Linkse Theaterunie Aalst debuteert met 'Café Terminal' Miniatuurbouwer Alfons Vidts een kunstenaar apart Voorjaarsexpo van Georges Teugels te Affligem Kosi met curiosa Groepstentoonstelling en boekenbeurs bij VTB Burst Gratis LP van PLB System Aalstenaar Geert Bauwens expozeert in Brussel Kunstenaarstrio in 't Hof te Puttens te Lede 14 - 6.4.1990 - De Voorpost Aalst. Een typisch werk van Georges Teugels Op zaterdag 14 april zet het Kultu- reel Centrum Affligem zijn deuren breed open voor de voorjaarsexpo van werken van kunstschilder Geor ges Teugels uit Lebbeke. Vernissa ge te 19 u. Deze tentoonstelling is toegankelijk tot en met 1 mei op zaterdagen en zondagen van 14u30 tot 20 u. Ook op paasmaandag. Het betreft hier vooral een representa tieve staalkaart van zijn recent oeuvre. Als kunstschilder van de landelijk heid bij uitstek ontpopte deze ui terst realistisch picturale Vlaamse kunstschilder zich tot een autoriteit op nationaal maar tevens op inter nationaal niveau. Zijn originele visie wordt gedragen door een naar de perfektie neigend vakmanschap. Zijn ingeboren teken- en schilders talent ontsproten in het landelijke Lebbeke kwam tot volledige bloei in Brussel en Parijs. Doorgedreven tekentechniek ge paard aan ontwikkelde schilder- Nu in het Oosten heel wat werd gesloopt, instellingen en regimes van de kaart worden geveegd, veel op de helling staat, het Westen hét van hét zou zijn geworden, reageert Aalst relativerend met het oprichten van L.T.U. wat dan staat voor 'Linkse Theaterunie'. Anton Cogen en de pas opgerichte Unie stellen zich vragen over de aan gang zijnde wijzigingen en niet in het mist over de situaties in het Westen waar 'geen armoe meer zou worden geleden'. De L.T.U. pakt dan ook uit met een teaterstuk naar 'Nachtasiel' van Maxim Gorki. Maar dan wel totaal 'ont - Rust'. Het stuk en de aktie werden inderdaad in 'Café Terminal' - een heel veel suggererende titel - inderdaad overgeplaatst naar Aalst. 'Café Terminal' wordt gebracht in de gelagzaal van de Mikisklub die van de franje, die deze dan toch enigs zins bezit, totaal wordt ontdaan. Het wordt 'een lach, een traan, men selijke gevoelens tussen hoop en wanhoop, vreugde en verdriet, haat en liefde in een asiel waar normen vervagen, waar iedereen zich vast klampt aan zichzelf, waar men in de marge wordt gedrukt door de geves tigde orde'. Dat dit allemaal voltooid verleden tijd zou zijn, wil Anton Cogen die 'Nachtasiel' be- en verwerkte niet gezegd hebben. Uit de opvoering moet inderdaad blijken dat de mate rie nog steeds brandend aktueel is. Toneelmatig betreft het hier wel een experiment. Het wordt gebracht door mensen die nog nooit teater hebben gespeeld, 'tenminste niet op een scène...'. Een typisch 'armenca- fé' met dagdagelijkse doch indrin gende problemen. U kan het meemaken op vrijdag 4 en zaterdag 5 te 20,30 uur en op zondag 6 april maar dan te 15 uur. Inkom 150 fr. Reservatie tijdens de werk uren via 053/21.13.27. Uiteraard in De Bathyscaaf, Meuleschettestraat 74 te 9300 Aalst. Tegelijkertijd loopt er een tentoon stelling van werken uit de omvang rijke Russische literatuur. Die wer ken zijn er ter inzage. Vooraf wordt het stuk 'Café Termi nal' op zijn waarde getoetst in een try-out op woensdag 25 april. Ge routineerde toneelliefhebbers van andere Aalsterse toneelverenigin gen, mensen uit de welzijnssektor en persmedewerkers zullen het stuk met argusogen meemaken. LH Alfons Vidts uit de Maanstraat te Aalst legt zich in zijn vrije tijd toe op het bouwen van allerlei schaalmo dellen. Paardemolens, orgels, hij bouwt ze nagenoeg getrouw na. Stuk voor stuk