Verdiende bezoekende zege Nog één puntje 20° Internationaal Paastornooi van Eendracht Sint-Gillis Vlotte thuiszege Spelers van Wichelen valt niets te verwijten Moeilijke wedstrijd Opstal - Schoonaarde 1-2 Selekties Oudegem - Opdorp 3-0 Demonstratievoetbal afgestraft Herdersem - H.O. Kalken 0-0 Baardegem - S. Moorsel 3-0 De Voorpost - 6.4.1990 - 19 vBWfy W .UtHDCIf.. ^pOPPEfj'. gij,Pf*. FA<iO£1 :8AN0tl» VOETBAL Voor preminiemen (8-10 jaar), miniemen (10-12 jaar) en knapen (12-14 jaar) Zaterdag 14 april 1990 14.00 Terr. A E. St.-Gillis - Baasrode (schifting preminiemen) de h. Frank Van Steen Terr. B KAV Dendermonde - R. Lebbeke (schifting preminie men) de h. Alois De Bleser 15.10 Terr. A E. St.-Gillis - KAV Dendermonde (schifting miniemen) de h. Jozef Segers Terr. B FC Lutterzele - R. Boonwijk (schifting miniemen) de h. Walter Van de Velde 16.30 Terr. A SK Beveren - Ardisci Como (It.) (schifting knapen) de h. Jozef Segers Terr. B E. St.-Gillis - W Zaltbommel (NI.) (schifting knapen) de h. Roger Baeck Terr. C KAV Dendermonde - FC Robur de h. Wim Van Damme Maandag 16 april 1990 10.30 Terr. A 5e en 6e plaats Knapen de h. Frank Van Steen 14.00 Terr. A Finale Preminiemen de h. Jozef Segers Terr. B Troosting Preminiemen de h. Alois De Bleser 15.10 Terr. A Finale Miniemen de h. Walter Van de Velde Terr. B Troosting Miniemen de h. Roger Baeck 16.30 Terr. A Finale Knapen de h. Alois De Bleser Terr. B 3e - 4e plaats Knapen de h. Jozef Segers 18.00 Kantine Trofee-uitreiking Boonwijk-Wichelen 0-4. De Boonwijkse aanvallen bleven steriel, ook deze poging van Van den Abbeele (vh) Jeugdvoetbal. De miniemen van E. Meldert wonnen hun thuiswedstrijd tegen Teralfene (da) KAV Dendermonde Alain Moens is geschorst. Hij wordt opgevolgd door Hugo De Schrijver. De ploeg: Van Meirvenne, Jacobs, De Schrijver, Cooreman, Van de Perre, Moreels, Segers, Van Roy, De Bruyn, De Baere, De Visser (Van Nieuwen- huyse, Vereist, Robbrecht). SK Lebbeke Herman Van Langenhove is geschorst. Bert De Schrijver neemt zijn funktie over. De ploeg: Vinck, Hals, Meulenijzer, De Vliegher, Werner Van Heek, Frankie Van Heek, Peleman, Matthijs, Coor eman, Van Den Meersch, De Schrijver (Bancheri, Peleman) Robur Moerzeke Voor Geert Van Moerzeke is een einde gekomen aan de kompetitie. Hij onder gaat dezer dagen een operatie aan de meniscus. Eddy Huylebroeck is onbe schikbaar. De ploeg: Laureys, Nobels, Fons Ver- cauteren, Raemdonck, Ost, Nimmege- ers, Benny Huylebroeck, Ringoot, De Malsche, Wuytack, Vereist (De Ruys- scher, X, X) FC Baasrode Baert, Michiels, De Cock, Michel De Man, Van Der Vreken, De Decker, Ivan De Man, Van Keer, Schelckens, Van Dorpe, Van Hamme (Wouters, Leemans) Op amper twee minuten tijd was het thuisspeler Pascal Van der Jeugt die de bezoekers de doodsteek gaf in deze wed strijd. Nadat de aanloopfase niet hele maal aantrekkelijk was kon Pascal in de 24e minuut een vrije trap van Hans Hof man overnemen en scoren. Twee minu ten later was het alweer Pascal Van der Jeugt die nu een strafschop feilloos wist om te zetten nadat Bert Vercauteren op weg naar een zeker doelpunt gehaakt werd in de zone. De rest van de eerste helft was nadien overbodig en na een uur spel kegelde Bert Vercauteren nummer drie binnen voor Oudegem wat meteen de eindstand op het bord bracht. Wel waren er nog thuiskansjes voor Ver cauteren en Hillaert maar zij kenden geen geluk in de afwerking. Hopelijk spaarden zij op die manier nog wat