De Voorpost 'Paardepest' uitgebroken te Dendermonde Wil je straks met Helmut Lotti of een andere vedette feestvieren op het zonnige Tenerife paardepest! Opbrengst belasting oppervlaktewateren voor sanering van Dender STAD DENDERMONDE SCHUTKRING HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Win je gratis vakantie op Tenerife Teledienst vraagt tweedehands meubelen 16 - 6.4.1990 - De Voorpost Dendermonde. Even overleggen waar men het volgende bord zou kunnen Dendermonde. De klus is geklaard. De "daders" vragen zich af hoe de plaatsen (a) inwoners van Dendermonde op deze grap zullen reageren (a) SCHUTKRING DE 3 KLOKKEN Nog maar pas trokken Aalsterse karnavalisten naar de Ros Beiaard- stad om er 'de Boerenommegang' in de komende meimaand te promo ten of de Aalsterse Draeekenieren sloegen eveneens de weg in naar Dendermonde. Ter gelegenheid van 1 april - een datum die reeds getuige was van heel wat inventieve Draeckenierenesbattementen werd een zoveelste raid op Dender monde ondernomen. In de Schouwburg van De Werf hadden ze zich duidelijk bij de ver toning van de film over de jongste karnaval opgewarmd en daarna zich nog even wat moed ingedronken in het Drakennest op de Grote Markt bij Liliane. Zowat 23.45 u, net nog in maart, werd met drie personenwagens en een kamionette richting Dender monde gereden. Opperdraak Frans Wauters vergezeld van schepen Gracienne Van Nieuwenborgh, ar chivaris Karei Baert, feestkomitee- voorzitter Odilon Mortier, ex-prins Jean-Paul De Boitselier en draak Roger Kinoo hadden in de Dender en Scheldestad een belangrijke taak te vervullen... Er was inderdaad gebleken dat ook te Dendermonde de pest was uitge broken. Geen varkenspest als in Wingene doch veel erger, 'paardepest'. Het fameus Dender- monds Ros Beiaard, de trots van de Kopvleesfretters, was immers in ge vaar. En wat zou 'Derremonne' zijn zonder "t Peird'? Op de invalshoeken van de stad, liefst op negentien plaatsen, wer den borden opgesteld met als tekst: TOT 28 MEI 90 De kroon werd op het werk gesteld met een bord op de Grote Markt. Dendermonde moet duidelijk in diepe slaap gedompeld geweest zijn want de Draeekenieren kregen geen schijn van enige tegenkanting. Eén april Voor de Kaiserlycke Caemere der Draeekenieren tot Aelst is 1 april ieder jaar een mijlpaal in hun aktivi- teiten. Hun lange reeks aprilvissen staat duidelijk borg voor hun kreati- viteit en spirit. Daarenboven steeds aangepast bij een aansluitende op de aktualiteit. Een lange reeks 'vissen' met o.m. speciale naftebons voor benzine tijdens de Suezkrisis, het spreekverbod van dokter Paar- dekoper, de Schaarbeekse loketten van Nols en dergelijke meer. Ande re vissen dit jaar waren de trip met de TGV van Gent naar Luik met minister Dehaene, de aankoop van Dendermonde. Aan de spoorwegviadukt wordt met vereende krachten t schilderijen van minister Mare Eys- bord aangebracht (a kens door de stad Luik ('slechte schilderijen van een goed minister' zegde Jan Hoet op de beeldbuis), de van 'De Zwarte Man' te Aalst door gratis varkensvleescolli want niet de Jeugdige Waker, giftig voor de mens en het opkuisen lh WMkblad Tan Daadar - Dorme - ai lebaldaitraak Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. .16/762-AS Maak je keuze. Een dansje of een praatje met iemand die je om de haverklap op de buis ziet, dat is toch wel een ongewone belevenis... Beleef het écht. Als je nu die nieuwe wedstrijd wint kun je deze zomer met alleen dansen