kunstwerkjes van de bovenste plank. Neem nu zijn kar- roisel. Een juweeltje op zich, dat bij vele al wat oudere mensen nog vele herinneringen zal oproepen aan de tijd toen de kermis nog echt kermis was. Hij begon eraan op 13 maart 1985 en vier jaar later was het model klaar. Liefst 3.780 werkuren steken er in dit unieke kunstwerk. Alfons maakte alle stukken eigenhandig. Draai- en freeswerk, paswerk, hout snijwerk, verven en schilderen, Al fons deed het allemaal op zijn dooie eentje. Op de paardemolen van zijn jeugdjaren staan liefst 24 paardjes en 4 koetsen of gondels. De kope ren stangen die men er op ziet, zijn vervaardigd uit vierkante messing van 4 mm en zijn getorst. Het orgel op de karrousel is een schaalmodel van een gavioli orgel met 89 toetsen. Het geheel kan ook draaien en een motor van een oude fotokopieer machine zorgt voor dat effekt. Voor de verlichting heeft hij 87 lampjes gebruikt van 6 volt, die parallel ge schakeld zijn aan twee transforma toren. De afwerking van het geheel duurde 4 maand. Zeg nu nog eens dat er geen mensen zijn met enge lengeduld. Aalst. Alfons De Vidts expozerde zijn mooie miniaturen in het Apostelken (c Mede door het ongewoon lente weertje bleef de belangstelling voor de door KOSI (Kuituur, Ontspan ning, Sport en Inspraak) georgani seerde tentoonstelling in 't Apostel ken onder de verwachtingen. Dat was reeds te vermoeden bij de open ing toen de belangstelling voor de openingstoespraak door voorzitter van het Provinciaal Verbond van Heemkunde Oost-Vlaanderen Ro bert Ruys. Er werd alleszins een uitgebreide gamma curiosa getoond uit privé- kollekties allerhande. Maquettes van het Belfort van Aalst en de OLV-kerk Mijlbeke waren mooie staaltjes hobbywerk. De carrousel met de op- en neergaande paarden als in de tijd van toen was dat zeker niet minder. Verder een reeks oude speelkaarten uit de jaren 1900, een rij tinnen gildekannen, een verza meling bierattributen met flessen, glazen en bierstampers, tinnen kan delaars, oud Vlaams koperwerk, koperen kookketels en koffiepot ten, een prachtig ensemble kristal Val Saint-Lambert, ouderwetse stekkepotten, fototoestellen uit grootvaders tijd e.d.m. LH technieken brachten hem tot oog strelende pareltjes die doen terug denken aan werken van oude Mees ters. Zijn clair-obsurtechniek verleent majestueuse diepte aan zijn lande lijke taferelen die de kijker onver mijdelijk aangrijpen. Georges Teu gels brengt met groot respekt voor rationele waarden portretten van volkse figuren, boerderijen, neer hoven, kleine landelijke tafereel tjes, stillevens en veldbloemruikers. En dit met steeds meer diepgang waaraan zijn werk een blijvende di mensie verleent. Vooral Teugels' paarden zijn wijd en zijd bekend: spontaan maar der mate gedétailleerd dat alleen diep- faande kennis van de anatomie van et Brabantse trekpaard zulks mo gelijk maakt. Twee- en driespan nen, zelfs vierspannen waardoor Teugels zich als rasecht kunstenaar blijft waar maken. LH De afdeling Burst van de VAB- VTB, onder leiding van L. Van Ruyskensvelde heeft voor deze zo mer opnieuw heel wat aktiviteiten gepland en naast de traditionele uit stappen start men het voorseizoen met een groepstentoonstelling met vijf schilders. Een keuze werd ge maakt uit de werken van Willy De Vuyst (Herzele), Karei Govaert (Hillegem), Chris Van Den Spiegel (Aalst), Denise Verbeken (Oorde- gem) en de plaatselijke kunstenaar André Schouppe uit Aaigem. Al de ze werken kan men bezichtigen in het «Lijsternest» te Burst op zater dag 14 april van 15 tot 21 uur en op zondag 15 april van 10 tot 21 uur Terzelfdertijd kan men er ook