poe der om Oudegem nog aan één puntje te helpen in de resterende wedstrijden, want dan is de Oudegemse promotie een feit. (m.s.) Voor de twaalfde maal organizeert Lionsclub Antwerpen Voorkempen een wedstrijd voor akwarel. De uitge loofde prijzen belopen 45.000 fr, waarvan 30.000 fr voor de winnaar. Voor meer informatie Walter Scheve- lenbos, Tienpontdstraat 2 te 2171 Loenhout (03/669.64.24) Een veel agressiever spelend Schoon aarde heeft zich verdiend naar de pro motieplaatsen toegespeeld. Theoretisch moet Juventus nog wel één punt binnen halen maar dat mag in wezen slechts een formaliteit zijn. Een schitterende start van Juventus daar in Opstal want na één minuut stond het al 01 als Danny Van Auwermeiren zich vrijdraaide en van dichtbij de plaat selijke doelman het nakijken gaf. Opstal probeerde zich wel te herpakken maar Schoonaarde was voor doel de ge vaarlijkste ploeg. Als Christiaens, Baeyens of Van Auwermeiren voor de plaatselijke kooi verschenen was het al tijd groot alarm. In de tweede helft meer druk van de thuisploeg om de achterstand toch pro beren ongedaan te maken. Ronny Ver- meir probeerde het van ver maar Roe- landt redde gepast. Ook een kopbal van de plaatselijke Jan Ligneel en Nico De smet misten de juiste richting voor Op stal. Toen Schoonaarde dan tien minuten voor tijd andermaal kon scoren op een snelle counter stond vast wie deze partij winnend zou afsluiten. In de slotfase dan zou Opstal nog weten te milderen op hoekschop langs Nico De Smet maar toen stond de bezoekende zege reeds vast. Schoonaarde heeft nu nog maar één puntje meer nodig in de resterende twee wedstrijden. Geen mens die dus nog twijfelt dat Juventus volgend seizoen in derde zal aantreden. (m.s.) Robur - Denderleeuw 5-2. Ost zet deze bal voor doel, waar Nimmegeers zal afronden (vh) Berlare - Lutterzele 2-0 Derde seizoensnederlaag van kampioen Lutterzele, nu tegen Berlare. De thuis ploeg is nog in strijd voor een eventuele promotieplaats en dat liet zich gevoelen in deze wedstrijd. De kampioenen wil den er een demonstratiewedstrijd van maken maar dat bekwam hen slecht. Berlare kon tweemaal op de countertoer gaan en evenveel maal was het raak. Lutterzele dat te veel met droomvoetbal bezig was, kreeg dus het deksel op de neus door een efficiënte thuisploeg. (m.s.) Geachte Heer, Afgaande op de berichtgeving verschenen in De Voorpost van 30 maart jl. had ik graag recht op antwoord. Er moet inderdaad dringend gepraat worden te Wichelen maar dan wel tussen bestuur en spelers. Bepaalde ingrepen van het bestuur in de spelersgroep zijn bij deze laatste niet in goede aarde gevallen. Dit is echter innerlijke keuken en personen verbonden aan de klub zouden dit moeten beseffen. Voortvarendheid en subjektieve beoor deling hebben al vaker voor onrust gezorgd. Mijns inziens valt er de spelersgroep weinig te verwijten. We hebben geroeid met de riemen die we hadden. Wat betreft de berichtgeving van de wedstrijd Wichelen - Smetlede zouik willen opmerken dat twee aanvallers (Fruythof en Rivera) en ik citeer: «volslagen absurd vervangen werden door de trainer». Dit strookt niet met de werkelijkheid daar het een aanvaller en een middenvelder betrof en deze niet vervangen werden door twee verdedigers maar een aanvaller (Eeckhoudt) en een middenvelder (Van Hen Bremt). Na deze wissels kregen we nog een drietal mooie scoringskansen maar deze bleven onbenut. De onmondigheid voor doel is echter al het ganse