Rapide Lebbeke wil kern behouden Lichtpunt Chris Van Den Meersch Kriskras door de AC Hamme-uitslagen Verzwakt op verplaatsing Olsene-Lebbeke 0-1 V.W. Hamme heeft nieuwe trainer! Basketbalkalender Lebbeke-St. Gillis 1-0 Elen - Kamillekes Aalst 3-0 G.Z.K. 16° speeldag 20 - 6.4.1990 - De Voorpost VOETBAL S.K. Lebbeke kan de resterende twee kompetitiematchen met een gerust gemoed afhaspelen. Sinds zondag is het voor honderd percent zeker van het behoud in de hoogste provinciale afdeling. Klubleider Willy Meert is daar niet weinig tevreden mee. Bovenal hebben we ook een zeer degelijke verrichting geleverd, zegt hij. Chris Van Den Meersch die voor de tweede keer als ba sisspeler optrad, bracht een be vestiging in gunstige zin. Tijdens het eerste kwartier organiseerde de thuisploeg een offensief en diende Johan Vinck een aantal keren handelend op te treden. Uit een combinatie met Werner Van Heek kwam Herman Van Langenhove halfweg de eerste helft tot scoren. Na de hervatting hebben we de voorsprong mak kelijk kunnen verdedigen. Ik moet trouwens zeggen dat we ATLETIEK kollektief een behoorlijke pres tatie op de grasmat hebben ge zet. Twee recente matchen heb ben drie punten op vier opgele verd. Vraag is of de trainerswis sel daar wat mee te maken heef- t Naast Chris Van Den Meersch werden bij Lebbeke ook Herman Van Langenhove, Dirk De Vliegher en Jean Pierre Hals met een 'goed' gekredi- teerd. Nu zondag staat de laatste thuismatch (tegen Melsele op het programma. KA.V.D. - Zultse 2-2. De Zultse doelman Caron was weer iets sneller dan Tom De Visser, die zich een ganse wedstrijd totaal heeft ingezet (vh) Op de valreep vernamen we nog dat Vigor Wuitens Hamme vanaf vol gend jaar een nieuw sportief leider zal hebben. Het wordt oude bekende Daniël De Paepe, die gedurende vele jaren het doel van de Wuitens verdedigde. De Paepe was ook nog keeper bij S.K. Lebbeke en was een zeer lange periode trainer bij Evergem-Cen- ter. Daarmee komt er een einde aan het kontrakt van oefenmeester Harry De Roos. V.W. Hamme hoopt uiteraard om volgend jaar in 3e nationale aan te treden. Dat wordt dan een opdracht voor de 'nieuwe' trainer. Te Zolder waren de AC-atleten aan de start. Bij de pupillen '80 liep Isabel Per- mentier een zevende plaats en bij de pupillen '79 werd Leen De Vogel 36e. Bij de miniemen dezelfde uitslag van verleden jaar met Sarah Sandra en Ka- trien als nummers één en drie. Sandra Qaessens vertrok aanvakelijk in de mas sa, maar kwam in de tweede helft goed naar voren als de 23e. Karen Quintelier deed het bij de oude kadetten beter en na een zeer sterke wedstrijd liep ze de beste plaats van de namiddag: zevende. Zeer sterk was ook de wedstrijd van Mieke De Keyser. Direkt mee op kop bleef ze vooraan en liep in de laatste halve ronde een prachtige tiende plaats, maar 20 meter voor de eindstreep werd ze voorbij gesneld door de provinciale kampioene Katia Seymoens. Een elfde plaats was dus ook een mooi resultaat. Bij de jongens haalde Ben Quintelier een eerste plaats. Dit nadat Gert Ver- donck 26 en Jan Van de Velde een 37e plaats liepen bij de jongste pupillen. In BASKETBAL de reeks van Ben liep Wesly Smet naar een zeventiende plaats, Bart Van de Velde was 24e en Tommy van Praet 42ste. Bij de oudere miniemen was Hen drik Van Ekert 15e, Stefan Verdonck 21e en Tim Coppieters 31e. Op het lastige parcours te Zottegem sleepten de oudste veteranen het club klassement in de wacht. In de pupillen- reeks 80 geen medailles, maar toch een veelbelovende achtste plaats voor Mi chel Ricca en een zestiende voor Gert Verdonck. Bij de miniemen 78 stond er geen maat op het meesterschap van Ben Quintelier die het met Wouter de Cock zeer goed deed. Even schitterend deed Wesly de Smet die een vierde plaats vastlegde. Tommy van Praet ronde de prestaties af met een mooie dertiende plaats en dit na een zeer voorzichtige start. In de miniemenreeks 77 waren de Ham- menaars niet mee vooraan. Hendrik Van Ekert verspeelde zijn zesde plaats op het nippertje maar was daarmee toch nog de beste Hammenaar voor Tim Coppieters (19) en Stefan Verdonck (27). Bij de oude veteranen maakte Hector de Keyser er een harde koers van. Een tijd lang had hij een grote kans voor het hoogste schavotje, maar moest bij het ingaan van de laatste ronde het hoofd buigen voor Fons Janssens, de plaatselij ke atleet Pierre Dhaen slaagde er in zonder wedstijdritme in de benen de eerste plaats vast te leggen bij de vetera nen D. In dezelfde reeks behaalde Paul Annes een prachtige derde plaats. Ook in de reeks E (60 tot 65) was Fons Du- rinck de Hamse vertegenwoordiger en eindigde als zevende. In Bierbeek liep bij de miniemen Bart Van de Velde. Hij liep er zeer sterk en de eerste plaats was daarvoor zijn beloning. Bij de kadetten liep Peter Van de Velde moeizaam maar haalde toch een vierde plaats binnen. Antoine van de Velde liep bij de vetera nen een negende plaats bij elkaar. 