te recht voor een bezoek aan de boe ken- en geschenkenbeurs. Hie biedt men een unieke keuze aai romans, verhalen, kook-, hobby-ei striplektuur, land-, streek- ei toeristische gidsen, posters en nq veel meer. De opening van deze aktiviteit gaa door op vrijdag 13 april om 20 urn met als gastspreker Geroges Dt Langhe, burgemeester van Erpe Mere. Aalst. Kosi organizeerde een geslaagde tentoonstelling (a PLB System maakt furore in. de VTM Top 30 en voor onze lezers reserveerden we enkele LP's van de remix van PLB System. PLB System is een Aalsterse groep die ontspro ten is aan het brein van Dimitri Lambrecht en Geert De Wolf. De groep heet voluit Perfect Low Beat System. Een vijftal jaar geleden begonnen Dimitri en Geert met hun muzikale loopbaan. Geert had zijn eigen rockbandje "Diarrow" en Dimitri zorgde in de komische "Eindejaar- shows" voor de muzikale omlijsting. Drie jaar gingen voorbij en Dimitri was ondertussen aan de slag als la bel manager van Target Records. Toen Geert op een bepaalde dag kwam opdagen met een "DiarroW opname, zorgde Dimitri ervoor da het nummer op plaat kwam "Wounded Refugee" ging evenwe de mist in. De new beat had immei zijn intrede gedaan en al het overige werd afgewezen. u,cc Geert en Dimitri voelden aan dal13,31 hun muzikale aspiraties verder reik 14 0< ten en lieten de rock voor watk; was. Met volle overgave gaven a zich over aan de nieuwe muziek vorm. Het duo trok de studio in ei op 4 september 1988 verscheen hf nummer "Just like this". Het w» een song met een repetitief ritme ei met een in het geheugen nazinde rend refrein. "Just likte this" gin als allereerste "hard beat-ack Ver< Fair nati Nlev 21.0 ica O.OG bad 8.30 wall' -jDoki hi 16 01 Mag- be - Téléi I9.3C laur dina: 28.21 Het Auditorium Hamoir aan de Ha- moirlaan te Brussel organizeert 5 tot 30 april een tentoonstelling van de werken van Geert Bauwens, een Aalstenaar die op 3 juli 1961 werd geboren. Van kindsbeenaf was hij bezeten door tekenen en schilderen. Het was voor hem een dagelijkse bezig heid, zodanig dat hij heel vlug, met hulp van zijn ouders, de "gepaste" scholen bezocht waar veel aandacht aan plastische kunsten besteed werd. Zo kwam hij op de kunstaka- demie te Aalst terecht waar hij de richting "sierkunsten" volgde om dat deze het mest veelzijdig was. Va,af dat ogenblik wijdde hij zich helemaal aan de schilderkunst. Via het figuratieve, wat hem niet vol doende vrijheid bood, is hij geëvo lueerd naar het non-figuratieve, het abstrakte waarin ondefinieerbare vormen en een uitbundig kleuren palet de belangrijkste gegevens zijn. de kleuren vertolken gevoelens en leiden een eigen bestaan. Schilde ren is zijn medium, zijn manier om iets te vertellen. Het is spontaan gehoor geven aan de impulsen van zijn lichaam en geest. Geert Bauwens is niet aan zijn proefstuk toe. Hij heeft reeds ver schillende individuele en groep stentoonstellingen op zijn aktief. Onder meer te Aalst, Brussel, Gent, Mechelen, Den Haan, Antwerpen, Middelkerke, enz.De tentoonstel ling in Brussel is toegankelijk van maandag tot donderdag van 8.30 tot 17.30 uur en op vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur. Tijdens de weekends is het Auditorium gesloten, (jmh) Aalst. PLB System, de Aalsterse groep uit de VTM top dertig Ben van den Akker is een artiest uit Mechelen die zich al meer dan acht jaar toelegt op kindervariete. Hij is bekend in België, Nederland, Groot-Brittannië en Denemarken. Reeds meerdere keren was hij te zien op de Nederlandse televisie met onder meer een goochelnum- mer, een illusie en een buikspreek- nummer. Hij heeft een show die anderhalf