seizoen ons grootste zorgenkind. Hoogachtend, Eddy Foré trainer SK Wichelen Herdersem, dat moest winnen wilde het nog met een kleine veilige marge de laatste twee weken van deze kompetitie ingaan, is daar uiteindelijk niet in ge slaagd tegen Hoger Op Kalken. De be zoekers trokken hiervoor een echt gor dijn op voor hun doelman om de plaatse lijke ploeg het voetballen te beletten. In een verdeelde eerste helft was er dan ook maar een echte doelkans te noteren als Davy De Smedt van de thuisploeg voorlangs knalde. De Smedt blijft dit seizoen dus ver onder de verwachtingen bij Herdersem nu hij nog maar zeven doelpunten gescoord heeft. De tweede helft was Herdersem voort durend op de helft van Kalken te vinden maar daar oordeelde men eens te meer dat een punt genoeg was, dus alles werd onverbiddelijk teruggestuurd van waar het kwam. Niet onlogisch dus, die puntendeling. Voor Herdersem wordt het nu wel bij zonder zwaar om zich rechtstreeks een promotiekans af te dwingen. Welke pro blemen Davy De Smedt heel het seizoen heeft las u al. Daarbij komt dan nog dat Filip Marcoen vanaf dit komend week end zal starten bij de kaatsers. Trainer Van Den Berghe die er nu zondag ook niet zal bijzijn omdat hij met de nationa le scholierenploeg uit het onderwijs een trip maakt naar Liverpool ziet zo dus zijn kern slinken van 12 naar juist 11 spelers. Komt daar dan nog bij dat het allemaal jonge snaken zijn die volgens de trainer reeds op «hun tandvlees» zit ten en ge begrijpt dat Herdersem al ge lukkig zal zijn mocht de zesde plaats in hun bereik vallen. (m.s.) R. Lebbeke-St.-Gillis-D. 1-0. Ringoot doet nog een poging naar het bezoekende doel (vh) Reeds na vijf minuten spel stond het 1-0 voor de thuisploeg als Francis Van Den Broecke een hoekschop mocht geven en Fons Albert Van Keer gemakkelijk kon inkoppen voor Baardegem. Een moeilij ke start dus voor de Schroevers en dat bleef hen heel de wedstrijd bij want hoe Guns en De Wit vooraan ook probeer den, zij konden de Baardegemdefensie niet uit verband spelen. De thuisploeg die daarenboven het middenveld in palmde domineerde verder het verloop van de wedstrijd zonder evenwel vlot te scoren. De bezoekende afweer deed wat maar kon om de thuisspitsen af te hou den. Baardegem moest zelfs wachten tot de 70e minuut alvorens het zekerheid kreeg op de overwinning met een tweede doel punt. Een voorzet van Herbert Van Renterghem werd door Henk Sibe voor bij de bezoekende doelman gekopt. Toen Moorsel dan op het einde toch enige risiko's ging nemen kon Bart Hey- vaert van de thuisploeg nog eens op de loop gaan maar hij werd in de zone ge pakt. J.C. Van Audenhove zette de straf schop zonder medelijden om in dit bu- renduel. Baardegem heeft theoretisch nu nog maar één puntje nodig om te promove ren naar derde. Dit indien de konkur- rentie ook eens geen steken meer laat vallen natuurlijk. Met een programma tegen Wichelen en Berlare ziet her er naar uit dat de ploeg van trainer Jean-Luc Van Der Rusten nog een zwaar programma te wachten staat. Nu zondag dus thuis tegen Wiche len. En indien er één punt gepakt wordt mag men beginnen vieren. Wedden dat gasthof Vonck of zaal Ons Huis dan veel te klein zal zijn voor de kampioen-feest vierders?... (m.s.) R. Lebbeke-St. - Gillis-l). Uit deze faze schoot Van den Broeck van Lebbeke tegen ie staander (vh) Boonwijk-Wichelen 0-4. Holbrecht zal moeilijk uit deze situatie losgeraken (vh

De Voorpost | 1990 | | pagina 19