e Voorpost PORT K.A.V.D. nu ook financieel gezond Nog bange weken De Roos-Maes stappen op bij VW Hamme Eigen jeugd eerst Het «fenomeen» H.K. Waasmunster voor Robur Eendracht Aalst Schiet Chunga nog eens uit zijn krammen Torhout-Hamme Robur Moerzeke-Denderleeuw 5-2 VOETBAL v, Redaklie: Oude ïesl 34, 9330 Dendermonde. TeL 05221.40.60 Eendracht Aalst gaat zaterdagavond op bezoek bij Genk om een wedstrijd te betwisten, zonder enig belang voor de Eendrachters, die zicb naar het einde van bet seizoen slepen. Oefenmeester Poortvliet verwacht dat Chunga nog eens uit zijn krammen schiet. «Hij heeft een zeer grote klasse in huis, die Zimbabwees, maar langs de andere kant is hij moeilijk te doorgronden en lapt hij wel eens zijn hielen aan de hem gegeven opdrachten. In ieder geval is hij op de linkerflank een uiterst nuttig element. Daar kan hij gemakkelijker zijn tegenstanders afschudden», aldus Poortvliet. Voor de rest zal er niet zoveel aan het elftal getimmerd worden. Van De Keere en Lozano zijn nog niet speelklaar. Wellicht krijgt nog de ene of andere jongere de kans om zich te manifesteren met het oog op volgend seizoen. Ondertussen heeft klubsckretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck links en rechts zijn voelhorens uitgestoken in verband met de aanwerving van een nieuwe trainer. De leden van de vzw zullen zich op 10 april hierover beraden, maar of al direkt een beslissing zal genomen worden, is niet zeker. Het pad naar vierde klasse is geeffent voor K.A.V. Dender monde. Sinds kort is de promo vering een feit. Sportief gaat het paarsblauw voor de wind maar ook financieel. Een aantal men sen werd bereid gevonden om op dat vlak een ruggesteuntje te geven. Ook het stadsbestuur wil over de brug komen en gemeen schapsminister Norbert De Bat- selier, fervent K.A.V.D.-aan hanger, sprak een aantal relaties aan die mee de toekomst van de huidige eersteprovincialer moe ten verzekeren. Jozef Nijs blijft als voorzitter aan het bewind en krijgt mogelijk versterking in zijn bestuur. Daarnaast is er de onlangs opge richte Investgroep die er voor taan zal voor instaan dat K.A.V.D. financieel over sterke structuren zal beschikken. Het stadsbestuur steekt een hel pende hand uit en daar zijn we tevreden mee, zegt voorzitter Jef Nijs. Wat dat precies zal inhou den, daarover moet nog van ge dachten worden gewisseld. Feit is dat er aan de akkomodatie wordt gewerkt, zowel op het A- als het B-terrein. Bovendien mogen we van die kant een financiële injektie ver wachten. Een aantal mensen uit het zakenleven zijn bereid om in de boot te springen, nu het een zekerheid is dat we volgend sei zoen als vierdeklasser debute ren. Indien alles gerealiseerd wordt zoals de zaken er nu voor staan dan zijn we in staat een team samen te stellen dat vol gend seizoen mee aan de top kan draaien. Op korte termijn is het de bedoeling om de lopende KA.V.D. - ZuUse 2-2. Jacobs en Van Nieuwenhuyse gewikkeld in een luchtduel. Segers blijft in de buurt (vh) ,k°ütr^kten IPet de huidige spe- K.A.V. Dendermonde afhangt, Dendermonde. In al die jaren ..u,ui6w op*.