Camu en Rode Roos heffen glas op titel Wipschutters kongresseren in Dendermonde M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal 22 - 6.4.1990 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Uitgezonderd in de tweede afdeling is de kampioen nog niet gekend. Deze zal tot de laatste speeldag moeten wachten om de fles sen te ontkurken. Maar waarschijnlijk zal De Zwaanvrienden Uitbergen met de grootste eer aan de haal gaan. Houtmarkt (Aalst) promoveert zeker mee naar de hoogste afde ling. AZ '77 nestelt zich nu definitief op de derde plaats na het falen van De Kring bij staartploeg Zandput. Wie naar de derde af deling zakt, is nog niet gebleken. Dressel (Moorsel) zou wel eens het slachtoffer kun nen worden om Zandput te vergezellen daar Denderleeuw en Endoka de begeerde pun ten binnenrijfden en de beste kansen krijgt op de slotdag. Endoka ontvangt thuis Zandput en Dender leeuw ontvangt Bamboe (Kerksken), Dressel speelt ook thuis maar ontvangt AZ 77. Deze laatsten zullen geen geschenken uitdelen. In de hoogste afdeling kroonde Camu zich tot kampioen na een moeilijke uitwedstrijd bij staartploeg Giwo dat zich in de allerlaats te sekonden moest gewonnen geven na een schitterende wedstrijd. Bij het laatste fluitsi gnaal van de goed leidende scheidsrechter waren de bezoekers uit Hofetade door het dolle heen na een ganse wedstrijd onder druk te hebben gestaan. De laatste wedstrijd is louter een formaliteit want de titel is nu reeds binnen. Snas moest naar Waterval (Wichelen) en keerde puntenloos huiswaarts zodat zij hun kroon moeten afstaan. Onder aan is Giwo nu reeds veroordeeld en gaat het nog tussen Blauw-Wit en R. Espanol om dezen te vergezellen naar tweede afdeling, daar zowel R. Sportief en Octopus de beide punten konden binnenrijven. In de zondagafdeling is Rode Roos de nieu we kampioen onder het waakzame oog van erevoorzitter Mare Galle en onder een ruime belangstelling moest de nieuwe kampioen tot het uiterste gaan om tweede gerangschik te Real Familial af te houden. Men kon zo de gespannen gezichten zien van de supporters nadat de bezoekers verdiend langszij waren gekomen en zelfs op de rand stonden van de nederlaag. De thuisploeg die in de eerste helft schitterend presteerde, verzuimde dan het karwei af te maken. Mede door het prachtig keeperswerk van doelman De Coo- man bij het laatste fluitsignaal viel alle span ning weg en zag men vele betraande ogen die de emoties niet meer meester konden bij het behalen van de verdiende titel. Voor de tweede plaats moeten R. Familial en Nieuwe Wijk nog uitmaken wie er uiteindelijk naar de eindronde gaat. spel bracht, 1-1. In het slotkwartier zetten de bezoekers alles op alles en dat werd met een schitterend doelpunt beloond van de goed gevolgde R. Arys die de thuisdoelman geen schijn van kans gaf en zo de verdiende en belangrijke zege mee uit Lede konden ne men en de redding bewerkten. O.C. Aalst Excelsior Waterval Snas Een spetterend vertoon kreeg men in deze wedstrijd niet te zien. Er werd door beide teams op safe gespeeld en wie de bal voorbij de doelman zou krijgen mocht zich als win naar kronen. Dat deed de thuisploeg die langs P. Christiaens de bezoekers punten loos huiswaarts stuurden om zich zo op de tweede plaats te nestelen met de eindronde als inzet. Krappe maar verdiende zege. Edo Leeuwerik A Giwo Camu Melckebeeckvrienden R. Sportief In een boeiende wedstrijd gaven beide ploe gen elkaar geen duimbreed toe zodat de scheidsrechter meermaals moest ingrijpen. De bezoekers zich waren van hun taak be wust en mochten zeker niet verliezen. De