2* afdeling heren 20.15u (7.4) Okapi Aalst - Ford Beringen 3" afdeling 20.15u (7.4) Soba Antwerpen - Panters Baasrode 20.15u (7.4) Zele - Brabo Antwerpen 41* afdeling ló.OOu (8.4) Hermes Sint-Niklaas - Waregem ló.OOu (8.4) G. Aalst - Scheldejeugd Temse Robur - Denderleeuw 5-2. Huylebroeck zet zijn tegenstrevers in de wind en Rapide Lebbeke komt volgend seizoen uit in tweede provincia le. Het wordt voor de Lebbeke- naars trouwens de tweede pro movering in evenveel jaar. Uiteraard komt het erop aan dat we onze positie aldaar konsolide- ren, stelt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Zeker moeten we vermijden dat we binnen de kor- ste keren naar derde terugkeren. Dat houdt in dat we in eerste instantie onze huidige kern op zijn minst moeten behouden en dat ook wel enige versterking nodig zal zijn. Knokken van in de start tot het einde tegen de degradatie maakt de kompetitie niet aangenaam. Zonder verdere ambitie moeten we trachten om een figurantenrol te vertolken. Rapide Lebbeke gaf vorige zon dag geen hoogstaande verrich ting weg. We konden niets meer verliezen en het bezoekende Sint-Gillis had nauwelijks nog wat te winnen. Voor hen is de degradatie onafwendbaar. Van daar dat er weinig animo te be speuren viel en de wedstrijd in zijn geheel in een eindeseizoens- feer werd afgehaspeld. Wat de komende weken nog te wachten staat, zijn louter formaliteiten. Kamillekes Aalst ging met een verzwak- schoot de bal echter in de handen van te ploeg naar Elen. Het moest niet min- Bodson. der dan vijf spelers missen uit de A-kern. In de dertiende minuut schoot Myriam Trainer Van den Eeckhout opteerde dus Van Slembroeck op de deklat. De eerste (gedwongen) voor een jonge ploeg met goal viel in de 26e minuut na een mooie Saskia Molly, Moira Van Den Bergh en 1-2 van Anja De Vos en Anita Kaldier. Laurence Faignard. Na vijf minuten in de tweede helft kon In de eerste minuut sloot de scheids- Elen zijn voorsprong vergroten. Anja rechter de ogen voor een strafschopfout De Vos kon Peggy Van der Maelen, die op Myriam Van Slembroeck. Vier minu- te lang talmde met het leder aan de voet. ten later werd Myriam opnieuw hard de bal ontfutselen en gepast afdrukken, aangepakt in de backarea en deze keer Net voor affluiten werden de eindcijfers kon de man in het zwart niet anders dan genoteerd na een prachtlob van steeds zijn verantwoordelijkheid nemen. Straf- die Anja De Vos. schopneemster Peggy Van der Maelen jmh R. Lebbeke - E. St.-Gillis 1-0. Dit doelpunt van Caüier werd het enige van de wedstrijd, (vh) 1* afdeling Dames 16.15u (8.4) Zele - Koksijde DC. Lebbeke-Decibels 11-1 Red Arrows I-Den Beer II 12-0 Stinnyboys-Red Arrows II 8-4 Den Beer I: forfait De Ton: forfait Speler van de week Roels Rik. 14wedstr. ptn.+superleg 3" afdeling Dames 16.15u (8.4) De Pinte - Lokeren 1* provinciaal Heren 18.00u (8.4) Wasocub Waasm. - Hoger Op 20.15u (7.4) Juventus - Hermaco Dendermonde ló.OOu (8.4) Sint-Niklaas - The Tower Algemeen klassement DC. Lebbeke 16 155 37 30 Red Arrows I 16 147 45 26 Den Beer I 16 125 67 24 Stinnyboys 16 110 82 19 Decibels 16 109 83 19 De Ton 16 93 99 14 Red Arrows II 16 75 117 8 Den Beer II 16 31 161 2 Zaterdag 7 april 1990,19.30 u. Criterium tornooi Decibels Café Atletico, Lebbeke Basketbal. Melselel-Moerzeke. De Melseelse kapitein Marc Van de Vijver wordt Roels Rik aangevallen door Steeman en Verstappen (Iv) 2" provinciaal B 20.45u (7.4) Beveren - Lokeren 18.00u (7.4) Bobcats - Terlindenboys 20.30u (7.4) Melsele - Silaba Zelzate 15.45u (8.4) Sportief Temse - Grembergen 20.00u (8.4) Dendermonde - Moerzeke 16.15u (8.4) White Star - Cibo Zele Boonwijk-Wichelen 0-4. Van den Abbeele krijgt het opnieuw niet gemakkelijk met twee Wichelse spelers rond zich (vh) R. Lebbeke-E. St.-Gillis 1-0. Ook Lebbekenaar Verheyden kwam dichtbij een tweede treffer (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20