en praten met je favoriete vedetten, je kan ook nog een week lang gratis vakantie vieren op het eiland van je dromenTenerife. Een fabelachtige ervaring, waarover je alles kan lezen in de nieuwe TV-Ekspres Wie weet zul ook jij straks uitroepen 'Dat ik dit nog eens mag meemaken TV-Ekspres gaat met 200 winnaars op vakantie '-Ekspres, een boeiend weekblad elke week aktuele reportages, radio- en tv-primeurs, puzzels en spelletjes en 70 blz. programma's voor zeven dagen en de week nadien Aalst. Op deze parkeerplaats in de Kattestraat met in de verte de fel besproh Heilige Geestkapel, komt een ondergrondse parking (a De Volksunie van het arrondisse ment Aalst gaat er bij gemeen schapsminister Kelchtermans die het leefmilieu onder zijn bevoegd heid heeft, op aandringen dat de opbrengst van de leefmilieubelas ting zou besteed worden aan de zui veringvan de meest ver- en bevuilde waterloop de Dender. Ieder gezin in het arrondissement Aalst heeft ondertussen het aanslagbiljet ont vangen in verband met de "Heffing van het Vlaams Gewest ter Be scherming van de oppervlaktewate ren tegen verontreiniging". Volgens de VU van het arrondisse ment Aalst respekteren vervuilende bedrijven de afspraken niet en blij ven ae meeste landelijke gemeen ten in gebreke wat betreft het riole- ringsnet, met als gevolg open en stinkende grachten. De VU arron dissement Aalst vraagt daarenbo ven aan de gemeenschapsminister van leefmilieu de nodige fondsen ter beschikking te stellen om het totale rioleringsplan te realizeren. Daarbij geeft de VU van het arron dissement Aalst aan volksvertegen woordiger Jan Caudron de op dracht een voorstel van dekreet bij de Vlaamse Raad in te dienen, hou dende sanering van verontreinigde landelijke beken door middel van kleinschalige waterzuiveringstech nieken op initiatief van gemeente besturen. Uitslag van de winnende paren op donderdag 29 maart rich ting noord-zuid1. Andrea Van Daele en Magda Wymans; 2. echtpaar Christiaens; 3. Jean- Paul Verbeke en Dirk Biebaut. Richting oost-west1. Huguet- te Van Cauwenberghe en Jos Van den Dwey; 2. Hubert De Troch en Wim Verhofstadt; 3. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal "De Drie Klokken", Van Langenhove- straat 1 te sint-Gillis Dender monde. Elke dinsdag is ervanaf éO.OO uur een oefenavond voor beginners. In het Provinciaal Museum voor Moder ne Kunst aan de Romestraat 11 te Oos tende expozeren tot 7 mei Marinus Boe zem en Piet Dieleman hun werken. In hetzelfde museum is ook werk te zien van Ferdinand Schirren. Sedert november 1989 ging Teledienst van start met een uitgebreid ineubeldepot van tweedehands goederen. Deze opslagplaats is gele gen in de Nachtegaalstraat 17 te Dendermonde en heeft als open ingsuren dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Dit meubeldepot kadert in een goedgekeurd projekt van armoedebstrijding, waarbij meubels en huishoudapparatuur ter be schikking worden gesteld van minder vermogende mensen. Hierbij overtreft de vraag sterk het aanbod, waardoor er een besten dig tekort bestaat aan tafels, stoelen, kookfornuizen, bedden, ijskas ten, kasten allerhande, zetels, baby uitzet, keuken- en eetgerei, luch ters, fietsen, enz., die nog in goede staat verkeren. Mocht U ons hieraan kunnen helpen, neem dan kontakt op met Teledienst, Onze Lieve Vrouw Kerkplein 31 te 9330 Dendermonde (052/21.51.35). Teledienst zorgt voor een spoedige afhaling.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16