opluchting kwam toen net voor rust B. Arts de Leedse netten kon bol zetten. Na de rust was de Gijzegemse vreugde van korte duur toen E. Van Hauwermeiren evenwicht in het R. Espanol Blauw-Wit Octopus Alexander De bezoekers, sinds een aantal weken over hun hoogtepunt heen, konden de thuisploeg niet verontrusten. Deze zorgden voor een rustig meesterschap en konden langs Van Neuville en D. Der Geyndt de verdiende zege in eigen huis houden. Ze beogen nog de vierde plaats in de algemene rangschikking. De derby van de laatste kans, daar vooral de thuisploeg geen punt mocht verliezen om zich alsnog te handhaven. Het spel werd dan ook heerlijk gespeeld, wat anderen dan ook mochten beweren. De bezoekers luidden de aanvalstrom maar de goed georganiseerde thuisverdediging kon de storm goed opvan gen en toen deze wat geluwd was, ging men goed meespelen, met heelwat doelgevaar zo dat goals niet konden uitblijven. Frank Van Impe gaf het voorbeeld en deed de thuisaan- hang juichen. Om zeker te zijn zorgde C. De Saedeleer nog voor twee voltreffers, zodat de verdiende zege een feit werd en de bezoe kers zonder een enkel punt moesten afdrui pen. Houtmarkt Dressel De thuisploeg, waar het al geruime tijd rom melt tussen spelers en bestuur, kon geen vuist maken tegen de goed georganiseerde bezoekers die hun rustig meesterschap uit drukte met een ruime zege waarbij Van den Bossche, de gebroeders Hugo en Johan Kor te, S. Verhofstadt en D. Cornand de thuisde- fensie op het verkeerde been konden zetten. O.d. Toren De Zwaanvrienden Het verschil was nauwelijks merkbaar tussen staartploeg en leider Camu. De thuisploeg zorgde voor het meeste gevaar maar kon de attende bezoekende doelman niet verrassen. Vooral M. Daelman was niet in zijn dagje en verkwanselde heel wat kansen. De bezoekers daarentegen waren heel tevreden dat de nul op het bord bleef tot 1 minuut voor affluiten de thuisploeg een schitterende aanval op touw zette. Maar weer kon de Camu-doel- man hetzij met veel geluk, de bal bemachti gen. Hij gaf een verre uittrap waarop D. Fruythof inliep en zo aan de overzijde de doelman het nakijken gaf. Wat kan voetbal toch hard zijn want de thuisploeg, die beter verdiende, wist zich nu definitief verslagen en ziet zich volgend seizoen in de tweede afdeling. Camu daarentegen wist met zijn vreugde geen blijf. Toen de scheidsrechter onmiddellijk daarna een einde maakte aan deze boeiende wedstrijd, was de nieuwe kampioen gekend. Wij mogen stellen dat de titel meer dan verdiend is na een goed en regelmatig seizoen. A.Z.77 Leeuwerik B De bezoekers konden tot bij de rust gelijke tred houden zodat men met een 0-0 ging rusten. In de tweede helft kreeg de goed leidende scheidsrechter het aan de stok toen hij een terecht gemaakt doelpunt van de thuisploeg goedkeurde nadat de bal dwars door de netten was verdwenen na een kei hard schot van R. Verleyen. Toen de bezoe kers langszij kwamen, was alles vergeten maar bij het tweede thuisdoeipunt van C. De Poorter begon de konsternatie opnieuw zo dat hij zelfs werd bedreigd (evenwel zonder aanslag) van een paar onsportieve Leedse spelers die echter in deze kompetitie niets meer te winnen of te verliezen hadden. Be- grijpe wie kan. Bamboe Endoka Deze wedstrijd bleef spannend tot het einde daar beide elftallen geen puntenverlies le den. De eerste helft verliep volledig in het voordeel van de thuisploeg die de tot dan schitterend keepende Blauw-Wit-doelman tot menig ingrijpen noodzaakte. Bij een van deze ingrepen, waarbij een Spaanse speler net iets te laat bij de bal kwam en onschuldig het scheenbeen