Wederopstanding te danken aan Nigeriaanse tandem Chunga met twee briljante treffers Ondermaats Volgend weekend Germinal Ekeren - Lokeren Voetbal uitslagen Lokeren - AA Gent 1-1 E. Aalst - Tongeren 2-2 Namen - Eendracht Zele 3-1 Voetbal kalender 18 - 6.4.1990 - De Voorpost - (Boeykens) VOETBAL 2e nationale E. Aalst - Tongeren 2-2 3e nationale Namen - E. Zele 3-1 Bevordering A Torhout - VW Hamme 0-2 leper - J.Lede 1-1 le provinciale KAVD - Zultse 2-2 Olsene - Lebbeke 0-1 Melsele - Meldert 0-1 Robur - D'leeuw 5-2 2e provinciale B Dikkelv. - Aalst 0-3 Meldert - Wetteren 2-2 Bevere - Baasrode 2-0 3e provinciale B Laarne - Serskamp 2-0 Zwijnaarde - Edeboys 0-0 Schelleb.-St.Denijs 3-3 3e provinciale D Doggen - Gijzegem 3-8 Meerb. - Bambrugge 2-0 Mere - Heldergem 2-2 Hofstade - Eremb. 3-1 D'leeuw-Edixv. 3-1 Houtem - Aaigem 1-1 Moorsel-Kerksken 1-1 Erpe - Herzele 7-2 3e provinciale E Sombeke - Haasdonk 4-1 R.Lebbeke-St.Gillis-D 1-0 Heikant-Grembergen 1-0 Gerda - Buggenhout 2-1 Lokerse - SK Overmere 1-2 4e provinciale D Burst - Lebeke 5-0 Iddergem - Ede 2-0 Welle - Oordegem 0-1 FC Aalst-Woubr. 2-0 Nieuwerk.-Terjoden 2-0 4e provinciale G Opstal - Schoonaarde 1-2 Herdersem-HO Kalken 0-0 SK Kalken-Appels 04) Berlare-Lutterzele 2-0 Baardegem - S. Moorsel 3-0 V.Overmere-Smetlede 2-0 Oudegem - Opdorp 3-0 Boonwijk-Wichelen 0-4 4e provinciale H VK Hamme-Straatje 2-2 geleverde spektakel. De Buffalo's, die voor de match uitdrukkelijk gesteld had den dat zij voor de twee punten kwamen, mochten zich na het eindsignaal geluk kig prijzen met de draw. De trikolores zelf schijnen zich nu op- Germinal Ekeren heeft een opvallend eerste seizoen in eerste klasse achter de rug. Door de meeste insiders getipt als kandidaat nummer één voor een enkele reis naar tweede klasse, kwamen de Antwerpenaars nooit echt in gevaar. Daarbovenop kwam dan nog het geslaagde bekeravontuur, dat hen tot in de halve finales bracht (waar Standard echter stokken in de wielen heeft gesto ken). Ekeren telt zeven punten voorsprong op de voorlaatste (Beveren), zodat van degradatiegevaar zeker geen sprake kan zijn. Pikant detail is dat Ekeren in de heenronde een einde maakte aan de wedstrijden zonder tegendoelpunt van Lokeren. Na 540 minuten de 0 op het bord gehouden te hebben, werd Danny D'Hondt op het einde van de weliswaar door de Waaslanders gewonnen partij (2-1) geklopt. Iedereen zal zich nog wel de woedende reaktie van de Lokerse keeper herinneren. Ondertussen is de Lokerse laatste man al een beetje gewend geraakt aan doelpuntenrijke wedstrijden, zodat zijn reaktie deze keer een ietsje gematigder zal zijn bij een eventuele Ekerse treffer. (T.D.B.) Na zes opeenvolgende nederlagen heeft Na 28 speeldagen telt Lokeren 26 pun- niet zo alarmerend is als in Nederland Lokeren uiteindelijk dan toch eens een ten, nog steeds een goede prestatie voor (waar PSV en Ajax de laatste jaren on- resultaat (en een prestatie) neergezet dit jonge geheel. De zes nederlagen der hun beidjes de titels aan elkaar rij- die mogen gezien worden. (waarvan twee in de beker) lijken zonder gen), is de periode waarin vijf of zes Tegen het nog steeds voor een Uefati- gevolg te zijn geweest voor de Waaslan- ploegen voor de landstitel streden defi- cket strijdende Gent behaalden de Dak- ders; immers, het was zeker niet de be- nitief voorbij. De vraag is wel of er ooit nammers een puntendeling, daar waar doeling van de Daknammers om mee te wel een dergelijke periode geweest is... zij de volle pot verdiend hadden voor het strijden voor een plaatsje in het Europa- Enkefin de Beker kunnen er wel eens cupdebat, zodat het er in het klassement verrassende dingen gebeuren, denk vooral op aan kwam de veroverde achts- maar aan de uitschakeling van KV