- iv.r-i. v jLvcuucimuiiue ainangi Iers te vernieuwen. Anderzijds dan blijft Toon Pfaff het sportie 1WV11 beogen we versterking. ve bewind voeren. We hebben nancieel ooit beter voorgestaan. Op bestuursvlak is een grondige geen reden om een andere optie De schulden uit het verleden zijn herstrukturering meer dan ge- te nemen, vervolgt voorzitter grotendeels weggewerkt en voor wenst. Er zal gewerkt worden Nijs. Er valt geen negatieve het eerst zullen we met een bo- met een uitgebreid dagelijks be- beoordeling over de huidige oe- nus starten. Dat is een weelde stuur waar vertegenwoordigers fenmeester. Het zal dus van hem die weinig ploegen zich kunnen van de jeugd bij betrokken zul- zelf afhangen of hij volgend sei- veroorloven. Ik stel trouwens len worden. Daarnaast is er de zoen K.A.V.D. zal leiden. Tot vast dat vele het moeilijk hebben beheerraad. Belangrijk is dat nu toe nam hij geen definitieve om de touwtjes aan mekaar te een promovering ook inhoudt beslissing. Allicht wordt de dat we met een aantal jeugdploe- knoop op korte termijn doorge- gen provinciaal kunnen spelen, hakt. wat in het kader van de waardoor we in Dendermonde voorbereiding op wat komen attraktiever zullen zijn. moet, zeker gewenst is. Trainer Advokaat Nijs leidt sinds vijf Indien het van het bestuur van jaar het bestuur van K.A.V. knopen. We kunnen gerust de transfertperiode ingaan en dat gebeurde lang niet meer, aldus de Dendermondse voorzitter. Er komt een ander sportief bewind bij VW Hamme. Tijdens een vergadering dinsdagavond in het klubhuis, besloten het bestuur van de vierdeklasser en de oefenmeester om na afloop van deze kompetitie een einde te stellen aan de samenwerking. Ham- De Roos heeft VW Hamme één jaar geleid. De laatste weken kwam het een paar keer tot een konflikt tussen de trainer en bestuursle den. hoofdzakelijk met voorzitter Van Den Broeck. Inmiddels heeft ook veldtrainer Eddy Maes besloten om op te stappen. Er gaan geruchten dat Toon Pfaff - huidig trainer bij de eersteprovincialer KAV Dendermonde door VW Hamme zou gepolst zijn, maar bevestiging daaromtrent konden we niet krijgen. Aan de opstelling voor komende zondag wordt weinig gewijzigd. Nico Van Bogaert is terug uit schorsing en zal allicht tot de groep behoren. De ploeg: De Wilde, Coucke, De Pacp, D'Hondt, Nardus, Vergeylen, Ver- meir, Stalpaert, Vermeir, Van Calenbergh, Joos (De Borger, Van Puym- broeck, Van Bogaert). (e.g.) Het is de verdienste van oefen meester Harry De Roos van V.W. Hamme dat hij voor de eigen jongeren oog heeft. Philip Joos en Pascal D'Hondt zijn reeds verschillende weken lid van de kern. Vorig weekeinde debuteerde de jonge Ronny Stal paert die het overigens niet slecht deed. Ik hoopte ook Bart Malfliet en Wim Gabriels een kans te geven maar zij zijn op dit ogenblik niet helemaal fit. Niet temin zijn het jongeren met kwa liteiten, zegt Harry De Roos. V.W. Hamme heeft op dit ogen blik zo'n 4 tot 5 jonge voetballers waar derdeklassers jaloers op zijn. Voeg daar een aantal ge richte aankopen bij, en je kan meteen een ploeg opstarten die binnen de korste keren voor pro motie in aanmerking komt. Ei gen jeugd eerst heeft financiële voordelen voor de klub. Uiter aard moeten zij bekwaam zijn, wat bij Hamme het geval is. Met de winst op Torhout is Vigor Wuitens zeker van het behoud. Of Harry De Roos volgend sei zoen het sportieve bewind gaat voeren is een open vraag. Ge sprekken tussen hem en het be stuur zijn er tot de dag van vandaag niet geweest. De leiding van de vierdeklasser -fineen her metisch gesloten burcht die ver op afstand staat van zowel trai ner als spelersgroep. Het valt erg moeilijk om er afspraken mee te maken. Wil men zijn ambities laten blijken dan zal in de toe komst een andere aanpak nodig zijn. HANDBAL Niemand had het echt voor mogelijk gehouden