uur duurt en hij weet de kinderen te boeien. In het program ma komen onderdelen voor als een kwis, snelschilderen en al schilde ren een verhaal uit de bijbel voor dragen, goochelen, buikspreken, muziek. Kinderen vinden zijn pro gramma gewoon "fantastisch". Ben van den Akker brengt zijn program ma op woensdag 11 april om 15.00 uur in het kultureel centrum De Werf aan de Molenstraat 51 te Aalst. De toegang bedraagt 50 fr, vanaf het derde kind van het gezin gratis. Groepen bestaande uit meer dan 10 personen betalen maar 20 fr per persoon. Deze namiddag wordt georganizeerd door de Evangeli sche Gemeente van Aalst. Voor in formatie kam men terecht bij W. Goossens op het nummer 054/ 32.30.93. Van 6 tot 29 april expozeren drie kunstenaars hun werk in Kunstcen trum VAB-VTB Galerij 't Hof te Puttens aan de Wichelsesteenweg 20-22 te Lede. Het zijn Johan Van Vlaenderen, Marika Messeley en Paul Messely. De tentoonstelling is te bezichtigen op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag, zondag en de feestdagen van 14.00 tot 19.00 Johan Van Vlaenderen is iemand die in staat is om de kleuren ook te laten leven in de "dode" partijen van de schauwen. Hij laat het licht doordringen in de diepe tinten van paars, bruin, blauw en Karmijnrood. Hij speelt met de kleuren en weet aan elk onderwerp een nieuwe di mensie te geven. Marika Messely schrijft poezie met het penseel. Zij is een zeer verfijnde akwareliste. Haar werk verraadt de vrouwelijke hand. En Paul Messely vindt zijn inspiratiebron in de schoonheid van de schepping. Zijn werk is dan ook een hymne aan het zuivere en onvervalste. Aalst. Ben van den Akker met zijn sprekende pop Café Parlé bij SW "De buitenhuiswerkende vrouw" is een tema dat Annemie Van Win- ckel tijdens een voordracht in het kader van het Café Parlé van de Socialistische Vooruitziende Vrou wen zal houden op 9 april in het stadhuis van Dendermonde. Anne mie Van Winckel vertelt vanuit haar jarenlange ervaring opgedaan bij het BRT 1 magazine "Het Kraaienest" over de buitenhuis- werkende vrouw. Zijn er belemme ringen voor de vrouw om karriere te maken Gaat de echtgenoot voor Hebben alleenstaande vrouwen het gemakkelijker of niet Kortom wordt de vrouw als volwaardige col lega beschouwd, of moet deze rol nog doorbroken worden De voor dracht vangt aan om 19.30 uur en toegang bedraagt 75 fr. nummer de geschiedenis in. Hfl duurde enige tijd eer het grote pu bliek de smaak te pakken had, maai de kenners waren er vanaf het eer ste moment van overtuigd "Jusl like this" was degelijk werk. In df herfst van 1989 verscheen dan "Ar tificial Defence". Dat werd van zo- dra het op de markt kwam een grotf sukses. Het is een nummer in is typische en dus eigenzinnige PLE System sound. Deze twee nummer» vormen de basis van een 20 minuter durende show, ontdaan van alledi chés die Geert en Dimitri, bijje staan door de lieftallige en pitt# danseressen Annabelle en Kristel op een zeer originele wijze wetenK presenteren. Het viertal heeft hc geheel in een Belgisch kleedje gt stoken, want optreden doen ze intk Butter nationale klueren rood-geel-zwafl amMii Die kledij hebben ze trouwens zf ontworpen. Van de zopas verschenen re® - "Artificial Defense Esta Loca" lij 8oo gen enkele eksemplaren te wachtel jj* so r> voor onze lezers. Haast je zo snt mogelijk naar de redaktie van "D Mann\ Voorpost", Dr. De Moorstraat 61 j^ndei Aalst, waar de platen liggen. D 30 eersten zullen de gelukkigen zijr (jmh) 11.00 1 leben '4.15 I mei E: Deltal Hens - lerwef Sports 3poits Duckti Der Vt Nieuw burg, 23 001 «Ir Sp jeiunoi Nieuws

De Voorpost | 1990 | | pagina 14