Me te plaats te konsolideren. En daar is het chelen door het bescheiden Lokeren, of elftal van Anthuenis ondanks die vier aan de eliminatie van het roemruchte nederlagen in kompetitie, vooralsnog in Anderlecht door een in de kompetitie geslaagd. Lokeren bevindt zich nog krasselend Luik. Dat Lokeren in die be nieuw op het rechte pad te bevinden, steeds aan de kop van het peloton mid- kerkompetitie onlangs de duimen moest ^aze>>)- De scheidsrechter kende het match zijn opluchting de vrije loop laten pad dat zij sinds het begin van de terug- denmoters (op de zevende plaats voor- leggen voor datzelfde Luik is dus niet doelpunt echter toe, zodat de stand na De reeks van wedstrijden zonder pun- ronde een beetje uit het oog verloren afgegaan door Cercle Brugge met één echt een verrassing, maar o.i. was deze minuten in de tweede helft op- tengewin lijkt voorbij, dat was toch wel waren. Wie de Waaslanders op deze za- puntje meer). Verder volgen dan nog ploeg te pakken (wat natuurlijk nog al- njeuw jj1 evenwicht was. Lokeren voelde zijn meest positieve vaststelling van de terdagavond aan het werk zag, kon niet Kortrijk, Beerschot, Charleroi, Luik, tijd mogelijk blijft in de terugwedstrijd, z'c^ blijkbaar bekocht en hervatte aan- jongste weken, begrijpen hoe het team in een dergelijk Ekeren (de volgende tegenstander), waarin de Waaslanders dan wel komaf 8eslaëen de partij. Moeizaam sleepten «Hoewel de kansen voor een verdiende diep dal terechtgekomen was. Hoewel Lierse en Sint-Truiden. zullen moeten maken met de thuisrepu- akteurs zich naar het einde, hoe- 2-0 toch aanwezig waren, zijn we er eens we nu al met zekerheid kunnen zeggen Binnen een bestek van amper vijf pun- tatie van de Walen). we^ Waaslanders nog wel een paar te meer niet in geslaagd een geruststel dat AA Gent in het klassement voor ten staan er dus negen ploegen. Dit be- Voor de wedstrijd tegen AA Gent kon kansjes konden afdwingen. Na het in- lende voorsprong op het bord te zettea Lokeren zal eindigen (het verschil be- wijst eens te meer dat de kompetitie een Aimé Anthuenis opnieuw geen beroep brengen van Taibi voor Meszaros von- Alles bij elkaar is deze wedstrijd toch draagt met nog zes speeldagen te gaan steeds grotere polarizering kent (waar- doen op Pier Janssen, toch wel de pech- ^en '?l.s vai) bun elan terug, een grote verbetering, en toont ze aan zes eenheden), is in de dubbele onder- bij ploegen als Mechelen, Brugge, An- vogel bij uitstek van het Lokerse team. maar Kazimierski liet zich niet pramen, dat Lokeren stilaan zijn konditie uit de linge konfrontatie gebleken dat Loke- derlecht en in mindere mate Antwerp De oefenmeester had geopteerd voor nocb Taibi konden het verschil ren de sterkste ploeg van Oost-Vlaande- het geheel domineren, op grote afstand een aanvallende Nigeriaanse tandem, maken- zodat de eindstand Lokeren-AA ren is. Iedereen, behalve de meest rabia- gevolgd door de «kleine groten» waar- gevormd door het duo Samson-Etim. 9en* een voor Buffalo's gevleid ge- te Buffalo-supporter, zal dit volmondig onder Lokeren. Hoewel de situatie nog Een goede gok, zoals later bleek. Voor bjkspel werd. beamen. 8.000 toeschouwers (een ongewoon groot aantal bezoekers dus) floot scheidsrechter Schelings het begin van de partij. Amper was de aftrap gegeven of Lokeren trok ten aanval. Wat gedu rende negen speeluren niet gelukt was, lukte hier al in de vijfde minuut: Etim scoorde de eerste treffer voor de trikolo res sinds 18 februari. Dat een volle wedstrijd 90 minuten wist twee keer Chunga aan te spelen. De Een hoekschop kwam terecht bij Myyry, duurt, werd tijdens de wedstrijd Aalst- Zimbabwees schudde twee flitsen uit die Geens bereikte. Deze legde terug op Tongeren nog maar eens bevestigd. De zijn schoenen, en dat was genoeg om Etim die de bal met een volley in het doel Eendrachters waren in hun binnenste Eendracht aan de leiding te brengen, knalde. De Gentse goalie Kazimierski reeds een 2-1 zege aan het vieren, toen Twee doelpunten waarop het predikaat kon enkel verbouwereerd toekijken. 