maar zondag gebeurde het dan toch, H.K. Waasmunster, met een spelersgroep die de gemiddelde leeftijd van 20 jaar niet haalt, bracht het voor elkaar de promotie naar 1° nationale af te dwingen. Na een schitterend seizoen, dat afgesloten werd als reekswinnaar, werd Kapekla opzij gezet in de play-offs en meteen telt Oost-Vlaanderen, na het afhaken van Avanti Lebbeke, opnieuw een vertegenwoordiger in 's lands hoogste reeks. Maar H.K.W. vestigde niet alleen het rekord van de jongste spelersgroep ook is het een unicum in de Belgische handbalgeschiedenis dat een ploeg erin slaagt vier opeenvolgende seizoenen te promoveren en in één ruk door te stoten van provinciale naar 1° nationale. Noch Neerpelt, noch Hasselt deden hen dat voor. Hoe het allemaal zo evolueerde vertellen wij later wel eens maar naar ons gevoel is het «fenomeen» H.K. Waasmunster nog lang niet uitgewoekerd. Uiteraard dient er enige versterking aangetrokken om volgend seizoen met kans op sukses het behoud in 1° nationale te kunnen nastreven, zeker nu Eddy De Vlieger zijn spelersloopbaan afsluit, maar eens de jonge klasbakken nog een paar jaartjes ouder zijn en de ononderbroken aanvoer van jeugdig talent zich beslist verder zet moet H.K.W. nog hoger kunnen mikken. Een hardwerkende bestuursgroep, een enthousiast suppor- terspubliek en bekwame begeleiding staan daar borg voor. Robur Moerzeke behaalde zon dagnamiddag weliswaar een af getekende zege tegen F.C. Den derleeuw, maar dat houdt niet in dat meteen het behoud verze kerd is. Waarschoot blijft ons op de hie len zitten, zegt klubleider Freddy De Baere. De resterende twee partijen moeten we trachten met K sportieve cijfers af te sluiten, in dat geval debuteren we ook vol gend seizoen in de hoogste pro vinciale afdeling. Tegen Denderleeuw zijn we vijf keer tot scoren gekomen, wat hoopgevend is. In de eerste helft konden we geen overwicht af dwingen. Laat ons zeggen dat de wedstrijd zowat gelijkopgaand verliep. Ik wil hier aan toevoe gen dat er een aantal titularissen ontbraken en dat was ook de an'DZultSC 2~j' Dirk Va" Nieuwenhuyse speelde voor het eerst sedert lang lemst eemoed a™ ri^nndrarht de 90 minuten rond en scoorde de eerste treffer. Hij lag mede aan de basis van gemoed aan de opdracht hei tweede doelpunt (vh) begonnen. Het was ovengings ook aan de spelers te zien die zich in het begin nogal behou dend opstelden en verlegen wa ren om risiko's te nemen. Na de hervatting zijn we sterker uit de startblokken geschoten. Snel realiseerden we een belangrijke voorsprong. Toen bij Dender leeuw De Deyn en De Boe wa- ren uitgesloten, hadden we met Robur - Denderleeuw 5-2. Leo Wuytack geeft de pass en Huylebroeck legt de een gedesorganiseerde opponent eindcijfers vast (vh) te maken waardoor we in het slot nog verder afstand konden ne men. Op grond van een duidelijk betere tweede helft, zijn we ver diend eigenaar van de punten geworden. Bij Robur Moerzeke liet vooral Leo Wuytack in de middenlinie een flinke indruk. Leo is overi- gings al een hele kompetitie de gelijk aan het presteren. Bij de bezoekers was het vooral Luc Schuddinck die in de kijker liep en bijwijlen hemel en aarde be- -T woog. Hij zou de maker worden Robur - Denderleeuw 5-2. Deze strafschop was het centrale moment van de van het tweede doelpunt. wedstrijd. Niet alleen werden er ook nog twee bezoekende spelers uitgesloten maar het werd hierdoor ook 3-1. (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17