raakte van de doelman, ge beurde het: de goalie slaakte een kreet van hevige pijn en kon zijn been niet meer bewe gen. Men moest geen dokter zijn om te zien wat er gebeurd was: een scheenbeenbreuk. De wedstrijd werd ruim een kwartier stilge legd totdat de ziekenwagen ter plaatse ver scheen. Toen deze arriveerde gebeurde er iets onwaarschijnlijk: deze mocht het veld niet op van de uitbater van het terrein, daar deze nog altijd met wraakgevoelens in het hoofd zat, daar de klub, waar hij eens voorzit ter was geweest, deze de rug toekeerde. De ziekenwagen moest naast het bijna onberijd bare deel naast het voetbalveld de ongeluk kige speler ophalen. Of dit een sportief ge baar was van deze bepaalde heer, laten wij aan de lezer over. Maar naar mijn inziens getuigt dit van weinig medeleven met een medemens. Na dit incident ging de wedstrijd dan verder, maar hoe beide elftallen daarna nog probeerden, de 0-0 bleef op het bord. Er werd na de wedstrijd nog heel lang nage- Liejhebbersvoetbal. Francesco Flores praal, niet over de einduitslag maar over het Het bedreigde Endoka kwam bij Bamboe verrassend sterk voor de dag en zorgde voor een spetterende overwinning. Alle spelers waren dit keer komen opdagen om de in nood verkerende ploeg bij te staan. Een blitzstart bracht hen bij de rust reeds 0-3 voor met doelpunten van C. De Cock, J. De Vriendt en S. Van Hoek. De thuisploeg kon na deze opdoffer geen weerwerk meer vin den en moest in de tweede helft langs R. De Kegel een vierde doelpunt inkasseren. Is de redding nu nabij, de hoop is er want op de laatste speeldag ontvangt men het reeds ver oordeelde Zandput dat een verdiend gelijk spel boekte tegen het hooggeklasseerd De Kring, 1-1. Ook Vrij Denderleeuw ging bij Groen-Wit de beide punten pakken met een ruime 0-3 zege en Bartan kwam bij Blauwe Vlam niet verder dan een gevleid 3-3 gelijk spel zodat de slotdag moet beslissen over titel of degradatie. Galop N. Hofstade is reeds drie jaar fluitenier in het Aal- sterse liefhebbersverbond (da) onsportieve gebaar van de ex-Blauw-Wit- voorzitter... De kampioenen van derde afdeling zijn op weg om hun kompetitie af te sluiten zonder één nederlaag te moeten inkasseren. Wigi en Temmerman zorgden voor de doelpunten en alsof dat nog niet genoeg was, verschanste een bezoekende verdediger nog zijn eigen doelman. Brughuis had aan twee doelpunten van De Kegel genoeg om de zege in eigen huis te houden nadat Lauwers de 2-1 eind stand op het bord had geprikt. Cobilas liet het bezoekende Pie Boys geen schijn van kans en stuurde hen met een 4-0 opdoffer huiswaarts. Daar zorgden R. Saeys (34) en S. Uyttersprot voor. Liefhebbersvoetbal. FC Bartan, een ploeg uit de MTSA (a) In de tweede afdeling blijft de spanning te snijden daar de thuisploeg nog steeds in de running is voor de titel. Alhoewel het zeer moeilijk zal worden om hun opponenten uit Uitbergen nog uit het zadel te lichten. Na een goeie wedstrijd werd Dressel dan ook vlot opzij gezet met doelpunten van Wijmeis, Van Mieghem en Sonck. De bezoekers kon den langs Van den Abbeele de tegentreffer scoren en met nog een wedstrijd te spelen zit Dressel nu in nauwe schoentjes, daar het degradatiespook wenkt. De bezoekers lieten er geen twijfel over be staan dat zij en niemand anders de kampioen zouden worden. Frank De Grauwe liet er geen gras over groeien en lukte vijf van de zeven treffers. Keppens maakte het karwei af. Met nog een thuiswedstrijd voor de boeg tegen Groen-Wit mag men zich zeker al kam pioen wanen na een schitterend seizoen. Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Baccara (da) Rode Roos R. Familial BOOGSCHIETEN De nummers 1 en 2 zorgden voor een span nend vertoon en kozen in een snel gespeelde wedstrijd voor heelwat doelkansen. Na 5 mi nuten mocht de thuisploeg reeds aanspraak maken op een strafschop maar de scheids rechter, die te veraf stond van het gebeurde, zag niet hoe een Real-speler duidelijk de bal met de vuist wegbokste en zo het gevaar kon weren. De thuisploeg, duidelijk de betere, kwam dan toch aan de verdiende voorsprong toen W. Bracke vanop 18 m. mocht aanleggen en de glansrijke De Cooman dit keer de bal niet kon weren, 1-0. Even voordien ahdden de bezoekers nochtans de voorsprong aan de voet toen de verslagen Rode Roos-doelman Van den Steen de bal op de deklat zag weg- kaatsen. De talrijk opgekomen toeschou wers, onder het waakzame oog van de heer Mare Galle, konden tevreden zijn. Na de rust speelden de bezoekers beduidend beter en dwongen de thuisploeg op eigen helft en dat was het sein om de gelijkmaker te netten. De aanhangers juichten maar het schot spatte aan de onderkant van de lat terug het veld in. Betwisting alom, maar de goed gevolgde grensrechter was formeel: geen doelpunt. Het uitstel was echter van korte duur want de verdiende gelijkamer kwam er toch bij een slecht ontzetten en een aanvaller zette de voet nog tegen de bal, 1-1. Het angstzweet brak uit en dat kon men duidelijk zien, vooral bij voorzitter en sche pen Dirk De Meerleer die zich niet meer kon stil houden en het speelveld op en af liep langs de zijlijn. Hoe beide ploegen ook nog probeerden, het bleef bij dit gelijkspel en bij het eindsignaal dat de scheidsrechter ten gehore bracht, barstten al de opgekropte frustraties af in een heuse feestvreugde. Men zag zelfs betraande ogen. Maar alles was nu in kannen en kruiken, met de verdiende kam pioenstitel na een spannende kompetitie. Zoals eerder aangekondigd wordt op zondag 8 april in Dendermonde het 67c Nationaal Kongres van de Koninklijke Nationale Bond der Belgische Wipschutters gehouden. De al even Koninklijke Maatschap pij de Scheldezonen kreeg de ver erende opdracht dit kongres te mo- fen organizeren. )m 9.15 uur worden de kongres- dcclncmcrs verwacht aan het Heili ge Maagdcollcgc (ingang via de Noordlaan), waarna om 9.30 uur een stoet wordt gevormd die via de Kerkstraat, de Grote Markt en de Brusselscstraat naar het monument der gesneuvelden op het Helden plein gaat waar om 10.00 uur een bloemenhulde plaats vindt. Een half uurtje later worden de kongres- declncmcrs op het stadhuis ver wacht voor een ontvangst. Om 11.00 uur start dan het nationaal kongres in de feestzaal van het Hcfligc Maagdcollcgc en om 14.00 uur heeft het feestmaal plaats in de ref ter van het college. Vermelden wc dat de deelnemers tijdens de optocht hun tradtionclc kledij zullen dragen en dat men dus een merkwaardige en kleurrijke stoet zal te zien krijgen. Nieuwe Wjjk Pano Wat de thuisploeg ook nog probeerde, de klinkende overwinning kon hen niet meer op de eerste plaats brengen. D. Keymeulen, B. Walen, I. Moock en Leistermond zorgden voor het half dozijn. J. Van der Borght redde de eer, alle andere konfrontaties hadden geen belang. Toch is het vermelden waard de 2-7 winst van Sportkring bij Koszen, de 1-8 overwinning van Amapola bij Park en de 7-0 zege van Poreistampers tegen Adelaars. Ook Sunset boekte een 2-1 zege tegen hun oppo nent Star Boys. Tot volgende week. Turnen. In de Buggenhoutse sporthal bouwde de jeugd van de plaatselijke Hans Van Campenhoud turnkring deze fraaie piramide (foto Guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22