1-0 Tongeren een laatste van de weinige «briljant» mag aangebracht worden. De dus en de bakens waren meteen uitge- aanvallen lanceerde. Doelman De eerste keer slalomde Moses vo&rbij drie zet. Lokeren kon zie beperken tot het Schrijver, niet zo best bij het uitlopen, tegenstanders en besloot laag in de afwachten van de tegenstander, waarna ging in de fout en de bezoekers konden rechterhoek. Zijn tweede doelpunt met striemende counteraanvallen ge- op de valreep de halve inzet meegraaien. scoorde hij praktisch vanop de achter- reageerd werd. Op één van deze talrijke Eendracht verscheen met een verjongd lijn. Hoe hij die bal hoog in het dak van uitbraken maakte Meszaros er bijna 2-0 elftal tussen de lijnen om uit te testen het doel kon deponeren, blijft zijn ge- van,maareenverdediger.kondebalnog wat er bij de jeugd schuilt om desnoods heim. net van de doellijn houden. Gent ge volgend seizoen ingeschakeld te kunnen «Dat gelijkstellend doelpunt van Tonge- raakte stilaan in het goede wedstrijdrit- worden. Viel Van Driessche wat uit de ren in de slotminuut is er werkelijk te- me en dit resulteerde in scoringskansen toon, dan wist Alain Blanckaert na de veel aan. Ik had nog geschreeuwd naar voor o.a. Soudan (een enorm schot, kampwisseling Eendracht meer allure te de defensie om gekoncentreerd te blij- maar enkele centimeters naast het bezorgen op het middenveld. Maar het ven. Maar u ziet maar dat tot de laatste doel). Lokeren was echter nog steeds de was vooral de tandem Limpens-Chunga minuut een wedstrijd kan beslist worden dominerende ploeg en slaagde erin zijn die toen het resultaat wist te bepalen, bij een blijkbaar onschuldige faze», al- tegenstander onder zware druk te zet- Limpens speelde groots op het midden- dus adjunkt-trainer Jan Ruiter na de veld. Hij was regelmatig in balbezit en wedstrijd. Oefenmeester Anthuenis kon na de heenronde aan het terugvinden is. Als Dame Fortuna nu ook eens aan onze kant stond...», mijmerde Aimé. Tom DE BACKER KA. V.D. - Zultse 2-2. Tom De Visser kan zijn twee tegenspelers dribbelen maan zijn schot gaat naast (vh) 1/ Ir.' i. l j Ben mat spelend Eendracht mag zijn vlug een derde en fatale opdoffer te Jen. Vooral Etim het zich daarbij opmer- ambities voor de derde plaats definitief verwerken. Ook de twee vervangingen ken toen hij Samson tot tweemaal toe een uitstekende mogelijkheid in de voe ten schoof (of op het hoofd, want de mooiste aktie uit de hele wedstrijd was een Braziliaans nummertje van Etim, dat door Samson echter over doei ge- Stefan De Wolf voor Mare Palmaerts en de jonge Alex Christiaens voor Bruno De Wilde brachten geen aarde meer aan de dijk. De ploeg bleef ondermaats akte- ren. Wellicht zorgde de warme lentezon voor dit eindeseizoenssfeertje.» E. Aalst - Boom 2-2. Eendracht mag toch stilaan de ambities gaan opbergen (da) E. Aalst - Boom 2-2. Chunga is terug en Aalst kan scoren (da) opbergen. De trikolores werden in Na men kansloos teruggestuurd. In vervan ging van de geelgeschorste Filip Fiers liet Haleydt spits Van Renterghem aan rukken. Het mocht niet baten. De thuis- ploeg toonde zich in alle domeinen de -- kopt werd). Ook Meszaros kwam nog betere ploeg en duwde de Zeienaars Na dit weinig opbeurend vertoon lijkt een tweetal keren dicht bij een doelpunt, tijdens deze terugronde voor de tweede het best mogelijk dat Rudy Haleydt tij- maar ook hij verzum.de in de afwerking, maa, in het ïerlies. dens de |aatste