeld minimum 40). Daarom moeten er ook bedrijven geselecteerd worden die ook lager- of niet-geschoolden kunnen opne men. In dit verband werd ook ge steld dat de «getroffen» landbou wers voorrang krijgen voor tewerk stelling. Dit kan bijv. gebeuren door het Land van Aalst zelf door hen in te schakelen in aanleg en onder houd van de in punt twee hiervoor beschreven groenzones en scher men. Het moet duidelijk zijn dat de be drijven die er zich vestigen geen en kele milieuhinder mogen veroorza ken. Het is dus niet de plaats, mede gezien punt twee hiervoor, om een verbrandingsoven te installeren. Daarom moeten de vestigingsvoor waarden vastgelegd worden en bijv. door het gemeentebestuur worden aanvaard. De gemeente Erpe-Mere moet vooraf weten wat de eventuele in planting voor positiefs inhoudt op financieel gebied. We kunnen niet akkoord gaan met de uitbreiding van de industriezone alleen omwille van het voordeel voor de bedrijven. Wij wensen een compensatie van wege de bedrijven die hun maat schappelijke zetel elders vestigen. Tot besluit stelt het CVP-bestuur van Erpe-Mere dat de demokrati- sche besluitvorming binnen het af delingsbestuur aantoont dat het aantal voor- en tegenstanders in evenwicht is. Dit hoeft niet te ver wonderen daar binnen de CVP alle lagen van de bevolking vertegen woordigd zijn. het valt echter op dat de meerderheid van de aanwezige bestuursleden de vraag omtrent de uitbreiding m^t een ja-maar en met een neen-tenzij hebben beant woord. Deze stemmen verwijzen naar de strikte voorwaarden waar aan vooraf moet voldaan worden. Aangezien deze voorwaarden op het huidig ogenblik niet vervuld zijn en wij met beloften geen vrede ne men besluiten wij dat er op heden geen afdoende redenen zijn om het industrieterrein uit te breiden. Om dit standpunt te wijzigen kunnen belangrijke nieuwe elementen (zie o.a. voorwaarden) de balans in de ja-zin of in de neen-richting doen overhellen. Dit standpunt van de CVP-afdeling Erpe-Mere werd overgemaakt en verdedigd in het arrondissementeel partijbestuur zodat het in de ruime re kontekst van het hele arrondisse ment Aalst aan bod kan komen. De al dan niet nieuwe uitbreiding van de tweede industriezone, voor al waar die gepland is in Erpe-Mere, begint stilaan op een lange pro bleemstoiy te gelijken. Het is blijk baar nog niet zover maar toch gaan CVP-besturen van andere afdelin gen uit de Aalsterse regio akkoord om het gebied in Erpe-Mere uit te kiezen. Sommigen zijn daar wellicht blij mee want op die manier hebben zij er zeker later geen hinder van. Het is gemakkelijk voorstander te zijn van bepaalde voorstellen als men daarmee het probleem naar andere oorden kan verschuiven. Het is niet moeilijk om beloften te doen over het scheppen van ar beidsplaatsen door ekonomische expansie of het voorkomen van ver- keers- of anders woonhinder door de bevolking. Uiteindelijk is het de ze laatste die de problematiek ach teraf zal moeten verwerken want we weten uit ervaring dat de weg naar de hel met goede voornemens ge plaveid is en de wegen naar de in dustriezone met rooskleurige belof ten waar achteraf soms maar weinig van te merken valt. Oppassen blijft hier nog altijd de boodschap en waakzaamheid vanwege het aktie- komitee «Neen aan industriezone II». Aalst. Enkele leden van de kwisploeg "Hoger Op" in aktie tijdens de kwis Aalst. Voorde kwis in het Apostelken was er heel wat belangstelling (a) tar (I $eorganizeerd in het Apostelken (a) Op de hoek Brusselsesteenweg-Albrechtlaan en bij de Zeebergbrug hangen foto's van de firma Lutosa, een fabriek waar aardappelen worden verwerkt maar die een van de belangrijkste vervuilers is van onze Dender. Lutosa gelegen op de Oostelijke Dender werd reeds herhaaldelijk aangemaand om in te binden. In het kader van haar Dendervervuiling waarop Jan Caudron en de VU zich reeds jaren vastpinnen werden de affiches bijgewerkt met «en het Vlaamse Ge west reageren tegen de vervuiling van de Dender». (LH)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13