drie opdrachten aa„ eI. een essentieel spelonderdeel waar de «we hebben onze zwakste wedstrijd perimenten denkt. Voor hulptrainer Os- trikolores nog altijd een broertje dood achter de rug», verklaarde hulptrainer wald Lambrechts nadert anderzijds het aan hebben. Oswald Lambrechts na afloop. «Onder einde van zijn voetbalaktiviteiten. Debars aan de rust was dan ook over- impuls van Guy Dardenne en DadyMu- «Ik stop er mee op het eind van dit duidelijk in het voordeel van Lokeren: tombo namen de Walen een overweldi- seizoen. Voetbal kombineren met mijn zes uitgespeelde kansen tegen één voor gende start. Ze drukten dit overwicht drukke beroepsbezigheden is niet meer de Gentenaars. Het waren manifeste te- overigens uit met twee knappe doelpun- mogelijk. De samenwerking met Rudy kens aan de wand. Na de pauze onder- ten. Toen Mare Bourdeaud'hui na hand- Haleydt was nochtans voortreffelijk en ging het spelbeeld echter een lichte wij- Spej van een Waalse verdediger kon mil- biezonder aangenaam, ook al koppelen ziging. Lokeren ging zich minder promi- deren op de penaltystip achtte ik een sommigen ten onrechte verdenkingen nent opstellen en Gent kreeg meer en terugkeer mogelijk. We speelden im- aan mijn opstappen. Langs deze weg wil meer vat op de wedstrijd. De eerste kans mers een behoorlijk laatste kwartier, ik dan ook deze kwakkels definitief df was toch nog voor Lokeren toen Etim Ondanks de boze woorden van trainer kop indrukken.» eens te meer een scherp schot afleverde, Haleydt tijdens de rust kregen we vrij i™-# dat door De Grootte in hoekschop werd J Joost Arens geduwd. Gent sloop echter langzaam in de richting van Danny D'Hondt en dat leverde gevaar op. De zwarte joker van- de Buffalo's, Balenga, werd steeds ge vaarlijker en ook Danny Veyt eiste een eersteplansrol op. Een sensationele red ding van de Lokerse goalie kon nog ver hinderen dat de bordjes in evenwicht kwamen, maar een schot van Balenga streelde de binnenkant van de dwarslat en kwam zo in doel terecht. Althans, zo oordeelde de grensrechter, want de Lo kerse defensie (en de trikolore achter ban) beoordeelde de beslissing van de lijnrechter niet zeer positief. Na de match zou D'Hondt verklaren dat de bal in geen geval de doellijn had overschreden («En zelfs al had hij dat gedaan, dan kon de lijnrechter dat nooit KA. V.D. - Zultse 2-2. Ook in de lucht was de thuisploeg meestal de baas, n gezien hebben gezien de snelheid van de echt mooie kombinaties kregen we zeer weinig te zien (vh Tweede nationale RC Gcnk-E.Aalst Derde nationale A E. Zele - E. Wervik Bevordering A J. Lede - Torhout le provinciale Kallo-KAVD SK Lebbeke-Melsele Zulte-Robur Oudenaarde-Meldert 2e provinciale B Borsbeke-SK Aalst Semmerz.-Meldert Baasrode-Ronse 3e provinciale B Merelb.-Schelleb. Edeboys-D. Beerv. Serskamp-Melsen 3e provinciale D Aaigem-Doggen Edixv.-Hofstade Bambrugge-Mere Gijzegem-W.Moorsel Eremb.-Erpe 3e provinciale E H.Vrasene-Heikant St.Gillis-W.-R.Lebbeke Buggenh.-Sombekc Grembergen-Lokerse St.Gillis-D.-Ki.Laar Haasdonk-Overmere Stekene-Wieze 4e provinciale D FC Aalst-Iddergem Oordegem-Vlierz. Ede-Burst Baveg.-Erondegem Lebeke-Teijoden 4e provinciale G V.Overmere-Berlare Moorsel-Herders. Lutterzclc-Opstal HO Kalken-Boonwijk Schoon.-Opdorp (Van Driessche) (Vermassen) (Hanssens) (VD Eecken) (De Clercq) Van Damme) (Gautier) (Keerstok) (Raveel) (Dhondt) (VD Moortele) (De Mesmaeker) (De Ruyck) (Van Laere) (Siccard) (De Maeseneire) (Arys) (Wauters) (De Beelde) (Polfliet) (Roelandt) (VD Weghe) (Delmotte) (Dillis) (De Wilde) (VD Berghe) (VD Sande) (Dufour) (Heric) (Goossens) (Behiels) (V.Ongevalle) (Pluym) (Meul) (VD Meerssche) -Wichelen (De Bosscher) 4e provinciale H Tielrode-VK Hamme

De Voorpost | 1990 | | pagina 18